Skocz do zawartości

JDG, rozliczanie za przelewy, usługi internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Chciałem dowiedzieć się nieco więcej na temat rozliczania się z pieniędzy, które dostaje na konto. Mowa tutaj o kwotach 3-7 tys. miesięcznie. Na obecny moment jest to kwota bliższa 3, ale wraz z każdym miesiącem będzie ona coraz wieksza. Czerwiec jest drugim miesiącem, w którym przekroczyłem kwotę wolna, czyli 1505. 

Maj - około 2000

Czerwiec - 3500 do dzisiejszego dnia. (dokładnie tydzień temu, także mam 7 dni na założenie DG)

Świadczę usługi tj. sprzedaż kursów, sprzedaż plików mp3 (które sam tworze), konsultacje indywidualne. Wszystkie te rzeczy są mojego autorstwa.

 

1. Jaka forma opodatkowania będzie tutaj najlepsza? Zakładam pierwsza DG, więc wiem, że będę mieć zniżkę na ZUS. Czytałem posty na forum, aczkolwiek są z 2021 i wiem, że teoche się pozmieniało.

 

2. Czy jest jakakolwiek szansa na opodatkowanie takich kwot bez zakładania DG? Jest duża szansa na to, że dostanę dofinansowanie, aczkolwiek musiałbym poczekać z rejestracją DG około 1/2 msc. 

Jeśli coś jest niejasne to udzielę więcej informacji. 

 

Dzieki!

 

 

Edytowane przez mCloon
  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

1. Jak nie masz dużych kosztów i sprzedajesz kursy to myślę ze ryczałt wyjdzie Cię najlepiej

2. Możesz to wpisać jako inne źródła dochodu do tej pory ale jak jest to cykliczne i przekraczasz próg to powineneś założyć DG. Czy przejdzie czekanie - nie wiem, w teorii powineneś założyć DG. 

Odnośnik do komentarza

1. Jeśli chodzi o podatek dochodowy, w przypadku braku kosztów (wszystko tworzysz sam) - najkorzystniej wyjdzie ryczałt.
Pamiętaj jednak, że konsultacje/doradztwo wymagają też rejestracji w VATcie. Po rejestracji VAT trzeba odprowadzać już od każdej transakcji którą zawierasz.

2. Możesz je po prostu wpisać w PIT'cie na koniec roku i liczyć że nikt się nie przyczepi. To nie są duże pieniądze, więc nie powinieneś nikogo zainteresować. Zwłaszcza że przekroczysz czas tylko o 1-2 miesiące. Oficjalnie jednak oczywiście tak nie można i powinieneś zarejestrować DG. Brak rejestracji to zawsze jakieś ryzyko. 

-> Jesteś nowy/a na forum? Daj się poznać - przedstaw się w tym dziale!
-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .