Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

    • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
    • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
    • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
    • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

IPlogger - instrukcja jak za darmo ustalić i zdobyć czyjeś IP


mysc

1 211 wyświetleń

IPlogger to w pełni darmowe narzędzie, które w prosty sposób pozwala na ustalenie adresów IP osób klikających w określony link. Jak można przypuszczać, w dany link nikt sam z siebie nie kliknie - to wymaga wykorzystania odpowiednich, dostosowanych do odbiorcy, socjotechnik. W tym tekście przedstawiam jak ustalić i zdobyć kogoś adres IP.

Pamiętaj o odpowiedzialnym i etycznym wykorzystaniu tego narzędzia, aby uniknąć problemów prawnych i szanować prywatność innych osób. Używaj IPloggera z rozwagą i zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

 

Kiedy warto zdobyć czyjeś IP?

W pewnych sytuacjach istnieje uzasadniona potrzeba ustalenia czyjegoś adresu IP. Takie sytuacje mogą dotyczyć życia prywatnego, jak i biznesowego. Oto kilka przykładów:

  1. Nieuczciwa konkurencja: Gdy nasz konkurent na rynku dopuszcza się działań, które można zakwalifikować jako nieuczciwa konkurencja, monitorowanie adresów IP może pomóc w identyfikacji źródła nieetycznych działań. Może to być na przykład nękanie klientów fałszywymi recenzjami, podszywanie się pod naszą firmę lub inne działania mające na celu szkodzenie naszej reputacji.

  2. Życie prywatne: W życiu prywatnym może się zdarzyć, że ktoś posługując się fałszywym kontem wzbudza nasze niepokoje. Ustalenie adresu IP tej osoby może pomóc w identyfikacji, a w skrajnych przypadkach zgłoszeniu sprawy odpowiednim służbom.

  3. Oszustwa internetowe: Jeżeli padliśmy ofiarą oszustwa internetowego, znajomość adresu IP oszusta może być kluczowym elementem w śledztwie prowadzonym przez policję lub inne służby zajmujące się cyberprzestępczością.

  4. Inne złośliwe działania online: Jeśli ktoś w internecie angażuje się w złośliwe działania, takie jak cyberstalking, cyberbullying czy groźby, ustalenie jego adresu IP może pomóc w identyfikacji sprawcy i w podjęciu odpowiednich działań prawnych. Ustalenie adresu IP osoby którą podejrzewamy oraz zdobycie IP kogoś kto dopuszcza się stalkingu na tzw. "fake koncie" może być dowodem obciążającym sprawcę.

 

Jak dokładnie zdobyć kogoś IP?

Wbrew pozorom, aby zdobyć czyjeś IP - nie trzeba się specjalnie wysilać. O ile osoba której IP chcemy ustalić się dodatkowo nie maskuje poprzez VPN/proxy/tor - ustalenie jej IP można śmiało nazwać banalnie prostym.

Jedyna problematyczna część opisywanego sposobu to znalezienie odpowiedniego pretekstu, by ta osoba kliknęła w otrzymany od nas link. Po wejściu w link - wszystko stanie się jasne.

PLogger jest narzędziem online, które umożliwia śledzenie osób (adresów IP), którzy wejdą w nasz odpowiednio spreparowany URL. Takie narzędzia generują 2 unikalne linki:

  1. Link śledzący - link dla osoby, której IP chcemy ustalić (ustalimy gdy wejdzie w ten link)
  2. Link do statystyk - link dla nas, pod którym będziemy widzieć wszystkie zdobyte przez link informacje

LINK DO NARZĘDZIA: https://iplogger.org/

IPLogger działa na zasadzie prostego przekierowania. Użytkownik po wejściu w taki link "podaje nam" swoje dane jak na tacy. Całość sprowadza się do tego, by kogoś nakłonić do wejścia w ten link.

 

Jak sprawić by ktoś kliknął w link i ustalić jego IP?

Aby ustalić czyjeś IP za pomocą narzędzi takich jak IPlogger, konieczne jest, aby dana osoba kliknęła w link, który generuje takie narzędzie. Tu pojawia się pytanie jak to zrobić :)

Najlepiej dostosować treść do sytuacji i zainteresowań odbiorcy. Jeśli wiesz, czym dana osoba się interesuje, łatwiej będzie stworzyć przekaz który skończy się kliknięciem w link z IPLgger'a. Jeśli ustalasz IP swojego stalkera - ten przekaz może dotyczyć Ciebie - np. "beka, że zdjęcia XYZ (Ty) są na tej stronie a on/ona tego nie wie".

Może być też prowokacyjnie - można sugerować odbiorcy że zawartość linku dotyczy jego - „czy to Twoje zdjęcia są na tej stronie?” , "zobacz co znalazłem/am na liście poszukiwanych, gość jest podobny do Ciebie, czy to Ty?".

Gdy zaciekawiona osoba wejdzie w nasz link - przekierowujemy go gdziekolwiek chcemy, także User nie zauważy przejścia przez stronę śledzącą, zostanie przekierowany do linku docelowego - my natomiast otrzymamy raport z tego kliknięcia. W ten sposób można ustalać IP tej samej osoby wielokrotnie bez jej wiedzy.

W logach mamy informacje o adresie IP, User-Agentcie i używanej przeglądarce. Naturalnie data i godzina kliknięcia również jest zapisana (w ten sposób można też sprawdzać czy ktoś jest online - albo czy odczytał naszą wiadomość sms).

 

Ratunku - ktoś poznał moje IP w taki sposób - co może zrobić?

Poza możliwościami geolokalizacyjnymi, sprawdzeniem czy jesteś online, czy odczytałeś/aś wiadomość - może przepuścić atak DoS lub DdoS, może próbować hackować Twoje urządzenia podłączone do Internetu dzięki innemu narzędziu jakim jest shodan.io:

  • shodan.io to wyszukiwarka internetowa, która koncentruje się na identyfikacji i dostarczaniu informacji o urządzeniach podłączonych do sieci. Czyli skanuje i indeksuje urządzenia podłączone do neta, tzw. Internet Rzeczy (ang. internet of things, IoT). Jakie urządzenia?
    • wszelkiego rodzaju IoT
      • inteligentne czujniki
      • inteligentne ogrzewanie
      • termostaty
      • kamery do monitoringu – na youtube gość prowadzi live'y, gdzie po wejściu na niezabezpieczone kamerki z głośnikiem odtwarza różne dźwięki ludziom, np. https://www.youtube.com/watch?v=JMbxLwvrStk
      • lampy i żarówki
      • oczyszczanie powietrza
      • pralki
      • lodówki
      • roboty sprzątające
      • etc.
         

Jak ochronić siebie przed IPLogger'em i ukryć swoje IP?

Najprostszym sposobem jest nie klikanie w linki od nieznanych nam osób. Choć "pomysłowy hacker" może się podszywać także pod osoby, które znamy - także trzeba być czujnym. Jeśli masz podejrzenie lub po prostu chcesz sprawdzić jakiś link skorzystaj ze "sprawdzaczy", np.

 
Tutaj też wchodzi kwestia korzystania z sieci TOR, VPN, różnego rodzaju proxy. Ponadto można na poziomie systemowym zablokować wszystkie domeny powiązane z IPLoggerami - wówczas gdy otrzymamy taki link, po prostu nie damy rady w niego wejść. Dokładnie instrukcje jak zabezpieczyć się w Internecie znajdziecie w Mentoringu Bezpieczeństwa i Anonimowości - który serdecznie polecam i sam z niego korzystam :)


Podsumowanie

IPLogger to prosty i darmowy sposób na zdobycie kogoś adresu IP. Pamiętaj jednak, że uzyskiwanie adresów IP bez zgody może być nielegalne i nieetyczne. Upewnij się, że działasz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz z zasadami etyki, szanując prywatność innych osób.
W razie wątpliwości skonsultuj się z prawnikiem specjalizującym się w prawie internetowym. Użycie takich narzędzi powinno być zawsze przemyślane i uzasadnione, aby uniknąć naruszenia prywatności i problemów prawnych.

Jeśli interesujesz się zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa i anonimowości w Internecie - zachęcam do dołączania do Get Paid 2.0, a konkretnie Mentoringu Bezpieczeństwa i Anonimowości

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .