Skocz do zawartości

Statystyki strony - Co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! :D Zauważyłem, że nie ma na forum nigdzie tematu poświęconemu tej dość ważnej kwestii jaką jest wybór silnika statystyk, jakiego będziemy używać. Skupie się jedynie na opcjach darmowych, bo myślę, że nie warto płacić czasem grubą kasę za narzędzia które tak naprawdę mają najczęściej to samo co te darmowe. Zatem zostaniemy przy nich. A jest z czego wybierać, bo trochę tych opcji naprawdę jest. Możliwe, że o wielu nigdy nawet nie słyszeliście, a nuż, ich funkcje przypasują właśnie Wam. Ok, no to lecimy!
 
1. Google Analytics
 
wxk3j2.jpg
 
Narzędzie chyba najbardziej znane i użytkowane. Dlaczego? Może dlatego, że od Google'a... Osobiście nie jestem zwolennikiem Google Analytics i używam zamienników. Nie podoba mi się cały interfejs, jest dość irytujący. Narzędzie jednak bardzo kompleksowe. Zawiera wszelkie potrzebne funkcję które pozwolą monitorować naszą stronę i każdy jej kąt. Liczba odsłon, unikalnych wizyt, wizyty live, hasła wyszukiwań, źródła trafficu, wszystko jest :)
 
Statystyki na żywo: Tak
Śledzenie czasu na stronie: Tak
Prawdziwy Bounce Rate: Nie
Darmowe: Tak

 

Link:

http://www.google.com/analytics/

2. Clicky

 

xacjxv.jpg

 

Clicky jest jednym z lepszych narzędzi do prowadzenia statystyk naszych stron które istnieją aktualnie na rynku. Śmiem twierdzić, że jest nawet warty wydania tych paru dolców, by móc korzystać z wszystkich funkcji. Osobiście na dłuższą metę nie testowałem, bo niestety w swojej darmowej wersji ma obsługę tylko jednej naszej strony. A lubię mieć porządek i wszystko w jednym miejscu więc zrezygnowałem z tego. Narzędzie jednak jedno z tych, które warto przemyśleć.

 

Statystyki na żywo: Tak
Śledzenie czasu na stronie: Tak
Prawdziwy Bounce Rate: Tak
Darmowe: Tak (Konto darmowe jest ograniczone do jednej strony oraz monitorowania 3000 wizyt dziennie)

 

Funkcje dodatkowe: Monitorowanie konta Twitter, aplikacja na iPhone, funkcja ustawiania celi kampanii

 

Link:

http://clicky.com/

3. GoSquared

 

vmb6je.jpg

Testowałem i powiem, że... Dupy nie urywa :) Jedyne, czym się może trochę wyróżniać od swoich konkurentów to ich design. Mają bardzo intuicyjny interfejs, miły dla oka. Na stronie głównej mamy link do Live Dema, możemy więc sprawdzić jak to wygląda i działa bez rejestracji. Ogółem - nic specjalnego. Ale może akurat komuś się spodoba!

 

Statystyki na żywo: Tak
Śledzenie czasu na stronie: Tak
Prawdziwy Bounce Rate: Tak
Darmowe: Tak (Konto darmowe jest ograniczone do monitorowania 10000 wizyt dziennie)

 

Funkcje dodatkowe: Monitorowanie konta Twitter

 

Link:

https://www.gosquared.com/

4. Open Web Analytics

 

lfnxvc.jpg

 

Ciekawe, całkowicie darmowe narzędzie trochę wzorowane na starym Google Analytics. Bardzo intuicyjny interfejs, wszystko na swoim miejscu, wszystko widać ładnie i przejrzyście. Jest jednak jeden mankament... Projekt - jeśli się nie mylę - nie jest już wspierany przez twórców. Testowałem i niestety ma mnóstwo bugów i kilka funkcji nie działa tak, jak powinny. Mimo wszystko, narzędzie jest uważane za jedne z lepszych, jeśli chodzi o alternatywy do Google Analytics. Ja jednak nie polecam, gdyż nie działa tak, jak powinno. A support ma użytkowników już w tyłku ;)

 

Statystyki na żywo: Tak
Śledzenie czasu na stronie: Nie
Prawdziwy Bounce Rate: Nie
Darmowe: Tak

 

Funkcje dodatkowe: Monitoruje ruch myszki użytkownika, Heatmapy

 

Link:

http://www.openwebanalytics.com/

5. Piwik

 

s773w3.jpg

Piwik! Tak! To jest naprawdę warte uwagi. Narzędzie nie jest online. Jest to software open-source, który możemy sobie za darmo ściągnąć, zainstalować na naszym serwerze i korzystać do woli. Nie ma żadnych ograniczeń. Możemy dodawać tyle stron, ile chcemy. Integracja z Wordpressem jest prosta, gdyż mamy do tego stworzony plugin. Narzędzie naprawdę bardzo dobre, interfejs dostosowalny do potrzeb użytkownika, wszystkie funkcje są, bajka! :) Polecam!

 

Statystyki na żywo: Tak
Śledzenie czasu na stronie: Nie
Prawdziwy Bounce Rate: Nie
Darmowe: Tak

 

Link:

http://piwik.org/

6. StatCounter

 

jzz1ob.jpg

 

Darmowe, proste narzędzie online do monitorowania wizyt na naszych stronach. Nie ma genialnego interfejsu ani wielu bajerów. Ot, zwykłe tekstowe narzędzie. Korzystałem przez spory czas gdyż jest naprawdę fajny i daje użyteczne dane. Prosty, przejrzysty. Dla nie wymagających polecam :)

 

Statystyki na żywo: Tak
Śledzenie czasu na stronie: Nie
Prawdziwy Bounce Rate: Nie
Darmowe: Tak

 

Link:

http://statcounter.com/

7. Woopra

 

bryvgp.jpg

 

Uwaga, uwaga! Narzędzie bardzo ciekawe pod względem funkcji. Posiada bardzo ciekawą funkcję, jaką jest Live Chat z ludźmi, którzy w danym momencie odwiedzają Twoją stronę. Działa to na takiej zasadzie, że użytkownikowi wyświetla się na środku okienko czatu i możesz sobie z nim rozmawiać. Funkcja myślę, że ma potencjał i można by ją w jakiś ciekawy sposób wykorzystać. Narzędzie jednak daje mało danych co do odwiedzających itd. Nie mniej jednak, warto sprawdzić ;)

 

Statystyki na żywo: Tak
Śledzenie czasu na stronie: Tak
Prawdziwy Bounce Rate: Tak
Darmowe: Tak

 

Funkcje dodatkowe: Live Chat z odwiedzającymi

 

Link:

https://www.woopra.com/

Podsumowanie

 

A więc jak widzicie, narzędzi do prowadzenia statystyk naszych stron, do monitorowania użytkowników jest całkiem sporo. Jest z czego wybierać. Pytanie brzmi jednak, które więc? To już zależy tylko i wyłącznie od Was i Waszych upodobań, potrzeb. Jedni mogą uznać za użyteczne funkcje jednego narzędzia, drudzy jakiegoś innego. Przedstawiłem Wam takie TOP 7 z tych, które aktualnie są na rynku i są warte uwagi. Oczywiście mowa tu o darmowych! Bo z płatnych też jest kilka ciekawych opcji, jednak wydaje mi się, że nie warto na to wydawać pieniędzy. Jeśli już, to tylko Clicky! A z tej reszty darmowych, osobiście polecam Piwik'a a dla mniej wymagających StatCounter. No i oczywiście Google Analytics, jeśli nikogo nie irytuje ten interfejs.

 

Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania odnoście działania, instalacji, walcie! :)

  • Super 6
Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!
  • 1 rok później...

widzę, że nie ma na liście Yandex'a - https://metrica.yandex.com więc szczerze polecam, kiedyś tylko google używałem, a teraz głównie yandex'a. Według mnie czytelniejszy interfejs (choć widzę, że obecnie wprowadzają nowy), staty oczywiście darmowe.

Edytowane przez PrzybylskiMateusz
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • mysc odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .