Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wysokiej jakości treści na stronie internetowej przyciągają uwagę docelowych odbiorców i sprawiają, że strona jest zapamiętywana, pomaga zdobywać leady i sprawia, że odbiorcy wracają po więcej. 

Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 

pisanie-tresci-na-strony.png

Spis treści


Poniżej przejdziemy przez sześć kroków, które musisz podjąć, aby mieć pewność, że treści na Twojej stronie są tak dobre, jak to tylko możliwe. Pokażemy Ci również, w jaki sposób możesz szybciej zdobywać treści bez utraty jakości.

Jak napisać artykuł na stronę internetową w sześciu krokach

Niezależnie od tego, czy tworzysz nową treść strony internetowej od podstaw, czy też odświeżasz istniejącą, jest kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać. Do tej pory dowiedziałeś się już, jak ważne jest, aby pisać jasno, pisać z minimalną ilością błędów i pisać w języku, który przemawia do grupy docelowej. 

Jednak co nam po dobrze napisanym artykule, jeśli nikt go nie przeczyta? W tym miejscu będziesz chciał również rozważyć SEO jako część strategii dla treści Twojej witryny. Ale więcej na ten temat później. 

Zanurzmy się głębiej w każdy etap procesu pisania artykułów wraz z poradami i przykładami

 

1. Określ główny cel swojej strony internetowej

Choć może się to wydawać oczywistym krokiem, to właśnie od niego chcesz zacząć. Co wyniknie z tworzenia strony internetowej bez określenia głównego celu jej istnienia? 

Rozpoczynając tworzenie najbardziej atrakcyjnych treści dla landing page'y, stron kontaktowych i wszelkich innych stron, które planujesz opublikować, rozważ główny cel każdej z nich. Czy ma ona na celu:

 • Sprzedać Twój produkt?
 • Informować użytkowników o konkretnym temacie?
 • Nakreślić przegląd opcji produktowych w konkretnej branży?
 • Nauczyć użytkowników jak coś zrobić?
 • A może kombinacja wszystkich czterech?

Nie ma reguły, co do tego, jaki powinien być główny cel istnienia Twojej strony. Jednak im dokładniej określony jest główny cel powstawania Twojej witryny, tym większe prawdopodobieństwo, że osiągniesz swoje zamierzenia.

 

2. Określ swoich idealnych odbiorców

Dla kogo piszesz? To w zasadzie pierwsze pytanie, które warto sobie zadać, zastanawiając się nad najlepszym sposobem podejścia do pisania. 

Jest to prawda niezależnie od tego, czy piszesz pod stronę sprzedażową, landing page, czy nawet stronę o sobie. Każdy fragment treści na Twojej stronie powinien być tworzony z myślą o odbiorcach. 

Badanie swojej idealnej grupy odbiorców można przeprowadzić na kilka sposobów. Niektóre z nich obejmują:

 • Ankietowanie swojej listy e-mailowej, jeśli taką posiadasz
 • Rozmowy z obecnymi klientami jeden na jeden
 • Ocena tego, czym interesują się Twoi odbiorcy w mediach społecznościowych
 • Używanie narzędzi SEO, takich jak SEMRush, aby uzyskać pomysł na to, czego szukają Twoi odbiorcy

SemRush wydaje Ci się za drogi? Skorzystaj z SeoTools i uzyskaj dostęp do dziesiątek narzędzi za ułamek ich ceny!

Weźmy stronę Gusto jako przykład marki SaaS w przestrzeni finansowej, która wie, jak tworzyć artykuły, które przemawiają do grupy docelowej (właściciele małych firm potrzebujący oprogramowania do płac). Wiedzą, jak napisać tekst, który odpowiada na najbardziej palące problemy ich klientów. 

 

3. Określ potrzeby klienta

Teraz, gdy już wiesz, kim jest Twoja grupa docelowa, kolejnym krokiem jest określenie potrzeb klienta. Dlaczego jest to konieczne? Zapoznanie się z tym, czego i dlaczego szukają Twoi odbiorcy jest niezbędną częścią copywritingu. 

Na przykład, proces odkrywania potrzeb klientów może odkryć problemy, na które odpowiedzi szukają Twoi odbiorcy w różnych zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarki. Ta informacja pomaga dopracować treść strony internetowej. 

Intencje wyszukiwania dzielą się na cztery ogólne kategorie:

Transakcyjny: Kiedy intencja wyszukiwania jest transakcyjna, użytkownicy są zazwyczaj w trybie "kupowania". Szukają konkretnego produktu, który zaspokoi ich potrzeby. Wszelkie zapytania zawierające słowa: kupno, transakcja, kupon lub nawet zniżka mogą być uznane za transakcyjne. Do wyszukiwań transakcyjnych należą również zapytania o konkretne nazwy produktów. 

Komercyjny: Kiedy użytkownicy wciąż próbują podjąć potencjalną decyzję o zakupie, ich zapytania do wyszukiwarki są uważane za komercyjne. Posty porównawcze lub recenzje są często pisane w celu zaspokojenia potrzeb o charakterze komercyjnym. Listy mogą być skutecznym sposobem na uszeregowanie treści przeznaczonych dla słów kluczowych o intencji handlowej.  

Nawigacyjny: Słowa kluczowe z intencją nawigacyjną są wyszukiwane, gdy użytkownik próbuje dotrzeć do konkretnego miejsca docelowego, takiego jak witryna konkretnej marki lub konkretna strona internetowa. Jeśli ktoś szuka "Groupon" w Google, to jest to przykład intencji nawigacyjnej. 

Informacyjny: Wyszukiwane hasła z intencją informacyjną, takie jak "meksykańska restauracja w mojej okolicy" lub "jak założyć stronę internetową od podstaw" oznacza, że użytkownicy szukają odpowiedzi na pytanie lub chcą dowiedzieć się więcej na określony temat. 

 

4. Wprowadź badania słów kluczowych

Sama dobra treść nie wystarczy, aby przyciągnąć ruch do Twojej witryny. Badania słów kluczowych i intencji wyszukiwania powinny nie tylko dać Ci informacje o tym, co powinieneś napisać, ale także pomóc Ci określić, jak powinieneś to robić. 

Na przykład, jeśli piszesz o strategii mediów społecznościowych i badania ujawniają, że publiczność szuka "najlepszego harmonogramu mediów społecznościowych", słowo "najlepszy" wskazuje na intencję kupującego. Jeśli Twoja strona jest o mediach społecznościowych, najlepiej jest włączyć treść, która mówi o najlepszym oprogramowaniu planowania mediów społecznych. W ten sposób odpowiesz na ich zapytanie i miejmy nadzieję, że uplasujesz się wyżej w SERPach.

Rozważ użycie takich narzędzi jak: 

 • Ubersuggest
 • Google Keyword Planner
 • SemRush

Pomogą Ci one zorientować się, czego szukają odbiorcy i jak często. Stamtąd możesz rozpocząć proces tworzenia konspektu i zacząć ożywiać swoje pisanie z perspektywy informacji. 

Na temat potencjalnych możliwości serwisu SemRush przeczytasz tutaj:

 

5. Pisz, optymalizuj i redaguj

Mając za podstawę badania, intencje odbiorców i jasno określony cel istnienia strony, czas zacząć tworzyć jej treść. Oto kilka wskazówek dotyczących pisania, o których warto pamiętać: 

Pisanie: Pisanie artykułów na stronę internetową rozpoczyna się od opracowania treści dla głównych stron. Może to być strona główna, strona o nas czy strona kontaktowa. Po wszystkich badaniach, napisanie artykułu, który przemawia do odbiorców powinno być znacznie łatwiejsze zadaniem. 

Będziesz w stanie napisać nagłówki, a nawet CTA, które odpowiadają na pytania odbiorców. Chcesz mieć pewność, że piszesz jak najbardziej bezpośrednio do odwiedzających Twoją stronę. To wymaga pewnych umiejętności. Ale rozpoczęcie od jasnego podtytułu, silnego CTA i odpowiednia korekta pomagają. 

Optymalizacja: Nie zapomnij wykorzystać wszystkich informacji, które zdobyłeś. Włączaj swoje główne słowa kluczowe wszędzie tam, gdzie jest to istotne. W ten sposób Google może prawidłowo zaindeksować to, o czym jest Twoja strona i może pokazać ją dla odpowiednich zapytań w wynikach wyszukiwania. 

Redagowanie: W końcu przyszedł czas na redagowanie. Strona internetowa ze zbyt wieloma błędami gramatycznymi i błędami formatowania może być natychmiastowo odrzucona przez użytkowników. Podniesienie jakości poprzez przejście przez kilka rund edycji robi różnicę i pomaga utrzymać wysoki poziom jakości, który mówi sam za siebie. 

 

6. Opublikuj swój artykuł i aktualizuj go na bieżąco

Po stworzeniu dopracowanej treści, pozostaje tylko nacisnąć przycisk "opublikuj". Jednak proces pisania nie kończy się na tym. 

Treści pisane w Internecie nieuchronnie się starzeją. Nawet treści, które mogą być uznane za "evergreen". Dlatego ostatnią częścią procesu pisania treści na stronie internetowej jest okazjonalne aktualizowanie artykułów.

Z biegiem czasu, problemy Twoich odbiorców mogą się zmienić lub główny cel Twojej strony internetowej może ewoluować, stąd potrzeba okazjonalnych poprawek. Kiedy wracasz do odświeżania swoich opublikowanych treści, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę zarówno strukturę, jak i SEO. 

 

Jak pisać treści na strony internetowe z wykorzystaniem AI

Wiadomo, że pisanie treści, czy to na strony internetowe, czy na wpisy na blogu, może być ręcznym, czasochłonnym procesem. Ale istnieje szybszy sposób tworzenia treści bez utraty jakości. Wypróbuj Jasper, czyli asystenta pisania AI dla prawie każdego rodzaju treści. 

Dzięki niemu można skrócić czas, jaki poświęcasz na tworzenie treści, o połowę lub więcej. Pisanie oryginalnych tekstów może być proste i polegać jedynie na:

 • Wprowadzaniu tytułu
 • Dodaniu opisu
 • Wpisaniu preferowanych słów kluczowych
 • Wyborze języka i tonu wypowiedzi

Jasper zawiera mnóstwo szablonów zaprojektowanych, aby pomóc Ci zdobyć przewagę w wysiłkach związanych z pisaniem tekstów na strony internetowe, w tym: 

 • Poprawiacz treści
 • Generator doskonałych nagłówków
 • Generator podtytułów stron internetowych
 • Perswazyjne listy
 • Bio firmy

Więcej informacji oraz naszą opinię na temat Jasper znajdziesz tutaj:

image.png

Podobne funkcje oferuje również konkurent Jasper - Rytr, który również może Ci się przydać!

 

Przejdźmy przez jakiś przykład razem. Powiedzmy, że chcemy stworzyć stronę docelową dla najlepszego forum o zarabianiu przez internet. Użyjemy szablonu Unique Value Proposition, aby stworzyć przyciągające uwagę oświadczenie strony docelowej. 

W pierwszej kolejności będziemy chcieli:

 • Zalogować się na nasze konto w Jasperze
 • Kliknąć na Szablony
 • Kliknąć na Unique Value Proposition
 • Wprowadzić opis produktu (o czym jest Twoja strona)
 • Wprowadzić preferowany ton
 • Kliknąć Generate AI content

Teraz czas na najlepszą część, czyli nasze wyniki. Po kliknięciu Generate AI content, Jasper robi resztę za Ciebie tak, jakby był ekspertem w temacie. Każde zdanie, które Ci się nie podoba, może zostać przepisane na nowo lub sprawdzone pod kątem ortografii lub gramatyki. 

image.png

Przykładowe pisanie treści na stronę internetową z wykorzystaniem szablonu AIDA

AIDA, które oznaczaja Attention (uwaga), Interest (zainteresowanie), Desire (pożądanie) i Action (działanie), to skuteczny sposób na stworzenie treści dlastrony internetowej, która dotyka każdego punktu podróży kupującego przez lejek sprzedażowy. 

Na szczęście nie musisz zaczynać od zera, ponieważ Jasper udostępnia szablon AIDA, dzięki któremu możesz tworzyć treści za pomocą jednego kliknięcia. 

Aby rozpocząć tworzenie treści witryny za pomocą szablonu AIDA, wykonaj poniższe kroki: 

 • Zaloguj się na nasze konto w Jasper
 • Kliknij na Templates
 • Kliknij na AIDA Framework
 • Wprowadź swój opis
 • Wprowadź preferowany ton
 • Wprowadź preferowany język
 • Kliknij Generate AI content

image.png

Pisz szybciej z Jasper

Jako asystent pisania AI, Jasper może być kluczową częścią procesu pisania treści, gdy próbujesz strategicznie rozwijać stronę internetową. Dzięki niemu możesz przeznaczyć swoje zasoby - w tym czas i pieniądze - na inne zadania, które pozwolą Ci osiągnąć sukces. 

Ale najpierw ważne jest, aby zaplanować proces pisania, który pozwoli Ci produkować treści szybciej i lepiej. Bez wątpienia, asystent pisania AI jest potężnym narzędziem, które można włączyć do procesu. 

Wypróbuj Jasper za darmo i zobacz jak szybko możesz tworzyć treści na swoją stronę

 

Ponadto, w sieci istnieją konkurencyjne serwisy, jak np. Rytr czy Article Forge, które również warto wziąć pod uwagę. Przeczytasz o nich tutaj:

 

Artykuł przetłumaczony ze strony jasper.ai za pieniądze z reklam.

 • Super 5
 • Dzięki! 1

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Mogę się podzielić wrażeniami o programie Writecream. To kolejne narzędzie Al, kolejna alternatywa dla Rytra. Przetestowałem na darmowym planie, i nie stety słabiutko. Jest język polski, ale kilka dużych minusów: Po pierwsze słabo wychodzi tworzenie tekstu, bardzo dużo razy powtarza się jedno słowo, mało urozmaicenia, rytr tworzy synonimy i dużo lepiej wyglądają treści, kolejny minus, nie ma możliwości dopisania czegoś po wygenerowaniu tekstu. Nie można też zamienić danego zdania. Nie ma opcji wybrania tonu, ani tego czy ma być więcej faktów czy bardziej naturalnie. Ogólnie nie polecam tego narzędzia. Zostaję na razie przy Rytrze, choć zastanawiam się z zakupem lifetime Wordhero. 

Odnośnik do komentarza
 • 2 miesiące temu...
W dniu 18.08.2022 o 12:08, Bloger napisał:

Bardzo fajnie działa rozwijanie zdań przez AI. Człowiek pisze sobie krótki tekst z konkretnymi informacjami i klikasz żeby AI rozwinęło te zdanie lub np dopisało dalszą część tekstu. Ja pod PL robię to w rytr na swoim blogu jak pisze o jakichś technologiach w słuchawkach itp. 

Też czasami korzystam z rytra, ale nie tylko, bo korzystam też z Contadu. 

Odnośnik do komentarza
 • 1 miesiąc temu...

Wszystko może się zdarzyć, aczkolwiek moim zdaniem, jeśli taka treść nie będzie jawnym spamem i zapychaczem oraz będzie odpowiadała na intencje użytkownika, fundując mu jakąś wiedzę wcześniej odpowiednio sformatowaną i przeredagowaną, to nie powinno być większych problemów. Pamiętajmy, że AI wypluwa suche fakty, które warto trochę przyozdobić i jedynie pomaga w tworzeniu dobrych treści :) 

 • Super 1

Zostań zauważony w Google! Pozycjonowanie stron www, pozycjonowanie lokalne, audyty SEO ➡️ https://nowakseo.pl/

Najnowsze informacje ze świata influencerów, technologii, gier, e-sportu i wiele więcej znajdziesz na ➡️ https://influ24.pl/

Odnośnik do komentarza
 • 3 tygodnie później...
 • 4 miesiące temu...
45 minut temu, bibi88zxc napisał(a):

AI i obrabiać ręcznie na szybkiego lub innym narzędziem ;) Kar za to dla większości nie

Ale czy będzie rankować?

Google wykrywa treści AI oparte na modelu GPT3 na frazach komercyjnych, ogólnych. Poniżej przykład gdzie na takich frazach treść z OpenAI GTP3 została podmieniona na treść napisaną przez copywritera:

wymiana-AI-na-pisany.png

 • Super 2

Smartindexer.net - skuteczna indeksacja linków 60-99%  & Skuteczne pozycjonowanie stron >> Agencja SEOMOOD

 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, bibi88zxc napisał(a):

gdyż o ile w prawie się nic nie zmieni to będzie zasyp tego typu contentu.

Będzie i to nawet wbrew rozsądkowi. Jednak to, co przedstawił wyżej Matysik, zaczynają widzieć ogarnięte firmy, które z pokorą wracają do copywriterów po chwilowej ekscytacji, że nie będą im już potrzebni i zaoszczędzą na treściach.

Nie wiem, jak będzie w przyszłości, jednak w najbliższym czasie - latach, warto trzymać się dobrych copy, lub pisać samemu, unikając tego szumu o AI.

Oczywiście AI to doskonałe narzędzie wspomagające samodzielne pisanie czy pracę copywritera - podsuwając pomysły, rozpisując artykuły, jednak zdecydowanie nie ma sensu generować całych artykułów na strony docelowe, ponieważ jakość zostawia wiele do życzenia, treści są w jakimś stopniu wykrywane i radzą sobie gorzej, a redagowanie wygenerowanego tekstu zajmuje niewiele mniej niż napisane artykułu od podstaw, więc mija się to z celem.

 • Super 1
Odnośnik do komentarza
 • 3 miesiące temu...
 • mysc odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 • Polecana zawartość

  • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
   Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
    • Super
   • 3 odpowiedzi
  • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
   Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

   Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
    • Super
   • 5 odpowiedzi
  • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
   W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

   Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
    • Super
   • 2 odpowiedzi
  • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
   Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
    • Dzięki!
    • Super
   • 13 odpowiedzi
  • 9 rzeczy, które możesz zrobić w SEMRush, by zwiększyć ruch swojej strony
   Istnieje kilka sposobów, by wykorzystać SEMRush, aby zwiększyć swój ruch na stronie WWW i wspomóc swoją pracę w zakresie SEO i content marketingu.
    • Super
   • 3 odpowiedzi
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .