Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

    • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
    • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
    • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
    • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

FutureNet (FutureAdPro) to e-biznes przyszłości, czy piramida finansowa?


Harry

406 wyświetleń

Cześć!

Edit_2: WPIS ARCHIWALNY. Program już nie działa w opisywanym modelu. Przestałem śledzić jego rozwój, ale warto zapoznać się z tym starszym opisem – tak by w przyszłości ustrzec się przed różnego rodzaju podejrzanymi inwestycjami.

Edit_1: Warto dodać, że dnia 18.12.2017 UOKiK poinformował, że prowadzi postępowanie dotyczące Futurenet/Futureadpro. W tej informacji napisano również, że “28.06.2017 r. prezes UOKiK zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu (sygn. PO 2 Ds. 63.2016).” Źródło: https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13844

Poniższy wpis został napisany w lutym 2017 roku. Od tego czasu sporo się zmieniło – ale bazowa zasada działania pozostała taka sama. Nie twierdzę, że wpis jest nieaktualny, ale informuję że pewne rzeczy (jak np, adresy biur, wysokość prowizji, formy reklamy, źródła finansowania, limity, itd.) mogły ulec zmianie od momentu napisania, także weźcie na to poprawkę. Nie twierdzę też, że jestem nieomylny, mogłem czegoś nie zauważyć, coś przeoczyć, coś źle sprawdzić – więc dla pewności polecam wszystko zweryfikować samemu przed wyrobieniem sobie opinii.

Przy śledzeniu bieżących wydarzeń warto brać pod uwagę elementy, które były wprowadzane przed upadkiem i bankructwem innych systemów, które wydawały się działać na podobnej zasadzie – np. mx.world. Każdy większy “revenue share” tego typu zaczynał swój upadek od wprowadzania dodatkowych limitów i weryfikacji kont (bez których nie można było zlecać wypłat). Następnie pojawiały się różnego rodzaju abonamenty, bez wykupienia których zarabiało się w ograniczonym zakresie. Jakiekolwiek problemy techniczne okazywały się natomiast po czasie zwykłą grą na czas – by jak najdłużej przedłużyć pozory poprawnego działania.

–>  SPRAWDŹ NA CZYM POLEGA PRAWDZIWE ZARABIANIE W INTERNECIE! <–

FutureNet (FutureAdPro) to e-biznes przyszłości, czy piramida finansowa?

Naprawdę chciałem już zakończyć serię wpisów dot. piramid finansowych – ale jednak okazuje się, że nie dla każdego czytelnika są dość jasne, by móc je odnieść do innego, niż opisany, przykładu. Po artykułach o MX.WORLD co jakiś czas dostaję w e-mailach wiadomości z pytaniem m.in. o FutureNet, FutureAdPro i TheAdsTeam. Bardzo mi miło, że chcecie znać moje zdanie – natomiast, szczerze powiedziawszy, sądziłem że po opisie MXR, odpowiedź będzie już oczywista. Trochę mi szkoda czasu na wdawanie się w e-mailowe dyskusje z osobami, które pytają o moje zdanie – a następnie chcą udowodnić, że jednak nie mam racji (po co się pytaja, skoro i tak wiedzą swoje).

W związku z tym, jako że najwięcej pytań pojawia się o FutureNet, zdecydowałem się opisać tego “konkurenta facebooka” na blogu i odpowiedzieć zbiorczo na Wasze pytania, a oprócz tego – zachęcić wszystkich czytelników do zastanowienia się nad istnieniem “cudownych systemów zarobkowych”. TheAdsTeam, o który również pytacie, działa na takiej samej zasadzie, jak opisywany już MXR – wobec czego dokładną analizę tego programu uważam za zbędną. Na koniec podam linki do ciekawych informacji na temat właśnie TheAdsTeam, a także Recyclix i Skyllex – czyli również popularnych “systemów” co do których pojawiają się uzasadnione pytania bez odpowiedzi. Nie będę już ich oddzielnie opisywał. Myślę, że obecnie najbardziej popularnym (wiarygodnym) z tego typu systemów, szczególnie w Polsce, jest właśnie FutureNet – toteż ten wpis powinien wystarczyć do “przywrócenia trzeźwego osądu sytuacji” i refleksji na temat realnych możliwości programu. TheAdsTeam również jest popularny, ale – jak już mówiłem – musiałbym o nim napisać dokładnie to samo co o MXR, toteż taki (osobny) wpis mija się z celem.

Jeśli interesuje Cię tylko TheAdsTeam, przeczytaj podlinkowane poniżej wpisy, a następnie wyszukaj w tym (właśnie czytanym) tekście “TheAdsTeam” (ctrl+f).

W pierwszej kolejności proszę o przypomnienie sobie tekstów z serii “piramid finansowych” (najlepiej w tej kolejności). Niestety bez lektury tych tekstów niektóre części wpisu mogą wydać Ci się niezrozumiałe – a naprawdę wszystko jest bardzo proste.

“Przyszłościowy biznes”, “genialny plan marketingowy”, “zewnętrzne przychody” – to hasła, które znamy już m.in. z Traffic Monsoon i MXRevshare. Z podobnymi hasłami można spotkać się wśród promotorów TheAdsTeam, FutureNet i FutureAdPro. Jeśli chodzi o TheAdsTeam – ten marketing oceniam jako – lekko mówiąc – totalnie niewiarygodny. Jeśli natomiast chodzi o Futurenet – tutaj wspomniane hasła nabierają całkiem nowego znaczenia – bo ich marketing wyprzedza pozostałe wspomniane serwisy o kilka głów. Jest jednak coś czego marketing nie załatwi – liczby nie kłamią, a co do nich pojawiają się uzasadnione pytania które budzą wątpliwości. Zapraszam!

W tekście używam skrótów : FAP – FutureAdPro, FN – FutureNet, TAT – TheAdsTeam, MXR – Mx.World. Uprzedzam, że całość stanowi jedynie moje subiektywne zdanie, które może być błędne – także weźcie na to poprawkę i sami też analizujcie wszystko co przeczytacie.

Co to jest FutureNet i FutureAdPro?

FutureNet.club to portal społecznościowy dzięki któremu każdy użytkownik może czerpać zyski ze sprzedawanych na nim reklam, a przynajmniej tak się reklamuje. Portal płaci za takie banalne czynności jak “lajkowanie”, czatowanie, dodawanie postów, komentowanie, itd. Nie będę tutaj opisywał szerzej idei całego portalu – zrobię to przy opisie marketingu, bo w tym przypadku, według mnie, marketingiem jest właśnie przede wszystkim zaraźliwa idea przekazywana w profesjonalny sposób.

FutureAdPro to natomiast program “revshare” działający bardzo podobnie do opisywanego wcześniej na blogu “ MX.World “, a także Traffic Monsoon. Zarząd firmy utrzymuje, że revshare powstał w celu promocji portalu społecznościowego – dlatego rejestrując się w revshare, rejestrujemy się też w futurenet i na odwrót.

Firma pierwotnie była zarejestrowana w raju podatkowym, na  Wyspach Marshalla , później w Dubaju pod nazwą:

“FutureNet LLC,
Abdulla Al Fahed – 4, Office No. 210, Al Qusais second,
Dubai, United Arab Emirates”

Kolejne używane nazwy to “FUTURENET INVESTMENT IN COMMERCIAL ENTERPRISES L.L.C.” i “BCU TRADING L.L.C.”. Jak widać.. firmy zmieniają się bardzo płynnie, więc w chwili gdy czytasz ten wpis – futurenet może już działać pod inną nazwą.

Dotychczasowe miejsca rejestracji oznaczają dla nas przede wszystkim jedno – brak dostępu do sprawozdań finansowych. Dziwi mnie fakt, że Futurenet jest tak pewny swego, że nie interesuje go udostępnianie takich sprawozdań “inwestorom”. Uważam, że żaden szanujący się i dysponujący konkretną kwotą inwestor nie zainwestuje w firmę o której nic nie wiadomo, a która przedstawia się tylko jako przyszłość mediów społecznościowych i swoje zyski utajnia jako “tajemnicę firmy”. Wobec tego, można przypuszczać że administracji nie zależy na pozyskiwaniu profesjonalnych inwestorów – a tylko przypadkowych ludzi, którzy uwierzą w zyski na podstawie odpowiednio prowadzonego marketingu. Dziwne, bo przecież im więcej osób z pieniędzmi uwierzyłoby w FN, tym lepiej dla nich – a bez sprawozdań ciężko pozyskać “konkretnych” inwestorów.

Tak jak w MXR i TM, w FAP również znajdziemy informację o tym, że serwis nie jest platformą inwestycyjną – a tylko sprzedającą reklamy. Jeśli przeczytałeś podlinkowane we wstępie wpisy – wiesz już, że według mnie to bzdura, jeśli nie – przeczytaj je proszę, bo nie będę już tutaj pewnych oczywistych spraw powtarzał 🙂 Moim zdaniem większość, jak nie wszyscy, osób kupujących “adpacki” to ludzie którzy liczą na profit z tego tytułu – a nie ludzie którym zależy na reklamie w tym serwisie. Dla mnie są więc “inwestorami”, a nie “reklamodawcami”.

Firma deklaruje, że ma biura w różnych krajach, m.in. w Polsce. Polskie biuro mieściło sie pierwotnie we Wrocławiu na ulicy Ułańskiej 5 i wyglądało tak, co nie jest żadną tajemnicą:

Obrazek siedziba futurenet i futureadpro

Obrazek siedziba futurenet i futureadpro

Jeśli chodzi o wiadomości wstępne, to tyle – niektóre z nich będę rozszerzał w dalszej części wpisu. W ogóle nie poruszyłem jeszcze marketingu i przypuszczalnie (moim zdaniem) tworzących się zobowiązań w FAP – bo to szersze tematy na oddzielne akapity, więc zachęcam do dalszego czytania.

Marketing FutureNet i FutureAdPro

Profesjonalnie wykonane filmy przekonujące o wyjątkowości przedsięwzięcia:

hqdefault.jpg
hqdefault.jpg
hqdefault.jpg

Wydaje się, że cały marketing jest oparty na idei “dlaczego”. Firma nie mówi nam tylko “co” i “jak” robi, ale jasno tłumaczy także dlaczego to robi – to jeden z kierunków w marketingu, który zakłada że klienci bardziej ufają i inspirują się firmami jeśli wiedzą dlaczego te firmy działają i jaki mają cel. Cele przeważnie dotyczą zmiany świata, jako wzór jest tutaj podawana firma Apple. Taką filozofię w swojej książce “Zaczynaj od dlaczego” przekazuje Simon Sinek – polecam książkę swoją drogą, aczkolwiek uprzedzam że cały jej przekaz można streścić w dwóch-trzech zdaniach.

Krótko mówiąc, uważam że firma wybrała marketing “inspirujący” – i ich spoty mają “zarażać ideą” potencjalnych użytkowników portalu.

Jak na firmę, której priorytetem jest reklamowanie portalu społecznościowego – zaskakująco dużo czasu poświęca możliwościom “zarabiania”. Partnerzy (użytkownicy) – tak samo jak wcześniej użykownicy MXR i TM – szukają poleconych i “wciągają ich” do tego, jak się wydaje, przyszłościowego biznesu (ciekawostką jest fakt, że zajmują się tym m.in. dokładnie ci sami ludzie… co troszkę daje do myślenia). Tutaj znów można się spotkać z wieloma screenami wypłat na forach i blogach – które (te screeny), jak pamiętamy z MXR, nie mówią nam niczego bez zestawienia z wpłatami danej osoby. Oprócz promowania przez użytkowników, także same zasady działania FAP są bardzo podobne do zasad panujących wcześniej w TM, które obecnie toczy proces z SEC – tak się składa, że w sprawie organizowania piramidy finansowej (dokładniej schematu ponziego). Być może tylko ja widzę podobieństwo.. także sami też to przeanalizujcie.

To FutureAdPro i FutureNet to w końcu piramida finansowa, czy nie?

Program/firma działająca na zasadzie schematu ponziego może trwać latami. Takie firmy przykładają ogromną wagę do tworzenia pozorów stabilności, tym samym nakłaniając „inwestorów” do reinwestycji zarobionych już pieniędzy. Kamuflaż w MXR i TM był – krótko mówiąc – beznadziejnie słaby. Analizując działania Futurenet pod względem ewentualnego kamuflażu – powiedziałbym, że – o ile to faktycznie kamuflaż – jest naprawdę dobrze przygotowany. Odpowiedź brzmi – nie wiem, ale moim zdaniem sporo na to wskazuje.

W futurenet mamy do czynienia z unikalnym, pod względem działania, portalem społecznościowym, filmiki reklamowe sugerują że portal zdeklasuje obecną czołówkę social mediów. Otoczka jest niesamowita – ale przyjrzyjmy się niektórym faktom.

Zacznę od mojej prywatnej opinii i spostrzeżeń na temat portalu społecznościowego. Na “dzień dobry” naszym oczom ukazuje się uśmiechnięta pani i formularz rejestracyjny. Portal istnieje od 2014 roku, ma być konkurentem facebooka – a jednak na dzień 02.02.2017 wciąż nie ma wgranego favicona, dziwne. Do wyboru mamy ponad 20 wersji językowych – niestety spora część i tak kieruje do angielskiej wersji formularza. Pomimo wyboru polskiej wersji i tak wszystkie pola na stronie nie zostały spolszczone, po wyborze tureckiej – również część pozostaje w języku angielskim. Sporo niedociągnięć jak na już prawie 3-letni portal robiący wokół siebie spory szum “sukcesu”.

Zestawienie wizji portalu ze spotów z rzeczywistym portalem, jest, w mojej ocenie, jak dzień do nocy. Po zalogowaniu, oceniam portal jako “gorszą kopię facebooka”, nie widzę nic czym by się wyróżniał (oprócz wyraźnych informacji o możliwościach zarabiania). U góry jest duży banner informujący o wydarzeniu – evencie FUTURENET w Krakowie (edit : już się odbyło :>), na którym zostaną wylosowane samochody dla uczestników. Menu rozpoczyna się od czerwonego napisu “Kup bilet ne event”, trochę niżej jest zakładka “Success System” a w niej kolejny marketingowy film. To ma być portal społecznościowy, czy platforma do indoktrynacji użytkowników – bo już się pogubiłem?:> Dalej mamy sklep z koszulkami, kubkami i długopisami z logiem FutureNet – to pewnie te zewnętrzne źródła dochodów, ciekawe jak schodzą. Portal ma nawet swoje monety pamiątkowe, o – jest nawet parasolka za 13$, coś dla prawdziwie oddanych platformie użytkowników.
Oprócz takich rzeczy można kupować też materiały promocyjne – co jest dość dziwne, bo skoro firmie tak zależy na reklamie, dlaczego “każe” użytkowikom zapłacić sobie za landing page’e, blogi reklamowe, itd? Myślicie, że Facebook niedługo schowa głowę w piasek?

Prawie całe menu przyćmiewają dwie kategorie zakładek : “Twój biznes” i “Produkty” (w tym możliwość wzięcia samochodów w leasing ;D) – nie widzę tu nic “społecznościowego” -> chyba, że “społeczność” odniesiemy tylko do ludzi inwestujących w FAP.

Zakładając (na podstawie podobieństwa do Traffic Moonson), że FutureNet byłby schematem ponziego – musiałby dbać o ciągłe utrzymywanie zainteresowania wśród swoich użytkowników i tworzyć iluzję wprowadzania nowości. Pod tego typu nowość możnaby podciągnąć np. gry – no to sprawdźmy jak to wygląda. Wchodzę w zakładkę “gry”, mamy tutaj 8 gier przeglądarkowych. Hmm.. na moje oko to wszystko są gry przeglądarkowe, które może promować każdy za pośrednictwem np. takich sieci afiliacyjnych jak: funhub.pl (przykład innej strony promującej te same gry: https://gameclash.pl/). Myślałem, że te gry są chociaż jakoś połączone z naszym kontem  – ale nie, trzeba się dodatkowo rejestrować, więc przypuszczam, że są po prostu wczytywane w ramce. Umieszczenie, nawet tych samych gier, w sposób jaki najprawdodobniej zrobił to futurenet, na tym blogu zajęłoby około 3 minut. Osoby, które uważają że zysk z reklamowania gier jest duży – niestety muszę zmartwić. Są to kwoty do około 10zł (zwykle dużo mniej) za nowo-zarejestrowane konto. Moim zdaniem, nawet gdyby ktoś założył konta w każdej grze – nie zwróci dla firmy nawet połowy wartości jednego adpacka 50-dolarowego. Gry wydaja się być tylko “kroplą w morzu” – a swojego czasu reklamowane były dosć “szumnie” jako duży krok w przód w rozwoju portalu.

Staranne tworzenie pozorów we wszelkiego rodzaju “schematach ponziego” jest oczywiście uzasadnione, o czym już napisałem w artykule o MXR. Administracja nie może dopuścić (a raczej chce maksymalnie opóźnić) do syt. w której wypłaty przewyższą wpłaty -> bo całość po prostu lawinowo upadnie. Pierwsze problemy mogą wywołać panikę, która lawinowo doprowadzi do szybkiej niewypłacalności – tak jak niedawno miało to miejsce w TAT.

W Futurenet, podobnie jak w MXR, mamy eventy, częste informacje o nowościach – a dodatkowo firma tu i ówdzie zostaje sponsorem, zaprasza Kołcza Majka i otwiera biura w różnych państwach. No nie da się zaprzeczyć, że tego rozwoju nie ma – pytanie tylko czy to prawdziwa chęć rozwoju portalu, czy podtrzymywanie zainteresowania wśród “inwestorów”, by reinwestowali zamiast wypłacać pieniądze? Jakoś nie daje mi spokoju to podobieństwo do TM, MXR I TAT.. także niestety skłaniam się do tego drugiego – ale sami oceńcie jak to widzicie.

Wydatki na biura i inne rodzaje promocji i tak są niczym w porówaniu do Amber Gold, które kupiło całą linię lotniczą dla tworzenia pozorów. Przykład z linią lotniczą sprawia, że nie zdziwię się, jeśli FN okaże się kiedyś piramidą – wydatki na biura to żaden dowód faktycznego rozwijania przedstawianego projektu. Niewątpliwie dziwnym zjawiskiem jest takie skupianie się firmy na promocji możliwości zarabiania, podczas gdy promowany portal społecznościowy jest dość, w mojej ocenie (na dzień publikacji wpisu), kiepski, nieprawdaż? Zaraz przyjrzymy się liczbom, te nigdy nie kłamią.

Zapomniałbym dodać, że osoby zaangażowane w FAP i podobne systemy, w celu przełamywania oporów swoich potencjalnych poleconych”, posługują się nadesłaną przez izbę skarbową interpretacją indywidualną ws. rozliczania dochodów z programów typu „Revenue Sharing”. Otóż taka opinia wydawana jest na podstawie informacji dostarczonych przez wnioskodawcę. Jeśli sprzedawałbym ogórki, a swój sklep nazwałbym “Sklep pomidorowy” i poprosił o opinię ws. sprzedaży pomidorów -> otrzymałbym opinię w sprawie sprzedaży pomidorów. Nazywając piramidę finansową “Revenue Sharing” i prosząc o opinię w sprawie “revenue sharing”, otrzymuje się opinię ws. revenue sharing – i tak też mogło się stać w tym przypadku. Ta opinia nie jest więc żadnym dowodem na brak piramidalności i nielegalności takich systemów – a po prostu opinią wystawioną na podstawie otrzymanych informacji. Tutaj możecie przeczytać jak wyżej wymienioną opinię skomentowało Ministerstwo Finansów.

Przy tym punkcie polecam zapoznać się jeszcze z tekstem w Network Magazynie, który dokłada kolejne ciekawe pytania odnośnie marketingu Futurenet : http://networkmagazyn.pl/krotki_news_o_firmie_futurenet_inc_po_czynach_ich_poznacie (m.in. o posługiwanie się logiem “rzetelna firma”, pozycji w alexa rank i reklamy w gazecie prawnej).

Edit: Właściwie mogę polecić jeszcze artykuł z gazety prawnej o FAP, FN : http://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/976457,futurnetinternet-przyszlosci.html

Warunki w Futurenet i Futureadpro – o co tutaj chodzi?

Ciężko nie zauważyć podobieństwa do Traffic Monsoon, MXR i TAT. Cały ten system, podobnie jak w MX WORLD – moim zdaniem wygląda dość podejrzanie. Tutaj jednak wydaje się, że całość jest tak rozpisana – aby żywotność programu była dużo dłuższa od MXR. Po pierwsze zwrot z zakupu każdej paczki otrzymujemy dopiero po 120 dniach, a nie jak w MXR po 44 dniach. Oczywiście to wcale nie oznacza, że program, będzie żył 3x dłużej. Tutaj nie ma przymusowej reinwestycji w postaci 50%, a od każdej wypłaty program pobiera nam zaledwie 5% – które zostają dodane do salda “Advertising Account”. Z tego salda możemy wykupić sobie miejsce w jednej z 6 matryc, które to mają działać na zasadzie MLM’u w którym produktem są “media points”. Zapraszam do obliczeń i uprzedzam, żeby nie przyjmować ich bezkrytycznie – być może popełniłem błąd? Wówczas będę wdzięczny za wskazanie.

Warunki w programie (aktualne na dzień publikacji wpisu):

  • 20% zwrot z inwestycji w adpacki o wartości 50$ (po 120 dniach)
  • 20% zwrot z inwestycji w adpacki o wartości 10$ (po 150 dniach)
  • 5-poziomowy system poleconych : 8% – 4% – 1% – 1% – 1%
  • sześć matryc trójkowych z ceną : 10$, 25$, 50$, 100$, 500$ lub 1000$ za miejsce

Założenie do poniższej symulacji w FAP (FutureAdPro) :

  • Rejestruje się kolejno 6 osób w taki sposób, że każda wcześniej zarejestrowana poleca program kolejnej (ostatnia osoba nie ma poleconych)
  • Każdy z użytkowników wpłaca 50$.
  • Nikt nie reinwestuje przed wygaśnięciem paczek.

Symulacja – pierwsze 120 dni : (inwestycja)

User 1 User 2 User 3 User 4 User 5 User 6
50 50  50 50 50 50 Wpłata – inwestycja [$]
 10 10 10  10  10  10 Zwrot z inwestycji [$]
 7,5 7 6,5 6 4 0 Prowizja za poleconych [$]
3,39 3,35 3,33 3,3 3,2 3 5% przekazane na advertising balance [$]
64,13 63,65 63,18 62,70 60,08 57 Suma po 120 dniach – wypłata [$]

Wyżej wymienione sześć osób zainwestowało (lub jak portal woli to nazywać – kupiło reklamę) za 300$, natomiast po 120 dniach FutureNet wypłaci im 370,74$. To naprawdę innowacyjny portal społecznościowy skoro, jak się wydaje, umie kreować pieniądze. Bo skąd wziął się “zysk z inwestycji”? Z dochodów za sprzedaż kubków i koszulek? Cała ta sytuacja jest moim zdaniem absurdalna, pozwolę sobie wkleić własne słowa z artykułu o MXR, lekko przerobione :

Tutaj może pojawić się sprzeciw „revsharowców”, którzy powiedzą, że w webinarze są informacje odnośnie zewnętrznych dochodów firmy. Te osoby powinny wczuć się w poniższą sytuację :

  • Wpadłeś na „genialny pomysł” na przyszłościowy biznes. Proponujesz koledze by dal Ci 50zł, a Ty po 120 dniach oddasz mu 60zł. Kolega się zgadza, bierzesz jego pieniądze, a po 120 dniach oddajesz mu 60zł. 10zł dołożyłeś z własnej kieszeni, bo masz jeszcze inne źródła dochodów.

Muszę dodać, że pieniądze w FAP’ie są przecież reinwestowane. Z 300$ robi się prawie 371$, a te 371$ znów będą pracować by wykreować jeszcze więcej pieniędzy po 120 dniach. Powyżej założyłem, że nie ma reinwestycji przed końcem okresu wygaśnięcia danej paczki – 120 dni, ale naliczenia są co 15 minut, więc reinwestować można codziennie (pod warunkiem wpłaty o odpowiedniej wartości). To wszystko generuje ogromne zobowiązania wobec użytkowników i obawiam się, że nie spłacą ich kubki, koszulki, długopisy – a tym bardziej portal społecznościowy, który nie prezentuje się za dobrze na tle konkurencji. Niestety  przypuszczam, że ten pogłębiający się dług wobec użytkowników może nigdy nie zostać spłacony – a naliczane użytkownikom “zyski” wydają się być wirtualne i nie mieć pokrycia w faktycznych środkach. Wobec powyższego wnioski nasuwają się same… przynajmniej mi.

Matryce:

Matryce, w większości tego typu serwisów, wyglądają na zwykłą piramidę (nie mam tu oczywiście na myśli schematu organizacyjnego – a przepływ pieniędzy :>) – i tutaj sprawa ma się podobnie. Każdy z użytkowników portalu może wykupić sobie miejsce w jednej z sześciu matryc. To wykupienie miejsca jest jednoznaczne z zakupem “punktów” (tzw. “media points”), które mają wartość wewnątrz portalu. Za owe punkty można wykupić m.in. landing page’e lub miejsce w chmurze, które Futurenet oferuje swoim użytkownikom. Niestety nie sądzę aby ktokolwiek wykupił miejsce w matrycy dla możliwości otrzymania miejsca w chmurze – raczej kupuje się je wyłącznie w celu możliwości zarabiania pieniędzy na dalszym wypełnianiu matrycy (wciąganiu do niej kolejnych osób). Uważam, że na rynku są dużo lepsze, tańsze i bezpieczniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o chmurę. Punkty wydają się być dodatkiem, tj. produktem, który został dodany tylko w celu możliwości nazywania portalu systemem MLM.
Im wcześniej wykupi się miejsce, tym wyżej się będzie w piramidzie. Każda z matryc jest trójkowa – co oznacza, że bezpośrednio pod nami mogą zapisać się tylko 3 osoby. Od wpłaty każdej zapisanej pod nami osoby (aż do 10 poziomu!) otrzymujemy 5% prowizji naliczanej od wysokości jej wpłaty.

Łatwo możemy obliczyć, że skoro od każdej wpłaty 10 osób pobierze 5% – serwis pobiera maksymalnie 50%. Matryce stanowią dla serwisu czysty zysk – nie generują zobowiązań. Myślicie, że zysk z matryc może pokryć stale rosnące i reinwestowane zobowiązania z FAP? Jedna osoba może wpłacić do matryc maksymalnie 1685$, z czego serwis pobierze min. 50% (nie wiadomo też ile z tej kwoty stanowi czysty zysk – przecież są też koszty prowadzenia firmy), tj. 842,5$. 842,5$ to zwrot z około 84 adpacków. Ile adpacków może kupić osoba, która wpłaciła 1685$ do matryc? Ile osób wpłaca tyle pieniędzy do matryc? Ile sprzedaje się dziennie adpacków? Jak długo ludzie reinwestują zyski z adpacków? Z tego co sobie szybko przemnożyłem, każde sprzedane 85 adpacków neutralizuje jedną osobę z kompletem matryc – i to przy założeniu, że całe 50% kwoty z matryc stanowi zysk Futurenet. To jest w sumie niezły wynik.. tj. i tak nie sądzę żeby matryce zwracały koszty adpacków – bo zakup adpacków to też reinwestycje – ale myślałem, że ta “liczba neutralizująca” będzie dużo mniejsza. Tutaj trzeba dodać, że chodzi o 85 adpacków bez uwzględniania systemu poleconych, tj. założyłem koszt adpacka na poziomie 10$.

Matryce wyglądają dokładnie tak :

obrazek matryca futurenet futureadpro piramida finansowa

Obojętnie czy wybierzemy matrycę z ceną za miejsce 10$, 25$, 50$, 100$, 500$ czy 1000$ -> pod nami musi się zarejestrować (i wykupić miejsce w tej samej matrycy) 20 osób, aby wydana kwota nam się zwróciła. Firma oczywiście zarabia na każdym sprzedanym miejscu w tej – widocznej na powyższym screenie – matrycy.

Spójrzmy jak wygląda najbardziej pożądany przez członków futurenet scenariusz – czyli przyjmijmy założenie, że cała matryca zostanie wypełniona. Do wypełnienia matrycy potrzebujemy “zaledwie” 88,5 tysiąca wierzących w FN osób. Bułka z masłem?

Koszt miejsca Teoretyczna wypłata po wypełnieniu matrycy
10$ 44 286 $
25$ 110 715 $
50$ 221 430 $
100$ 442 860 $
500$ 2 214 300 $
1000$ 4 428 600 $

Imponujące wyniki, przynajmniej w teorii. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie zarejestruje się pod nami co najmniej 20 osób, nie zwróci się nawet wydana za miejsce kwota.

Dodatkowo serwis zarabia jeszcze na sprzedaży materiałów promocyjnych, organizacji eventów, no i sprzedaży długopisów z własnym logo… oczywiście, jak można się spodziewać, kupującymi są zapewne również tylko osoby będące członkami FN i FAP – czyli obrót pieniędzy wydaje się być zamknięty. To wszystko nie wygląda przekonywująco.

Recyclix, TheAdsTeam i Skyllex jako kolejne przykłady możliwych piramid finansowych

O te systemy również pojawiają się w mailach pytania – i o zgrozo, o wszystkich trzech mam podobne zdanie. Tak jak W FN można się jeszcze zastanawiać do jakiego poziomu matryce spłacają adpacki.. to te trzy wymienione “firmy” uważam za pewne schematy ponziego. Nie chcę już analizować ich oddzielnie – bo, w końcu, pisałbym cały czas to samo – a wierzę, że na podstawie analizy MX i FN, sami dacie radę policzyć wiarygodność danego systemu.

Jeśli chodzi o Recyclix – opinie na forach są różne, co świadczy o udanej akcji marketingowej założycieli. W pierwszej kolejności polecam lekturę tego forum : (ang) https://bitcointalk.org/index.php?topic=1128611.0. Najlepiej przeczytać całość od początku, żeby było widać całą historię “maskowania” – tj. wirtualnego biura w zakładce “kontakt”, zdemaskowanej współpracy z mc’donaldem i … resztę już doczytacie sami 🙂 Oczywiście nie zabraknie tam informacji na temat wysypiska, które niedawno spłonęło 🙂 Swoją drogą, od niedawna Recyclix jest już w kręgu zainteresowań KNF – więcej : Recyclix: Cuchnący ekologiczny parabiznes pod lupą KNF. Edit : Recyclix przestał wypłacać pieniądze użytkownikom.

Jeśli chodzi o skyllex, sprawdźcie co pisze o tej autralijskiej firmie – australijski (rodzimy dla firmy :>) portal : (ang) niestety portal ma zabezpieczenie przed linkowaniem, wpisz w google hasło : “QBE warns on dodgy Skyllex targeting eastern Europeans” i wybierz link z domeny theautralian.com.au. Edit : Skyllex przestał wypłacać pieniądze użytkownikom.

TheAdsTeam działa praktycznie tak samo jak mx.world i traffic monsoon – jeśli czytaliście moją analizę MX, z tym również nie powinniście mieć problemów. Matematyka nie kłamie. Tutaj polecanym linkiem jest artykuł na behindmlm.com : http://behindmlm.com/mlm-reviews/the-ads-team-review-onecoin-scammers-launch-new-ponzi-scheme/ , również w języku angielskim. Ostatnie zmiany, które wprowadził ten serwis – tj. limity wypłat i obcięcie prowizji z poleconych – mogą świadczyć o coraz gorszej kondycji (tak samo jak, swojego czasu, zmiany w MX). Raczej nie traktowałbym tych zmian jako “poprawy stabilnego działania”, to jawne redukowanie wypłat – podczas gdy zwroty z “inwestycji” pozostały niezmienione. Uważam, że takie zmiany są zapowiedzią końca. Edit: Nie myliłem się – obecnie serwis zablokował możliwość wypłat wszystkim, którzy “wyjęli” więcej niż “włożyli”. Dodatkowo, portal “zamroził” wszystkie paczki takich osób – czyli postąpił tak samo jak niegdyś TM, po prostu wprowadził ładnie nazwany “reset”. Wybaczcie, że nie opisuję już tego dokładnie – ale po prostu szkoda mi na to czasu. Bliźniaczo, pod koniec swojej działalności, funkcjonował MX – możecie wnioskować co się dalej zdarzy na podstawie historii tego programu. Zwróćcie uwagę, że MX chwali się, że wciąż istnieje – zapominają tylko dodać, że swojego czasu zresetowali system. W taki sposób – zbierając pieniądze, a następnie resetując stany kont – można działać w nieskończoność. Robienie z tego “atutu” jest po prostu śmieszne, ale administracja zna się na budowaniu wizerunku – także sporo ludzi daje się na to nabrać. Jeśli chodzi o TAT, uważam, że to zdecydowany koniec. Być może będzie działał dalej, tak jak MX – ale powrót do “świetności” oceniam już jako niemożliwy.

Zauważcie, że wszystkie te trzy serwisy do samego końca zachowywały “kamienną twarz”i zapewniały o kontrolowaniu sytuacji. Tak samo postępowała administracja Traffic Monsoon i mx.world. Każdy admin wydawał się być uczciwy (to oczywiście względna sprawa – wystarczyło policzyć jak dużo pieniędzy musiałoby się pojawić z powietrza w przyjetym modelu, żeby wiedzieć, że coś tutaj nie gra) do samego końca, aż nagle – następował gwałtowny zwrot sytuacji. Ten nagły zwrot to cecha charakterystyczna upadków piramid finansowych.

Na koniec, podam Wam jeszcze link do bloga Ethan’a Vanderbuilt’a – który wyszukuje, analizuje i opisuje różne hipotetyczne  internetowe oszustwa (podaję link do spisu artykułów, nie wahajcie się wyszukać “recyclix” lub “futurenet” – bo znajdują się tam teksty na ich temat).

Podsumowanie

Podsumowując – uważam FutureAdPro za prawdopodobny schemat ponziego. Recyclix, TheAdsTeam i Skyllex za pewne schematy ponziego. Opinie o opisywanych serwisach są bardzo zróżnicowane – ale, przynajmniej póki co, w większości pochodzą od osób bezpośrednio zaangażowanych w “szukanie poleconych” – sami zdecydujcie komu wierzyć i jakie wyciągnąć wnioski.

Kamuflaże piramid i schematów ponziego będą coraz bardziej wiarygodne, ta gałąź rozwija się jak każda inna. Takie serwisy na pewno będą jeszcze wprowadzały wiele zmian i chwaliły się niejednym “osiągnięciem” – pytanie tylko, jaki to ma sens, skoro każdy zakup paczek generuje coraz większe zadłużenie? Pamietajcie, że obojętnie jak dobry marketing ma firma – matematyka nie kłamie, a liczyć chyba każdy umie ?:) Także.. kalkulatory w dłoń i sprawdźcie wszystko raz jeszcze sami, być może się pomyliłem w obliczeniach.

Na koniec przypominam, że angażowanie się, a w dodatku wciąganie innych osób w piramidy finansowe może (nie musi) mieć swoje konsekwencje: Konsekwencje prawne wynikające z organizowania i namawiania do udziału w piramidach finansowych.

Edit:

Powyższy wpis został napisany przed zapowiedziami dot. futurecoin’a – wobec czego nie porusza tematu kryptowaluty od FutureNet. Informacji na temat najświeższych wydarzeń, w tym tych związanych z futurecoinami, polecam szukać w wątkach dot. tego serwisu na forach hyipforum.pl – “FutureNet – tak powinien wyglądać monetyzujący Facebook – www.futurenet.club." Oczywiście nie twierdzę, że wpis jest w całości nieaktualny, ale informuję że pewne rzeczy (jak np, adresy biur, wysokość prowizji, formy reklamy, źródła finansowania, limity, itd.) mogły ulec zmianie od momentu napisania, także weźcie na to poprawkę. Nie twierdzę też, że jestem nieomylny, mogłem czegoś niezauważyć, coś przeoczyć, coś źle sprawdzić – więc dla pewności polecam wszystko zweryfikować samemu przed wyrobieniem sobie opinii.

–> SPRAWDŹ NA CZYM POLEGA PRAWDZIWE ZARABIANIE W INTERNECIE!<–

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .