Skocz do zawartości

Rozliczenie prowizji z programów partnerskich np. Cash In Pills


Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Z tego co wiem to najem powierzchni reklamowej na stronie www można ryczałtem po zgłoszeniu do naczelnika urzędu rozliczać. Czy zwykłe działania w sieci można ryczałtem to już nie jestem pewien... Sprawdź w regulaminach czy mają zapisy takie że na współpraca polega na zamieszczaniu czegoś na stronie to łatwiej byłoby Ci przekonać urzędnika że tak to można rozliczać. Pamiętać należy jednak że jak to Twój jedyny dochód i czy to najem czy normalnie jako działania zwykłe rozliczysz to mogą chcieć to zakwestionować i określić że to działalność gospodarcza więc uważaj z tekstami że masz stronę założoną pod zarabianie, że kupiłeś specjalnie domenę i hosting itd. To już zorganizowane działania - zależy oczywiście od danego urzędu i każdy może tak to zinterpretować - ale nie musi. Jakby co to możesz mieć coś stworzonego nie zarobkowo np. blog a reklamy to przy okazji tylko zamieszczasz - wtedy wybrniesz że to nie działania zorganizowane i nie powinni Cię gonić do rejestracji DG.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Łukasz Kos napisał:

Ryczałtem możesz, jak wcześniej zarejestrujesz firmę.

Zostają Ci 2 opcje : 

1) umowa o dzieło : wysyłają Ci papiery, popisujesz i im wysyłasz 1 kopie. i Dostajesz kasę zawsze na początku nowego miesiąca - Odprowadzają za Ciebie podatek itd itp. I normalnie pit od nich dostajesz

2) Zwykły przelew ( bez papierów ) i sam pod koniec roku tworzysz rachunek i się rozliczasz - 19 % 

Nie rozumiem pkt 2, możesz bardziej łopatologicznie wyjaśnić? :)

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
Dnia 17.03.2017 o 17:51, zlyfacet napisał:

a jaką DG pod cashinpills i tego rodzaju programy zarejestrować ? od czego zacząć i jak to wszystko zorganizować? jeżeli ktoś mógłby napisać krok po kroku co i jak to myślę ,że przydałoby się wielu osobom, ponieważ sam jestem zielony w tych tematach i niczego sensownego nie mogę znaleźć w sieci

Przede wszystkim, bez prowadzenia działalności gospodarczej nie możesz wypłacać srodków w sposób ciągły, tj. każdej z wypłat co miesiąc. Możesz np. zrobić tak, że zablokujesz wypłaty na swoich kontach w CIP, a następnie wypłacisz całość zgromadzonych środków pod koniec roku, z czego rozliczysz się na PIT w roku następnym, w rubryce - dodatkowy przychód (podajesz całą kwotę łącznie). Do tego trzymaj lepiej potwierdzenia tych przelewów, jeśli wybierzesz taki sposób. Byłem w dwóch urzędach skarbowych, w obu potwierdzili że taki sposób jest możliwy, ale to 1 wypłata w ciągu roku.

W innym wypadku, że tak powiem 'legalnie' nie możesz co miesiąc kasy wyjmować - każda czynność zarobkowa, organizowana w sposób ciągły wyczerpuje znamiona działalności gospodarczej. I tutaj każdy US powie Ci to samo.

Najlepszym wyjściem w takim wypadku jest albo AIP (Akademickie Inkubatory przedsiębiorczości - odsyłam do wujka google jak potrzebujesz info) lub założenie DG.

Jeśli szukasz info jak to klasyfikować, odsyłam na http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1484,dzialalnosc-uslugowa-w-zakresie-informacji.html#D63

sygn.png

Odnośnik do komentarza
Cytuj

nie możesz wypłacać srodków w sposób ciągły, tj. każdej z wypłat co miesiąc

Nie istnieje takie ustalenie. Jeden urzędnik zinterpretuje comiesięczne wypłaty jako ciągłość a inny 3 wypłaty w roku już za takowe może uznać. Zresztą ustawa nie tyczy się wypłat tylko już samego działania w sposób ciągły - sprzedaż kilka razy w roku może być za taką uznana. Zależy od urzędu. Inną sprawą jest że urząd nie ma za bardzo jak sprawdzać takich rzeczy ale dlatego domniema najczęściej ze działasz nieprzerwanie także między wypłatami. Na Tobie spoczywa ciężar udowodnienia że jest inaczej jeśli tak jest...

Samo podjęcie działań w sposób ciągły, zorganizowany i w celach zarobkowych już obliguje do rejestracji DG. Nawet dochodów nie trzeba mieć żadnych... ba, możesz mieć nawet same koszty ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Dnia 24.03.2017 o 22:07, Rachman napisał:

Nie istnieje takie ustalenie. Jeden urzędnik zinterpretuje comiesięczne wypłaty jako ciągłość a inny 3 wypłaty w roku już za takowe może uznać. Zresztą ustawa nie tyczy się wypłat tylko już samego działania w sposób ciągły - sprzedaż kilka razy w roku może być za taką uznana

Jeśli nie masz o czymś pojęcia to nie wprowadzaj innych w błąd.

Odnośnik do komentarza

@NCMS vice versa. Jak jest jakieś ustalenie to podaj podstawę prawną lub źródło kolego bo ja ustawę czytałem, weryfikowałem czego nie byłem pewny na Krajowej Informacji Podatkowej i mi to potwierdzało 2 różnych konsultantów (dzwoniłem w podobnych sprawach w ciągu kilku lat i do pewności pytałem czy coś się zmieniło w tej kwestii). ZDANIE ostateczne czy coś jest działalnością gospodarczą czy nie (jeśli nie masz interpretacji indywidualnej czyli ORDiN) ZAWSZE należy do Urzędu Skarbowego pod który należy podatnik. W praktyce jest tak że zdarza się że w jednym urzędzie nawet jak sprzedasz coś 30 razy w roku nie wymagają rejestracji DG a w innym już kilka sprzedaży wg urzędu obliguje do obowiązku rejestracji.

Odnośnie uzyskiwania dochodów - też nie jest to ŻADEN wymóg by spełnić definicję ustawową. Możesz ponosić straty a działalność jest działalnością. Inaczej firmy bankrutujące by zamykały DG i próbowały zmniejszać koszty. Zresztą o czym dyskutować to też info z KIP. W ustawie nie ma mowy że musisz mieć dochody by coś było DG tylko że jak działasz w celach zarobkowych... a nikogo nie obchodzi czy komuś się udaje je osiągać czy nie.

Daruj sobie więc wytykanie wymyślonych błędów i pokaż w ustawie jakiekolwiek ustalenia które negują moje informacje uzyskane z ustawy i na KIP jeśli chcesz dyskutować o tym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .