Skocz do zawartości
spacer.png
spacer.png

Praktyki zawodowe a zarabianie w internecie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej, w najbliższym czasie będe miał u siebie praktykantów w zawodzie Technik reklamy oraz Technik informatyk (bliskie mi osoby). Macie jakieś pomysły w jakie dziedziny zarabiania w internecie mógłbym ich pchnąć aby mogli wykorzystać nabytą w szkole wiedzę, rozwinąć ją a jednocześnie znaleźć praktyczne zastosowanie? Powiedzmy taki "mini projekt" w którego mogłoby wpaść parę groszy.
Nie chodzi mi stricte o wykorzystanie ich jako siły roboczej ale chciałbym im pokazać coś co mogą wykorzystać po szkole - sam w tym wieku już działałem z różnymi tematami ale trendy się zmieniają a ja trochę wypadłem z obiegu :)

Opublikowano

Możesz im dać do przygotowywania rolki pod zasięg, takie bez wymagań - tło bez widocznych twarzy ludzi i jakiś tekst, który generuje komentarze. To jest darmowy sposób na ruch z sociali. Można tak robić naprawdę wysokie wyniki bez kompletnie żadnych nakładów kasy czy specjalnych umiejętności. Trzeba wyszukiwać i wymyślać po prostu kreatywne teksty do dodania na tych filmach żeby ludzie komentowali i oglądali po parę razy :D W szkole raczej tego nie uczą, trzeba w praktyce próbować.

Opublikowano

Hmm.. w sumie jak wyżej - przygotowanie strony internetowej pod wybraną niszę i reklamowanie jej za pomocą konta Instagram?:) To łączy projektowanie strony pod sprzedaż, analitykę danych (zasięg, ilość wejść, źródło wejść, mapa strony, można nagrywać wejścia wchodzących, itd.) i marketing za pomocą haseł "łapiących zasięg" na rolkach.

Pytanie tylko w jakiej niszy powinni działać praktykanci. Raczej ERO im nie zaproponujesz. Może promocje bankowe albo VOD?

Ew. własny e-book sprzedawany na stronie. To jednak dodaje więcej zmiennych niż afiliacja :) 

Opublikowano

Daj im budżet 200 zł / osoba, niech stworzą stronę internetową, stworzą produkt cyfrowy lub jakiś resell i kto zarobi więcej wygrywa. Zaangażują się, a może dzięki temu znajdziesz fajnego pracownika chociażby weekendowego :)

Opublikowano
6 minut temu, fbk napisał(a):

może dzięki temu znajdziesz fajnego pracownika chociażby weekendowego

Albo chłopaki zaczną tyle zarabiać na tym produkcie cyfrowym, że zapomną o szukaniu pracy :D 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .