Skocz do zawartości
 • Jak zarabiać na blogu? 6 dochodowych sposobów!

     (2 opinie)

  jak zarabiać na blogu

  Zarabianie na blogu - sprawdzone sposoby

  Blogi, choć wielu mogłoby się wydawać, że odchodzą do lamusa i ustępują miejsca vlogom oraz filmikom na YouTubie, to wciąż posiadając odpowiedni pomysł, istnieje duża szansa na to, aby na nich zarobić. Statystyki jasno pokazują, że dzięki dostępowi do sieci, w polskim internecie istnieje ponad 3,5 miliona blogów stworzonych na polskich platformach blogowych, a dodając do tego jeszcze platformy takie jak: Blogspot, czy też Wordpress, uzyskujemy ogromny wynik różnego rodzaju stron, dających nam dostęp do wielu treści.

  Patrząc na te niewiarygodne liczby, musimy uzmysłowić sobie, że aby faktycznie zarabiać na blogu będziemy musieli poświęcić odpowiednią ilość czasu, jaki włożyć sporo pracy do tego, aby wybić się na tle konkurencji.

  Dlatego właśnie warto zapoznać się z naszym poradnikiem dotyczącym pisania ciekawych i pociągających treści na swoją stronę. Jak głosi stare powiedzenie - content is king!

   

  Zarabiaj na blogu i pisz o czym lubisz!

  Wiele osób zadaje sobie pytanie "o czym pisać bloga żeby zarobić?". Tematy na jakie można pisać bloga zależą od indywidualnych preferencji. Jednak najczęściej autorzy decydują się na bloga w stylu wielotematycznym, tak zwany "lifestylowy". W tym przypadku tematyka wpisów pozostaje w kwestii autora. Mogą to być recenzje kosmetyków, czy też relacja ze spaceru i zaprezentowanie stylizacji. Jednak dobrze by było gdyby tematy były nakierowane na jedno źródło. W ten sposób przyciągniesz konkretną grupę czytelników. Należy wówczas śledzić nowości w zakresie tematyki bloga i umieszczać wpisy, które będą recenzją danych produktów. Możemy mieć wtedy nadzieję, że odezwie się do nas przedstawiciel danej marki w celu podjęcia współpracy. Co oznacza podniesienie naszego budżetu. Zdobywamy w ten sposób unikalnych użytkowników. Z drugiej strony może się to wydawać nierealne, ale naprawdę się sprawdza. Więc, gdy zastanawiasz się "jak zarobić pisząc bloga?" masz na to jeden sprawdzony sposób! Dobrze się sprawdza prowadzenie bloga jednotematycznego. Spójrzmy na to obiektywnie. Czy osoba, która interesuje się naturalnymi kosmetykami, nie stanie się stałym czytelnikiem bloga, na którym pojawił się zaledwie jeden lub dwa wpisy poświęcone tej tematyce. Gdy skupisz się na jednej dziedzinie wówczas czytelnik będzie wracał, by przeczytać nowe wpisy. Coraz częściej wykorzystywane są blogi firmowe. Pomaga to firmom sprzedawać swoje produkty w znacznie szybszym tempie. 
   

  Ile można zarobić na blogu?

  Nie ma limitu ile można zarobić na blogu (nawet personalnym, parentingowym, technologicznym) - najlepsi blogerzy zarabiają ponad milion złotych rocznie na własnym blogu i ruchu jaki na nim posiadają. Małe blogi zaczynają od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Szybko taki blog można rozwinąć do kilkuset złotych miesięcznie systematycznie go prowadząc i zdobywając ruch. 

  Niemniej jednak internet stwarza niesamowite możliwości i przy dobrym pomyśle, wciąż istnieje szansa na to, żeby zarabiać nawet miliony (a na pewno kilka tysięcy złotych). To ile faktycznie uda nam się zarobić na danym blogu, zależy nie tylko od rodzaju umieszczanych na nim treści, ale także od wyboru właściwych technik i sposobów pozwalających na zarobek. Dlatego też najpierw przyjrzyjmy się im bliżej, aby wiedzieć jak zarobić na blogu. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak zarabiać na blogu to zachęcamy do lektury.

  Jeśli jeszcze nie do końca potrafisz określić na ile jesteś w stanie wzbogacić się na blogu, warto przybliżyć sobie jego początki. Twórcą pierwszego bloga jest Justin Hall. Swoje zapiski prowadził od 1994 roku. Co ciekawe, blog jest nadal aktywny i umożliwia dostęp do wszystkich postów publikowanych sprzed kilkunastu lat. Od niego wszystko się zaczęło i trwa do dziś, ale co istotne rozwój bloga nabrał niesamowitego tempa. Więc jeśli lubisz pisać i przy tym jesteś systematyczny to blog jest stworzony właśnie dla takich ludzi jak Ty!

  Jak zarobić na blogu drugą wypłatę? 

  Może wydaje się to absurdalnie, ale tak- dzięki pisaniu bloga można zarobić całkiem pokaźną sumę pieniędzy. Także jest opcja dorobienia do swojego budżetu. Są tacy, którzy na początku działalności bloga zarabiali około 200zł w skali miesiąca, natomiast z czasem kwota podniosła się do 2500-3000zł. Oczywiście w tym czasie wykonując pracę na pełen etat. Jak tak naprawdę wygląda zarabianie na blogu? Po pierwsze należy się zastanowić o czym mógłbym/mogłabym pisać? Czy ludzie faktycznie będą chcieli o tym czytać? Czy szukają takich informacji w internecie?

  A co jeśli ktoś już zajął się daną dziedziną? Wyjaśnijmy więc wszystko od początku. Zacznijmy od tego, że tematyka bloga pozostaje w inwencji autora. Najlepiej by było gdyby autor bloga czuł się swobodnie w danej dziedzinie oraz żeby pisanie na dane tematy nie było w żaden sposób wymuszone. Zaleca się przez pierwsze sześć miesięcy umieszczać około 50 wpisów, które będą zawierać treści przyciągające czytelników. Średnio notki powinny być publikowane 2 razy w tygodniu. Trzeba jednak pilnować się czasowo, by osiągnąć wysoką liczbę czytelników. Następną wskazówką jest to, by teksty pisane na bloga były unikalne. Najlepiej będzie, gdy tematy będą określane przez czytelników jako cenne wskazówki.

  Często internauci poprzez polecanie swoim znajomym jakiś treści zwiększają zasięg i dzięki temu grono czytelnicze znacznie się powiększa. Wpisy powinny być urozmaicone w zdjęcia albo różnego rodzaju materiały, które dopełnią temat. Nie można zapomnieć także o poprawności językowej, ponieważ bez tego blog długo się nie utrzyma. By nasze wpisy były rzetelne warto jest dodać źródła wiedzy, z których korzystaliśmy. Pozwala to na poszerzenie wiedzy czytelnika. Dobrym sposobem jest także podawania odnośników do Twoich innych publikacji. Pozwoli to na klarowne uzupełnienie tematu. 
   

  Użytkownicy naszego forum zaczynają od paruset złotych miesięcznie, a kończą nawet na kilkudziesięciu tysiącach złotych! Możesz zarabiać tak samo!

  Zarejestruj się za darmo na forum, aby otrzymać pomoc od forumowiczów!

  jak zarabiac na blogu

   

  Sposób pierwszy - reklamy banerowe

  Swego czasu zarabianie na blogu na reklamach stanowiło kopalnie złota dla polskich blogerów. Choć okres ten minął, to gorączka złota nie zmalała i słusznie, bo wciąż można na tym dobrze zrobić. Wszystko opiera się o Google AdSense, gdzie dzierżawimy daną przestrzeń reklamową na naszej stronie. I koniec - dosłownie. Tutaj cała nasza praca się już kończy.

  Oczywiście możemy określić gdzie mają się pojawić reklamy na naszym blogu (ważne, aby były to widoczne miejsca), jakie treści reklamowe wolelibyśmy, aby były wyświetlane na naszej stronie, lecz samym procesem zajmuje się już Google. W momencie, gdy dana osoba (użytkownik) odwiedzająca naszą stronę kliknie na taką reklamę, to pewna część z zarobku, jaki uzyskuje Google, przypada dla nas.

  W efekcie pokazuje to nam, że im więcej mamy odwiedzających oraz im bardziej są oni unikalni, a co tym idzie, nasza treść na blogu jest lepsza i przyciągająca, tym więcej możemy zarobić. Większa ilość reklam również zwiększa zarobki, lecz nie należy przesadzić – blog dalej musi być przyjazny i czytelny dla użytkowników. Czy jest to opłacalne - kwestia sporna, gdyż wiele zależy od naszych czytelników - jak chętnie klikają w reklamy. Niestety coraz więcej osób posiada Adblocka, w zależności od tematyki bloga procent takich użytkowników się różni. Jest to nadal najpopularniejsza metoda zarabiania na blogu.

  Na forum posiadamy cały dział poświęcony zarabianiu na reklamach, a w nim takie tematy jak

  Jak zarabiać 174$ miesięcznie z jednej Micro Niche Site! Poradnik Adsense

   

  Ile można zarobić na reklamach bannerowych?

  Niech liczby mówią same za siebie - poniżej screen z zarobków jednego z naszych użytkowników :)

  sposoby zarabiania na blogu

   

  Sposób drugi - afiliacja

  Afiliacja jest niczym kraina mlekiem i miodem płynąca (pod warunkiem, że wiemy jak do niej dotrzeć). Wszystko sprowadza się do prostego schematu, w którym na naszym blogu mającym określoną tematykę, zamieszczamy produkty z nią powiązane, a jednocześnie możliwe do nabycia przez potencjalnych klientów. Oczywiście nie muszą to być od razu realne przedmioty do kupienia, ale równie dobrze sprawdzą się na przykład usługi maklerskie, kredyty czy też pożyczki. Są również programy partnerskie związane z grami, elektroniką. Zarabiamy tutaj na procencie od sprzedaży, czyli ostatecznie wybierając program afiliacyjny (a jest ich całkiem sporo) powinniśmy zainteresować się zarówno jego bogactwem dostępnych produktów w naszej tematyce, jak i cenami tak, byśmy byli w stanie zarobić jak najwięcej. Wiele programów partnerskich zostało opisanych w naszym katalogu serwisów. 

  Afiliacja ma tę wadę, że trudno przewidzieć ile uda nam się zarobić w ciągu danego miesiąca, jednak jest to jedna z najlepszych metod. Stąd też stawiając ją jako swój główny punkt zarabiania, na samym początku możemy mieć gorsze dni. Ponadto czasem bardzo długo czeka się na zaakceptowanie poszczególnych leadów, co także nie jest zbyt korzystne od strony finansowej. Niemniej jednak niezmiennie jest to znakomite, godne uwagi rozwiązanie. Dla wielu blogów tematycznych jest to główne źródło zarobku.
  Spis bardzo dobrych programów partnerskich można znaleźć pod tym linkiem, a tutaj czekają poradniki na temat programów partnerskich.

  Oto ciekawy temat, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z afiliacją:

  Zastanawiasz się o czym pamiętać, by promocja bloga przebiegła jak najlepiej? Mamy na to kilka sposobów.  

  Zadajesz sobie pytanie "czy można zarobić na blogu?". Otóż odpowiedź brzmi - tak.

  Jednak trzeba odpowiednio zadbać o reklamę twojego bloga. Pierwszym elementem, który działa błyskawicznie w sprawach promocyjnych są social media. A mam na myśli Instagram i Facebook. Mają szerokie zasięgi w tej kwestii. Wystarczy, że udostępnisz adres URL na swoim prywatnym koncie na Facebooku, ale to dotyczy również Instagrama. W drugiej platformie najlepiej sprawdzi się wrzucenie zdjęć lub filmiku na "Instastory". Drugi element pomoże Ci zostać zauważonym. Mowa tu o braniu udziału w różnych dyskusjach na pokrewnych blogach. Należy pozostawić w komentarzu link do naszego bloga. Gwarantuję, że ktoś na pewno z ciekawości tam zajrzy. Dobrym pomysłem jest także zbliżenie tematu programów partnerskich. Jest ich całkiem sporo, ale do najbardziej popularnych zalicza się WebePartners, Ceneo oraz SalesMedia.

  Ten pierwszy zrzesza dużo marek i sklepów. Najczęściej poleca się wówczas produkty od castorama, Answear.com, Taniaksiazka.pl. Zamieszczając treści na bloga warto zastosować porównywarkę cen Ceneo. W tym programie można otrzymać aż 65% prowizji, co niewątpliwie przyniesie zysk. Ostatnim programem jest SalesMedia, zrzesza różne programy partnerskie, na przykład: home.pl, Empik, W.KRUK itd. 
   

  Ile można zarobić na blogu na afiliacji? 

  Tutaj zarobki z afiliacji, którymi pochwalił się jeden z administratorów naszego forum:

  zarabianie na blogu 2018

   

  Sposób trzeci - artykuły sponsorowane

  Aspekty związane ze sponsorowanymi artykułami są dość kontrowersyjne. W przypadku, gdy prowadzimy swój własny blog mający sporą popularność i zamieścimy na nim artykuł sponsorowany, czyli zewnętrzna firma chce, abyśmy opublikowali z reguły artykuł zachwalający w pewien sposób ich produkty (często również rzetelne opinie, testy), tak by mogli zdobyć nowych klientów, to z jednej strony faktycznie można na tym sporo zarobić, lecz z drugiej wiele osób odpycha takie zachowanie, przez co możemy stracić popularność. 

  Jednakże publikowanie artykułów sponsorowanych to znakomite rozwiązanie, a także bardzo łatwe i przyjemne z naszego punktu widzenia. W praktyce nie wymaga ono od nas zbyt dużej ilości pracy, gdyż wystarczy opublikować gotowy już artykuł. Co więcej, nawet jeśli nie znajdzie się firma, która bezpośrednio chciałaby z nami współpracować, to zawsze możemy skorzystać z gotowych serwisów pośredniczących w tego typu usługach np. WhitePress.

  Niemniej jednak, jeżeli zdecydujemy się na ten sposób, to musimy pamiętać, że tam gdzie są duże pieniądze, tam często nie zachowujemy obiektywizmu, przez co publikowane przez nas artykuły mogą być dość jednostronne, co będzie oburzało czytelników. Jest to dobry sposób na zarobek dla blogów posiadających już pewne grono użytkowników.

  Korzystając z pisania wpisów sponsorowanych zdobywamy w ten sposób unikalnych użytkowników. Artykuł może być m in formą reklamy, może zawierać nawiązanie do reklamodawcy, ale także może być to tekst ekspercki, który opisuje jakieś zagadnienie. A więc: jak zarabiac na blogu? Proces ten bywa nieco skomplikowany i złożony. 

  Ile można zarobić na artykułach sponsorowanych?

  Stawki w tym przypadku są naprawdę przeróżne. Bardziej rozbudowane blogu mogą brać za artykuły sponsorowane nawet kilka tysięcy złotych. To samo tyczy się popularnych YouTuberów. Oto jak wyglądają średnie stawki na WhitePress:

  zarabianie na blogu whitepress

   

  Najlepsze serwisy oferujące możliwość postowania artykułów sponsorowanych, które polecamy to:

   

  Sposób czwarty - współpraca ze znanymi markami

  Współpraca ze znanymi markami to znakomite rozwiązanie, gdyż wzmacnia prestiż naszego bloga, a dodatkowo, jednorazowo możemy zarobić naprawdę sporą sumę pieniędzy. Niemniej jednak opcja ta jest tylko i wyłącznie dostępna dla popularnych blogerów. Dlatego też nim dostąpimy zaszczytu zainteresowania się nami przez znaną markę, powinniśmy skorzystać z pozostałych możliwości zarabiania pieniędzy.

  Mimo wszystko warto zarejestrować swój blog w katalogu influencerów na np. Whitepress oraz BrandBuddies. W momencie, gdy uda nam się zdobyć nie tylko wysoką popularność, ale także uznanie za wysoką jakość publikowanych przez nas treści, to z pewnością znajdzie się firma, która będzie chciała skorzystać z współpracy z nami. Jednakże pamiętajmy, że i my, i oni chcą na tym zarobić. Wielu jednak blogerów popełnia podstawowy błąd, jakim jest zbyt szybkie dążenie do tego etapu. Poniżej screen z jednej z kampanii.

  jak zarobić na blogu 2018

   

  W efekcie nie posiadają oni odpowiedniego doświadczenia lub też zgadzają się na niezbyt korzystne kwoty, tym samym tracąc szansę na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy, a pisząc jedynie pod firmę zdradzają swoich czytelników – wszystko należy robić z głową, a wtedy baza naszych czytelników nawet wzrośnie.

   

  Ile można zarobić na współpracy z markami? 

  Poniżej przykładowe zarobki ambasadorów marek:

  jak zarabiać na blogu 2018

   

  Sposób piąty - sprzedaż własnych produktów

  Sprzedaż własnych produktów lub usług jest najlepszym możliwym rozwiązaniem, choć zarazem najbardziej czasochłonnym i wymagającym najwięcej poświęceń w stosunku do innych możliwości. Własny produkt to po pierwsze satysfakcja, po drugie może być to dochód pasywny, czyli jak raz się napracujemy, to możemy później zarabiać na tym jeszcze przez dłuższy czas, a po trzecie wszystko jest w pełni zależne od nas. W efekcie to my decydujemy, jaki produkt stworzymy, ile go wyprodukujemy i jak go wprowadzimy na rynek.

  Niemniej jednak pomijając aspekt pomysłu na własne produkty lub usługi, musimy również posiadać odpowiednią czytelność. Innymi słowy, ruch występujący na naszej stronie powinien świadczyć o znacznym zainteresowaniu publikowanymi przez nas treściami, a dzięki temu powinniśmy posiadać znaczną społeczność naszych czytelników. Pozwala to na znalezienie osób, które po pierwsze zainteresują się naszym produktem, a po drugie go kupią.

  Pamiętajmy także, że samo przygotowanie produktu nie wystarczy, gdyż musimy także zadbać o odpowiednią reklamę. Nawet najznakomitszy i najbardziej przełomowy produkt nie zostanie kupiony, jeśli nie uświadomimy klienta, że tak naprawdę go potrzebuje. 

  Chciałbyś założyć własny sklep, ale nie wiesz jak? Nic prostszego! Po prostu przeczytaj nasz poradnik i zacznij działać!

   

  Ile można zarobić na sprzedaży własnych produktów?

  Tutaj wszystko zależy od Twojej popularności oraz popytu na produkty, które sprzedajesz. Wrzucamy więc zdjęcie jednego z naszych użytkowników, który poza sklepem na eBay, na którym w tym samym czasie zarobił 10000zł, zarobił również piękną sumkę na Allegro!

  zarabianie na swoim blogu

   

  Sposób szósty - życie z dotacji

  Mogłoby się wydawać, że aspekt, jakim są dotacje od czytelników, jest śmieszny, niezbyt dochodowy, a może nawet trochę poniżający. Niemniej jednak jest to bardzo mylne myślenie, gdyż takie „nagrody finansowe” są oznaką uznania naszej pracy. Potwierdza to ogromna ilość użytkowników, która faktycznie robi to i przekazuje w ramach dotacji dla preferowanych przez nich blogerów znaczne sumy pieniądzy.

  Ile można zarobić na dotacjach?

  Ciężko jest jednoznacznie określić, co jest niezbędne, by móc tak zarabiać. Z pewnością kluczowe jest tutaj posiadanie dobrej treści, która przypadnie do gustu czytelnikom. W efekcie im bardziej będą nas lubić, tym większa szansa, że zostaniemy przez nich nagrodzeni odpowiednimi dotacjami. Jeśli chcemy spróbować swoich sił w tym sposobie, warto zarejestrować swój pomysł/stronę na platformie Patronite i starać się o dofinansowanie wśród klientów. 

   

  Jak zarabiać na blogu, czyli czy istnieje ta jedyna metoda

  Blog jest niczym przedsiębiorstwo. Musimy o niego dbać, inwestować swój czas, a niejednokrotnie również pieniądze, jak i być otwartym na różne możliwości. Mając własną firmę, nie oddajemy wszystkiego np. pod usługi jednego dostawcy, czy też nie cieszymy się tylko z jednego klienta. Zawsze szukamy innych możliwości i dróg zbytu. Tak samo powinno być w przypadku prowadzenia bloga.

  Powyższe sposoby na to, jak zarobić na blogu wcale się wzajemnie nie wykluczają, a wręcz przeciwnie, w wielu sytuacjach wynikają jeden z drugiego. Dzięki temu odpowiednio łącząc je ze sobą, możemy uzyskać mieszankę, która przyniesie nam odpowiednie zyski. Istotne jest tutaj posiadanie właściwego contentu, który przyciągnie klientów, tym samym dając nam już połowę sukcesu.

  Pamiętajmy, że początki zawsze bywają trudne, jednakże nie możemy się poddawać i powinniśmy walczyć do samego końca. W wielu przypadkach to upartość pozwala na osiągnięcie zwycięstwa, a w tej sytuacji zarobienia na blogu znacznej ilości pieniędzy. Mówiąc właśnie o pieniądzach, podsumujmy, ile teoretycznie możemy zarobić na każdym z wymienionych sposobów:

  • Reklamy banerowe - kilkaset złotych miesięcznie przy małym ruchu, kilkanaście tysięcy przy bardzo dużym,
  • Afiliacja - w zależności od popularności strony, jak i typu produktów nawet do kilkunastu tysięcy zł miesięcznie,
  • Artykuły sponsorowane - od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za artykuł,
  • Współpraca z markami - mówimy tutaj nawet od kilkudziesięciu tysiącach przy dużych kampaniach,
  • Własny produkt - własny dorobek zależy od tego jakie stawki ustalimy i jakiej tematyki dotyczy,
  • Dotacje - kwestia sporna, ale rekordziści zarobili nawet 300 000 zł.

  Wielu autorów blogów zadaje sobie pytania : "Co zrobić, by oglądalność mojego bloga wzrosła?", "Prowadzę bloga i nie przynosi to żadnych zysków!". Potrzeba do tego m in czasu i samozaparcia. Przede wszystkim zależy to w szczególności od pomysłów na wpisy. Jeśli mamy ich sporo, jest duża szansa na to, że oglądalność zacznie rosnąć. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy na pewno powiesz "W końcu zarabiam na blogu!". Przede wszystkim nie ma na co czekać, tylko zacząć działać. Jeśli jakaś dziedzina jest Ci bliska i chcesz się podzielić tym z innymi ludźmi , blog jest idealnym miejscem właśnie na to. Właściwie ile zarabia sie na blogu? Jest to kwestia indywidualna. Zależy to od współpracy z markami, tematyką bloga, także jego wyglądem, zaangażowaniem oraz zasięgiem. 

  Porady dotyczące prowadzenia bloga

  W internecie znajdziemy mnóstwo poradników dotyczących wzbogacenia się z pisania bloga. Można się dowiedzieć o doświadczeniach innych blogerów, czego unikać, jak coś zrobić, by zadziałało. Często wyszukiwane są hasła: "blog jak zarabiać", "czy na blogu można zarobić?", "ile zarabia się na blogu", "jak zarobic na blogu", "ile mozna zarobic na blogu?", "na jakim blogu można zarobić?", "jak zarabiać na blogu?", "jak zarabia się na blogu?", "ile można zarobić na stronie internetowej?" oraz "jak zacząć zarabiać na blogu?".

  Można po tym stwierdzić, że blog nabiera coraz większego rozmachu w świecie internetu. Zatem, czy z pisania bloga faktycznie da się zarabiać tyle, ile dostalibyśmy w pracy na pełen etat? Jest to kwestia zaangażowania się autora. Ale też z drugiej strony nigdy nie możemy być pewni tego, czy akurat nasz blog stanie się popularny na tyle, że zaczniemy na nim zarabiać pokaźne sumy pieniężne. 

  Zarejestruj się na naszym forum, a w razie problemów z zarabianiem w sieci na pewno pomożemy!

  Kiedy zacząć zarabiać na blogu

  Oczywiście moment dopiero co po założeniu swojego bloga i zamieszczeniu pierwszych treści z pewnością nie jest najlepszym okresem. Z jednej strony może to odstraszyć niektórych czytelników, a z drugiej będziemy mówić tutaj o zarobkach raptem rzędu kilkudziesięciu groszy. Tak naprawdę wszystko zależy od strategii, jaką sobie zaplanujemy, a także od sposobu, na jakim chcemy zarabiać. Duży wpływ będzie miała także relacja czytelnika w stosunku zarówno do naszej strony, jak i poszczególnych produktów i ofert, które w pewien sposób będziemy na niej zamieszczać. Nie zapominajmy, że to właśnie on (czytelnik) jest najważniejszy, stąd też wszelkie sposoby zarobku nie powinny prowadzić do jego utraty. Ostatecznie jednak próbujmy! Istnieje szereg jeszcze innych metod, które można wykorzystać i które pozwolą nam na faktyczne zarobek, zachęcamy do czytania forum aby się z nimi zapoznać. Nie czekaj na to do ostatniej chwili, zrób to teraz.

  Edytowane przez Ciamciaj
  aktualizacja treści

  • Super 2
  • Dzięki! 2

  Ciamciaj


  Opinie użytkowników

  Jeśli chcesz dodać opinię, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  Wujek Ziemny

     4 z 4 użytkowników uznało tę opinię za pomocną 4 / 4 użytkowników

  Rzetelnie i REALNIE napisany poradnik. Nikt nie obiecuje na początku kokosów, praca nie jest łatwa, ale dla osób cierpliwych i pracowitych może się okazać świetnym sposobem na życie i to nie byle jakie życie :)

  Odnośnik do komentarza

  Muszę spróbować

  Świetny poradnik, mam pomysł w głowie od jakiegoś czasu i chyba wreszcie pora na to, żeby go zrealizować!

  Odnośnik do komentarza

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .