Skocz do zawartości

Przekierowanie 301- brak filtru, poprawa optymalizacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Rejestrując domenę rejestrujemy adres twojadomena.pl oraz www.twojadomena.pl. Warto jednak pamiętać o robieniu przekierowania witryny www.twojedomena.pl na twojadomena.pl (lub na odwrot) w przeciwnym razie w Google będzie to widoczne jako 2 oddzielne witryny. Spotkałem się z pytania czy na twojadomena.pl, www.twojadomena.pl mogą istnieć 2 różne witryny. Oczywiście mogą jednak nie ma to żadnego sensu.
 
Warto zatem już na samym początku zadać sobie pytanie czy interesuje nas promowanie witryny z www czy też bez. Jeśli jednak wcześniej o tym nie pomyśleliśmy należy zrobić przekierowanie 301, dzięki któremu automatycznie internauta zostanie przekierowany z adresu A do adresu B. Naturalnie tyczy się to nie tylko przekierowań witryn z www czy bez, ale każdego przypadku w którym chcemy skierować ruch z jednej witryny na drugą.
 
Istnieję również teoria, która jak na razie się sprawdza, że przekierowanie 301 przekazuje całą moc nowej domenie ze starej, jednak nie przekazuje filtrów - w ten sposób naszą stronę z filtrem kopiujemy na nową witrynę a na starej zostawiamy przekierowanie. Prawda, że proste? Ma to jednak minus, nie można tego robić zbyt wiele razy gdyż każda nowa strona jest podatniejsza na filtr. 
 
Przekierowanie 301 na nowy adres
Jeśli serwer obsługuje plik .htaccess do katalogu głównego na serwerze należy wgrać taki plik z następującą zawartością:
RewriteEngine OnRewriteRule ^(.*)$ http://www.twojnowyadres.pl/$1 [R=301,L]

 

Przekierowanie z "bez www" na "z www":

RewriteEngine OnRewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC]RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

Przekierowanie z "www" na "bez www":

RewriteEngine OnRewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.+)$ [NC]RewriteRule ^(.*)$ http://%1/$1 [R=301,L]
No tak... Ale możesz przecież nie wiedzieć co to .htaccess :P Jest to zwykły plik tekstowy. Zapisujesz w nim odpowiednie polecenia, nadajesz plikowi nazwę ".htaccess" i wgrywasz na serwer. Komendy te będą działać dla katalogu w którym jest plik oraz dla katalogów dalej zagłębionych. Przy przekierowaniu 301 przeważnie .htaccess umieszczamy w tym katalogu w którym jest plik index. O .htaccess można znaleźć sporo informacji w Internecie. Ja szczególnie polecam zapoznać się z modułem mod_rewrite, który ma ogromne możliwości i to głównie z niego będziecie korzystać przy pracy z .htaccess.
 
 
Na koniec dodam, że komendę "RewriteEngine On" umieszczamy tylko raz w .htaccess. Zamieściłem ją w każdym z powyższych przykładów ponieważ jest wymagana jeżeli przykłady będą traktowane osobno. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby do jednego .htaccess wsadzić kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt przekierowań czy innych komend. Zalecam jednak w tym miejscu umiar, każda nowa reguła to więcej pracy dla Apacha.
 • Super 4
Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

"przekierowanie 301 przekazuje całą moc nowej domenie ze starej, jednak nie przekazuje filtrów" Coś dla mnie. Dzięki Ciamciaj za poradniczek :>

@EDIT
Mam problem, po zmianie przekierowania 301 nie mogę się zalogować do panelu admina. Po wpisaniu passów przekierowuje mnie na /wp-login, za każdym razem.

 

Odnośnik do komentarza

Użyłeś pierwszego sposobu? To znaczy, że z domenastara.pl przeniesie Cię na domenanowa.pl i nic więcej. Reszta pozostaje taka sama, więc masz coś w skrypcie powalone.

Swoją drogą, Ciamciaj, ja bym na Twoim miejscu zrobił poradnik jak dodać stronę i skonfigurować cloudflare :) Na pewno wielu się to przyda, szczególnie, biorąc pod uwagę, że można sporo GB zaoszczędzić na transferze.

Nie szalejcie tak z tymi plusami :D

Odnośnik do komentarza

Rekord A to zwyczajny IPv4, czyli IP na jaki domena (lub subdomena) ma się tak naprawdę odnosić. No chyba nie muszę tłumaczyć, że komputry "tłumaczą" hosty (np. google.pl) na adres IP serwera, który je obsługuje (Google ma chyba 4.4.8.8). Innymi słowy, jeśli chcesz, żeby Twój hosting miał w ogóle szansę odebrać zapytanie z www.twojadomena.pl musisz dodać rekord A do DNS'ów. Większość hostingów ma możliwość dodawania w panelu z jakich subdomen mają odbierać zapytania. Najłatwiej będzie zapytać Twojego usługodawcę gdzie to dodać, bo każdy hosting (który ma swój DNS) ma to nazwane inaczej :)

 • Super 2
Odnośnik do komentarza

ogarniętew 10%.

dlaczego teraz główna jest z www a nie mogę wejść do żadnego posta bo nie odnajduje takiej strony? coś nie tak w htaccess ale co :(

 

ogarnięte w kolejnych procentach ^^

 

proste jak budowa cepa.

 

Zgłaszać teraz stronę z www do googla binga i tak dalej jako nową czy robot googla sam rozpozna?

I czy linkować w sieci teraz z www tylko?

Edytowane przez MarcusGarvey

kryzys kryzysem, żyć trzeba

:P
Odnośnik do komentarza
 • 3 tygodnie później...

Chciałem zrobić przekierowanie 301, ale w moim folderze na hoscie jest już plik .htaccess o takiej treści:

# BEGIN WordPress RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index\.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . /index.php [L] # END WordPress 

Czy powinienem pod tym dopisać tą komendę na przekierowanie 301, czy usunąć istniejący wpis i podmienić go?

 

(Chcę zrobić przekierowanie ze strony zwww na bezwww

Odnośnik do komentarza

Mam tak samo jak osoba wyżej. Pomoże ktoś?

 

porobiłem coś i teraz mam tak http://www.blabla.com} i jak wpisuje stronę to przechodzi na takie coś z tym nawiasem na końcu ;/

Edytowane przez joseph

Czego najbardziej się boje? Boje sie, że skoncze jak taki Kowalski pracujący od poniedziałku do piątku po 8 godzin w jednym miejscu i raz w roku wakacje na tydzień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 • Polecana zawartość

  • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
   Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
    • Super
   • 3 odpowiedzi
  • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
   Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

   Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
    • Super
   • 5 odpowiedzi
  • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
   W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

   Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
    • Super
   • 2 odpowiedzi
  • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
   Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
    • Dzięki!
    • Super
   • 13 odpowiedzi
  • 9 rzeczy, które możesz zrobić w SEMRush, by zwiększyć ruch swojej strony
   Istnieje kilka sposobów, by wykorzystać SEMRush, aby zwiększyć swój ruch na stronie WWW i wspomóc swoją pracę w zakresie SEO i content marketingu.
    • Super
   • 3 odpowiedzi
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .