Skocz do zawartości

Sp. z o.o czy to się opłaca?


Rekomendowane odpowiedzi

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!


23 godziny temu, kotprezes napisał:

Jeżeli prowadzisz działalność na terenie Polski to zagraniczna rejestracja firmy Ci nie pomoże.

nie pieprz głupot, zależy jaka to jest działalność. Jeśli sprzedaż wirtualnych usług lub produktów to jak najbardziej się opłaca i kraj w którym zarejestruje się firmę ma wielkie znaczenie.

Odnośnik do komentarza

@xavkas w przeciwieństwie do ciebie przeczytałem to co autor napisał. "prowadzę sprzedaż internetową WŁASNYCH PRODUKTÓW". 

także sam nie pieprz bo ja pisałem o tym konkretnym przypadku. specjalnie pogrubiłem i podkreśliłem bo jesteś specjalista od działalności gospodarczej, który nie umie czytać za zrozumieniem o czym to czy się dyskusja.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.01.2019 o 09:16, SunTzu napisał:

Zakładaj spółkę.

nie bierz na siebie 100% udziałów - wtedy płacisz pełen zus

jak będziesz komuś dawał udziały to daj z 5-8%, cwaniaki co dają mniej są podważani przez urząd skarbowy 

Pozostaje potwierdzić

W dniu 27.01.2019 o 12:48, xavkas napisał:

nie pieprz głupot, zależy jaka to jest działalność. Jeśli sprzedaż wirtualnych usług lub produktów to jak najbardziej się opłaca i kraj w którym zarejestruje się firmę ma wielkie znaczenie.

Możesz sobie rejestrować, za granicą, ale jak przyjdzie polska skarbówka to jesteś ugotowany. Jeśli rejestrujesz za granicą i wydajesz tam to ok (tak na prawdę to musisz potem udowodnić że ponad 183 dni w roku przebywałeś za granicą)

Ale oczywiście jeśli kupujesz dom, czy samochód za granicą, to najwyżej tam cię będą sprawdzać.

Odnośnik do komentarza

Sam zastanawiałem sie jakiś czas temu nad przeniesieniem firmy za granicę jednak nie jest to wcale takie opłacalne jak się wydaje. Wcześniej było prościej z uwagi na to, ze skarbówka nie była taka czepliwa, jednak w ostatnim czasie jest bardzo trudno. Skarbówka szuka dodatkowych dochodów tak wiec jak pisze osoba powyżej  - jesli wykryje, że mieszkasz w Polsce i tak naprawdę prowadzisz firmę tutaj, będzie mogła narzucić Ci podwójne opodatkowanie. 

Niestety ale jeśli mieszka sie w Polsce i tutaj wydaje się pieniądze, trzeba również zgłosić to do skarbówki.

Więcej można poczytać sobie o tym tutaj 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, Novacash napisał:

Trzy wady sp z o.o.

 

2. Podwójne opodatkowanie

 

Co masz na myśli?

 

6 godzin temu, JimUSA napisał:

Moze ktos wypisac wady i zalety dla JDG i dla Sp zoo?

Głowna zaleta sp.zoo to iż w razie gdyby np. podwinęła Ci się noga,został byś przewałkowany itp to masz szanse wyjść z tego bez szwanku.

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Novacash napisał:

Podwójne opodatkowanie bo spółka płaci CIT i jak sobie wypłacisz to PIT.

Ach, nie wchodzimy w takie szczegóły  bo to tez są koszty i jeśli dużo zarabiasz to de facto na koniec nic nie płacisz poza tym z założenia takie spółki są zakładane(kupowane) w celu realizacji większych projektów przy których optymalizacja podatkowa to standard.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Jeżeli prowadzisz działalność na terenie Polski to zagraniczna rejestracja firmy Ci nie pomoże.

No chyba, że przebywasz w innym kraju więcej niż pół roku ;) i powiem Ci, że nie jest trudno udowodnić takie rzeczy nie opuszczając Polski.

Nie mylmy opodatkowania spółki (CIT) z opodatkowaniem osoby fizycznej (PIT)

podatek CIT 

Dla wyjaśnienia. Jeśli zarejestrujesz działalność gospodarczą na terenie innego kraju to możesz prowadzić działalność na terenie Polski i nie będzie to rodzić skutków podatkowych w Polsce, ważne abyś nie posiadał zakładu (oddziału) firmy na terenie Polski. Przy sprzedaży internetowej to nie problem :) (magazyn i wysyłka z PL to nie zakład). podatek CIT 

Teraz PIT 

jeśli jesteś polskim rezydentem podatkowym (przebywasz ponad 183 dni w PL lub masz w PL centrum interesów życiowych - żonę, dzieci) musisz odprowadzać podatek w Polsce. Podatek wynosi 19% .

Jak ja to rozwiązałem. Swoją działalność otworzyłem w Estonii. Podatek od spółki wynosi realnie 0%, ZUSu także nie ma do płacenia. Jako polski rezydent podatkowy muszę zapłacić 19% podatku w Polsce, natomiast istnieją sposoby aby legalnie wypłacić ze spółki pensję i nie płacić tych 19%. Jeśli jesteście zainteresowani mogę pomóc, natomiast szczegółowe pytania możecie kierować do mojego doradcy na maila: mateusz.tomczyk@independenttrader.pl. Rozmowa nic nie kosztuje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .