Blog Ciamciaja

 • wpisów
  11
 • komentarzy
  68
 • wyświetleń
  20100

Jak stworzyć skuteczny landing page? - 10 porad z przykładami!

blog-0019507001419094696.pngWchodzisz do sklepu, patrzysz na półkę i pierwsze co rzuca Ci się w oczy to etykieta, a następnie tekst, slogany na niej, po tym pora na skład, opis jesli jesteś tak dokładny. Sprawa ma się tak samo w internecie, chcesz cos sprzedać, zaprezentować, zachęcić do czegos.

Typowy landing page ma jeden cel - wykonanie akcji, którą może być:

 • Wykonanie oferty CPA, pobranie pliku PPA/PPD
 • Zapisanie do listy mailingowej
 • Kupno programu, produktu
 • Zagłosowanie na produkt, wystawienie opinii
 • Zapisanie na szkolenie
 • Pobranie poradnika
 • Pobranie pliku, muzyki, filmu

Landing page stworzony na odwal, bez przemyślenia bardzo rzadko odnosi wysokie statystyki konwersji - czyli nakłonienia do wykonania danego celu. Dlatego tez postaram Wam sie podać rady na jakie wpadłem sam oraz przeczytałem u zawodowych twórców tekstów reklamowych.

Jeżeli potrzebujesz grafik dla swojej strony i landing page zajrzyj do działu webdesign, a szczególnie do tematu z grafikami poprawiającymi konwersję.

1. Nie ma zbyt długich LP, są tylko zbyt krótkie i zbyt nudne.

Wiele osób twierdzi, ze zbyt długi landing page jest błędem, to prawda, jesli nie jest dobrze napisany. Osoby te twierdza ze krócej to lepiej, a ja okreslilbym to jako "zwięzlej". Co to oznacza? Każde zdanie ma mieć wartość i nieść przesłanie, nie ma byc laniem wody, a konkretnymi informacjami, które są wartościowe dla naszego "targetu" czyli grupy docelowych użytkowników, którzy maja wykonać akcje. Dla przykładu landing page który wydłużony dwudziestokrotnie zwiększył swoją skuteczność o 30%. Ktoś moze powiedzieć ze to mało? Pewnie, ale pamiętajcie, ze praca jest jednorazowa, a efekt pozostaje na zawsze i zwiększa Wasza konwersje dla kolejnych użytkowników - myśle ze warto sie namęczyć!

JUhFdLM.png

Więcej na temat przypadków tego autora znajdziesz pod

tym linkiem.

2. Nagłówek - pierwszy element, który trafia w oczy naszego użytkownika.

Musi on przekłuć uwagę, być jak najbardziej interesujący, główne nurty w tym temacie to:

A) wielka idea

Mocne słowa, które trafiają w każdego, te drogę obrało Apple, jak widać na załączonym obrazie:

l4FULAl.png

B ) Liczby i odniesienia do innych, konkurencji.

Liczby na temat naszego produktu, najlepiej duże, ale prawdziwe. Odniesienie do użytkownika, że produkt jest odpowiedni dla każdego zwykle wiąże się sukcesem nagłówka!

KXXkGg2.png

3. Łamanie konwencji - nie bój się szokować!

Nie bój się szokować, masz skupić uwagę klienta. Zacznij zdanie od od "i", "a". Zamień zdania na bezokoliczniki, zwróć uwagę :

3ROnyxO.png

4. Detale, detale, detale!

Jeżeli chcemy, by ktoś wydał pieniądze na nasz produkt lub usługę – musi wiedzieć, za co płaci. Opisz jak najdokładniej produkt, wymień jego specyfikację, zarzuć klienta informacjami. Pamiętaj jednocześnie, aby przedstawić wszystko w taki sposób, aby prosty człowiek zrozumiał za co płaci i co zyska.

 • Wypunktowanie pozytywnych cech produktu

gkQF6YH.png

 • W przypadku usług wypunktuj co uzyska klient:

YrMiXbh.png

5. Kluczowe słowa landing page

Istnieją słowa, które bardzo dobrze nadają się do zachęcania nas do zakupów. Wielokrotnie widzicie je w reklamach, na półkach sklepowych, słyszycie w radio. Działają one na naszą świadomość, sprawiają, że rzeczywiście bardziej chcemy posiąść konkretne rzeczy. Warto takie słowa wyróżnić, pogrubić, zwiększyć czcionkę.

W4TWTmo.png

6. Zamień się miejscami z klientem!

Napisz krótką historię, odnieś się do tego co uzyska się dzięki Twojemu produktowi. Pokaż nieprzyjemną sytuację i rozwiąż ją:

 • Asystent podjazdu wspomaga kierowcę podczas ruszania pod górę, zapobiegając staczaniu się auta. (źródło:

Problem: nie potrafię bezproblemowo ruszyć pod górę.

Rozwiązanie: funkcja asystenta podjazdu w VW.

7. Call-to-Action

Możliwe, że jest to najważniejsza część Waszego Landing Page, jednak nie będzie ona działała odpowiednio bez pozostałych czynników. Call-to-Action to przycisk, akcja służąca finalizacji zamówienia, kupienia produktu, wysłania SMS. Przykładowe CTA:

lTVEHhK.png

Słowa takie jak „otrzymasz”, „darmowy”, „dostaniesz”, gwarantowany”, „odbierz”, „za darmo”, itp. działają na odbiorcę fenomenalnie!

8. Bonusy

Warto zaoferować naszym użytkownikom, klientom coś ekstra, coś specjalnie dla nich. Jeżeli nie zachęca ich podstawowa oferta warto dodać bonusy w postaci gratisowych produktów, dodatkowych materiałów, czegoś za darmo w zamian za zakup! Ważne jest również określenie wartości bonusu. Jeżeli ktoś w zamian za zapisanie do newslettera otrzymuje poradnik to napisz ile jest on wart. Poradnik za 99zł w zamian za zapisanie do newslettera? No pewnie, że skorzystam! :)

9. Recenzje i autorytety

Dodaj w swoim landing page recenzje innych użytkowników, klientów. Powszechnie stosowaną techniką jest..zmyślanie ich. Podaj się za Johna, stwórz recenzję za niego i wstaw ją do landing page. Nie zapomnij zrobić tego wiarygodnie, dodaj jakieś małe wady, to ma wyglądać jak najbardziej naturalnie!

5Go2mf3.png

10. Rozwijaj swój landing page i testuj!

Nie zapomnij rozwijać swojej strony, zawsze możesz ją ulepszyć! Dodać dodatkowe opinie, jakiś bonus, grafiki, dodatkowe usługi. Pomyśl, że każdy element dodany do Ciebie to możliwie jeden więcej przekonany klient, jedno pobranie więcej. Chyba warto o nie walczyć?

Testuj różne opcje, sprawdź na jakie slogany najlepiej reagują Twoi użytkownicy. Nie wszystko pasuje do każdej grupy docelowej, dlatego testy i zmiany to nieodzowny fragment sprzedaży i promowania usług, plików i produktów w internecie.

Mam nadzieję, że udało mi się podać Ci jakieś praktyczne wiadomości na temat landing page. Zobacz jak wyglądają przykładowe szablony na np. themeforest.net lub zacznij samemu za darmo tworzyć landing page. Polecam do tego takie strony jak instapage.com i landerapp.com

Jeżeli potrzebujesz grafik dla swojej strony i landing page zajrzyj do działu webdesign, a szczególnie do tematu z grafikami poprawiającymi konwersję.


18


3 komentarze


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Dodaj nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz