Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

    • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
    • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
    • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
    • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Najlepsze pomysły na biznes na wsi — jakie wybrać?


Ciamciaj

661 wyświetleń

Jeśli mieszkasz na wsi, prowadzenie własnego biznesu może wydawać Ci się zupełnie nieopłacalne. Jako przeszkodę traktujesz pewnie brak dostępu do społecznych i komunikacyjnych centr oraz ryzyko małego ruchu. Zapominasz jednak o możliwościach, jakie daje Internet. Dzięki połączeniu z siecią działalność gospodarczą da się prowadzić nawet bez wychodzenia z domu. Co więcej, na mieszkaniu poza miastem możesz sporo zyskać. Poznaj najlepsze pomysły na własny biznes na wsi!

 

1. Sprzedaż produktów ekologicznych

Współczesny konsument jest coraz bardziej świadomy swoich decyzji. Zwraca więc uwagę nie tylko na ceny produktów, ale także na ich skład, a nawet na misję i wartości, jakie przyświecają markom. Nic więc dziwnego, że rośnie popularność zdrowej i ekologicznej żywności. Ludzie chętnie nabywają artykuły bez sztucznych barwników, pestycydów czy konserwantów. Interesują się również tym, w jakich warunkach były hodowane zwierzęta, od których pozyskano takie produkty jak mięso i nabiał.

Znakomitym pomysłem na biznes na wsi okaże się więc sprzedaż zdrowiej i ekologicznej żywności. W swoim sklepie możesz oferować takie produkty jak między innymi:

  • jaja od kur z wolnego wybiegu,
  • świeże mięsa z naturalnych hodowli,
  • miody z własnej pasieki,
  • naturalne owoce i warzywa,
  • różnego rodzaju zioła.

Do prowadzenia sprzedaży wymienionych wyżej artykułów wystarczy Ci prosty sklep internetowy. Z łatwością założysz go za pomocą takiej platformy e-commerce jak Sky-Shop. Gwarantuje ona dostęp do wszelkich niezbędnych narzędzi i funkcji handlowo-marketingowych. Mowa na przykład o gotowych integracjach z bramkami płatności, usługami kurierskimi i dodatkowymi kanałami sprzedaży. Zwróć też uwagę na to, że oprogramowanie tego typu jest wyjątkowo proste w obsłudze, dzięki czemu samodzielnie poradzisz sobie z uruchomieniem i prowadzeniem swojego sklepu.

2. Prowadzenie szkółki roślin

Produkty spożywcze do swojego sklepu internetowego możesz pozyskiwać z zaufanych hurtowni lub z własnych hodowli. Jeśli zdecydujesz się na to drugie rozwiązanie, zastanów się nad poszerzeniem działalności o szkółkę roślin. Uprawiając na przykład iglaki, zioła czy kwiaty ozdobne, umożliwisz sobie handel cennymi nasionami i sadzonkami, które cieszą się sporym zainteresowaniem w sieci.

Prowadzenie szkółki roślin pozwala również na świadczenie takich usług jak na przykład:

  • handel akcesoriami ogrodowymi itp.,
  • szkolenia z zakresu uprawy roślin,
  • sprzedaż poradników tematycznych,
  • oferowanie krótkich wycieczek po terenie szkółki.

Jak widzisz, działalność polegająca na hodowli roślin gwarantuje wiele sposobów na zarobek.

3. Handel wyrobami regionalnymi

Współczesne trendy sprawiają, że konsumenci coraz częściej odwracają się od mainstreamu w kierunku produktów niszowych. Takim charakterem cechują się natomiast różnego rodzaju wyroby regionalne i tradycyjne. W dobry biznes na wsi możesz więc przekuć produkcję wędlin, serów czy pieczywa. Nie musisz jednak ograniczać się do sprzedaży żywności. Równie atrakcyjne okaże się rękodzieło, obejmujące na przykład biżuterię, odzież czy dodatki.

Prowadząc działalność tego typu, postaraj się odnosić do regionu, w którym mieszkasz. Taka decyzja okaże się dla Ciebie korzystna nie tylko pod względem wizerunkowym, ale i finansowym. Pamiętaj, że markom wyrobów regionalnych przysługują dotacje ze środków publicznych.

Do działań sprzedażowych i promocyjnych wykorzystasz oczywiście własny sklep w Internecie. Dobry użytek zrobisz także z dodatkowych kanałów e-commerce, zwłaszcza jeśli postawisz na takie produkty hand made jak ozdoby, meble czy biżuteria. W sieci znajdziesz bowiem sporo serwisów dedykowanych twórcom rękodzieła.

4. Prowadzenie agroturystyki

Szybkie tempo życia i otoczenie hałaśliwych miast sprawiają, że coraz więcej ludzi ceni sobie wypoczynek z dala od zgiełku. Ich uwaga kieruje się więc na wiejskie i mało popularne okolice, gdzie skorzystać można z kompleksowej oferty agroturystycznej. Jeśli tylko masz odpowiednie warunki, zastanów się nad działalnością obejmującą na przykład:

  • camping — aby wynajmować przestrzeń pod namioty i przyczepy, wystarczy Ci jedynie działka w atrakcyjnej okolicy,
  • gastronomię — prowadzenie baru czy restauracji sprawdzi się przede wszystkim w przypadku terenów o większym ruchu, choć obiady domowe możesz wydawać nawet okazjonalnie,
  • ośrodek rekreacyjny — wypoczynek na wsi często kojarzy się z aktywnością ruchową, więc możesz wzbogacić swoją agroturystykę o park linowy, pole golfowe czy poligon do paintballa,
  • mini zoo — to prosty sposób na urozmaicenie oferty agroturystycznej, zwłaszcza jeśli i tak hodujesz w swoim gospodarstwie takie zwierzęta jak kozy, króliki czy... popularne ostatnio lamy i alpaki.

Agroturystyka wydaje się bardzo ciekawym pomysłem na biznes na wsi, ponieważ przyciąga nie tylko rodziny z dziećmi, ale też zorganizowane grupy (np. wycieczki szkolne czy firmy).

5. Hurtownia internetowa

Wieś może okazać się idealną okolicą dla hurtowni internetowej. Taka lokalizacja to gwarancja dużego terenu pod magazyn i niskich kosztów prowadzenia działalności. Wystarczy, że sięgniesz po funkcjonalną platformę e-commerce z modułem B2B i podejmiesz współpracę z godnymi zaufania firmami kurierskimi. Umożliwi Ci to stworzenie hurtowni, która swoim zasięgiem obejmie cały region, kraj, a z czasem może nawet rynek międzynarodowy.

Decydując się na otwarcie hurtowni, zacznij od branży, która jest Ci bliska. Możesz oferować sprzedawcom detalicznym na przykład rośliny uprawne lub ozdobne. Z czasem zdecydujesz, o jakie produkty rozszerzyć swój katalog. Prowadząc działalność tego typu, zwróć szczególną uwagę na marketing B2B, który pozwoli Ci pozyskiwać wartościowe kontrakty z podmiotami biznesowymi.

6. Własny sklep stacjonarny

Na początku wspominaliśmy, że dobrym pomysłem na pomysł na wsi okaże się e-commerce. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zainteresować się również prowadzeniem sklepu stacjonarnego. Warto zastanowić się przede wszystkim nad sprzedażą takich artykułów jak:

  • produkty o stałym i dużym popycie (np. chemia gospodarcza, odzież itp.),
  • artykuły spożywcze,
  • towary związane z Twoimi zainteresowaniami (np. akcesoria ogrodowe czy hobbystyczne),
  • rękodzieło i wyroby personalizowane.

Jeżeli obawiasz się małego ruchu w swoim sklepie, zawsze możesz postawić na strategię hybrydową — działania stacjonarne uzupełnij sprzedażą wysyłkową. Klienci z bliższej i dalszej okolicy nie muszą odwiedzać Cię osobiście. Wystarczy, że pozwolisz im na składanie zamówień telefonicznie lub online i zatrudnisz kuriera, który będzie na bieżąco dostarczał przesyłki.

7. Działalność usługowa

Pandemia koronawirusa pokazała, że wiele rodzajów działalności wcale nie wymaga bezpośrednich kontaktów z klientami. Różnego rodzaju usługi można równie dobrze świadczyć na odległość — przez Internet i telefon. Mowa między innymi o takich obszarach jak:

  • księgowość i rachunkowość,
  • coaching i konsultacje,
  • kursy i szkolenia,
  • porady prawne,
  • grafika komputerowa,
  • marketing internetowy.

Z drugiej strony do dyspozycji masz wiele pomysłów na biznes, które wymagają bezpośredniego kontaktu z klientem, ale wcale nie wiążą się z koniecznością prowadzenia własnego lokalu. Samochód i prawo jazdy w zupełności wystarczą Ci, aby świadczyć na przykład usługi:

  • fryzjerskie,
  • kosmetyczne,
  • fotograficzne,
  • serwisowe,
  • cateringowe.

Najlepsze pomysły na biznes na wsi — podsumowanie

Choć na pierwszy rzut oka prowadzenie własnego biznesu na wsi może wydawać się trudne i nieopłacalne, do dyspozycji masz naprawdę sporo ciekawych rozwiązań. Z pomocą przychodzą Ci nowoczesne technologie i platformy e-commerce, ułatwiające handel i świadczenie różnego rodzaju usług. Wykorzystaj więc zalety okolicy, w której mieszkasz, zainspiruj się swoimi pasjami i nie wahaj się otworzyć własnej działalności!

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .