Skocz do zawartości
 • Jak zarabiać na blogu? 6 dochodowych sposobów!

     (1 opinia)

  jak zarabiać na blogu

  Zarabianie na blogu - sprawdzone sposoby

  Blogi, choć wielu mogłoby się wydawać, że odchodzą do lamusa i ustępują miejsca vlogom oraz filmikom na YouTubie, to wciąż posiadając odpowiedni pomysł, istnieje duża szansa na to, aby na nich zarobić. Statystyki jasno pokazują, że dzięki dostępowi do sieci, w polskim internecie istnieje ponad 3,5 miliona blogów stworzonych na polskich platformach blogowych, a dodając do tego jeszcze platformy takie jak: Blogspot, czy też Wordpress, uzyskujemy ogromny wynik różnego rodzaju stron, dających nam dostęp do wielu treści.

  Patrząc na te niewiarygodne liczby, musimy uzmysłowić sobie, że aby faktycznie zarabiać na blogu będziemy musieli poświęcić odpowiednią ilość czasu, jaki włożyć sporo pracy do tego, aby wybić się na tle konkurencji.

  Dlatego właśnie warto zapoznać się z naszym poradnikiem dotyczącym pisania ciekawych i pociągających treści na swoją stronę. Jak głosi stare powiedzenie - content is king!

   

  Ile można zarobić na blogu?

  Nie ma limitu ile można zarobić na blogu (nawet personalnym, parentingowym, technologicznym) - najlepsi blogerzy zarabiają ponad milion złotych rocznie na własnym blogu i ruchu jaki na nim posiadają. Małe blogi zaczynają od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Szybko taki blog można rozwinąć do kilkuset złotych miesięcznie systematycznie go prowadząc i zdobywając ruch. 

  Niemniej jednak internet stwarza niesamowite możliwości i przy dobrym pomyśle, wciąż istnieje szansa na to, żeby zarabiać nawet miliony (a na pewno kilka tysięcy złotych). To ile faktycznie uda nam się zarobić na danym blogu, zależy nie tylko od rodzaju umieszczanych na nim treści, ale także od wyboru właściwych technik i sposobów pozwalających na zarobek. Dlatego też najpierw przyjrzyjmy się im bliżej, aby wiedzieć jak zarobić na blogu. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak zarabiać na blogu to zachęcamy do lektury.

  Użytkownicy naszego forum zaczynają od paruset złotych miesięcznie, a kończą nawet na kilkudziesięciu tysiącach złotych! Możesz zarabiać tak samo!

  Zarejestruj się za darmo na forum, aby otrzymać pomoc od forumowiczów!

  jak zarabiac na blogu

   

  Sposób pierwszy - reklamy banerowe

  Swego czasu zarabianie na blogu na reklamach stanowiło kopalnie złota dla polskich blogerów. Choć okres ten minął, to gorączka złota nie zmalała i słusznie, bo wciąż można na tym dobrze zrobić. Wszystko opiera się o Google AdSense, gdzie dzierżawimy daną przestrzeń reklamową na naszej stronie. I koniec - dosłownie. Tutaj cała nasza praca się już kończy.

  Oczywiście możemy określić gdzie mają się pojawić reklamy na naszym blogu (ważne, aby były to widoczne miejsca), jakie treści reklamowe wolelibyśmy, aby były wyświetlane na naszej stronie, lecz samym procesem zajmuje się już Google. W momencie, gdy dana osoba (użytkownik) odwiedzająca naszą stronę kliknie na taką reklamę, to pewna część z zarobku, jaki uzyskuje Google, przypada dla nas.

  W efekcie pokazuje to nam, że im więcej mamy odwiedzających oraz im bardziej są oni unikalni, a co tym idzie, nasza treść na blogu jest lepsza i przyciągająca, tym więcej możemy zarobić. Większa ilość reklam również zwiększa zarobki, lecz nie należy przesadzić – blog dalej musi być przyjazny i czytelny dla użytkowników. Czy jest to opłacalne - kwestia sporna, gdyż wiele zależy od naszych czytelników - jak chętnie klikają w reklamy. Niestety coraz więcej osób posiada Adblocka, w zależności od tematyki bloga procent takich użytkowników się różni. Jest to nadal najpopularniejsza metoda zarabiania na blogu.

  Na forum posiadamy cały dział poświęcony zarabianiu na reklamach, a w nim takie tematy jak

  Jak zarabiać 174$ miesięcznie z jednej Micro Niche Site! Poradnik Adsense

   

  Ile można zarobić na reklamach bannerowych?

  Niech liczby mówią same za siebie - poniżej screen z zarobków jednego z naszych użytkowników :)

  sposoby zarabiania na blogu

   

  Sposób drugi - afiliacja

  Afiliacja jest niczym kraina mlekiem i miodem płynąca (pod warunkiem, że wiemy jak do niej dotrzeć). Wszystko sprowadza się do prostego schematu, w którym na naszym blogu mającym określoną tematykę, zamieszczamy produkty z nią powiązane, a jednocześnie możliwe do nabycia przez potencjalnych klientów. Oczywiście nie muszą to być od razu realne przedmioty do kupienia, ale równie dobrze sprawdzą się na przykład usługi maklerskie, kredyty czy też pożyczki. Są również programy partnerskie związane z grami, elektroniką. Zarabiamy tutaj na procencie od sprzedaży, czyli ostatecznie wybierając program afiliacyjny (a jest ich całkiem sporo) powinniśmy zainteresować się zarówno jego bogactwem dostępnych produktów w naszej tematyce, jak i cenami tak, byśmy byli w stanie zarobić jak najwięcej. Wiele programów partnerskich zostało opisanych w naszym katalogu serwisów. 

  Afiliacja ma tę wadę, że trudno przewidzieć ile uda nam się zarobić w ciągu danego miesiąca, jednak jest to jedna z najlepszych metod. Stąd też stawiając ją jako swój główny punkt zarabiania, na samym początku możemy mieć gorsze dni. Ponadto czasem bardzo długo czeka się na zaakceptowanie poszczególnych leadów, co także nie jest zbyt korzystne od strony finansowej. Niemniej jednak niezmiennie jest to znakomite, godne uwagi rozwiązanie. Dla wielu blogów tematycznych jest to główne źródło zarobku.
  Spis bardzo dobrych programów partnerskich można znaleźć pod tym linkiem, a tutaj czekają poradniki na temat programów partnerskich.

  Oto ciekawy temat, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z afiliacją:

   

  Ile można zarobić na blogu na afiliacji? 

  Tutaj zarobki z afiliacji, którymi pochwalił się jeden z administratorów naszego forum:

  zarabianie na blogu 2018

   

  Sposób trzeci - artykuły sponsorowane

  Aspekty związane ze sponsorowanymi artykułami są dość kontrowersyjne. W przypadku, gdy prowadzimy swój własny blog mający sporą popularność i zamieścimy na nim artykuł sponsorowany, czyli zewnętrzna firma chce, abyśmy opublikowali z reguły artykuł zachwalający w pewien sposób ich produkty (często również rzetelne opinie, testy), tak by mogli zdobyć nowych klientów, to z jednej strony faktycznie można na tym sporo zarobić, lecz z drugiej wiele osób odpycha takie zachowanie, przez co możemy stracić popularność. 

  Jednakże publikowanie artykułów sponsorowanych to znakomite rozwiązanie, a także bardzo łatwe i przyjemne z naszego punktu widzenia. W praktyce nie wymaga ono od nas zbyt dużej ilości pracy, gdyż wystarczy opublikować gotowy już artykuł. Co więcej, nawet jeśli nie znajdzie się firma, która bezpośrednio chciałaby z nami współpracować, to zawsze możemy skorzystać z gotowych serwisów pośredniczących w tego typu usługach np. WhitePress.

  Niemniej jednak, jeżeli zdecydujemy się na ten sposób, to musimy pamiętać, że tam gdzie są duże pieniądze, tam często nie zachowujemy obiektywizmu, przez co publikowane przez nas artykuły mogą być dość jednostronne, co będzie oburzało czytelników. Jest to dobry sposób na zarobek dla blogów posiadających już pewne grono użytkowników.

   

  Ile można zarobić na artykułach sponsorowanych?

  Stawki w tym przypadku są naprawdę przeróżne. Bardziej rozbudowane blogu mogą brać za artykuły sponsorowane nawet kilka tysięcy złotych. To samo tyczy się popularnych YouTuberów. Oto jak wyglądają średnie stawki na WhitePress:

  zarabianie na blogu whitepress

   

  Najlepsze serwisy oferujące możliwość postowania artykułów sponsorowanych, które polecamy to:

   

  Sposób czwarty - współpraca ze znanymi markami

  Współpraca ze znanymi markami to znakomite rozwiązanie, gdyż wzmacnia prestiż naszego bloga, a dodatkowo, jednorazowo możemy zarobić naprawdę sporą sumę pieniędzy. Niemniej jednak opcja ta jest tylko i wyłącznie dostępna dla popularnych blogerów. Dlatego też nim dostąpimy zaszczytu zainteresowania się nami przez znaną markę, powinniśmy skorzystać z pozostałych możliwości zarabiania pieniędzy.

  Mimo wszystko warto zarejestrować swój blog w katalogu influencerów na np. Whitepress oraz BrandBuddies. W momencie, gdy uda nam się zdobyć nie tylko wysoką popularność, ale także uznanie za wysoką jakość publikowanych przez nas treści, to z pewnością znajdzie się firma, która będzie chciała skorzystać z współpracy z nami. Jednakże pamiętajmy, że i my, i oni chcą na tym zarobić. Wielu jednak blogerów popełnia podstawowy błąd, jakim jest zbyt szybkie dążenie do tego etapu. Poniżej screen z jednej z kampanii.

  jak zarobić na blogu 2018

   

  W efekcie nie posiadają oni odpowiedniego doświadczenia lub też zgadzają się na niezbyt korzystne kwoty, tym samym tracąc szansę na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy, a pisząc jedynie pod firmę zdradzają swoich czytelników – wszystko należy robić z głową, a wtedy baza naszych czytelników nawet wzrośnie.

   

  Ile można zarobić na współpracy z markami? 

  Poniżej przykładowe zarobki ambasadorów marek:

  jak zarabiać na blogu 2018

   

  Sposób piąty - sprzedaż własnych produktów

  Sprzedaż własnych produktów lub usług jest najlepszym możliwym rozwiązaniem, choć zarazem najbardziej czasochłonnym i wymagającym najwięcej poświęceń w stosunku do innych możliwości. Własny produkt to po pierwsze satysfakcja, po drugie może być to dochód pasywny, czyli jak raz się napracujemy, to możemy później zarabiać na tym jeszcze przez dłuższy czas, a po trzecie wszystko jest w pełni zależne od nas. W efekcie to my decydujemy, jaki produkt stworzymy, ile go wyprodukujemy i jak go wprowadzimy na rynek.

  Niemniej jednak pomijając aspekt pomysłu na własne produkty lub usługi, musimy również posiadać odpowiednią czytelność. Innymi słowy, ruch występujący na naszej stronie powinien świadczyć o znacznym zainteresowaniu publikowanymi przez nas treściami, a dzięki temu powinniśmy posiadać znaczną społeczność naszych czytelników. Pozwala to na znalezienie osób, które po pierwsze zainteresują się naszym produktem, a po drugie go kupią.

  Pamiętajmy także, że samo przygotowanie produktu nie wystarczy, gdyż musimy także zadbać o odpowiednią reklamę. Nawet najznakomitszy i najbardziej przełomowy produkt nie zostanie kupiony, jeśli nie uświadomimy klienta, że tak naprawdę go potrzebuje. 

  Chciałbyś założyć własny sklep, ale nie wiesz jak? Nic prostszego! Po prostu przeczytaj nasz poradnik i zacznij działać!

   

  Ile można zarobić na sprzedaży własnych produktów?

  Tutaj wszystko zależy od Twojej popularności oraz popytu na produkty, które sprzedajesz. Wrzucamy więc zdjęcie jednego z naszych użytkowników, który poza sklepem na eBay, na którym w tym samym czasie zarobił 10000zł, zarobił również piękną sumkę na Allegro!

  zarabianie na swoim blogu

   

  Sposób szósty - życie z dotacji

  Mogłoby się wydawać, że aspekt, jakim są dotacje od czytelników, jest śmieszny, niezbyt dochodowy, a może nawet trochę poniżający. Niemniej jednak jest to bardzo mylne myślenie, gdyż takie „nagrody finansowe” są oznaką uznania naszej pracy. Potwierdza to ogromna ilość użytkowników, która faktycznie robi to i przekazuje w ramach dotacji dla preferowanych przez nich blogerów znaczne sumy pieniądzy.

  Ile można zarobić na dotacjach?

  Ciężko jest jednoznacznie określić, co jest niezbędne, by móc tak zarabiać. Z pewnością kluczowe jest tutaj posiadanie dobrej treści, która przypadnie do gustu czytelnikom. W efekcie im bardziej będą nas lubić, tym większa szansa, że zostaniemy przez nich nagrodzeni odpowiednimi dotacjami. Jeśli chcemy spróbować swoich sił w tym sposobie, warto zarejestrować swój pomysł/stronę na platformie Patronite i starać się o dofinansowanie wśród klientów. 

   

  Jak zarabiać na blogu, czyli czy istnieje ta jedyna metoda

  Blog jest niczym przedsiębiorstwo. Musimy o niego dbać, inwestować swój czas, a niejednokrotnie również pieniądze, jak i być otwartym na różne możliwości. Mając własną firmę, nie oddajemy wszystkiego np. pod usługi jednego dostawcy, czy też nie cieszymy się tylko z jednego klienta. Zawsze szukamy innych możliwości i dróg zbytu. Tak samo powinno być w przypadku prowadzenia bloga.

  Powyższe sposoby na to, jak zarobić na blogu wcale się wzajemnie nie wykluczają, a wręcz przeciwnie, w wielu sytuacjach wynikają jeden z drugiego. Dzięki temu odpowiednio łącząc je ze sobą, możemy uzyskać mieszankę, która przyniesie nam odpowiednie zyski. Istotne jest tutaj posiadanie właściwego contentu, który przyciągnie klientów, tym samym dając nam już połowę sukcesu.

  Pamiętajmy, że początki zawsze bywają trudne, jednakże nie możemy się poddawać i powinniśmy walczyć do samego końca. W wielu przypadkach to upartość pozwala na osiągnięcie zwycięstwa, a w tej sytuacji zarobienia na blogu znacznej ilości pieniędzy. Mówiąc właśnie o pieniądzach, podsumujmy, ile teoretycznie możemy zarobić na każdym z wymienionych sposobów:

  • Reklamy banerowe - kilkaset złotych miesięcznie przy małym ruchu, kilkanaście tysięcy przy bardzo dużym,
  • Afiliacja - w zależności od popularności strony, jak i typu produktów nawet do kilkunastu tysięcy zł miesięcznie,
  • Artykuły sponsorowane - od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za artykuł,
  • Współpraca z markami - mówimy tutaj nawet od kilkudziesięciu tysiącach przy dużych kampaniach,
  • Własny produkt - własny dorobek zależy od tego jakie stawki ustalimy i jakiej tematyki dotyczy,
  • Dotacje - kwestia sporna, ale rekordziści zarobili nawet 300 000 zł.

   

  Zarejestruj się na naszym forum, a w razie problemów z zarabianiem w sieci na pewno pomożemy!

  Kiedy zacząć zarabiać na blogu

  Oczywiście moment dopiero co po założeniu swojego bloga i zamieszczeniu pierwszych treści z pewnością nie jest najlepszym okresem. Z jednej strony może to odstraszyć niektórych czytelników, a z drugiej będziemy mówić tutaj o zarobkach raptem rzędu kilkudziesięciu groszy. Tak naprawdę wszystko zależy od strategii, jaką sobie zaplanujemy, a także od sposobu, na jakim chcemy zarabiać. Duży wpływ będzie miała także relacja czytelnika w stosunku zarówno do naszej strony, jak i poszczególnych produktów i ofert, które w pewien sposób będziemy na niej zamieszczać. Nie zapominajmy, że to właśnie on (czytelnik) jest najważniejszy, stąd też wszelkie sposoby zarobku nie powinny prowadzić do jego utraty. Ostatecznie jednak próbujmy! Istnieje szereg jeszcze innych metod, które można wykorzystać i które pozwolą nam na faktyczne zarobek, zachęcamy do czytania forum aby się z nimi zapoznać. Nie czekaj na to do ostatniej chwili, zrób to teraz.

  Edytowane przez Ciamciaj

  • Super 2
  • Dzięki! 2

  Ciamciaj


  Opinie użytkowników

  Dołącz do dyskusji

  Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

  Gość

  Wujek Ziemny

     3 z 3 użytkowników uznało tę opinię za pomocną 3 / 3 użytkowników

  Rzetelnie i REALNIE napisany poradnik. Nikt nie obiecuje na początku kokosów, praca nie jest łatwa, ale dla osób cierpliwych i pracowitych może się okazać świetnym sposobem na życie i to nie byle jakie życie :)

  Podziel się tą opinią


  Odnośnik do opinii

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .