Skocz do zawartości

Co zrobić z tym blogiem?


Averem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Krótki opis bloga.

Tematyka: h@cki.

Domena zarejestrowana: 12 wrz 2013.

Ilość nisz: 37.

 

Blog pozycjonowany kiedyś ręcznie "na pałę" trochę. W czasach świetności nawet 5000 wejść dziennie, przynosił 700-900$ miesięcznie.

 

Potem w połowie 2014, kiedy właśnie szło mi najlepiej ataki hakerów, strona nieaktywna około miesiąc, odechciało mi się prowadzić wtedy i tak leżał.

 

Od 3 miesięcy kompletnie nieaktywny, ostatni post na nim jest z 17 lipca 2014.

 

Myślę poważnie o reaktywacji tego bloga. Tylko czy warto? Wiem, że plusem jest ponad 2 letnia domena. Tylko co z nim zrobić? Postawić nowy blog na tej domenie, czy zrobić porządek i dodawać nowe posty do niego? Powoli wrócić do pozycjonowania? Mam GSA teraz dodatkowo.

Tak pomyślałem, że ktoś mógł mieć kiedyś choć trochę podobny problem, to myślę, że zapytam :)

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Sprawdź czy takie narzędzia jak MOZ mówią czy to całkowity spam, jak wygląda profil linków, czy są z różnych silników - po prostu sprawdź czy to są jakkolwiek jakościowe linki.

 

Jak nie masz filtru to myślę, że spokojnie możesz na niej działać :) Jak Topy nie będą wchodzić  to przeniesiesz się na nowa domenkę :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Tak jak mówi Ciamek.

1. Sprawdź profil linków.

2. Sprawdź domenę w Search Console.

3. Sprawdź czy trzymają się jakieś pozycje nisz (jeżeli wszystko jest poza indeksem to znaczy, że domena jest spalona).

4. Wrzuć na próbę jakiś wygasły, prosty h@ack, tak aby sprawdzić czy się wyrankuje.

5. Jeżeli wszystko będzie pozytywne to warto kontynuować pracę, oczywiście zoptymalizować zgodnie z obecnymi wymaganiami, mobilki itd.

  • Super 1

Nie wiesz jak dokonać optymalizacji strony? Masz problem z doborem słów kluczowych czy z analizą linków? Skorzystaj z moich usług!

 

Odnośnik do komentarza

strona po ponad 3 miesięcy przerwy dostała 100 wejść, w tym 2 z wyszukiwarki yahoo i 1 z bing. Search Console pokazuje jakby wszystko było okej.

 

3. Sprawdź czy trzymają się jakieś pozycje nisz (jeżeli wszystko jest poza indeksem to znaczy, że domena jest spalona).

 

chodzi o to, że jak wpiszę w google "nazwa-domeny.com + nazwa niszy" i nie znajdzie mi jej, to znaczy że po domenie już?

Odnośnik do komentarza

dodam, że dziś po 3 dniach od kiedy blog znowu stoi, po 3 miesięcznej przerwie, dostałem 4 wejścia bezpośrednio z google :)

teraz spróbuję wrzucić jakiś h@ack na sprawdzenie, jak on będzie stał w wyszukiwarce.

przepraszam, ale jak wspominałem wcześniej blog był pozycjonowany "na pałę" i tych wszystkich słów specjalistycznych związanych z SEO dopiero się uczę :)

Odnośnik do komentarza

nie ma, chociaż no nie nastawiałem się na to że blog który ostatnio był aktualizowany w połowie 2014 + wyłączony przez ostatnie 3 miesiące może być w top 10. Z ciekawostek to pod najlepszą frazą dla mojego bloga związaną z fake niszą znalazłem w top 10 stronę główną "nazwa.pl" czyli tam gdzie mam hosting, a mojej strony - nie.

 

czyli wychodzi na to, że lepiej zostawić tą stronę?

Odnośnik do komentarza

@Averem wydaje mi się, że z bloga można spokojnie wycisnąć trochę kasy. Spróbuj pozmieniać trochę nisze tak żeby nie wyglądały na blackhatowe (żeby nie dostać filtra ręcznego), sprawdź te linki i jeżeli nie będziesz miał tony szkodliwych linków (czyt. nie było akcji deseo) to warto spróbować ze starszą domeną. Mi natomiast puścił pingwin bloga po 1,5 roku i zabieram się do działania. 

  • Super 1

Nie wiesz jak dokonać optymalizacji strony? Masz problem z doborem słów kluczowych czy z analizą linków? Skorzystaj z moich usług!

 

Odnośnik do komentarza

@Averem,  

Dwa lata to i tak mało a po za tym na bezwartościowym contencie nic Ci to nie da. Proponuje kupić nową domenę i dodawać posty na 2 blogi, ze starego rób przekierowanie na nowy (post--> post), starego bloga linkuj na głównie frazy, na nowym długie ogony. Na starego bloga możesz dodawać większą ilość bl, nie dostanie przynajmniej chwilowego algo (tak jak to wygląda na nowych domenach), dodaj parę postów i po 3-4 tyg. obserwuj pozycję. Obydwie domeny powinny rankować praktycznie tak samo, jedyny plus starszego bloga to to, że można przywalić więcej bl, ale ryzyko filtra przy takim contencie jest większe (jak na taką długą historię, szczególnie że miała tyle UU), więc moim zdaniem po miesiącu-dwóch nowa domena powinna być bardziej wartościowa.

jceetQF.png?1

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .