Skocz do zawartości

Aktywna grupa zarobkowa szuka powiewu świeżości.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak mogliście zauważyć jestem mniej aktywny na forum, a generalna tendencja jest taka że im więcej wiecie tym jesteście bardziej zamknięci na otwarte społeczności. Nic w tym dziwnego, bo wszyscy wiemy jak szybko można wypalić dowolne źródełko jak powie się o nim publicznie. Nadal potrafię merytorycznie odpowiedzieć, rozwinąć jakiś temat, pomóc komuś na forum i to się nie zmieni. Niestety działa to już w jedną stronę. Nie twierdzę że na forum nie ma ogarniętych ludzi ale z pewnością Ci najlepsi siedzą cicho. Jest to problem otwartych społeczności, a już szczególnie tych nastawionych na zarobek.

Jeszcze kilka lat temu wystarczało mi gg, gdzie mając kilku internetowych znajomych można było spokojnie wymieniać się wiedzą, dyskutować.
W 2016 roku mając lepsze okresy zarobkowe zostałem wyłapany z czatu Ogads na skajpa, a ze skajpa zostałem przyjęty do grupy discord, która okazała się bardzo ciekawym miejscem. W grupie jestem do dzisiaj, zaglądam tam tak na prawdę codziennie. Obecnie jest to już grupa internetowych znajomych (w końcu to już 3 rok, tysiące wiadomości), której skład jakoś drastycznie się nie zmienia. Grupa liczy 35 osób, każda osoba jest aktywa (nieaktywne osoby są usuwane niezależnie od umiejętności) i zagląda praktycznie codziennie.

Poziom tej grupy jak na realia tego co możecie zobaczyć na forach jest co najmniej bardzo wysoki chociaż nie szukajcie tu jakiegoś skrajnego profesjonalizmu. Jest to luźna grupa, język raczej potoczny ale jak trzeba to każdy potrafi wypowiedzieć się na temat swojej dziedziny. Często miejsce do pośmiania się, podyskutowania ze stałym zachowaniem tego że wszyscy zarabiamy w internetach z dobrymi wynikami.

Jest to grupa nastawiona na wszystkie dziedziny zarobku. Mamy osoby robiące Seo, Sem, Social media, Social media ads, inne metody pozyskiwania  ruchu, a nawet wyszukany spam.
Celem grupy która jest oczywiście zamknięta jest szeroko pojęte zarabianie w internecie i dalszy rozwój w dziedzinach które do tego prowadzą.

Chcąc nakreślić poziom podam kilka osób z tego forum, które wchodzą w skład grupy od dłuższego czasu: Sanderus, Bogumił, Zbyszeq, Grandcash, Gastro, Jujo
Jest też kilka mocniejszych osób z konkurencyjnego forum, a reszta nie ma nic wspólnego z polskimi społecznościami. Są to osoby "wychowane" na Bhw, Cpaelites i innych.

Damn, jak zawsze muszę się rozpisać.

Po co ten temat?
Zdecydowaliśmy się dać szanse osobom z zewnątrz, bo przez długi czas byliśmy chyba aż za mocno zamknięci (co było z jednej strony dobre, z drugiej strony powiew świeżości nie zaszkodzi).
Do dzisiaj zdarzało mi się raz na kiedyś przejrzeć fora i zaprosić osoby które prezentowały wysoki poziom, to czy zostawały w grupie to inna historia bo ta jak już wspominałem ma bardzo specyficzny klimat.

Kanał discord składa się z wielu kanałów tematycznych, kilku zamkniętych dla wyższych rang oraz kanału głównego na którym ląduje zdecydowana większość wiadomości. Kanał główny to kanał o wszytkom i o niczym. Do dzisiaj nowe osoby otrzymywały rangi "Newcomer"- widziały tak na prawdę jedynie kanał główny do momentu pokazania że są aktywne i coś robią w internetach. Także nie ważne kim jesteś- każdy musi pokazać aktywność inaczej wyleci, nie szukamy osób na chwilę. Natomiast od dzisiaj ranga "Newcomer" jest już oczko wyżej i zostaje dla mocniejszych osób które zostaną dodane za poleceniem kogoś z członków czy głosowaniem.

Jak miałby wyglądać ten proces?

Niżej podam schemat w jakim należy wysłać do mnie wiadomość prywatną, swoiste podanie. Takie podanie zostanie sprawdzone i jeśli osoba zostanie zaakceptowana- otrzyma zaproszenie do grupy. Trafi na nasz serwer natomiast nie będzie miała początkowo dostępu do kanału głównego czy kanałów tematycznych (gdzie jak się domyślacie- przewija się masa wiedzy). Osoby z tej rekrutacji wylądują na osobnym kanale. Już na tym etapie będzie to jakaś tam społeczność zarabiania w internetach. Natomiast rangę "newcomer" z dostępem do kanału głównego otrzymają osoby aktywne, wyróżniające się wiedzą oraz zarobkami.
Mam nadzieję że rozumiecie schemat. Nie damy rady kontrolować, filtrować wszystkich wiadomości po kanałach. Nie możemy też dopuścić do sytuacji że z luźnej dyskusji o jakiejś metodzie nagle powstanie temat na forum czy ktoś zbierze informacje i strzeli poradnik do sprzedaży :>.

Zasady grupy?

1. Nic o czym piszemy nie wychodzi poza grupę.
2. Wymagana jest aktywność.
3. Wnoszenie czegoś od siebie, osoby siedzące cicho i tylko zbierające informacje są dość szybko usuwane.

Proszę o wysyłanie wiadomości o tytule- "Grupa zarobkowa" wg schematu podanego niżej.

Limit miejsc dla Make-cash to 15 osób.
 

Spoiler

Wiek-

Doświadczenie w zarabianiu-

Wiodąca dziedzina zarabiania-

Inne dziedziny o których masz pojęcie (uzasadnij)-

Osiągnięcia (mile widziane ss przykładowych payoutów jeśli takowe posiadasz)-

Dlaczego chcesz dołączyć do grupy (mile widziane kilka zdań)-

Dlaczego akurat Ty (uzasadnij)-

 

 • Super 3
 • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Mam wyczyszczoną skrzynkę, podania dochodzą poprawnie. Jak zbierze się większa ilość, to zrobimy pierwszą turę i dam znać w temacie ile osób zostało zaakceptowanych. Do tego czasu zostawię PW bez odpowiedzi. a finalnie odpowiedź z zaproszeniem otrzymają jedynie osoby których podanie zostało przyjęte także warto co kilka dni zajrzeć do tematu.

Odnośnik do komentarza

Przyjęliśmy 9 podań i na kanale rozbrzmiały już pierwsze dyskusje ^_^ 

Podania proszę wysyłać wg schematu podanego w pierwszym wpisie. Jak zbierze się większa ilość podań, to zrobimy drugą i być może ostatnią turę rekrutacji. Do tego czasu PW pozostawię bez odpowiedzi.

Ilość miejsc 9/15

Odnośnik do komentarza

No cóż @dep0 niestety tak jak pisałem przy akceptacji podania. Daliśmy Ci szansę ale dość szybko nas utwierdziłeś że jednak jesteś za młody. Staraliśmy się Ci pomóc, coś wytłumaczyć ale to jak głową o ścianę w tym wypadku. Nie widzę potrzeby tłumaczenia całej sytuacji tutaj czy gdziekolwiek publicznie, a Tobie radzę się nie wychylać z tym co i jak robisz.

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

Dwie osoby zdążyły już wylecieć z grupy i z tej okazji rozpatrzyliśmy kilka podań, z których trzy okazały się dość dobre. 

Limit dla make-cash 10/15 osób 

Taki sam temat powstał na konkurencyjnym forum, także niebawem na kanale "newcomers" będzie sporo ciekawych osób. Już na ten moment kanał jest na prawdę bardzo aktywny- 10 nowych osób + cała grupa, która również udziela się na kanale.

Podania proszę wysyłać wg schematu podanego w pierwszym wpisie. Jak zbierze się większa ilość podań, to zrobimy kolejną turę rekrutacji. Do tego czasu PW pozostawię bez odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza

Limit dla make-cash 12/15 osób 

Podania proszę wysyłać wg schematu podanego w pierwszym wpisie. Jak zbierze się większa ilość podań, to zrobimy kolejną turę rekrutacji. Do tego czasu PW pozostawię bez odpowiedzi.

* Do osób zaawansowanych- Grupa jest otwarta również na podania od osób uważających się za mocno zaawansowane. To nie jest tak, że kanał "newcomers" prezentuje jakiś śmieszny poziom i będzie ujmą na honorze/piaskownicą/stratą czasu dla "wyjadaczy". To tylko droga sprawdzenia aktywności i zaangażowania w taką społeczność. Każda osoba, której podanie przyjmujemy ma dość wysokie umiejętności i osiągnięcia w zarobku przez internet.

Finalnie ma być to właśnie miejsce w którym osoby zaawansowane mogą dyskutować o wszystkim i o niczym na kanale głównym bez strachu że zaraz gdzieś wypłyną wszystkie metody przewijające się między wierszami.

Odnośnik do komentarza

@Muraszczyk
 

a jak zapatrujecie się na laika w kwestii zarabiania przez internet, poza YouTube gdzie wyciągam 500 zł msc, i webmasteringu dla biedaków (wizytówka google 50 zł stronka mobirise 150 :D ) a Klientów mam kilku w miesiącu + parę umów na SEO po godzinach  do tego etat.  Znam sie na psychologii sprzedaży, umiem w SEO  na poziomie średniej agencji szukam kogoś kto to ukierunkuje dzieląc się doświadczeniem ja w zamian na pewno wniosę coś merytorycznie ;) 

 • Super 1
Odnośnik do komentarza
 • 5 tygodni później...

Miałem troszkę na głowie w ostatnim czasie i brakło mi sił na dodatkowe zajmowanie się rekrutacją. 
Przepraszam wszystkich których podania zignorowałem- do końca dzisiejszego dnia dostaniecie odpowiedź. 

Jeśli chodzi o grupę to kanał osób których podania przyjęliśmy- "newcomers" tworzy już całkiem zgraną społeczność. Aktywność jest na dobrym poziomie, następuje wymiana wiedzy i z pewnością kilka osób przerzucimy na główny kanał w najbliższym czasie.

Jako że temat na konkurencyjnym forum nie przyjął się tak dobrze (pewnie z uwagi na brak stażowych kont) to limit dla forum makecash zwiększam do 20 miejsc. A więc na ten moment limit to 12/20. 
* Jest kilka prawie nieaktywnych osób i pewnie za jakiś czas zrobimy czystkę. Jeśli tak będzie- dam znać w osobnym wpisie i kolejne osoby będą mogły się wykazać. Taki proces będzie miał miejsce do czasu utworzenia aktywnej i solidnej społeczności.

Wznawiamy rekrutacje.
Podania proszę wysyłać wg schematu podanego w pierwszym wpisie. Jak zbierze się większa ilość podań, to zrobimy kolejną turę rekrutacji. Do tego czasu PW pozostawię bez odpowiedzi. 

* jeśli podań nie będzie przesadnie dużo, to będziemy je rozpatrywać na bieżąco.

Odnośnik do komentarza

Rozpatrzyliśmy pozytywnie kilka podań oraz posypały się pierwsze "awanse" do kanału głównego dla wyróżniających się aktywnością i wynikami osób.

Limit wynosi 15/20. 

Podania proszę wysyłać wg schematu podanego w pierwszym wpisie. Co jakiś czas będziemy usuwać nieaktywne osoby ale na ten moment zostało miejsce dla 5 osób. Podania rozpatrujemy na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
 • 2 tygodnie później...

Nie przyjęliśmy jakoś dużo podań w ostatnim czasie, natomiast kanał "newcomers" jest coraz to aktywniejszy. Większość osób z głównego kanału oswoiła się już z rekrutacją i nowymi osobami z czym początkowo był problem. Tak jak pisałem wyżej- byliśmy mocno zamkniętą na nowe osoby grupą. Zaczyna to wszystko jakoś wyglądać i generalnie pojawiają się ciekawe twarze. Zdecydowanie jest to tym czego szukaliśmy- powiewem świeżości. Kilka osób ma już dostęp do głównego kanału i dość dobrze się zaaklimatyzowała. 

Limit wynosi 17/20, natomiast na pewno w najbliższym czasie zrobimy czystki bo jest kilka mało aktywnych osób.
 

Podania proszę wysyłać wg schematu podanego w pierwszym wpisie. Co jakiś czas będziemy usuwać nieaktywne osoby ale na ten moment zostało miejsce dla 5 osób. Podania rozpatrujemy na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
 • 4 tygodnie później...

Zdecydowaliśmy się otworzyć kanał "newcomers" publicznie. Z grona wszystkich osób tak czy tak wyłaniają się ciekawsze/aktywniejsze osoby, które przechodzą na kanał główny (nadal bez dostępu do pobocznych). Dostęp do kanału głównego z całej rekrutacji otrzymało już 10 osób z czego 4 mają już pełen dostęp do całego serwera.

Aktywność skoczyła z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Także, nie ma już konieczności wysyłania podań natomiast cały proces po dołączeniu pozostaje bez zmian- zgodnie z 1 postem w tym temacie "Jak miałby wyglądać ten proces?"

Byłoby by miło jeśli dołączający napisaliby kilka zdań o sobie oraz swoich działaniach w internetach. Prosiłbym o ustalanie nicków takich jak na forum żebyśmy mogli sobie to jakoś dodatkowo weryfikować.

Link dla chętnych: https://discord.gg/Duw8Hm

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .