Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

    • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
    • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
    • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
    • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Podstawy sprzedaży e-produktów PBL – bez działalności gospodarczej


Harry

107 wyświetleń

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj uruchomiłem nowy Mentoring Get Paid 2.0 –  Kompleksowy Mentoring Sprzedaży Własnych E-Produktów . Wraz z nim rusza bonus od HotPay w postaci obniżenia prowizji za szybkie przelewy dla członków mentoringu. Obecnie jest to najniższa na całym rynku e-płatności prowizja.

Brak dezaktualizacji zaplecza reklamowego, brak rotacji w kampaniach
= 100% stabilności

Własny e-produkt, własny landing page, własna marka
= 100% kontroli

Na start – obniżona prowizja za szybkie przelewy w HotPay
= 100% możliwości

E-commerce dla każdego – legalnie bez DG

Ze względu na stare przepisy,  e-commerce  nie zdobyło takiej popularności w “zarabianiu przez internet”, jak “afiliacja”. Jest to jednak dziedzina dająca ogromne możliwości – zwłaszcza w kwestii e-produktów, których koszty wytworzenia są równe 0zł, a więc przychód jest praktycznie równy zyskowi.

Stare przepisy się zmieniły i teraz każdy może prowadzić sprzedaż w sposób ciągły, bez prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej, do miesięcznej kwoty przychodów stanowiącej 75% miesięcznego minimalnego wynagrodzenia. W 2024 roku minimalna pensja wynosi 4240zł – a więc limit dla działalności nierejestrowanej to 3180zł/miesiąc.

Powyższe jest bardzo dużą zmianą, bo wcześniej taka sprzedaż była niedozwolona – a co za tym idzie sprzedaż własnych e-produktów wiązała się z ryzykiem poniesienia kosztów prowadzenia DG. Obecnie takiego ryzyka nie ma, można sprzedawać własne produkty, np. poradniki PDF, całkowicie legalnie, bez prowadzenia firmy.

To ograniczenie kwotowe nie oznacza, że powinniśmy się specjalnie hamować – zawsze trzeba dążyć do jak największego zysku. Jeżeli sprzedaż stopniowo wzrasta, aż w końcu po prostu przekroczy tą kwotę – zarejestrujmy DG, nie ma w tym nic złego. Ewentualnie jeśli jednak kategorycznie nie chcemy rejestrować DG lub nasz przychód zbliży się do kwoty stanowiącej połowię minimalnego wynagrodzenia, pod wpływem przypadku, a nie stabilnego wzrostu – możemy zastosować wstrzymanie sprzedaży do końca tego miesiąca. Nikt nam tego nie zabroni.

Wirtualne produkty

E-produkty to wszystkie produkty nieposiadające postaci fizycznej. Dzięki temu najczęściej nie trzeba ponosić żadnych kosztów związanych z ich produkcją, czy też magazynowaniem – a raz przygotowany produkt można sprzedawać w nieskończonej ilości kopii.

To bardzo duży plus w stosunku do produktów fizycznych, które to najczęściej należy kupić (taniej), a następnie sprzedać (drożej) – lub odwrotnie.

Napisanie własnego poradnika pomagającego rozwiązać określony (często bardzo niszowy!) problem, nie jest czymś specjalnie trudnym. Każdy ma różne doświadczenia życiowe, wiedzę na określone tematy i na pewno jest w stanie znaleźć problem, który kiedyś miał i już go rozwiązał. To idealna tematyka na poradnik. Wiele ludzi zmaga się z takimi samymi trudnościami, co czyni z nich idealną grupę docelową.

W kwestii technicznej.. ładnie wyglądający poradnik można przygotować w 100% w wordzie 🙂

Stare przepisy sprawiły, że cała branża sprzedaży e-poradników w Polsce nigdy nie rozwinęła skrzydeł. Możliwości rozwoju i “wybicia się” są więc cały czas bardzo duże.

Wirtualny produkt typu “poradnik” naszego autorstwa jest bezkonkurencyjny – bo NIKT inny nie sprzedaje dokładnie tego samego co my. Dostępność jest niczym nieograniczona – chyba, że sami sobie takie ograniczenie nałożymy. Sprzedaż e-produktów daje ogromne możliwości i stosunkowo zaniedbywalne ryzyko poniesienia strat finansowych. W praktyce takiego ryzyka praktycznie nie ma, bo koszty przygotowania większości produktów (nie licząc kosztów czasowych) to koszty pracy naszego komputera. Sprzedaż własnego poradnika PDF to stosunkowo najmniej skomplikowana działalność e-commerce, dostępna dla każdego.

Tego typu E-produkt jest czymś gotowym, nadającym się do sprzedaży ciągłej – bez żadnych dodatkowych modyfikacji z naszej strony.

Warto podkreślić, że oprócz wszelkiego rodzaju poradników/kursów, możliwości przygotowywania własnych e-produktów jest znacznie więcej. Mogą to być np:

– Gotowe grafiki (np. loga, sygnaturki, zdjecia w tle na FB, projekty koszulek, tapety na pulpit)
– Edytowalne grafiki (np. pliki psd – wizytówek, okładek książek, ulotek, itd.)
– Szablony stron html / szablony wordpress
– Wtyczki WP, skrypty PHP/JS
– Boty, programy
– Arkusze kalkulacyjne
– Wypracowania, wzory prac magisterskich/inżynierskich/licencjackich
– itd.

Produktem może być wszystko co jesteśmy w stanie przygotować, najlepiej samodzielnie i bezkosztowo, w taki sposób by ktoś chciał to od nas kupić.

Najbardziej dostępnymi i najmniej ograniczonymi pod względem dostępnych nisz e-produktami wydają się być poradniki rozwiązujące ludzkie problemy.

Sprzedaż własnych e-produktów

W dużym skrócie – sprzedaż e-produktów polega na wyborze niszy, przygotowaniu odpowiedniego produktu, strony sprzedażowej, planu reklamowania oraz wizerunku marki.

Warto zaznaczyć, że od momentu posiadania strony sprzedażowej – tego typu działalność e-commerce jest podobna do Afiliacji – ale jednak w wielu aspektach się różni.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że afiliacja i sprzedaż e-produktów są bardzo podobne. W praktyce istnieją jednak bardzo duże różnice w kwestii możliwości zwiększania przychodów i konwersji.

Oferty afiliacyjne typu CPS to przeważnie prowizja od sprzedaży w przedziale od 10% do 40%. To oznacza, że od 60% do 90% kwoty wydawanej przez klienta pobiera reklamodawca udostępniający swój program partnerski.
Własny e-produkt to natomiast tak jakby oferta CPS z prowizją w wysokości 100%. Całość przychodu należy do nas. Biorąc pod uwagę bardzo prawdopodobny brak dodatkowych kosztów, przychód osiągany ze sprzedaży jest równy zyskowi.

Niestety nie można w ten sposób monetyzować każdej niszy, ani zastąpić każdej oferty. Afiliacja daje ogromny wybór produktów i usług różnego typu. Pod tym względem nie ma sobie równych.

Jeśli jednak znajdziemy pomysł na własny e-produkt – mamy pełną kontrolę nad własnym zapleczem. Zarabiając na afiliacji nie mamy wpływu na wygląd docelowego LP, ani na cenę produktu. Możliwości manipulacji w kwestii zwiększania konwersji/zysku są więc znacząco ograniczone.
Sprzedaż własnych e-produktów zapewnia nam 100% kontroli – tj. sami decydujemy o wyglądzie landing page’a, sami ustalamy cenę i sami decydujemy o nazwie/zawartości sprzedawanego produktu. Taka kontrola daje nam maksimum możliwości, którymi można manipulować w celu maksymalizacji zysków.

Pozyskiwanie ruchu na gotowe LP jest bardzo podobne do ofert afiliacyjnych, ale tutaj także pojawiają się różnice. Oferty afiliacyjne często są ograniczone w kwestii dozwolonych form reklamowania – a w wypadku własnych produktów, sami sobie nakładamy takie ograniczenia.
Największą zmianą jest jednak kwestia budowania marki i dbania o nią – w afiliacji budujemy cudzą markę, a tutaj własną. Zapraszam do współpracy.

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .