Skocz do zawartości

Wybrali z bankomatów małą fortunę, podając odpowiedni kod serwisowy!


Rekomendowane odpowiedzi

                                  hqdefault.jpg

 

 

Czy hakowanie bankomatów zawsze wymaga wcześniejszego dostępu do urządzenia wewnątrz obudowy albo do sieci banku? Okazuje się, że niekoniecznie – przestępcy wypłacili z wielu maszyn 400 tysięcy dolarów znając jedynie kod serwisowy. Ciekawy przypadek bankomatowych hakerów opisuje niezawodny Kevin Poulsen w magazynie Wired. Przez półtora roku ukradli oni z bankomatów w jednym miasteczku ponad 400 tysięcy dolarów. Jak tego dokonali?

 

 

Oszustwo prawie nie do wykrycia.

 

Khaled Abdel Fattah oraz Chris Folad w ciągu 18 miesięcy wypłacili z bankomatów w Nashville kilkaset tysięcy dolarów w banknotach 20-dolarowych. Za każdym razem, kiedy wypłacali gotówkę, korzystając do tego celu z własnych kart płatniczych, otrzymywali 20 razy więcej dolarów, niż znikało z ich kont. Każdy, kto wypłacał przed nimi lub po nich, otrzymywał tyle, ile bank potrącał z jego rachunku. Sekret naszych bohaterów polegał na znajomości odpowiedniej kombinacji klawiszy. Fattah, zanim został bankomatowym złodziejem, pracował w firmie obsługującej te urządzenia. Stamtąd też wyniósł wiedzę o sposobie uruchomienia „trybu operatora” za pomocą klawiatury urządzenia oraz odpowiednim 6-cyfrowym kodzie, niezbędnym do jego aktywacji. Przy każdej wizycie w bankomacie rabusie najpierw wchodzili do trybu operatora, następnie programowo zamieniali kasetki z banknotami, oszukując bankomat, by wydawał banknoty 20-dolarowe myśląc, ze są to 1-dolarówki, wypłacali np. 400 dolarów, podczas kiedy z ich konta znikało ich 20, przywracali oryginalną konfigurację i kończyli operację praktycznie niezauważeni.

 

barnaby-580x435.jpg

 

 

Szkolne błędy

Nasi bohaterowie zostali naszymi bohaterami, ponieważ w żaden sposób nie ukrywali swojej tożsamości. Zamiast korzystać z anonimowych kart przedpłaconych używali kart wydanych na własne dane, nie ukrywali także w żaden sposób swoich twarzy w trakcie dokonywania operacji. Czemu mimo tego mogli prowadzić ten proceder aż przez 18 miesięcy? To bardzo dobre pytanie. Jednym z powodów może być fakt, że tego typu kradzieże, lecz na dużo mniejszą skalę, były już wcześniej znane bankom. W roku 2005 przestępcy odnaleźli w podręcznikach obsługi bankomatów takich marek jak Tranax czy Trident instrukcje obsługi „trybu operatora” wraz z domyślnymi kodami dostępu (jednym z nich było 123456). Co prawda instrukcje wyraźnie wspominały, by kod ten zmienić przed uruchomieniem urządzenia, lecz nie w każdym przypadku miało to miejsce. Po nagłośnieniu sprawy w 2006 producenci zmienili oprogramowanie by wymuszało zmianę kodu przy pierwszym uruchomieniu, jednak w starych maszynach konfiguracja pozostała bez zmian. W kolejnych latach regularnie pojawiały się przypadki drobnych kradzieży z użyciem właśnie kodów serwisowych. Najwyraźniej dopóki straty były małe, dopóty pokrywał je ubezpieczyciel i trzeba było dopiero rozmachu naszych bohaterów, by banki w końcu zawiadomiły organy ścigania. Choć ostatnio częściej słyszymy o atakach na bankomaty wymagających wycinania dziur w obudowie, to powyższy przypadek nie jest odosobniony – nie dalej jak 5 miesięcy temu dwóch 14-latków dostało się do trybu serwisowego bankomatu w Kanadzie odgadując 6-cyfrowy kod po lekturze instrukcji.

 

źródło : www.zaufanatrzeciastrona.pl

  • Super 4

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

5 miesięcy temu dwóch 14-latków dostało się do trybu serwisowego bankomatu w Kanadzie odgadując 6-cyfrowy kod po lekturze instrukcji.

 

 

 

Toż za to nie tylko powinni być karani "sprawcy" tylko ludzie ,którzy dopuścili do takich nieprawidłowości.

No jak już jakiś gimbus sobie radzi z rozbrojeniem bankomatu no to błagam  :lol:

Strony internetowe / Sklepy / WordPress Dev 👆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .