Skocz do zawartości

Najlepsze i najciekawsze kryptowaluty na 2021 rok!


Ciamciaj

300 wyświetleń

Rok 2020 zbliża się do końca. Większość z nas będzie go kojarzyła jako rok pandemii. Jednak dla entuzjastów kryptowalut był to także rok, w którym Bitcoin osiągnął najwyższą wartość w historii i nadal pnie się w górę. Większość z was zna lub co najmniej kojarzy pierwszą kryptowalutę. Wielu z was zadaje sobie na pewno pytanie, które projekty będą tymi określanymi jako najlepsze i najciekawsze w 2021 roku? Dziś postaramy się wam przybliżyć nasze, subiektywne zestawienie najlepszych i najciekawszych kryptowalut na 2021 rok!

Co oprócz Bitcoina? 

Bitcoin, pierwsza kryptowaluta, nazywany bywa też cyfrowym złotem. Nie bez powodu. Coraz częściej dla wielu inwestorów staje się dobrym powiernikiem wartości gdyż pomimo sporych wahań, w dłuższym okresie zyskuje na wartości. Inwestorzy, którzy kupowali Bitcoina na szczycie hossy z przełomu 2017 i 2018, a następnie przez prawie 3 lata czekali cierpliwie, dziś mają inwestycje na plus. Jakie inne projekty oprócz Bitcoina zasługują na uwagę? 

Najlepsze kryptowaluty w 2021

Kryteria wyboru najlepszych i najciekawszych kryptowalut w 2021!

Decydując się na inwestowanie w kryptowaluty dobrze abyśmy wiedzieli w co inwestujemy oraz posiadali w miarę obiektywne kryteria wyboru poszczególnych projektów. W naszej ocenie warto zwrócić uwagę na następujące, obiektywne warunki:

  1. Trwałość i stabilność projektu - starajmy się wybierać tylko takie projekty, które są globalnie znane i cenione przez inwestorów;
  2. Znajdują się w trendzie wzrostowym - warto analizować wykres ceny pod kątem tego czy kolejne dołki i szczyty pojawiają się stopniowo coraz wyżej. Jeśli tak to może być to dobry sygnał mówiący o panującym trendzie zwyżkującym na danym walorze;
  3. Realne zastosowanie projektu w płatnościach lub innych miejscach zgodnie z założeniami projektu np. wykorzystanie w grach komputerowych;
  4. Zastosowanie najnowocześniejszych i innowacyjnych oraz skalowalnych rozwiązań technologicznych - warto w tej kwestii posiłkować się opiniami niezależnych ekspertów w tej dziedzinie;
  5. Posiada stosunkowo niską kapitalizację rynkową czyli innymi słowy jest nadal stosunkowo tani.

Przyjmując te kryteria poniżej znajdziecie nasze typy do miana najciekawszych i najlepszych kryptowalut 2021!

Ethereum

Jedna z najlepszych i najciekawszych kryptowalut w poprzednich latach - Ethereum (ETH)

Ethereum to jedna z pierwszych i najbardziej znanych kryptowalut. Bardzo dobrze wpisuje się w powyższych 5 punktów. Zwłaszcza od grudnia tego roku gdy wdrożono w niej nową, szybszą i bardziej skalowalną sieć blockchain Ethereum 2.0. Jak sama nazwa wskazuje stanowi ona eter dla innych projektów i tokenów, które działają w oparciu o tą sieć. To sprawia, że jest projektem posiadającym realnie najszersze zastosowania w praktyce. Cena od kilku miesięcy stabilnie wzrasta i nie wygląda aby miało się to zmienić choć kapitalizacja łączna tego projektu jest już dość wysoka i wynosi dziś prawie 85 miliardów dolarów. Wydaje się to być astronomiczną wartością jednak Ethereum jest jeszcze daleko od historycznych maksimów gdy wartość ta dotarła do poziomu 130 miliardów dolarów, zakup 1 Ethereum był możliwy za ponad 1300 dolarów!

Litecoin

Litecoin (LTC) - cyfrowe srebro

Podobnie jak Ethereum jest to jeden z najstarszych i najbardziej znanych projektów kryptowalutowych. Pomimo zastosowania nowocześniejszej i szybszej technologii przetwarzania transakcji blockchain nadal znajduje się mocno w cieniu Bitcoina oraz Ethereum. Ostatnie tygodnie jednak mocno go ożywiły, a trend zaczął się kształtować na wzrostowy. To może oznaczać, że jego cena będzie nadal rosła. Obecna kapitalizacja daleka jest od historycznych maksimów, które wyniosły ponad 19 miliardów dolarów. Wówczas kupno Litecoin było możliwe za około 355 dolarów za sztukę. Dziś kapitalizacja wynosi ponad 8,5 miliarda dolarów, a cena jednego Litecoina to 130 dolarów.

Binance Coin (BNB)

Projekt kryptowaluty stworzonej przez giełdę Binance. Służy jako kryptowaluta do opłat transakcyjnych. Czyli posiada realne zastosowanie na jednej z największych globalnych platform handlu i wymiany Bitcoina oraz innych kryptowalut. W zasadzie od samego początku istnienia Binance Coin utrzymuje stabilny trend wzrostowy. Po drodze zalicza oczywiście liczne korekty jednak stopniowo pnie się w górę. Zakup tej kryptowaluty umożliwia tylko giełda kryptowalut Binance. Nie jest ona dostępna nigdzie indziej ze względu na swoją specyfikę.

NEO

NEO - chińska kryptowaluta do smart contracts

NEO to znana i ceniona kryptowaluta wywodząca się z Państwa Środka i doceniana przez chińczyków. Cechują ją szybkość transakcji, ograniczona ilość do 100 milionów NEO oraz bonus w postaci dodawania do konta NEO GAS czyli kryptowaluty pochodnej, której nie da się wydobyć w żaden sposób. Przyznawana jest jedynie posiadaczom portfeli NEO, którzy przechowują ją przez dłuższy czas w portfelu. Może być również interesująca ze względu na stosunkową niską cenę za 1 sztukę oraz łączną kapitalizację na poziomie nieco ponad 1 miliard dolarów co stawia ją poza pierwszą dwudziestką najdroższych szyfrowanych walut elektronicznych. Podobnie jak w przypadku Binance Coin jego zakup umożliwia giełda Binance podobnie jak kupno innych kryptowalut, których na tej giełdzie dostępne są setki! Pośród tych licznych projektów na pewno każdy z was znajdzie odpowiednie dla siebie kryptowaluty i tokeny.

LISK

Lisk (LSK) - jedna z bardziej popularnych kryptowalut w Polsce

Kryptowaluta LISK wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród polskich inwestorów nie tylko dlatego, że jej zakup umożliwiała od początku polska giełda kryptowalut BitBay ale także dlatego, że w ten projekt zaangażowani byli również polscy programiści. Niewątpliwie duży potencjał technologiczny potwierdzały nowe zestawienia najlepszych światowych kryptowalut jak np. ten ranking kryptowalut, w którym Lisk znajdował się w TOP 10 najlepszych i najciekawszych kryptowalut 2021! Sam pomysł zbliżony jest do pomysłu Ethereum czyli umożliwia innym projektom tworzenie swoich własnych tokenów oraz aplikacji działających na bazie tej sieci blockchain. Dodatkowo jest szybki i skalowalny, a obecna kapitalizacja jest bardzo niska w porównaniu do historycznych maksimów z przełomu 2017 i 2018 rok i wynosi niespełna 154 miliony dolarów natomiast cena jednego Lisk oscyluje w okolicy 1,2 dolara. Sam wykres zdaje się odbijać od dna i kierować w górę. Sam spadek zainteresowania tym projektem wynika w dużej mierze ze słabego zarządzania oraz niezrealizowania harmonogramu prac obiecanego inwestorom. Czy w ta passa odwróci się w 2021 roku i Lisk wróci do łask inwestorów i grona najlepszych i najciekawszych kryptowalut? Możliwe, że tak!

Podsumowanie - najlepsze i najciekawsze kryptowaluty na 2021 rok!

Podejmując decyzję o tym, w który projekt zainwestować musicie się mu przyjrzeć bardziej szczegółowo. Nasz opis jest ogólny i na jego podstawie nie powinniście podejmować decyzji o lokowaniu swoich oszczędności gdyż kryptowaluty są bardzo zmienne i ryzykowne. Dlatego zanim podejmiecie decyzję o inwestycji poszukajcie możliwie dużo różnych materiałów oraz opinii ekspertów tak aby wyrobić sobie własną, niezależną opinię i nie popełnić błędu inwestycyjnego. Życzymy wam dużych sukcesów oraz wyboru tylko tych rzeczywiście najlepszych i najciekawszych kryptowalut w 2021!

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .