Skocz do zawartości

REDdev - dziennik pracy


Gość reddev

Rekomendowane odpowiedzi

Dziennik pracy REDdev

Witam,

Długo zbierałem się z rozpoczęciem tego dziennika. Niektórzy pewnie zgadną że jest on kontynuacją projektu pewnej osoby na forum. Bardzo proszę aby osoby które domyślają się jego nazwy nie umieszczały informacji na temat tego systemu w tym wpisie. W tym temacie zamierzam podzielić się wiedzą którą uzyskałem w ostatnich latach dlatego proszę o respektowanie moich próśb. System został niemal kompletnie porzucony przez poprzedniego właściciela - ja rozwijam go do dziś, prace trwają od kilku lat, mój wkład stanowi może 5% całości. Pracuje samodzielnie, niestety system wymaga znacznie większej liczby osób do optymalnej pracy. Dla osób którym jednak nadal nic to nie mówi postaram się przybliżyć całość systemu. Jest to jedna z najbardziej skomplikowanych prywatnych platform reklamowych dostępnych na rynku, integruje kilkaset sieci reklamowych na całym świecie znajdując między nimi najlepsze "połączenia". Półautomatycznie pozwala dobrać odpowiedniego reklamodawcę i platformę na której można emitować dane jednostki. Te informacje niektórym z użytkowników pewnie dały wystarczające informacje. Spora część z społeczności MC zna temat media buying, jest to bardzo rozbudowana platforma tego typu. Obiecuje jednak że z czasem postaram się ujawniać więcej informacji dotyczących całego mechanizmu. Planuje wreszcie publiczną premierę całego systemu. Jest to oficjalny i mam nadzieje że ostatni test platformy na który zaplanowałem 30 dni. W tym temacie będę publikować aktualne wyniki całego systemu. Moja reputacja na forum jak i szczegółowość tego opisu jest niemal zerowa dlatego zachęcam do obserwacji tematu i cierpliwość na podjęcie pierwszych opinii. Uważam że model biznesowy oparty na usługach SMS premium jest perfidnym oszustwem, czynem nieetycznym z którym trzeba walczyć. Nie zamierzam nikogo potępiać ponieważ walka powinna polegać na pokazaniu innych sposobów wykorzystania waszych umiejętności logicznego myślenia która przełoży się w konkretny zarobek. System który daje bezpośrednie zalety każdej z stron i jest zgodny z prawem, zasadami moralnymi jest właśnie tą "walką". Proszę traktować ten temat z przymrużeniem oka, nikogo nie zmuszam do jego obserwacji, nie zamierzam również publikować również obietnic ogromnych pieniędzy bez pokrycia. Szczegóły już wkrótce!

Pozdrawiam

REDdev

mail: reddev@protonmail.ch

Edytowane przez reddev
Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Dzięki @Ciamciaj postaram się aby kolejne wpisy zaciekawiły jeszcze bardziej. Poprzednia koncepcja tego systemu wzbudziła ogromne zainteresowanie na tym forum. Na listę chętnych do systemu zapisało się naprawdę wiele osób - niestety była to zmarnowana szansa. Oby tym razem historia zakończyła się w kompletnie inny sposób.

Edytowane przez reddev
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, reddev napisał:

SMS premium jest perfidnym oszustwem, czynem nieetycznym z którym trzeba walczyć. Nie zamierzam nikogo potępiać ponieważ walka powinna polegać na pokazaniu innych sposobów wykorzystania waszych umiejętności logicznego myślenia która przełoży się w konkretny zarobek. System który daje bezpośrednie zalety każdej z stron i jest zgodny z prawem, zasadami moralnymi jest właśnie tą "walką".

Popieram!

Czekam na jakieś większe info.

Odnośnik do komentarza

Uruchomiłem testowo dziś cały system na pełnych obrotach, niestety problemy mnożą się szybciej niż rozwiązania. Ilość danych która jest ściągana z wszystkich sieci reklamowych każdego dnia przekroczyła moje wyobrażenia. Ogromna macierz która miała służyć jako storage spełniła swoje zadanie, wąskim gardłem projektu okazał się procesor który nie jest w stanie "prasować" takiej liczby informacji. Wstępnie planowałem rozdzielić całość na kilka maszyn. Niestety od strony skryptu nie jest to możliwe w obecnym momencie. Rozdzielenie na 5-10 osobnych serwerów "big data" z oddzielną infrastrukturą to niestety zbyt duży koszt. Myślałem nad akceleracją całego procesu "prasowania" danych wykorzystując GPU. Serwery z kartami rodziny Nvidia Grid są dostępne na rynku już dłuższy okres czasu. Sama integracja jest dość skomplikowana, dokumentacja Nvidia przewiduje kompletnie inne zastosowanie tych kart w serwerach. Ratunkiem na obecny moment może być oferta laboratorium OVH czyli firma RunAbove która chyba jako jedyna na rynku oferuje serwery FPGA (klik!). Wstępny program który opracowałem daje prawie 60% zwiększenia wydajności w zakresie przetwarzania tych danych. Oczywiście dopasowanie tego rozwiązania też wymaga sporo pracy. Myślę i buduje!.

Jedna z sieci zaproponowała również abym sam hostował niektóre kampanie. Rozwiązanie wydaje się oczywiste, hosting kilku prostych banerów, treści flash - czy może być w tym coś trudnego?. Niestety tak, przy tysiącach wywołań na sekundę klasyczne rozwiązania kompletnie się nie sprawdzą. Rozwiązaniem miały być usługi Amazon Web Service. Amazon S3 jako storage dla jednostek reklamowych i Amazon Cloudfront jako CDN aby serwować reklamy na świat. Na ziemie jednak sprowadził mnie cennik usług Amazona. CDN w niektórych przypadkach kosztuje nawet $0.140 per GB co przy dużych plikach flash serwowanych tysiące razy generuje niepotrzebnie duży koszt. OVH Object Storage wypada znacznie lepiej cenowo (klik!). Znalazłem również firmy u których kompletnie nie płacę za transfer (to obniżyłoby koszty do kilku $) jednak ich pozycja rynkowa jest wątpliwa. Przykładem jest ta firma (klik!), niesamowity i genialny storage z dokumentacji, własna platforma na serwerach ARM i dość bezpieczna na pierwszy rzut. Spiąć z płatnym pseudo CDN Cloudflare i rozwiązanie gotowe. Jednak to nowe rozwiązania małych firm - każdy problem z dostępnością plików będzie sporą stratą a sieć wymaga umowy w której również zawarte jest SLA. Na ten moment ambicje budowania własnej sieci reklamowej niestety chyba porzucę. To zbyt duży próg finansowy. Skupię się na platformie pośredniczącej z łatwą obsługą dla każdego.

Jednym słowem pierwszy dzień, mnóstwo planów, nowych rozwiązań - o zarabianiu zapomniałem. Dziś dam sobie już spokój, jutro postaram się odpalić pierwsze kampanie i wrzucić zarysy wykresów jak to działa.

Edytowane przez reddev
Odnośnik do komentarza

@triline123 dzięki.

@Scarface97 chciałbym odpowiedzieć na twoje pytanie ale lepiej nie będę cię publicznie kompromitował na forum. Wystarczy przejrzeć forum i dość do wniosków jak wygląda większość programów partnerskich opartach o SMS premium tutaj. Przykładów mogę wymieniać wiele; darmowe doładowania, zmiana koloru fejs, konkursy, iq testy, promocje steam i wiele więcej tego syfu. Spora część użytkowników tutaj zaczynała od zarabiania na ludzkiej naiwności. Oczywiście niektórzy z nich próbują przejść do form zarabiania które moralnie są biznesami legalnymi. Przykro mi że twoje spojrzenie jest na tyle ograniczone że wmawiasz sobie coś innego. To nie temat i miejsce na takie dyskusje. To mój dziennik więc daruj sobie kolejne wypowiedzi oderwane od rzeczywistości.

Edytowane przez reddev
Odnośnik do komentarza

Ciekawy dziennik, będę zaglądał :)

Ps: Nie generalizuj tak całej branży sms. Po części podzielam Twoje zdanie szczególnie jeśli chodzi o Sub sms. Ale premium to często realne produkty/usługi, gdzie cena jest podana i użytkownik świadomie się na nią godzi. Nie można mówić o samym systemie sms, lepiej mówić o ludziach i sposobie wykorzystania. 
Inna sprawa to oczywiście sieci, które na tacy dają nam produkty, nisze, kreatory, poradniki do apek. 

Odnośnik do komentarza

@Muraszczyk oczywiście trochę źle dobrałem słowa. Mówię bezpośrednio o firmach oferujące produkty oparte o mechanizm SMS premium które pozwalają zarabiać pieniądze przez użytkownika. Oczywiście SMS premium jako forma płatności jest wykorzystywana w różnych branżach gdzie tak jak wspomniałeś można uzyskać realne produkty/usługi. Może zbyt bardzo generalizuje ale myślę że każdy z forum wie doskonale co mam na myśli wypowiadając się o branży "SMS premium" w kontekście forum.

Odnośnik do komentarza
23 minut temu, reddev napisał:

@triline123 dzięki.

Przykładów mogę wymieniać wiele; darmowe doładowania, zmiana koloru fejs, konkursy, iq testy, promocje steam i wiele więcej tego syfu. Spora część użytkowników tutaj zaczynała od zarabiania na ludzkiej naiwności. Oczywiście niektórzy z nich próbują przejść do form zarabiania które moralnie są biznesami legalnymi. Przykro mi że twoje spojrzenie jest na tyle ograniczone że wmawiasz sobie coś innego. To nie temat i miejsce na takie dyskusje. To mój dziennik więc daruj sobie kolejne wypowiedzi oderwane od rzeczywistości.

Jakie wypowiedzi oderwane od rzeczywistości? Zadałem ci z ciekawości jedno pytanie, na które nie potrafisz udzielić normalnej odpowiedzi. To ty bezpodstawnie atakujesz wszystkich zarabiających na sms. Jasne, są osoby promujące programy w nieodpowiedni sposób, wprowadzając ludzi w błąd, i powinny zostać wyciągnięte konsekwencje. Nie rozumiem tylko, dlaczego mieszasz z błotem osoby, które promują real content. Pokaż mi, na czym polega to oszustwo, albo daruj sobie te próby prowokacji.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Cały fenomen polega na wciśnięciu informacji o płatności w mały druk i w link do regulaminu, którego nikt nigdy nie czyta. Oszustwem było by pisanie, że nie zapłaci się żadnej kwoty i jest to w 100% darmowe, a po podaniu nr/wysłaniu sms'a, dostanie się na pewno to, co program oferuje. 

Godzinę temu, reddev napisał:

chciałbym odpowiedzieć na twoje pytanie ale lepiej nie będę cię publicznie kompromitował na forum.

Wybacz, ale pytanie te było raczej bezstronne, a ty pewnie jesteś nauczony, że jeśli ktoś pyta o takie sprawy, to zapewne jednocześnie temu zaprzecza. A może ktoś chce poznać twój punkt widzenia, wpadłeś na taki pomysł? Kiedy człowiek czuje się atakowany, to zazwyczaj nie myśli.

  • Super 1

Seohost

Odnośnik do komentarza
Cytuj

Będę zarabiał w serwisie ClickBank, bo wynik z subów to jest jakaś porażka. Ja myślę, że to polskie k***** głupie społeczeństwo, ta k***** banda imbecyli,która podawała swoje numery telefonów na stronach z fake contentem, to jest jakieś k***** nieporozumienie. Założyłem dziś prowizorycznego bloga, na którym będę promował różnego rodzaju produkty. Jak tylko dostanę wypłatę z HotCash, to przenoszę całą zawartość na normalny hosting i będę żył k***** tak. Przenoszę jeszcze dziś, domena już kupiona, z końcówką com.

Cytując twoje słowa @Scarface97 - sam doskonale wiesz jak działa większość programów które kiedyś promowałeś (typu firesub). Nie zamierzam dalej odpowiadać.

@Hemsworth naprawdę zejdziemy na taki poziom rozmowy że promując program "lokalizacja telefonu" gdzie użytkownik dostaje fikcyjne dane nie jest oszustwem? Koszt usługi jest wpisany małymi literami w stopce, a regulamin określa że jest to usługa fikcyjna. Dobrze poprawie się nie jest to oszustwo tylko zarabianie na naiwności człowieka.

Wracając do tematu dziś wieczorem opublikuje kilka wyników platformy. Skupiłem się na rynku całym rynku azjatyckim i norweskim. Udało się znaleść ciekawe kampanie 2 operatorów telefonicznych w Japonii, natychmiast oczywiście kampanie zostały podłączone pod 3 systemy reklamowe. Agencja marketingowa która prowadzi kampanie dla operatora wykupiła dość duże jednostki w systemach RTB więc udało mi się podsunąć moje powierzchnie podpięte z innych Adserverów. Emisja trwa, prawdopodobnie wolumen całej transakcji zakończy się wieczorem więc przedstawię jakieś wstępne wyniki. Dodam że jestem zadowolony z wyniku ponieważ system zareagował w 13 minut od pojawienia się zlecenia automatycznie dobierając atrakcyjne jednostki. Wystarczyło kilka kliknięć i telefonów. 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .