Skocz do zawartości

Działalność, podatki, co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Przychodzę do was z pewnym problemem, otóż chcę założyć swoją pierwszą działalność aby legalnie działać i odprowadzać podatki oraz uczyć się całego mechanizmu prowadzenia firmy, jednak czytając o tych wszystkich modelach oraz podatkach już zacząłem się lekko gubić. Raz zachęca mnie korzystanie z inkubatorów z racji na małe koszty utrzymania, ale dużo rzeczy mnie od niego odrzuca również, myślałem też nad jednoosobową działalnością gospodarczą lub spółką z.o.o aby nie płacić zusu jednak słyszałem, że tutaj również są jakieś haczyki.

Moja sytuacja wygląda tak, że jestem studentem dziennym, nie pracuję, działalność, którą chcę otworzyć ma na celu skupowanie od osób prywatnych różnych rzeczy i wysyłanie ich zza granice do osób, które zajmują się skupem takich przedmiotów, sposób sprawdzony i działa, przykład: skupuje od różnych osób prywatnych daną rzecz np. po 900zł, następnie wszystko w jednej paczce wysyłam do osoby zza granicy która jednocześnie skupuje np 20 takich przedmiotów za 1000 zł od jednego, czyli wychodzi 2 tysiące przychodu. Na start wkładam 20 tysięcy złotych, miesięcznie planuje 3 razy porobić takie wysyłki czyli w obrocie miesięcznym będzie około 60 tys. 

I tutaj pytanie, jaki model działaności będzie najlepszy przy takiej formie sprzedaży, jak będzie wyglądać sprawa z podatkami dla studenta, oraz sprawy z vatem itp. 

Z góry dziękuję za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Bazując na tym co napisałeś, moja osobista rada to:

Zacznij od działalności gospodarczej jeżeli jesteś jedyną osobą która zamierza pracować przy tym biznesie. Jeżeli masz wspólnika wystarczy dopilnować aby działalność była na Ciebie. Gdyby doszło do sytuacji że DG musi być zarejestrowana na wspólnika upewnij się że bez Ciebie nie będzie wstanie jej prowadzić inaczej możesz zostać na tak zwanym lodzie, bo gdy w grę wchodzą pieniądze to tak zwane "zaufanie" niewiele znaczy.

Uwagi odnośnie prowadzenia DG:

1. Będziesz musiał płacić za ZUS ale przynajmniej będziesz ubezpieczony.
2. Prowadzenie księgowości ograniczy się do zwykłych PITów i wysyłania deklaracji przez co będzie tania.
3. Działalność możesz zawiesić w dowolnej chwili w przypadku niepowodzenia lub niskich zarobków.
4. Obsługa DG jest bardzo prosta i w dzisiejszych czasach można wszystko ogarnąć przez internet.

Uwagi odnośnie prowadzenia Spółki z o.o.:

1. Spółka z o.o. wymaga przynajmniej 1 wspólnika od którego będziesz zależny.
2. Co z tego że możesz kombinować z podatkami i oszczędzać na ZUSie skoro nie znasz jeszcze przychodów i prowadzenie księgowości kosztuje zdecydowanie więcej, a dodatkowo dochodzą koszta np. podpisów cyfrowych i innych bzdur.
3. Musisz zapłacić za jej otwarcie (o ile w dobie korona wirusa to w ogóle możliwe bo podobno sądy są nieczynne).
4. Jako Prezes zarządu musisz brać pod uwagę fakt że za wszystko odpowiadasz, a sama spółka ma oddzielną osobowość prawną. Jedyne co Cie broni przed niepowodzeniem to upadłość spółki natomiast to też nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać.

Edytowane przez Gregorian

//Nieregulaminowy rozmiar sygnaturki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Dzięki!
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .