Skocz do zawartości

Działalność niezarejestrowana


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze!

Mam pewien pomysł na sklep internetowy, człowieka, który mi go postawi, hurtownie, która dostarczy produkty, jednak jest jeden problem. Nie mam DG. Wiem, że można prowadzić działalność niezarejestrowaną do, bodajże 1050zł. (o ile się nie mylę) Chciałbym skorzystać z tego przywileju na początku prowadzenia sklepu. Sprawdzić jego potencjał i jeśli okaże się, że to się jakoś kręci- założyć DG. Tutaj pytanie. To jednak sprzedaż, jest to prawnie dozwolone, jeśli dobrze rozumiem ustawę, jednak w takim wypadku nie mam jak wystawić paragonu. Co miałbym mówić klientowi, kiedy o niego zapyta? Czy przez to nie spotkają mnie nieprzyjemności? Druga sprawa, czy jest ktoś na forum, kto mocno siedzi w temacie DG i mógłby mi doradzić w kilku kwestiach (nawet płatnie, szanujmy swój czas). Jestem kompletnie zielony w temacie, zawsze używałem useme w swojej branży (copywriting) i jakoś wszystko się składało. Teraz tak, czy tak, chciałbym w najbliższej przyszłości założyć DG. Potrzebuje kogoś, kto "poprowadzi mnie za rękę", wytłumaczy co i jak nie tylko z DG, ale i dotacją o którą chciałbym się starać na starcie działalności. 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Myślę, że najlepiej będzie jak popytasz o dobrego księgowego/księgową w Twoim mieście/okolicy. Z mojego doświadczenia Ci z polecenia się sprawdzają. Wtedy dostaniesz sprawdzone informacje, a do prowadzenia sklepu księgowy i tak się przyda.

Jeżeli chodzi o działalność niezarejestrowaną to wydaje mi się, że wystawiasz rachunek tak samo jak firma tylko bez NIP. Ale nie jestem księgowym więc nie ręczę za te informacje. 

Nie wiem też o jakie dotacje na start działalności chodzi więc tutaj już zupełnie się nie wypowiem.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Już za późno na odpowiedź jednak może w przyszłości ktoś będzie potrzebować : 

Nierejestrowaną działalność prowadzimy do kwoty 50% najniższej krajowej brutto / miesiąc. Musimy prowadzić ewidencję sprzedaży, nie jest bliżej określone w jaki sposób takową prowadzić może to być kartka i napisana "data sprzedaży, co zostało sprzedane, za jaką kwotę" - tyle styknie, nie ma bliżej stwierdzonego jak to ma wyglądać. Z faktu prowadzenia ewidencji sprzedaży rozliczamy się wówczas z  pitu nr 37 czy tam 36 
 

Jeśli przekraczamy kwotę pięćdziesięciu % najniższej krajowej brutto, niezwłocznie MUSIMY  założyć działalność gospodarczą, ale !! aleee !!! aleeee !!!!!!
Nie musimy posiadać kasy fiskalnej jeżeli w ciągu miesiąca obrót nie przekrocza 20.000 zł ! Czyli dalej nie wystawiamy faktur/paragonów mimo że mamy DG ! dalej lecimy na ewidencji sprzedaży. 

Trzeba przypomnieć, że obrót/przychód to w dalszym ciągu nie jest dochód więc z 20.000 w obrocie i tak zostanie mała jego część. 

Tak patrząc na to widzę tu i tak duże nie dopatrzenie ze strony politycznej ponieważ, nawet jakbyśmy robili ten obrót 20.000 zł bez DG to możemy tak lecieć śmiało aż poczujemy solidny grunt pod nogami, bo prowadząc ewidencje sprzedaży na działalności nierejestrowanej gdzie nie wszystko jest zapisane w ewidencji sprzedaży tak by nie przekroczyć odpowiedniej kwoty zwolnionej z DG nikt nie udowodni że sprzedaliśmy towar/usługi na kwoty wyższe niż 50% minimalnej krajowej. Nie propaguje takiego działania, przestrzegam jednak przed działalnościami które mogą w taki sposób pracować!

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.09.2020 o 11:15, Ciamciaj napisał:

Jeżeli chodzi o działalność niezarejestrowaną to wydaje mi się, że wystawiasz rachunek tak samo jak firma tylko bez NIP

Dokładnie tak, osoba fizyczna prowadząca działalność nierejestrowaną może wystawić nawet fakturę VAT.Oczywiście bez doliczania VAT bo jest zwolnienie podmiotowe.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś byłem na takiej stronie rządowej na której odpowiadają na takie pytania. Też takie zadałem i powiedzieli jak dobrze pamiętam że nie trzeba zakładać firmy nawet jak się przekroczy te 50% co wyżej piszecie. Bodajże bez firmy płaci sie 17% pitu i coś tam jeszcze (chyba).  Wyszukaj na internecie link do tej strony bo ja jej nie pamiętam, tam trzeba czekać w kolejce kilka godzin ale odpowiedzą na wszystkie pytania online - na czacie.

Odnośnik do komentarza

Ja slyszalem ze jak przekroczysz to najlepiej zalozyc dzialalnosc DG, albo po prostu przestac sprzedawac w danym miesiacu i zaczac od nowego znow do tej kwoty.

Ja mam troche inne pytanie, czy hurtownie dropshippingowe chetnie robia interesy z takimi dzialalnosciami niezarejestrowanymi czy jednak trzeba byc chociaz w inkubatorach zeby miec mozliwosc w czyms takim sprobowac swoich sil?

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.11.2020 o 14:11, Nofuck napisał:

Kiedyś byłem na takiej stronie rządowej na której odpowiadają na takie pytania. Też takie zadałem i powiedzieli jak dobrze pamiętam że nie trzeba zakładać firmy nawet jak się przekroczy te 50% co wyżej piszecie. Bodajże bez firmy płaci sie 17% pitu i coś tam jeszcze (chyba). 

Jak to robisz w sposób zorganizowany i ciągły to wymagana jest DG (rejestrowana lub nie).

Nie obowiązuje to jak coś np. jednorazowa sprzedaż, np. meble.

Definicja, co to jest DG:

Cytat

Zarobkową działalność wytwórczą, budowlaną, handlową, usługową oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodową, wykonywaną w sposób zorganizowany i ciągły (art. 2 Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej).

 

2 godziny temu, headhunterz napisał:

Ja mam troche inne pytanie, czy hurtownie dropshippingowe chetnie robia interesy z takimi dzialalnosciami niezarejestrowanymi czy jednak trzeba byc chociaz w inkubatorach zeby miec mozliwosc w czyms takim sprobowac swoich sil?

Ogólnie tak jest, że firmom najlepiej współpracuje się w formie B2B, czyli firma & firma. Wtedy jedna drugiej wystawia fakturkę i jest ok. Co do osób nie prowadzących DG, też znajdziesz hurtownie. Zawsze staraj się przekonać, że masz sklep np. z wzrostem ruchu na stronie, intensywnie inwestujesz w reklamę itd. Musisz mieć  porostu mocne argumenty, dlaczego mają z tobą podjąć współprace (mówię tu o próbie nawiązania z tymi, co wymagają DG, a ty nie masz). 😉 

Edytowane przez maverick1981

Potrzebujesz w atrakcyjnej cenie, szybkiego i niezawodnego hostingu? Tak? Mam coś dla Ciebie. Domeny .pl, free certyfikat SSL, b.dobry support. 

Sprawdź teraz aktualną ofertę !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .