Skocz do zawartości

Twoja strona spadła w wynikach? To może być filtr algorytmiczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

widziałem temat, gdzie trwała dyskusja, co stało się ze stronami użytkowników.

 

Otóż, na 99% (jeśli w GWT nic się nie dzieje) to filtr algorytmiczny. Gdy zaobserwowaliśmy gwałtowny spadek pozycji pod jakąkolwiek frazą i dłuższy niż kilka dni brak powrotu do stanu poprzedniego świadczyć to może o nałożeniu na naszą stronę internetową właśnie takiego filtra.

 

Ponadto, aby upewnić się, możemy posłużyć się tą stronąhttp://algoroo.com/

Sprawdza ona zawirowania w pozycjach tysięcy keywordów. Czym ich więcej, tym słupek jest wyższy. Jeśli jest czerwony, bardzo prawdopodobne, że google zmieniło coś w algorytmie, co wpłynęło na wiele stron.

 

Jak się za problem zabrać?

 

Rozpoczynamy zabawę analogicznie jak w przypadku filtra ręcznego, czyli wysyłamy do Google opisaną w poprzednim poście prośbę o ponowne rozpatrzenie. Dzięki temu upewniamy się, czy czasem filtr nie został nałożony ręcznie. Jeśli otrzymamy informację, że filtr ręczny nie został nałożony, to nie ma potrzeby wysyłania kolejnych pytań, gdyż Google nie informuje o tym, że nałożony został filtr algorytmiczny. Jest to o tyle istotna różnica, że w momencie odpowiedniego poprawienia strony/linkowania przy filtrze ręcznym dostaniemy informację, że już jest ok. W przypadku filtra algorytmicznego Google nam nie podpowie i jedynym wyznacznikiem poprawności naszych działań będzie „tryumfalny” marsz naszej strony ku wysokim pozycjom. Dlatego też przez cały czas prowadzenia „działań naprawczych” musimy monitorować pozycje naszej strony pod interesującymi nas frazami.

 

 

Linkowanie jest najczęstszą przyczyną

 

W lwiej części przypadków nałożenia filtra algorytmicznego winne jest linkowanie. Zanim jednak zabierzemy się za linki warto sprawdzić, czy strona spełnia wytyczne dla webmasterów. Nie ma sensu grzebać w tysiącach linków, jeśli strona ma skopiowaną treść, zainstalowane „złośliwe oprogramowanie” itp. Gdy upewnimy się, że nasza strona spełnia wytyczne, zaczynamy tango z linkami.

Na początku sprawdzamy pod jakimi frazami nasza domena może mieć ewentualnie nałożone filtry. Wstawiamy ją do narzędzia analizującego (np. Ahrefs) i widzimy na jakie anchory  była/jest linkowana oraz na jaki adres (filtr nie musi być nałożony na stronę główną, mogły „dostać” podstrony). Sprawdzamy je po kolei wstawiając w wyszukiwarce Google kombinację adres url+fraza. Jeśli w którymś przypadku nie wyskoczy nam wpisywany adres na pierwszym miejscu, to znak, że złapaliśmy filtr pod tym adresem

 

Untitled-1.jpg

- Czy jeśli w danych konfiguracjach moja strona wyskakuje na pierwszej pozycji to znaczy że nie ma filtra?

- Nawet jeśli Twoja strona pojawi się na pierwszej pozycji nie daje Ci to pewności że strona filtra algorytmicznego nie ma. Jest to jeden ze sposobów sprawdzania filtra, natmiast nigdy nie będziesz miał pewności że że domena jest odfiltrowana jako że google nie udostępnia takich informacji

 

Znając już zafiltrowane frazy staramy się usunąć jak najwięcej śmieciowych linków z tymi anchorami. Te śmieciowe linki, których nie udało nam się usunąć (zazwyczaj większość) wrzucamy do Disavow Tool i zrzekamy się ich.  Czasami samo usunięcie kiepskiego linkowania wystarcza. Czasami… Zazwyczaj trzeba podjąć kolejny krok, czyli „podrasować” linkowanie zafiltrowanych anchorów. Służą do tego oczywiście mocne linki z wysokim TrustRankiem.  Podczas tych działań pozycje strony należy nieustannie monitorować, gdyż często filtr puści na kilka dni, a potem znowu złapie. Mocne linkowanie należy prowadzić dotąd, aż strona na dobre się nie ustabilizuje. Czas, po którym dobre linkowanie przeważy jest różny. Zależy, tak jak przy pozycjonowaniu od wielu czynników: jakość linków, ilość linków, zróżnicowanie skryptów, Ranki domeny, treść domeny itd…

 

Ze zdejmowaniem filtrów jest jak z pozycjonowaniem. Po pewnym czasie zdobyte doświadczenie sprawia, że zaczynamy „wyczuwać” powody ich nałożenia. Osławione Pandę i Pingwina można wychwycić gołym okiem. Najgorzej jest kiedy filtry algorytmiczne się skumulują, bo często zdejmowanie jednego sprawia, że niechcący wzmacniamy inny. Zawsze jednak należy pamiętać o złotej zasadzie. Bez dokładnej analizy stracimy jedynie czas i energię. Wielu „specjalistów” wali linkami TR bez ładu i składu wychodząc z założenia, że z takiej masy coś musi trafić na odpowiednie anchory i przeważyć. Według mnie to zwykłe marnowanie czasu i potencjału, ale decyzja należy już do Was.

 

 

część artykułu pochodzi z: stylem.pl

 

 

A jak z problemem walczyć?

Zapraszam do poradnika ;)

  • Super 9

"Wojna to pokój.
Wolność to niewola.
Ignorancja to siła."

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Rozpoczynamy zabawę analogicznie jak w przypadku filtra ręcznego, czyli wysyłamy do Google opisaną w poprzednim poście prośbę o ponowne rozpatrzenie. 

 

 

mógłbyś dokładnie podać, gdzie i jak wysyłamy taką prośbę w przypadku fitlra algorytmicznego? 

 

dodam, że ja mam na 100% filtr algorytmiczny, choćby dowód na to, gdy wpiszę adres bloga + keyword nie ma mnie, jestem daleko daleko daleko. Usunąlem toksyczne backlinki, zgłosiłem je 3 grudnia, część została usunięta, niektóre nie wiem dlaczego nadal widnieją w webmasterze. Próbowałem pisać o ponowne rozpatrzenie, ale ręcznego filtra nie ma więc i formularz mi się nie wyświetla. Już sam nie wiem gdzie mam to wysłać. Stronę w tym czasie zoptymalizowałem, poprawiłem każdego jednego posta, usunąłem backlinki (jak wspomniałem) i nic :/

Edytowane przez MarcusGarvey
  • Super 1

kryzys kryzysem, żyć trzeba

:P
Odnośnik do komentarza

Moje nisze były w TOP 10 bez linkowania, a teraz wydaje mi się że niektóre gdzieś spadły bo mam o 1000 mniej wyświetleń od 2 dni ...

Pisz posty i dodawaj BL do bloga po 5-10 BL dziennie tak jak by nic się nie działo rób swoje a pozycja wróci, najgorsze jest nic nie robienie jak są spadki.

M

Odnośnik do komentarza

Polecam przeszukiwać forum panowie, Yachu tutaj wykonał dobrą robotę: http://make-cash.pl/kiedy-otrzyma%C5%82e%C5%9B-filtr-od-google-za-nienaturalne-backlinki-t2081/

kawał dobrej roboty, ale Yachu dostał filtra ręcznego, ja ciągle szukam jak mam zgłosić ponowne rozpatrzenie dla opcji algorytmicznej, dziś coś wyszukałem błądząc po meandrach pomocy webmaster tools i wysłałem. ale czy to to to nie wiem :(

kryzys kryzysem, żyć trzeba

:P
Odnośnik do komentarza

W przypadku strony z linkami toksycznymi i filtrem algorytmicznym zgłaszamy te strony w disavow oraz usuwamy jak najwięcej linków toksycznych. 

 

Stronę zgłaszamy tutaj: https://support.google.com/webmasters/answer/2648487?hl=pl - pierwszy link google pod "disavow".

jak pisałem wyżej backlinki zgłosiłem tym narzędziem 3 grudnia 2013 :) dziwna rzecz, że nie wszystkie zgłoszone domeny zostały usunięte, no ale cóż. Nie dostąłem też wiadomości od googla, że zgłoszone bl zostały usunięte. znowu, no cóż. mi chodzi o formularz do napisania do googla w sprawie sprawdzenia mojej strony, gdyż odnotowałem niskie pozycje bez podania przyczyny, stronę zoptymalizowałem i proszę o ponownie przyjrzenie się jej :) zgłosiłem to dziś w tym miejscu:

 

gl.jpg

bo już nie wiem gdzie :(

 

p.s. żeby było jasne, nie narzekam. działam jak mogę, wspomagam się YT, bingiem, yahoo, ale chce z powrotem do googla :( już od sierpnia tak o to walcze.

moje zarobki dziś (praktycznie bez googla):

Today's Earnings:
$74.02
Edytowane przez MarcusGarvey

kryzys kryzysem, żyć trzeba

:P
Odnośnik do komentarza

W przypadku strony z linkami toksycznymi i filtrem algorytmicznym zgłaszamy te strony w disavow oraz usuwamy jak najwięcej linków toksycznych. 

 

Stronę zgłaszamy tutaj: https://support.google.com/webmasters/answer/2648487?hl=pl - pierwszy link google pod "disavow".

Ciamciaj bardzo chętnie zrzeknę się tych linków co są toksyczne ale jakie będą tego konsekwencje? to jest ruletka wydaje mi się, nie ma 100% że pozycję tą co ja i inni stracili powróci może być na odwrót.

 

----

Sprawdziłem swoje linki i nie jest najgorzej wg. linkquidator Ryzyko L tylko z 3 domen, brak ryzyko H oraz Krytyczne.

Edytowane przez MixKosa

M

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .