Skocz do zawartości

Wyciekły setki tysięcy nagich zdjęć ze Snapchata.


Pikaczu

Rekomendowane odpowiedzi

417481_318673601560937_1251097054_n.jpg?

 

 

Problemy celebrytów, również te związane z niedawnych wyciekiem nagich zdjęć, niespecjalnie nas dotyczą. Wyśmialiśmy ich słabe hasła i nieumiejętność zabezpieczania danych, co poniektórzy oglądnęli fotografie i tyle. Dzisiejszy problem może być jednak o wiele poważniejszy, choć z całą pewnością nie będzie aż tak medialny. Dotyczy bowiem tzw. „przeciętnych użytkowników” – w tym przypadku korzystających ze Snapchata.

 

Popularny komunikator, który pozwala na teoretycznie bezpieczne przesyłanie zdjęć, zyskał w ostatnich miesiącach niesamowitą popularność. Nietrudno domyślić się z jakiego powodu – narzędzie usuwające zdjęcia od razu po ich odebraniu okazało się doskonale nadawać do przesyłania nagich fotografii, dając jednocześnie poczucie pełnej bezkarności i prywatności.

Zaledwie kilka dni temu w tym samym miejscu, w którym pojawiły się zdjęcia rozebranych gwiazd, tym razem opublikowano ponad 200 tys. fotografii będących zapisem komunikacji właśnie ze Snapchata.

 

Według Business Insidera, który jako pierwszy poinformował o wycieku, wszystkie pliki zajmują łącznie ponad 13 GB.

 

snapchat-2-650x380.jpg

 

 

To jednak nie koniec dramatu dla osób, które korzystały z możliwości tego serwisu. „Dobre dusze” z 4chana utworzyły ze zdjęć bazę danych z prawdziwego zdarzenia, umożliwiając osobom postronnym wyszukanie zdjęć po nazwie użytkownika. Ktokolwiek kto znał nasz login do tej usługi mógł więc sprawdzić, czy przypadkiem nie chcieliśmy się pochwalić przed niektórymi znajomymi czymś, co miało pozostać wyłącznie pomiędzy nami, a odbiorcą. Na szczęście strona dość szybko zniknęła.

 

Pozostały jednak zdjęcia i jak wszystko, co zostanie raz umieszczone w internecie, prawdopodobnie nigdy z niego nie zniknie.

 

Snapchat oficjalnie zaprzeczył przy tym, aby miało miejsce jakiekolwiek włamanie na jego serwery lub złamanie zabezpieczeń aplikacji. Winnych upatruje się więc wśród aplikacji niezależnych programistów, które miały albo celowo przechwytywać dane, albo paść ofiarą ataku hakerów. Wypowiedzi osób powiązanych z wyciekiem wskazują w tym przypadku na program SnapSaved, który – początkowo stanowiąc alternatywny sposób na dostęp do Snapchata – z niewyjaśnionych powodów kilka miesięcy temu wyparował, nie pozostawiając po sobie najmniejszego śladu.

 

snap-650x350.jpg

 

 

Dziś okazuje się, że prawdopodobnie intencje jego twórców wcale nie były tak szczytne, jak mogło się wydawać. Snapchat zresztą potwierdził, że w sklepach z oprogramowaniem regularnie pojawiają się aplikacje, których jedynym zadaniem – poza przesyłaniem fotografii jak w Snapchacie – jest zapisywanie tych zdjęć i tworzenie odpowiednich baz danych. Oczywiście pliki trafiają też do właściwych odbiorców, ale oprócz tego zapisywane są na specjalnych serwerach.

 

Sam Snapchat zresztą też nie jest święty. Problemy z bezpieczeństwem pojawiały się już kilkukrotnie, ale ich konsekwencje nigdy nie były takie dotkliwe.

 

Szczególnie, że problem nie dotyczy teraz celebrytów, którzy w taki czy inny sposób na krytykę czy ocenę są narażeni każdego dnia. Dotyczy zwykłych ludzi, którzy myśleli, że mogą pokazać „to i owo” i że nigdy nie zobaczy tego nikt inny, poza adresatem. W niektórych przypadkach może się to skończyć naprawdę źle. Pozostaje tylko zadać jedno pytanie. O ile o samym sensie przesyłania nagich zdjęć w takiej formie (przez oficjalną aplikację Snapchata) nie warto nawet dyskutować, o tyle zastanawiające jest to, co myślą sobie osoby, które decydują się na przesyłanie ich za pomocą niezweryfikowanych aplikacji firm trzecich? Jeśli tylko po to, żeby móc zapisywać przesyłane przez innych zdjęcia bez informowania ich o tym, to można powiedzieć, że same są sobie winne.

 

Aktualizacja: Część źródeł twierdzi, że na razie w formie „próbki” udostępniona została tylko część zdjęć, a reszta ma dostać się do sieci w ciągu najbliższych dni. Tematy na 4chanie związane z tym wydarzeniem zostały na razie usunięte.

 

źródło : www.spidersweb.pl

 

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .