Skocz do zawartości

Wynajem miejsc pod banery reklamowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry mam pytanie w kwestii rozliczania za wynajem miejsc pod banery reklamowe. Jestem zatrudniona na 1/16 etetu na umowę o prace, dodatkowo otrzymuje wynagrodzenie członka zarządu oraz 4000 netto m-cznie za wynajem miejsc pod banery reklamowe, odprowadzam co m-c zryczałtowany podatek do US w wys.8,5%. Moje pytanie jest następujące: Czy mogę dodatkowo w ramach działalności nierejestrowanej świadczyć usługi szkoleniowe (kilka godzin w m-cu z przychodem max 1000 zł? Co z podatkiem dochodowym? czy rozliczam go dopiero w zeznaniu rocznym? Czy  wynajem nie jest kwalifikowany jako prowadzenie działalności nierejestrowanej? Bardzo prosze o rozwianie kwestii jak to wygląda od strony prawnej i podatkowej. z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

A gdzie wynajmujesz te bannery? To jest strona hobbystyczna, czy byłaby związana tematycznie z Twoją działalnością nierejestrowaną? 

Spółka w której jesteś w zarządzie wynajmuje te bannery?

 

  • Super 1

-> Jesteś nowy/a na forum? Daj się poznać - przedstaw się w tym dziale!
-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki!

Odnośnik do komentarza

Banery są umieszczone na ogrodzeniu mojej posesji. 

jeden jest dla spółki w której jestem członkiem zarządu a druki dla innej spółki.

odprowadzam podatek po otrzymaniu przelewu za wynajem i tyle nie wystawiam żadnych rachunków itp.

Nad działalnością rejestrowaną dopiero teraz się zastanawiam bo chciałabym przeprowadzać szkolenia z zakresu BHP

Odnośnik do komentarza

Wynajem prywatny nie jest działalnością nierejestrowaną. To się traktuje oddzielnie :) 

W Twoim przypadku działalność nierejestrowana, o ile nie jest związana ze spółką w której zarządzie jesteś, powinna być traktowana oddzielnie od pozostałych źródeł Twoich zarobków.

Natomiast... moim zdaniem nie da rady prowadzić szkoleń na działalności nierejestrowanej. Problemem jest obowiązkowy VAT przy takiej formie działalności (szkolenia/doradztwo). Musisz się do niego zarejestrować, a wtedy stajesz się płatnikiem podatku VAT z wszelkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. Na przykład, masz obowiązek uzyskać numer NIP oraz prowadzić rejestr sprzedaży i zakupów.

Nawet jeśli się da to jakoś zrobić bez JDG - 23% przychodów będzie stanowić podatek, a jednak będzie się liczyć do limitu JDG nierejestrowanej. Ciężko powiedzieć czy to warte zachodu wtedy ;/

Może opłaca Ci się po prostu działalność zarejestrować? Tutaj opisałem dokładnie z czym to się je, zapraszam: 

 

  • Super 1

-> Jesteś nowy/a na forum? Daj się poznać - przedstaw się w tym dziale!
-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki!

Odnośnik do komentarza

Rozumiem. A czy nie prościej mi będzie dopisać do PKD Spółki której jestem wspólnikiem i członkiem Zarządu oraz mam 1/16 etatu jako bhapowiec usługi szkoleniowe?

Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług zwolnieniu z opodatkowania podatkiem VAT podlegają od 01 stycznia 2011 roku m.in. szkolenia zawodowego. Wątpliwości powstały w przypadku szkoleń bhp, gdyż  szkolenia kierowane do pracodawców, pracowników służb bhp, instruktorów i wykładowców nie ma wątpliwości są zwolnione z VAT jako szkolenia zawodowe.

Problem powstał w przypadku szkoleń dla pracowników niebędących np. służbą bhp, gdyż tego typu szkoleń nie można już uznać za zawodowe. Niemniej jednak Ministerstwo Finansów wyjaśniło, iż obowiązki przeprowadzani takich szkoleń wynika bezpośrednio z odrębnych przepisów ( Kodeks Pracy i Rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. Nr 180, poz. 1860 z późn. zm.)).Przez to spełniona jest więc inna przesłanka zwalniająca z VAT takie szkolenia.

Odnośnik do komentarza

Sorka, nie wiedziałem o tym zwolnieniu dla szkoleń bhp ;)

To znaczy... no będzie prościej dopisać PKD do istniejącej spółki - ale wtedy szkolenia wykonuje spółka - a nie Ty - i fakturę wystawia spółka. Później pytanie jak te pieniądze wyjmiesz sobie, żeby uniknąć podwójnego opodatkowania?:) Jeśli masz pomysły (więcej miejsc na płocie?;p), to można tak działać :) 

  • Super 1

-> Jesteś nowy/a na forum? Daj się poznać - przedstaw się w tym dziale!
-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - zwiększ swoje wyniki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 14 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .