Skocz do zawartości

Jak wykonać audyt strony? - Obsługa Website Auditor


Rekomendowane odpowiedzi

WebSite-Auditor-Review.jpg

Website auditor, jak sama nazwa wskazuje służy do tworzenia audytów seo pod kątem poprawek optymalizacyjnych. Sam program jest dosyć prosty w obsłudze i raczej nie będę wyjaśniał co gdzie, ponieważ raz że jest w języku polskim, a dwa, że większość rzeczy jest widoczna na pierwszy rzut oka.

Pod lupę weźmiemy wszystkim znaną stronę jaką jest monavie-polska24.pl - wiadomo skąd znana.

Na początku musimy chwilę poczekać, ponieważ program crawluje strony, które znajdzie zarówno poprzez przeklikanie strony, w sitemapie jak i w indeksie google (dzięki temu możemy znaleźć tzw. Orphan Pages - strony bez linków wewnętrznych). Na początek usuwam z podstron, które znalazł do analizy program zarówno dynamiczne urle, ponieważ są one przekierowane i tak na posty i podstrony, a ponadto nie ma do nich nigdzie odniesień oraz strony z tagami, ze względu na fakt, że nie da się ich zoptymalizować (tzn. da ale szkoda na to czasu). Przechodzimy do zakładki Strony.

jdEEPiBJSFylGl5PxtsWOw.png

Ja uszeregowałem podstrony według ilości słów na podstronę w ten sposób znajdziemy od razu tzw. thin content, który powinno się rozbudować do minimum 300-400 słów, ponieważ podstrony takie są szczególnie narażone na Pandę. Kolejnym etapem będzie przejście do zakładki On-page. Sprawdzamy od razu czy jakieś podstrony nie mają może zbyt wielu nagłówków H1 lub nie mają ich zbyt mało (0):

fLr_-T7CR3WGnAnU3-bnxw.png

Od razu znajdujemy kilka problemów, oprócz tego niektóre tytuły są zbyt długie (Przyjmuje się do 55 znaków tytuł aczkolwiek dłuższy nie ma negatywnego wpływu na SEO - Dłuższy ale racjonalny).  Dodatkowo możemy sprawdzić ile linkó wewnętrznych prowadzi do danej witryny, tak aby wzmocnić tę, na której nam zależy.

W zakładce znaczników danych strukturalnych możemy sprawdzić czy podstrony mają znaczniki. Jest to istotne ze względu na brandowość czy lokalność, dodatkowo np dla podstrony o zakwaszaniu czy leczeniu kataru może się przydać dla Direct Answers itd.

5W3V364sSB6blsih-VT4tg.png

Przechodząc do zakładki "Wszystkie zasoby" możemy od razu zlokalizować największe pliki i zoptymalizować je dla uzyskania większej szybkości:

cjZ8KBluSgeoyXIEfhvZng.png

Gdy przejdziemy do zakładki "Audyt witryny" ukaże nam się spis wszystkich rzeczy, które są zrobione dobrze i źle w programie:

cii0WvoERMmcUOBouAuO1g.png

Jest to bardzo przydatne gdy chcemy na szybko rzucić okiem czy wszystko gra ze stroną. Jak widać, problemów technicznych raczej nie ma - kilka 404, jakieś pseudobłędy z SSL, kilka zerwanych obrazków i 2 puste tytuły. Oczywiście optymalizacja techniczna warta jest zawsze uwagi, ponieważ im lepiej zoptymalizowana i przejrzysta witryna, tym częściej i chętniej odwiedzają ją roboty i tym samym zwiększają nasz Crawl Budget.

Aby sprawdzić optymalizacje podstron przechodzimy do sekcji TREŚCI, dodajemy podstronę i keywordy (sugeruję 1-3 na podstronę) i czekamy aż program przeanalizuje podstronę:

5P18pPxoQ0W2TyJH0EDIHQ.png

Jak widać podstrona jest już całkiem nieźle zoptymalizowana ale zawsze można dopchnąć kilka keywordów czy w description, czy tytuł lub tekst. Dodatkowo trzeba pamiętać, że język polski to język fleksyjny więc program może mieć problem z poprawną oceną zagęszczenia słów kluczowych ponieważ szuka dopasowań 1:1. Warto tak zrobić z każdą podstroną, żeby dowiedzieć się czy coś nam nie uciekło, mimo wszystko oko ludzkie jest zawodne, podczas gdy programy sprawdzą wszystko dokładnie.

Ciekawą funkcją jest analiza konkurencji pod względem zagęszczenia słów kluczowych. Aby to zobaczyć wejdź w TF-IDF:

hR8FM7_vQZaPRCNlcljzcg.png

Oczywiście część sugestii idzie od razu do kosza ale inne np należy dodać frazę"zakwaszenia organizmu"*. Nada się to na pewno na content typu h@cki, gdzie możemy sprawdzić jak konkurencja zagęszcza tekst. 

*Prawdopodobnie chodzi o "objawy zakwaszenia organizmu"

Przechodząc do sekcji Raportów możemy zobaczyć raz jeszcze szczegółowy raport z audytu jak i ogólne podsumowanie (bardziej dla klienta). Dodatkowo w sekcji siła domeny możemy zobaczyć jak mocno ocenia naszą stronę Website Auditor pod kątem zoptymalizowania, SM i linków.

Yg_UmLvbTviD0Q4lqfGQpA.pngKOuc0RupSpOPwNzaGlbUXg.png

Reasumując, program Website Auditor to świetny analizer strony. Sam korzystam z niego i bardzo ułatwia mi audyty SEO (nie jest jednak moim jedynym narzędziem do oceny optymalizacji strony ale jest głównym). Daje nam duże możliwości. W przypadku pytań zapraszam do ich zadawania!

TEMAT SEO POWERSUITE

  • Super 5

Nie wiesz jak dokonać optymalizacji strony? Masz problem z doborem słów kluczowych czy z analizą linków? Skorzystaj z moich usług!

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .