Skocz do zawartości

Zarabianie na literówkach domen - jak monetyzować pomyłki?


mysc

Rekomendowane odpowiedzi

Zarabianie na literówkach domen
Jak monetyzować pomyłki i literówki w domenach


Pomyłki są rzeczą ludzką, powszechną i zdarzają się także przy wpisywaniu adresu url. Na pewno każdemu z Was przy wpisywaniu adresu jakiejś strony internetowej, od czasu do czasu zdarza się pominąć jakąś literę, przestawić kolejność, zapomnieć o kropce. itd. 

Im popularniejsza jest dana strona, tym ruch na literówkach jej adresu jest większy. Będąc posiadaczem takiej domeny - literówki - możemy ten ruch z pomyłek monetyzować i to całkowicie pasywnie. 

W tym poradniku przedstawiam od A do Z jak się za to zabrać i jak to wygląda :) 

 

Wyszukiwanie najczęstszych literówek - generator online

W Polsce od wielu lat istnieje wyspecjalizowane w zarabianiu na domenach forum - DI.PL. Obecnie jest już niestety praktycznie nieaktywne, ale ich skrypt generujący możliwe literówki cały czas działa bardzo dobrze !:) 

Właśnie tego skryptu użyjemy do wyszukiwania literówekhttp://www.typo.di.pl/index.php
 

Dostępne opcje generowania możliwych pomyłek to:

- Wyświetl oryginalną domenę w wyniku

- Pominięcie znaku (skrypt wyświetli wszystkie literówki pomijające jeden znak z oryginalnej domeny)

- Pominięcie dwóch pierwszych znaków (moim zdaniem praktycznie niemożliwa literówka - szkoda pieniędzy)

- Podwojenie znaku (błąd bardzo możliwy w przypadku ang. nazw domen które mają w adresie powtórzenie - np. followw.com - ale w większości przypadków średnio prawdopodobny)

- Zamiana kolejności znaków

- Zamiana na sąsiadujące znaki (boczne) (spoglądając na klawiaturę - znaki boczne do "f" to "d" i "g")

- Zamiana na sąsiadujące znaki (wszystkie) (spoglądając na klawiaturę - wszystkie znaki sąsiadujące do "f" to "d, r, t, g, v, c")

- Dodanie sąsiadujących znaków (bocznych) (wciśnięcie dwóch sąsiadujących ze sobą przycisków na raz przed przypadek)

- Ortografia (opcja dot. polskich znaków w adresach - odpuszczamy sobie)

- Błąd Z/Y (błąd zamiany 'z' z 'y' pojawia się po omyłkowej zmianie języka skrótem klawiszowym)

- Dodanie WWW oraz PL na początku (PL na początku odpada - ale www może się jeszcze przydać. Chodzi o brak kropki po www -> np. wwwonet.pl. Mało kto wpisuje już www w adresie - literówka może być opłacalna tylko dla największych portali, zwłaszcza takich odwiedzanych przez osoby w wieku średnim i starszym, które nadal nawykowo dodają 'www' do adresów stron.)

- Zamiana znaku na dowolny znak (odpada - zbyt dużo nierealnych możliwości)

- Wstawienie znaku w dowolne miejsce (odpada - zbyt dużo nierealnych możliwości)

- HostChecker (sprawdza czy domena posiada hosta - tj. czy jest zarejestrowana. Niestety ta opcja NIE DZIAŁA prawidłowo.)


Warto dodać, że powyższy generator ma opcję 'podwojenia znaku' - ale brakuje stricte pominięcia tego podwojenia, które jest bardzo prawdopodobne dla ang. nazw domen z powtórzeniami. Np. rosman.pl, rosmann.pl, rossman.pl -> poprawna: rossmann.pl . Tego typu literówki trzeba dopisać samemu.

 

Jak ustawić generator możliwych literówek w domenach?


generator literowek domen.png

 

Moim zdaniem najważniejsze do zaznaczenia w generatorze są opcje:

- Pominięcie znaku
- Podwojenie znaku (tylko dla ang. domen z podwojeniami)
- Zamiana na sąsiadujące znaki (wszystkie)
- Błąd Z/Y


Wówczas dla domeny getpaid20.pl - otrzymamy takie literówki:
 

popularne literowki domen.png


 

Monetyzacja - jak zarabiać na przekierowaniu literówek?

Literówki generują ruch typu 'direct' z pomyłek. To oznacza, że bez reklamowania i bez pozycjonowania będziemy zgarniać ruch na taką stronę. Literówkę z ruchem, najłatwiej jest po prostu przekierować na ofertę afiliacyjną lub nasz sklep e-commerce jeśli do takiej literówki pasuje.

Jeśli chodzi o afiliację - najlepiej przekierować ruch ten ruch na ofertę która jest powiązana ze stroną docelową na którą ktoś faktycznie chciał wejść. Takim osobom można oferować substytut - np.:

- aliexpress zamiast allegro/olx
- wyszukiwarka VOD zamiast serwisu streamingowego
- konkurs o bon e-mail submit, zamiast strony danego sklepu (którego dot. konkurs)
- kampania randkowa zamiast np. sympatii.pl/badoo/itd.
- program partnerski dowolnej księgarni zamiast np. empiku

Jeżeli nie mamy takiej opcji, wychodzimy z ofertą na przeciw grupie docelowej strony której literówkę posiadamy. Musimy zdefiniować najobszerniejszą grupę odwiedzającą daną stronę i spróbować dobrać do nich kampanie - niekoniecznie powiązaną z tematyką strony, a po prostu dopasowaną do tej grupy. 

- Jeżeli użytkownikami są przede wszystkim mężczyźni - możemy reklamować np. portale randkowe.
- Jeśli użytkownikami są przede wszystkim kobiety - możemy reklamować np. suplementy na odchudzanie, konkursy z bonami do drogerii.
- Jeżeli użytkownikami jest przede wszystkim młodzież i dzieci - możemy reklamować wszelkie oferty powiązane z grami, VOD.
- itd.
 

Czy zarabianie na literówkach wymaga landing page'a?

Nie, nie wymaga - natomiast oczywiście można postawić LP (nawet w kolorach przypominających stronę na którą user chciał wejść).

Tutaj muszę też koniecznie zaznaczyć, że taki ruch niestety bardzo często jest zakazany w kampaniach afiliacyjnych. Wtedy własny landing page będzie konieczny. To oznacza, że literówkę przekierowujemy na naszą stronę -> i dopiero tutaj użytkownik powinien samodzielnie kliknąć w link przekierowujący do kampanii. W praktyce więc poprzez literówkę ściągamy ruch na naszą stronę - a nie bezpośrednio na kampanie afiliacyjną.

Żeby było jeszcze bezpiecznie, możemy wprowadzić również dodatkowy adres URL pomiędzy literówką i naszym prelanderem. Wówczas sieć aff. nie zobaczy referrera z literówki :) Nie musimy jednak postępować w ten sposób zawsze, niektóre kampanie nie mają takich ograniczeń - dlatego w pierwszej kolejności warto zapytać support sieci aff. czy dla danej kampanii wolno czerpać ruch z przekierowań.


Monetyzacja - jak zarabiać na parkowaniu literówek?

Jeżeli posiadamy literówki z ruchem i z jakiś względów nie możemy dopasować do nich opłacalnych programów afiliacyjnych - jest jeszcze uniwersalna możliwość monetyzacji. Możemy te domeny zaparkować i zarabiać w modelu CPC na reklamach.

Czym jest parkowanie? Pokażę na przykładach :) Na pewno nie raz trafiliście w sieci na tego typu strony:

p1.png

p3.png

Tak właśnie wyglądają 'zaparkowane' domeny. Klikając w reklamę na takiej stronie, generujemy prowizję dla jej właściciela i serwisu w którym ją 'zaparkował'. 

Aby zaparkować domenę, wystarczy zmienić jej adresy DNS'y na podane przez serwis z reklamami (parking). Nie potrzeba do tego własnego hostingu.

Jako, że najczęściej na zaparkowanych domenach wyświetlają się reklamy google adsense -> stawki zależą od rodzaju reklamy. Prawdopodobnie najwyższe stawki mają domeny na których wyświetlane są reklamy z kategorii finansowych (kredyty, pożyczki, ubezpieczenia).

Parkując domeny nie kombinujemy: ruch botów jest odsiewany. Obowiązuje też zakaz klikania w reklamy na własnych stronach.


Jedne z najpopularniejszych parkingów domen to:

https://sedo.com/us/park-domains/

https://www.parkingcrew.com/


.

  • Super 6
  • Dzięki! 1

-> Jesteś nowy/a na forum? Daj się poznać - przedstaw się w tym dziale!
-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki!

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Jest ktoś kto rzeczywiśćsie w ten sposób zarabia na parkowaniu tkaich domen?

Jest wgl sens parkować takie domeny,a nie lepiej zainwestować w indywidualny szablon z podpięciem wybranych kampanii/sieci reklamowych jak adsense żeby nie placić pośednikom i mieć lepsze stawki przez bezpośrednią współpracę ale też lepszą konwersję? Bo widząc ten template op raz setnotysięczny który wygląda jak błąd na stronie odruchem 99% społeczeńśtwa jest wyłączenie karty a ne czytanie i klikanie w jakikolwiek label :). No chyba że mowa o osobach które po raz pierwszy odpalił "internety" wtedy ma to jakiś sens w innym wypadku jest to strata potencjału moim zdaniem.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Tak, zwłaszcza ludzie którzy działają na literówkach od lat i mają ich setki-tysiące. To jest po prostu wygodne - podpinasz domeny pod parking i koniec. Nie trzeba mieć hostingu, reklamy dopasowują się do odbiorcy same. Patrzysz tylko czy w ciągu roku domena wychodzi na plus - jeśli tak, zostawiasz, jeśli nie, nie przedłużasz. I tak cały czas.

Nie dasz rady podpiąć sam adsense na takiej śmieciowej stronie, nigdy Ci tego nie zaakceptują. Każdą domenę byś musiał w dodatku oddzielnie zgłaszać ;)

 

  • Super 1

-> Jesteś nowy/a na forum? Daj się poznać - przedstaw się w tym dziale!
-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki!

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry poradnik! kolejny z resztą wartościowy wpis od nowego admina.

Pozwolę sobie trochę rozwinąć temat:

- w narzędziu które zostało przytoczone typo.di.pl jest opcja HostChecker (sprawdza czy domena posiada hosta). którą polecam używać oszczędza nam ona mnóstwo czasu na szukanie wolnych domen.
 
- literówki i ich zarobki są uzależnione od "wartości" fraz które parking dobiera jako reklamy. Inny zarobek z parkingu da literówka np pudelka (tutaj w większości przypadków może być ruch ale domena na siebie nie zarobi) a inny np. serwisu medycznego,pożyczkowego,kredytowego itd.

- Z parkingów warto również dopisać bodis.com oprócz sedo i parkingcrew.

- Dla inspiracji warto sobie zerknąć na 
https://www.aftermarket.pl/gielda/inne-domeny/literowki/ i zobaczyć jakie ludzie rejestrują literówki oraz ich zbliżony ruch.

- Odnośnie ruchu, niektóre domeny z niskim ruchem (powiedzmy 50-100 uu/mc) potrafią zarobić na koszt odnowienia + wygenerować zarobek a niektóre z ruchem np powyżej 1000uu/mc) potrafią nie zarobić nic lub niewielką kwotę która nie pokryje kosztu rejestracji 😉

- Dodatkowo polecam zerknąć na poniższe kategorie w aftermarket:
https://www.aftermarket.pl/gielda/domeny-z-ruchem/1000-3000-eur/

https://www.aftermarket.pl/gielda/domeny-z-ruchem/300-1000-eur/

Są w nich podane domeny które zarabiają od 10-30 EUR/MC i od 3-10 EUR/MC. 
Jak widać wiele z nich nie musi być literówkami, wystarczy że mają jakąś historię i dalej prowadzą do nich linki - stąd ruch (który z czasem będzie wygasał) i stąd zarobki. 

- Znacznie lepsze stawki oczywiście są na np domenach .com ale też koszt rejestracji większy

- Oprócz monetyzacji ruchu z literówek warto również ustawić opcję "na sprzedaż" na danej domenie parkowanej, czasem domena która nie zarobi na parkingu może się sprzedać za kwotę która da nam przyzwoite ROI z domeny.

Warto również na koniec dodać iż najlepsze czasy parkowania już dawno są za nami, nie mniej jednak przy odrobinie wiedzy i szczęścia wciąż można zbudować z tego sposobu pasywne zarobki 😉 Powodzenia!


 

Edytowane przez jaca
  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .