Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jakie proxy kupić

Czym są proxy - informacje ogólne

Na 99% spotkałeś się już kiedyś w internecie ze słowem “proxy”. Czy wiesz jednak czym owe proxy są?

Serwery proxy to serwery pośredniczące pomiędzy użytkownikiem końcowym (w tym przypadku Tobą) a stroną, którą ten użytkownik przegląda. Innymi słowy, można najprościej ująć to jako dodatkowy komputer, przez który łączysz się ze stroną lub pobierasz pliki. Proxy odbiera od Ciebie żądanie pobrania pliku lub odwiedzenia strony, wysyła je dalej już jako ono samo i następnie przekazuje informację zwrotną do Ciebie.

Pomyśl o tym w ten sposób - zamawiasz jedzenie w restauracji. Jeśli jest to dobra restauracja, to nie zamawiasz jedzenia bezpośrednio u kucharza, tylko podchodzi do Ciebie kelner i pyta czego sobie życzysz. Następnie idzie do kucharza, przekazuje mu szczegóły, a potem odbiera zamówione jedzenie i przynosi je do Twojego stolika - tak właśnie działa proxy.

 

Anonimowe proxy - o co w tym chodzi

Nie jest niespodzianką, że anonimowość jest jednym z głównych czynników, dla których ludzie kupują serwery proxy. Spowodowane jest to tym, jak proxy zajmuje się Twoim adresem IP (adres, po którym internet lub sieć wewnętrzna identyfikuje Twój komputer). Tak jak poczta identyfikuje Cię po adresie zamieszkania, tak internet korzysta z Twojego adresu IP, by wysłać Ci odpowiednie dane, których zażądałeś. Za każdym razem, gdy łączysz się z siecią, komputer dzieli się Twoim IP ze stroną, by otrzymać odpowiednie pliki.

Korzystanie z proxy wygląda nieco inaczej, ponieważ proxy wysyła żądanie na zlecenie Twojego komputera, zamiast dzielić się ze stroną WWW Twoim adresem IP. Nie tylko pozwala Ci to ukryć Twoją tożsamość internetową, ale również daje Ci to kilka dodatkowych atutów podczas przeglądania sieci - zwiększenie bezpieczeństwa, szybsze połączenie internetowe, omijanie restrykcji geolokalizacyjnych oraz uniknięcie wykrycia podczas researchu konkurencji.

 

Czy korzystanie z proxy jest bezpieczne?

Choć korzystanie z proxy jest dziś powszechne, nadal słyszy się o niepewności co do ich bezpieczeństwa i dlatego wiele osób waha się w kwestii korzystania z nich. I choć najłatwiej byłoby powiedzieć “Tak! Proxy są bezpieczne, korzystaj z nich!”, to bardziej trafną odpowiedzią będzie “Tak! KONKRETNE proxy są bezpieczne”.

Istnieją dwa główne rodzaje proxy:

 • Shared (współdzielone) - proxy, których klienci współdzielą zasoby serwera, jak np. szybkość i przepustowość łącza, adres IP serwera (czasem limitowany do konkretnej ilości użytkowników korzystających z tego adresu w tym samym czasie). Często, choć nie zawsze (o czym później), są to proxy darmowe i publiczne. Zdarzają się jednak shared proxy, które są współdzielone pomiędzy np. 3 użytkowników, ale są to proxy płatne.

Zastosowania: programy do tworzenia dużej ilości backlinków, np. pod tiery (GSA Search Engine Ranker, Xrumer)

 • Dedicated (dedykowane) - proxy, do których dostęp ma tylko jeden klient, który korzysta w pełni z ich zasobów. Prawie zawsze są one płatne i sprzedawane przez sprzedawców z odpowiednią reputacją.

Zastosowania: anonimowe przeglądanie sieci, omijanie limitów, tworzenie backlinków ręcznie, tworzenie backlinków pod wyższe tiery (np. Xneolinks, RankerX)


Jeśli słyszałeś kiedykolwiek, że jeśli coś brzmi zbyt dobrze, to prawdopodobnie wcale nie jest dobre - tutaj się to sprawdza. Innymi słowy, nie tykaj darmowych proxy, jeśli zależy Ci na anonimowości i bezpieczeństwie Twojego prywatnego komputera. Takie serwery dają ogromne pole do popisu hackerom i scammerom. Pomijam już fakt, że ich prędkość często jest okrutnie mała ze względu na ilość użytkowników. 

Jakie są rodzaje proxy - rozwinięcie tematu

Poza współdzielonymi i dedykowanymi proxy, o których przeczytałeś powyżej, mamy jeszcze kilka innych rodzajów serwerów. Te najczęściej spotykane zostały opisane poniżej.

 

Residential proxy - serwery z fizycznym adresem

Proxy typu residential to serwery, typowego domowego Internetu. Są trudne do wykrycia jako proxy i dlatego, jeśli nie są one nadużywane, są rzadko banowane przez strony internetowe. Ponieważ są one przypisane do konkretnej lokalizacji, pomagają one w dostępie do treści dostępnych tylko dla konkretnych państw. 

Zastosowania: tworzenie i zarządzanie kontami social media (Instagram, Facebook itp.), FB Ads, boty do stron, które wykrywają inne rodzaje proxy

 

Datacenter proxy - proxy z centrum danych

W odróżnieniu od residential proxy, te serwery nie wyglądają jak domowy Internet. Zamiast tego, adresy IP są sztucznie tworzone przez centrum danych. Proxy te dzielą również ze sobą podsieć tegoż datacenter - oznacza to, że wszystkie proxy będą wyglądały podobnie, co zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia i zbanowania ich przez strony internetowe. Mimo to, ze względu na bardzo szybkie łącza centrum danych, serwery te charakteryzuje jedna z najlepszych szybkości działania.

Zastosowanie: backlinkowanie (Xrumer, GSA SER, RankerX itp.), harvestowanie (Scrapebox, A-parser, Hrefer itp.)

 

Anonymous proxy - anonimowość ponad wszystko

Te proxy przekazują dalej żądania użytkownika bez przekazywania jakichkolwiek informacji identyfikacyjnych. Pozwala to zachować tak bardzo pożądaną anonimowość oraz wolność podczas przeglądania sieci.

Zastosowanie: anonimowe przeglądanie treści, ręczne backlinkowanie, backlinkowanie programami (GSA SER, Xneolinks itp.)

 

Rotating proxy - proxy rotacyjne

Są to serwery przypisujące nowy adres IP do każdego nowego połączenia z siecią. Ponieważ zmiany adresu są robione losowo, pozwala to na większą anonimowość oraz zwiększenie bezpieczeństwa szczególnie podczas korzystania z dużej puli adresów IP. Ciągła zmiana “tożsamości”, np. skrypt otwierający 10,000 stron internetowych zwraca 10,000 adresów IP sprawia, że proxy te są idealne do czynności takich jak np. harvestowanie, data mining itp.

Zastosowanie: backlinkowanie programami (GSA SER itp.), harvestowanie (Scrapebox, A-parser itp.)

 

Mobile proxy - proxy mobilne

Proxy typu mobile są po prostu przenośnymi urządzeniami, jak telefony i tablety z podłączeniem do Internetu poprzez transfer danych. Serwery te maskują Twoją tożsamość zmieniając ją na tożsamość urządzenia mobilnego. Mobile proxy operują na rotacji adresów IP i mogą być podłączone do Internetu przez technologię 3G lub 4G. Adresy IP są zawsze autentyczne.
Są to najbezpieczniejsze, ale jednocześnie najdroższe proxy.

Zastosowanie: FB Ads, social media (Instagram, Facebook itp.)

Nie wiesz jakie proxy będą dobre dla Ciebie? Napisz post niżej, a ja i inni użytkownicy forum chętnie pomożemy!

Rodzaje połączeń proxy - czym różni się SOCKS, IPv4, IPv6

IPv4 - są to proxy oparte czwartą wersję protokołu IP. Jest on bardzo szeroko stosowany w sieci - Twój komputer też prawdopodobnie jeszcze korzysta z IPv4. Zaletami tego protokołu są:

 • Wsparcie przez praktycznie wszystkie programy wykorzystujące proxy
 • Możliwość mostkowania proxy - jeden adres przekierowuje na drugi itd. - w celu zwiększenia anonimowości

IPv6 - nowsza wersja protokołu IP. Została ona stworzona, ponieważ wykorzystaliśmy już, jako populacja, całą pulę adresów IPv4 (ich maksymalna liczba wynosiła 4.2 miliarda adresów). Ich zalety to:

 • Nieco większa szybkość łącza w porównaniu z IPv4
 • Zwiększone bezpieczeństwo
 • Lepsze szyfrowanie danych

SOCKS - proxy typu SOCKS korzystają z protokołu Socket Secure. Jest to protokół przesyłający dane między serwerem a klientem korzystającym z serwera proxy. Wykorzystywane są w niektórych botach.

 

Polecane serwery proxy testowane przez nas

Poniżej znajdziecie listę serwerów proxy, z których wielu używamy na co dzień. Mają one bardzo dobre opinie wśród setek użytkowników. 

Polecane mobilne proxy

Gigabit.ltd - prywatne mobilne polskie proxy

Zalety:
 • Lokalizacja: Polska
 • Nielimitowany transfer danych
 • Prędkość 25-30 megabitów
 • Dedykowana karta SIM
 • Wsparcie 24/7
 
Link do zakupuhttps://gigabit.ltd

Polecane datacenter proxy - dedykowane i shared

SquidProxies - sprawdzą się do SEO i nie tylko

tanie proxy

Zalety:

 • Prędkość 1000Mbps
 • Brak limitu transferu danych
 • Przystępne ceny (z dodatkowymi proxy gratis i kodem zniżkowym wychodzą bardzo tanio)
 • Dobre wsparcie techniczne i wysoki uptime
 • Anonimowe, zabezpieczone loginem i hasłem
 • Serwery w USA, Europie, Azji i Australii

Kupon zniżkowy 30%: BHWPROMO + gratisowe 10 proxy (więcej w tym temacie)

Link do zakupu: https://m-cash.pl/squidproxies-pl

 

BlazingSEOLLC - SEO i wiele innych zastosowań

blazingllc-proxy.png

Zalety

 • Proxy IPv4 i IPv6
 • Wiele lokalizacji (m.in. Niemcy, USA, Brazylia, UK, Japonia, Kanada, Australia, Holandia i inne)
 • Automatyczna wymiana proxy na nowe
 • HTTPS i Socks
 • Bardzo dobre wsparcie techniczne
 • Niskie ceny

Kupon zniżkowy 30%: BHW 

Link do zakupu: https://m-cash.pl/blazingseo
 

Buyproxies - znane proxy do SEO, kupno butów i nie tylko

buyproxies opinie

Zalety

 • Duża przepustowość łącza
 • Nielimitowany przesył danych
 • Setki lokalizacji w USA i Europie
 • Integracja przez API
 • Wtyczka do Chrome
 • Bardzo dobre wsparcie techniczne

Link do zakupuhttps://buyproxies.org/panel/aff.php?aff=905

 

Polecane residential proxy - z domowych adresów IP

IPBurger - baza 60 milionów residential proxy

ipburger proxy

Zalety:

 • Baza 60 milionów proxy residential
 • Lokalizacje na całym świecie z realnych ISP
 • Targetowanie na kraj, stan, miasto
 • Idealne do zarządzania kontami, social media, e-commerce, researchu rynku, scrapeo’owania sieci i innych

Link do zakupu: https://m-cash.pl/ipburger-com

 

Smartproxy - wielka baza proxy "domowych"

smartproxies.png

Zalety

 • Tylko rezydencyjne IP
 • Brak podsieci
 • Nie płacisz za ustawienie proxy
 • Nielimitowana ilość połączeń HTTP i HTTPS
 • Baza 40 milionów adresów IP
 • Ponad 195 lokalizacji

Link do zakupuhttp://m-cash.pl/smartproxy-com

 

Polecane mobile/4G proxy - najbezpieczniejszy rodzaj proxy

Airproxy - wsparcie dla API

airproxy - mobile proxy

Zalety

 • Sprawdzą się w automatyzacji, zarządzaniu kontami Instragram i Facebook, tworzeniu kont i innych
 • Nielimitowany transfer danych
 • Dedykowana karta SIM
 • Dostęp przez API
 • Możliwość dostosowania odświeżania adresu IP
 • Natychmiastowa dostawa

Link do zakupu: https://m-cash.pl/airproxy-io
 

Oxygate.io - Idealne proxy do automatyzacji

oxygate.png

Zalety:

 • Sprawdzą się w automatyzacji, zarządzaniu kontami Instragram i Facebook, tworzeniu kont i innych
 • Dedykowane i niezawodne
 • Wszystkie IP pochodzą z sieci 4G typu residential
 • Sieć adresów IP rozrasta się cały czas

Link do zakupu: https://oxygate.io/

 

Nie wiesz jakie proxy będą dobre dla Ciebie? Napisz post niżej, a ja i inni użytkownicy forum chętnie pomożemy!

 • Super 3
 • Dzięki! 1

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

@heado Raczej nikt nie sprzedaje pojedynczo, bo wtedy dana osoba ktora udostepnia adres IP musiałaby mieć włączony PC 24h. Raczej są to pakiety dużej ilości IP, abyś cały czas mógł korzystać z proxy. Alternatywą tutaj będą proxy mobilne (ale to też droga opcja) które możesz kupić pojedynczo, a mobilne IP jest często lepsze niż residential. Na rsocks pakiety na mobilne są od 3$ na dzień. Pakiet residential w IPBurger są od np 49$ miesięcznie - tylko tam są z limitem danych. 

Tanie proxy - prywatne, ze zniżką. Gratis 10  PROXY!
Odnośnik do komentarza

@heado Tak jak napisałeś, mija to się z celem. Proxy zazwyczaj mają określoną ilość jednoczesnych połączeń. Wiele osób z SeoTools musi samemu kupować proxy bo zużywają po prostu całą przepustowość danego łącza. Nie dałoby się tego dobrze ogarnąć. 
 

@dan https://ampjar.com/blog/linktree-alternatives/ 

Tanie proxy - prywatne, ze zniżką. Gratis 10  PROXY!
Odnośnik do komentarza
 • 2 tygodnie później...

@jankos999 w przypadku Jarvee celowałbym raczej w residential.

@Krzychu102 korzystałem kiedyś proxymarket i proxylive, ale do nieco innych rzeczy. Kup jakiś mały pakiet i sprawdź :) 

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza
 • 2 miesiące temu...
 • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .