Skocz do zawartości

10k na ryczałcie bez działalności


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu ktoś kto zarabia na afiliacji od jakiegoś czasu kwoty ponad kilka tyś na miesiąc i robi to bez działalności lub znacie kogoś takiego?

I czy słyszeliscie o tym ze ktos mial kiedys kontrole z tego tytułu że zarabia np 10k na miesiac płaci sam ryczałt bez dzialalnosci?

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!
  • Ciamciaj zmienił(a) tytuł na 10k na ryczałcie bez działalności
7 godzin temu, Linart napisał:

@id-user dlaczego wprowadzasz innych w błąd? Pewnie, może zarabiać i 100k miesięcznie i płacić ryczałt, a w razie kontroli zapłacić zaległe składki ZUS. Pytanie dotyczyło kontroli, a nie twoich domysłów.

Zapomniałeś też wspomnieć, że powyżej 200k pln dochodzi coś takiego jak VAT - ale mogłeś o tym nie wiedzieć przy niższych zarobkach :)

Można zarabiać 100k miesięcznie i nie mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej, jednocześnie będąc płatnikiem VAT. O tym czy rejestracja DG jest konieczna czy nie, nie decyduje ilość zarabianych pieniędzy, tylko charakter i poziom zorganizowania wykonywanej działalności. Wynajem powierzchni reklamowej na hobbystycznej stronie na której dodaje się wpisy raz na rok, albo rzadziej, która nie jest nigdzie reklamowana - nie powinien podlegać pod obowiązek rejestracji DG, bo żadnej zorganizowanej działalności tutaj nie ma. 

___

NIESTETY ryczałt w przypadku afiliacji wcale nie jest taki oczywisty - wystarczy, że kontroler uzna że wcale nie wynajmujemy miejsca reklamowego, tylko świadczymy usługi reklamowe. Usługi reklamowe nie mogą być rozliczane w oparciu o ryczałt. W takiej sytuacji dopłata obowiązuje do 5 lat wstecz + odsetki od opóźnienia + zaległe składki ZUS. Może, ale nie musi być doliczona grzywna. 

W przypadku kontroli wiele zależy też od tego jak się przedstawi źródło swoich przychodów. To samo można przedstawić na wiele różnych sposobów - i w zależności od tego mogą obowiązywać inne stawki podatkowe.  Przy rozliczaniu się ryczałtem - zarówno z, jak i bez DG - trzeba zadbać o to by faktycznie świadczyć usługi wynajmu powierzchni na rzecz podmiotu który opłaca wystawiane faktury/rachunki. 

__

Kontrola u osoby fizycznej wydaje się bardzo mało prawdopodobna. Nawet mając DG kontrole są najczęściej z vatu, a nie z podatku dochodowego, głównie wtedy gdy występuje się o zwrot nadpłaty :) 

-> Jesteś nowy/a na forum? Daj się poznać - przedstaw się w tym dziale!
-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Lubię to!
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .