Skocz do zawartości
 • Jak zarabiać przez Internet?

  Dołącz do nas, a na pewno zaczniesz zarabiać! Uzyskaj dostęp do unikalnych materiałów i najlepszych metod zarabiania! Pokażemy Ci jak zarabiać na afiliacji, CPA/PPA, Instagram, SMS, programach partnerskich i wielu innych! Często aktualizowane materiały i pomocna społeczność. Zarejestruj się za darmo!

Ciamciaj

Poradnik [28] Najlepsze darmowe narzędzia SEO (pozycjonowanie i optymalizacja)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Darmowe narzędzia SEO

Lista 28 darmowych narzędzi SEO

To jest lista 28 najlepszych darmowych narzędzi do pozycjonowania stron i optymalizacji. Wiele z nich posiada płatne plany również, ale wymieniliśmy takie z których da się skorzystać za darmo. Wiele z nich jest dostępnych w SeoTools w wersjach premium.  Sam korzystam z tych narzędzi i wiele z nich pomogło mi dojść do projektów w których liczba unikalnych użytkowników miesięcznie przekracza 200k.

Wszystkie te narzędzia ŚWIETNIE spisują się w 2020 roku. Ale najpierw trochę teorii! Jak ktoś ją zna to niech przewinie w dół :)

Czym zajmuje się content marketing? 

Content marketing od lat zyskuje na popularności i jest zdecydowanie najważniejszym z elementów działań marketingowych. Dobrze napisane treści z pewnością pomagają w procesie pozycjonowania strony internetowej. Różnorodne serwisy SEO mogą pomóc w osiągnięciu wyższych pozycji, a także przekonać klientów do danych marek. Content marketing oraz pozycjonowanie stron internetowych często się zazębiają. To dzięki odpowiednim treściom można przekonać potencjalnego klienta do pozostania na stronie oraz zakupu danego produktu lub usługi. 

Odpowiednie narzędzia do pozycjonowania, a także sprawdzone narzędzie do analizy pozwoli na kontrolę zainteresowania potencjalnych klientów oraz doskonalenie strony i treści, by poprawić pozycję według wyników wyszukiwania, Trzeba jednak bardzo często kontrolować treści stron www. By podnieść wyniki wyszukiwania, trzeba posiadać ciekawą ofertę asortymentową, która przemawiać będzie do konkretnego klienta. Nie należy zapominać także o podjęciu działań takich, jak optymalizacja strony i pozycjonowanie. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że natychmiastowo nie da się osiągnąć wysokiej pozycji w rankingu. Zatem jak wykorzystywać narzędzia SEO, by przyniosły efekty?

By strony w wynikach wyszukiwania osiągały wysokie pozycje, należy wykonać kilka istotnych kroków, a w tym zdecydowanie pomogą narzędzia SEO. 

Czym jest SEO?

SEO (ang Search Engine Optimization), są to działania promujące serwisy internetowe w wyszukiwarkach. Jest to złożony proces, który ma na celu wspomaganie procesu pozycjonowania witryny internetowej. Działanie to ma celu ulokowanie witryny na najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwarki. Dąży się oczywiście do tego, by adres strony znalazł się na pierwszej stronie wyszukiwania. Wyszukiwarka Google dzięki swojej popularności wśród użytkowników, przez co to właśnie w niej pozycjonowanie stron internetowych jest jednym z najważniejszych czynników. Dzięki wyszukiwarce Google pozycjonowanie jest zdecydowanie łatwiejsze, głównie za sprawą dostępnych narzędzi SEO takich jak Serach Console czy wielu innych.

By efekty pozycjonowania były zadowalające trzeba pamiętać o link building. Jest pozyskiwanie zewnętrznych linków do strony. Przykładowo: Jeden link pozyskany ze strony, która ma 20 linków będzie dużo bardziej popularny i zdecydowanie podniesie to pozycje w wynikach wyszukiwania. W związku z tym analizy linków są bardzo istotną częścią działania SEO.
 
Ważny jest także audyt SEO, który jest dogłębną oceną, i weryfikacją strony internetowej pod kątem robotów wyszukiwarki Google. Audyt SEO doskonale radzi sobie z uzyskaniem odpowiedniej reklamy, zważając na stronę www. SEO analiza dokonywana jest również w pakietach darmowych. Warto wiedzieć także, że audyt SEO umożliwia sprawdzenie, czy dana strona jest poprawnie zintegrowana z Facebookiem i Google Maps. SEO obejmuje także pozycjonowanie lokalne, które na wyszukiwanie witryn związanych z danym regionem, najczęściej miastem. Ta usługa sprawdzi się dla przedsiębiorców firm prowadzących działalność wyłącznie na terenie określonego miasta lub dzielnicy. Dzięki pozycjonowaniu stron pod kątem wyszukiwarek internetowych przedsiębiorca wie, co interesuje klientów w danej branży.

Narzędzie SEO może być darmowe lub płatne, w zależności od potrzeb i zasobu finansowego użytkownika.

 

No to zaczynajmy... na liście są głównie zagraniczne narzędzia

 

1. Answer The Public
Znajdź 450+ słów kluczowych w ciągu sekundy!
Większość narzędzi SEO (do pozycjonowania) czerpie informacje z tego samego miejsca: The Google Keyword Planner.
ANSWER THE PUBLIC jest inne i pozwala uzyskać słowa kluczowe powstałe w skutek analizy pytań zadawanych przez ludzi na forach, blogach i mediach społecznościowych.

Answer The Public jest jednym, z darmowych narzędzi SEO, które w prostych raportach daje odpowiedź na to, jakie pytania są wpisywane są w wyszukiwarkę Google, łącząc się z danym słowem. Dla dowolnego zapytania prezentuje różne kombinacje słów kluczowych i formułowanych pytań w wyszukiwarce. Aplikacja dynamicznie generuje wizualizacje i tabele. Dodatkowo można opracować słownik specjalistycznych pojęć i definicji pod własną stronę internetową. W tej platformie dla frazy "pozycjonowanie stron" wyświetla ok. 34 pytania, które można wykorzystać np. do stworzenia wpisów na blogu, słowników pojęć, poradników itd. 

Screenshot_6.png

Najlepsza funkcja: “Porównywanie słów kluczowych”
Zdziwiłbyś się jak dużo osób wpisuje „X vs. Y” szukając informacji w Google (Np. „iPhone vs. Android”) – dlatego właśnie Answer the Public ma całą sekcję na rezultaty skupiające się na słowach kluczowych „Vs. X”.

Screenshot_7.png


2. Woorank’s SEO & Website Analysis Tool (wersja premium w SeoTools)

Będziesz w stanie w ciągu sekund uzyskać listę porad jak usprawnić pozycjonowanie Twojej strony. Jest to dodatek do Chrome, który jest bardzo przydatny. 

Screenshot_10.png

Na początku uzyskasz analizę pozycjonowania Twojej strony – zostaną Tobie również pokazane DOKŁADNE kroki, które musisz przejść, aby to pozycjonowanie usprawnić. Kroki te będą dotyczyły zarówno zmian na Twojej stronie jak i kroków do podjęcia na zewnętrznych stronach.
 Screenshot_8.png
Najlepsza funkcja: “Marketingowa lista kontrolna”
Większość narzędzi do pozycjonowania informuje Cię o problemach… nie rozwiązaniach.
Co jest niesamowicie użyteczne na Woorank to to, że ukaże się Tobie lista czynności, które powinieneś wykonać, aby zaradzić jakimkolwiek problemom, z którymi będziesz się zmagał.

3. Ahrefs’ Backlink Checker (wersja premium w SeoTools)

Wyczerpująca analiza linków

Screenshot_9.png

Darmowa wersja Ahrefs’ Backlink Checker pokazuje top 100 back linków do każdej strony albo URL, które wyszukasz. Razem z tą informacją dostaniesz dane na temat całkowitej liczby back linków oraz linków z innych stron, oceny domen (DR) oraz ocenę URL (UR) o ile te informacje są dostępne.
Rada ode mnie: wyszukaj strony konkurencji aby dowiedzieć się skąd ty również mógłbyś mieć przekierowania na swoją stronę.

4. Detailed.com
Zdobądź informacje wywiadowcze na temat Twojej konkurencji.

Screenshot_11.png

Dzięki Detailed zdobędziesz wyselekcjonowaną listę najpopularniejszych stron w Twojej branży. Tym sposobem będziesz w stanie przekonać się z jakimi konkurentami masz do czynienia (i będziesz miał okazję podpatrzeć i skopiować jakie kroki oni podejmują).

 
Najlepsza funkcja: „Mentions – wzmianki”.

Screenshot_12.png

Ta funkcja pokazuje Tobie kto ostatnio wysłał link (bądź tweetował) związany z Twoją konkurencją.

5. CanIRank (często dostępny w SeoTools w wersji premium)

Zdobądz szybko odpowiedź na pytanie “Czy moja strona pojawi się w wyszukiwarce jak ktoś wpisze to słowo kluczowe?”
CanIRank jest bardzo szczegółowym narzędziem do oceny konkurencyjności słów kluczowych i co nie jest często spotykane CanIrank nie tylko informuje Ciebie czy słowa kluczowe są konkurencyjne czy nie – oprócz tego dowiesz się, czy to słowo kluczowe spowoduje, że Twoje strona ukaże się na liście stron w wyszukiwarce gdy ktoś wyszuka owe pojęcie.
Screenshot_13.png

Super sprawa!
Najlepsza funkcja: “Jak lepiej uchwycić owe słowo kluczowe?”

Screenshot_15.png

CanIRank nie tylko pomoże Tobie ocenić wielkość konkurentów z pierwszych stron wyszukiwarek – da ono również Tobie szczegółowe rady, by Twoja strona pojawiała się w wyszukiwarkach po wpisaniu danego wyrażenia.

6. Google’s Mobile-Friendly Test
Przyszykuj swoją stronę na Mobile-first Indexing Google-a. Jak pewnie już wiesz Google niedawno wprowadził duże zmiany do ich algorytmu (Ta zmiana została nazwana Mobile-First Indexing/Indeksowanie pod urządzenia mobilne).
Po krótce – jeśli Twoja strona nie jest zoptymalizowana pod urządzenia mobilne – masz problem. Całe szczęście nie potrzebujesz pełnoetatowego developera stron, żeby przygotować się na tę zmianę. Wystarczy Tobie przeskanowanie swojej strony przez Mobile-Friendly Test tool.

To narzędzie wykaże czy Twoje strona jest dostosowana pod nowy algorytm Google’a:
Screenshot_16.png

Najlepsza funkcja: “Problemy we wczytywaniu stron”
Ta funkcja pomoże Tobie ulepszyć kod Twojej strony. Dzięki temu mobilny ‘crawler’ (program do systematycznego przeglądania stron WWW i ich indeksowania) Google’a będzie w stanie znaleźć i zindeksować content z twojej strony.

7. Keywordtool.io (wersja premium w SeoTools)
Setki sugestii słów kluczowych wygenerowanych na bazie jednego słowa.

Screenshot_17.png

Wpisując słowo kluczowe Keyword Tool udostępni Tobie masę sugestii potencjalnych słów kluczowych oraz najczęściej wpisywane frazy z tej tematyki.

8. SEMRush (wersja premium w SeoTools)
Podpatrz słowa kluczowe, których używa Twoja konkurencja.

Screenshot_18.png

SEMRush jest moim odwiecznym ulubionym narzędziem pomagającym w pozycjonowaniu. Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji trzeba zapłacić, aczkolwiek darmowa wersja również jest niezwykle pomocna. Także – niezależnie czy korzystasz z darmowej czy płatnej wersji – SEMRush wyszukuje słowa kluczowe, które Twoja konkurencja ma dobrze wypozycjowane.
 
Najlepsza funkcja: Magiczny trik ze słowem kluczowym

Screenshot_19.png
Wpisz słowo kluczowe i… uzyskaj listę 78,350 słów kluczowych z nim związanych.
 
Szaleństwo!
9. SERP Robot

Sprawdź jakie masz pozycje w rezultatach wyszukiwarek sprawdzając do pięciu słów kluczowych (więcej w wersji płatnej, bardzo dobry stosunek ilości słów do ceny - sam korzystam z płatnej wersji)

Screenshot_20.png

Sprecyzuj stronę internetową oraz do pięciu słów kluczowych, które chciałbyś na tej stronie sprawdzić i dowiedz się, na którym miejscu znajduje się Twoja strona. Dowiesz się również jak mocno wypozycjonowana jest Twoja konkurencja na te same frazy.

10. Keywords Everywhere

Dostęp do wszystkiego co ze słowami kluczowymi związane – z całego Internetu.
Keywords Everywhere da się polubić bardzo szybko i dlatego jest to jedno z moich ulubionych dodatków do przeglądarki… pewnie zastanawiasz się dlaczego?

keywords-everywhere (1).png

Pokazuje ono liczbę wyszukiwań danego słowa kluczowego, słowa konkurencyjne oraz informacje o CPC (Cost per click)… a wszystko to w Twojej przeglądarce internetowej.
Tak, tak – nie musisz się nigdzie logować, żeby mieć dostęp do tych informacji. Informacje na temat słów kluczowych mogą się Tobie pokazywać gdy kupujesz na amazon.com, oglądasz filmiki na YouTube czy nawet kiedy sprawdzasz statystyki na Google Search Console.
 
Najlepsza funkcja: Możliwość masowego sprawdzania 

Chcesz uzyskać informacje o wielu słowach kluczowych ? Sprawdzić do aż 10k słów kluczowych… i uzyskasz informacje o każdym z nich

11. BROWSEO

Zobacz jak wygląda twoja strona z perspektywy wyszukiwarki internetowej. Jak się okazuje strony internetowe wyglądają ZUPEŁNIE inaczej w wyszukiwarkach niż ty je widzisz. BROWSEO daję Tobie możliwość zobaczenia informacji, na których bazują wyszukiwarki internetowe.
Screenshot_21.png

Najlepsza funkcja: Możliwość zobaczenia tego co pokazane będzie w wyszukiwarce
Uzyskaj możliwość zobaczenia informacji o Twojej stronie, które wyświetlane będą w wyszukiwarkach:
 

Jest to niezwykle przydatne, by sprawdzić czy Twoj opis mieści się w wynikach wyszukiwarek. Będziesz również mógł dostosować tytuł oraz opis Twojej strony, aby zachęcić więcej osób do jej odwiedzenia.

12. Ubersuggest - już chyba nie darmowy

Google Suggest jest swiątynią pomysłów jeśli chodzi o słowa kluczowe. Ubersuggest działa prosto:
Wpisujesz słowo kluczowe, a UberSuggest wychwytuje setki związanych z nim słów kluczowych z Google – specjalnie dla Ciebie (informacje o każdym słowie kluczowym, takie jak CPC, częstotliwość wyszukiwania i wiele innych parametrów również są udostępniane).

 Screenshot_22.png
Najlepsza funkcja: Wybieranie słów, które chcemy wyeliminować z wygenerowanych słów kluczowych.
Ta funkcja umożliwia wyeliminowanie słów kluczowych, które zawierają wyrazy, których nie chcemy, żeby były kojarzone z naszą stroną internetową, np. wszystkie frazy z „free”.

Czym jest Google Search Console?

Google Search Console jest darmową platformą internetową, która została stworzona przez Google dla administratorów stron internetowych. Pozwala to na sprawdzenie statusu indeksowania witryny przez wyszukiwarkę Google. Można zobaczyć wyniki działań SEO, czyli listę fraz kluczowych, dzięki której klienci będą mogli znaleźć Twoją stronę o szybciej i możesz doskonalić swoje zasięgi coraz lepiej. W tym pomoże funkcja monitorowania pozycji, dzięki której można kontrolować frazy wpisywane za pomocą wyszukiwarki Google. 

13. Google Search Console

Zdobądź informacje o pozycjonowaniu prosto z Google. Nie było możliwe, żeby ta lista narzędzi do pozycjonowania nie zawierała Google Search Console jako jednej z pozycji. GSC jest bogate w opcje i, czego nie można powiedzieć o wielu narzędziach online, wszystkie informacje są dokładne  (jest to przecież narzędzie Google’a).
Na przykład, możesz użyć GSC, żeby sprawdzić, którą pozycję zajmuje Twoja strona jako rezultat w wynikach wyszukiwarki.

Google Search Console jest dobrym narzędziem, które zapewnia skuteczne pozycjonowanie, pokazuje najczęściej wpisywane frazy kluczowe, które przyciągną użytkowników do Twojej strony. Dzięki temu ułatwia to zdecydowanie pozycjonowanie stron. 

Istnieje także Google PageSpeed Insights, dzięki któremu można w szybki sposób sprawdzić czas ładowania strony na komputerze i telefonie. Takie darmowe narzędzia wspomagają proces pozycjonowania. Mocną stroną PageSpeed Insights jest optymalizacja stron i tym w głównej mierze się zajmuje. Krótko mówiąc ma to poprawić szybkość ładowania strony. 
 

Screenshot_26.png

Najlepsza funkcja: Raport co jest, a co nie jest indeksowane

Screenshot_23.png
Ten raport ukaże Tobie listę stron, które nie są zindeksowane. Dostępne również są tam instrukcję jak to naprawić.

14. Ahrefs SEO toolbar (wersja premium w SeoTools)

Natychmiastowe statystyki na stronach internetowych i w wyszukiwarce Google.
Zobacz ile odwiedzin rejestrowanych jest na danych stronach każdego miesiąca, jak mocno są one wypozycjonowane i ile podstron się na nich znajduje, a także wiele, wiele więcej. 
Ten toolbar pokazuje również popularność oraz CPC (Cost-per-click) każdego słowa używanego przez Ciebie w wyszukiwarce Google.

 Screenshot_24.png
Alternatywny toolbar: MozBar

15. Screaming Frog (wersja premium w SeoTools)

Znajdź i napraw błędy techniczne w pozycjonowaniu w sekundę.

Faktem jest to, że znajdowanie błędów technicznych w pozycjonowaniu Twojej strony jest BARDZO trudne. Dzięki narzędziu Screaming Frog wygenerowany zostanie raport potencjalnych błędów, jak błędy w nagłówkach http, w JAVIE czy HTMLu.

Screaming Frog, inaczej SEO spider jest stosunkowo niedużą aplikacją, którą trzeba zainstalować lokalnie na komputerze. Screaming frog SEO spider jest dostępne dla systemów: Windows, Mac OS i Ubuntu w dwóch wersjach, darmowej i płatnej. Wersja bezpłatna posiada większą ilość narzędzi, które ułatwiają monitorowanie pozycji.  Niestety, jest to narzędzie do analizy o organicznych wynikach wyszukiwania. Limit analizowanych adresów URL wynosi około 500 podczas jednego sprawdzania. Aplikacja SEO spider jest to narzędzie do analizy, które idealnie sprawdzi się w dużych serwisach, gdzie ręczne wypisywanie fraz do wyszukiwarki Google byłoby fizycznie niemożliwe, a nawet niewykonalne. Dane, które udało się wówczas zebrać można przeglądać, filtrować, a także analizować w programie lub wyeksportować najważniejsze dane do programu Excel. A dodatkowo jest idealnym rozwiązaniem do monitorowania pozycji. 

Screenshot_25.png
 
Najlepsza funkcja: Znajdowanie zduplikowanych materiałów
Google, jak pewnie słyszałeś, nie toleruje contentu, który jest zduplikowany – całe szczęście, dzięki Screaming Frog, będziesz mógł znaleźć ID stron ze zduplikowanym contentem.

16. Google Analytics

Google Analytics nie jest narzędziem do pozycjonowania, ale jest to prawie niemożliwe, żeby dobrze wypozycjonować stronę bez niego.
Dlaczego? Informacje wygenerowane przez Google Analytics zweryfikują czy Twoje próby pozycjonowania poszły na marne czy nie. Są to informacje jak ruch organiczny na stronie, informacje skąd są nasi użytkownicy przekierowani na naszą stronę, ile czasu na niej spędzają oraz jak szybko nasza strona się im wczytuje.


Najlepsza funkcja: Integracja Google Analytics i Google Search Console

Google Analytics jest jednym z najpotężniejszych z dostępnych narzędzi analitycznych. Fraz kluczowych używa się najczęściej do promocji internetowej, w biznesowych grupach dyskusyjnych, ale też w ofertach interaktywnych. Najczęściej z wybieranych narzędzi SEO przez użytkowników jest właśnie Google Analytics, ponieważ pozwala śledzić statystyki stron internetowych. Mowa tu o ruchu na stronie internetowej oraz generowaniu raportów. Pozwala także na monitorowanie pozycji strony www oraz jest to darmowe narzędzie, z którego może skorzystać każdy użytkownik. Możemy sprawdzić, które fraz kluczowych są najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę. 

Google w swojej ofercie ma także narzędzie Google Ads. Jest to system reklamowy, który pozwala na wyświetlanie linków zewnętrznych, które są sponsorowane. Typy takich reklam są bardzo różnorodne. 

Warto także wspomnieć o Google Trends. Za pomocą tego serwisu internetowego, który jest oferowany przez Google, można określić statystyczne wyszukiwania, a także mieć informacje o naturalnych wynikach wyszukiwania przez użytkowników. Google Trends pokazuje wyszukiwania Google z danego dnia. 
 

17. Yoast WordPress Plugin (wersja premium w SeoTools)

Najlepsza wtyczka do pozycjonowania do WordPress’a.
Jeśli Twoja strona bazuje na WordPress’ie – musisz zainstalować YOAST!
Jest to najlepsza wtyczka aktualnie dostępna na rynku, a w dodatku 100% darmowa.
Screenshot_27.png 
Najlepsza funkcja: Generator mapy strony XML
Mapowanie stron pomaga Google i innym wyszukiwarkom znaleźć, przeszukać oraz zindeksować wszystkie podstrony na Twojej stronie. Z dodatkiem Yoast nie będziesz musiał już bawić się z mapą strony za każdym razem jak dodasz nową podstronę, bo Yoast zaktualizuje mapę Twojej strony automatycznie.

Porównując darmowe narzędzia SEO z płatnymi, te pierwsze raczej nie posiadają zbyt wielu funkcji. Yoast jest to darmowe narzędzie, dzięki któremu pozycjonowanie strony jest znacznie prostsze. Przy pomocy tego narzędzia SEO można m.in.: tworzyć mapy witryn, zarządzać nimi, a także dodawać do nich nowe treści, ustawiać i kontrolować tytuły, meta opisy oraz frazy kluczowe, śledzić częstotliwość używania konkretnych słów kluczowych, konfigurować meta robots, edytować pliki .htaccess i robots.txt i wiele innych. 

18. SimilarWeb (alternatywa w postaci SpyMetrics w Seotools)

Sprawdź statystyki strony wybranej domeny

Screenshot_28.png
Użyj tego narzędzia, aby oszacować ruch na wybranej stronie. Sprawdź informacje na temat tego skąd generowany jest ruch, lokalizacji odwiedzających i… wiele więcej. Jest to bardzo przydatne narzędzie, aby sprawdzić konkurencję.

19. Wordtracker Scout (wersja premium w SeoTools)

Ukradnij słowa kluczowe swoim konkurentom. Wordtracker Scout używa unikalnego podejścia do badania słów kluczowych… zamiast wpisywać i wyszukiwać słowa kluczowe – Wordtracker pokazuje najczęściej używane frazy na wybranych stronach internetowych. Tym sposobem możesz wkraść się na strony konkurencji… i podłapać słowa kluczowe dominujące w  ich kontencie. 

Screenshot_29.png
Najlepsza funkcja: Korzyści płynące z dostępnych tu informacji
Wszystkie słowa kluczowe, które mają największą popularność w wyszukiwaniach przez użytkowników oraz w użyciu przez konkurencję będą Tobie udostępnione.

20. LinkMiner

LinkMiner jest wtyczką do Chrome’a, która pomaga znaleźć martwe linki na stronach w mgnieniu oka. Listę owych linków oraz informacje o statusie kodowania i rodzaju linku będziesz mógł wyeksportować do CSV za pomocą jednego kliknięcia.

Jeśli okaże się, że martwych linków na Twojej stronie jest wiele – wyeksportuj listę do CSV, skopiuj ją i wklej do Ahrefs’ Batch Analysis Tool, a następnie posortuj (od najpopularniejszej w dół)  według kolumny z domeną zwrotną (referring domain). Tym sposobem dowiesz się, które linki są używane przez największą ilość domen zwrotnych (możesz przekształcić to w korzyść dla siebie). Check My Links jest również w stanie zrobić to samo.

21. Bing Webmaster Tools

Zoptymalizuj swoją stronę pod wyszukiwarkę Bing. Narzędzia Bing Webmaster to w sumie to samo co Google Search Console… ale pod wyszukiwarkę Bing. Jeśli chcesz, żeby Twoja strona była zindeksowana (i pozycjonowana) w Bing – Bing Webmaster Tools jest tym czego szukasz.

Screenshot_30.png
Najlepsza funkcja: Narzędzie do badania słów kluczowych
Zdobądź pomysły na słowa kluczowe (oraz informacje z tym związane) prosto z Bing. Informacje z Bing, inaczej niż informacje z Google Keyword Planner, dotyczą wyłącznie wyszukiwań w Bing (nie uwzględniają Bing PPC czy Adwords).

22. Dareboost

Analiza Twojej strony pod względem prędkości wczytywania, pozycjonowania, bezpieczeństwa i wielu innych. Dareboost nie jest jedynie narzędziem do pozycjonowania – sprawdza również czynniki, które wpływają na pozycjonowanie strony, prędkość oraz zabezpieczenia na stronie.
 Screenshot_31.png
Najlepsza funkcja: Wskazówki
Przydatną funkcją, gdy nie masz wiele czasu, są wskazówki od czego zacząć.

23. Siteliner

Całkowicie darmowy raport na temat pozycjonowania. Siteliner zeskanuje Twoją stronę w poszukiwania problemów z pozycjonowaniem (np. zablokowane strony czy niedziałające linki).

Screenshot_32.png
Najlepsza funkcja: Porównywanie stron
Bardzo przydatną opcją jest porównywanie parametrów jak np. czas wczytywania strony z innymi stronami w bazie danych Siteliner’a. 

24. KWFinder (wersja premium w SeoTools)

Bardzo sensowne narzędzie do sprawdzania słów kluczowych. Największa zaletą KWFinder jest łatwość z jaką się go używa. Nie myślcie sobie, że skoro nie jest to narzędzie skomplikowane, to nie jest pomocne – to narzędzie ma naprawdę wiele zalet.

Screenshot_33.png
Najlepsza funkcja: LPS (Link Profile Strength – Siła linku)

Screenshot_34.png
Ta opcja poinformuje Cię ile linków będziesz potrzebował, aby być widocznym w wynikach wyszukiwania dla danego słowa. Czyli, jak znajdziesz słowo kluczowe, które ma LPS 50+ będziesz wtedy wiedział, że musisz pobawić się z linkowaniem, aby się wypozycjonować pod tym słowem.

25. Varvy SEO Tool

Darmowe badanie pozycjonowania, dostępne dzięki temu niesamowicie interesującemu narzędziu audytowemu. Większość narzędzi tego typu daje Tobie tylko informacje ogólne – ale dzięki Varvy będziesz mógł uzyskać dostęp do danych unikatowych – jak na przykład analiza robots.txt, tego czy Twoja strona nadaje się, by ją oglądać na urządzeniach mobilnych, brakującego tekstu alt czy ustawień certyfikatu SSL i wielu innych.

Screenshot_35.png
 
Najlepsza funkcja: Zalecenia Google
Varvy nie tylko udostępnia Tobie listę problemów wpływających na pozycjonowanie Twojej strony – daje również dokładne instrukcje co trzeba wprowadzić, żeby naprawić owe problemy.. a te porady są brane prosto z Google’s Webmaster Guidelines.

26. Bulk Google Rank Checker

Proste i dokładne narzędzie do sprawdzania pozycjonowania stron. Jeśli chcesz sprawdzić swoją pozycję w wynikach Google pod względem danego słowa kluczowego – Bulb Google Rank Checker jest narzędziem, które Ci w tym pomoże. Jest to całkowicie darmowe i bardzo proste (tylko do 10 słów kluczowych może być sprawdzonych w darmowej wersji).

Screenshot_36.png
 
Najlepsza funkcja: Przeszukiwanie silników rankingowych
Zobacz, na którym miejscu pozycjonują się Twoje materiały w wyszukiwarce… i porównaj to z wynikami konkurencji.

27. LSI Graph (wersja premium w SeoTools)

Zaawansowana optymalizacja contentu. Słowa kluczowe LSI sprawią, że pozycjonowanie Twojej strony wkroczy na zupełnie inny poziom – i to właśnie do tego ta strona służy – tworzy listę słów kluczowych LSI, które Ty możesz powplatać w swój content.

lsi-graph.png
 
Najlepsza funkcja: Analiza
Analiza daje Tobie możliwość dokładnego sprawdzenia słów kluczowych na liście LSI. Tym sposobem możesz znaleźć jeszcze fajniejsze słowa kluczowe do użycia.

28. Semstorm

Polskie narzędzie do sprawdzania tego jak widoczna jest nasza strona w Google.pl. Pozwala sprawdzić jak rozwija się nasza strona, na jakie słowa rankujemy. Bardzo przydatne narzędzie do analizy konkurencji. Pakiet bezpłatny niestety ma duże ograniczenia. 

Czy darmowe narzędzie SEO są dobre? 

Dostępne są darmowe narzędzia SEO, dzięki którym można korzystać z różnych funkcji oferowanych przez tego typu oprogramowanie bez dodatkowych kosztów. Oczywiście takie narzędzia będą mniej zaawansowane, jednak do podstawowych działań będą wystarczające. Narzędzie Google pozwala określić ruch danej strony internetowej w czasie rzeczywistym, co jest bardzo przydatne dla właścicieli stron.

 

Czy jest coś co pominąłem? Powyższe narzędzia są moimi faworytami jeśli chodzi o pozycjonowanie stron. Jestem bardzo ciekawy czy są jeszcze jakieś inne narzędzia, które Wy uwielbiacie, a które nie znalazły się na tej liście?
A może macie jakieś pytania? Którekolwiek z powyższych by to nie było – nie krępujcie się, aby zostawić komentarze poniżej.

Edytowane przez Ciamciaj
Aktualizacja informacji
 • Super 7
 • Dzięki! 6

SeoTools - narzędzia SEO
Tanie proxy - prywatne, ze zniżką. Gratis 10  PROXY! | Jarvee - najlepszy bot Insta, YT, FB
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KWFinder polecam gorąco nie tylko do pozycjonowania w Google, ale również np. na YouTube. Bardzo dobre i kompleksowe narzędzie :)

 • Super 2

SeoTools - najlepsze narzędzia SEO, SEM, CPA

Chcesz zacząć zarabiać w internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2019 o 21:31, Ciamciaj napisał:

Czy jest coś co pominąłem?

Keyword Revealer - darmowa wersja pozwala na sprawdzenie trzech fraz dziennie.
Surfer SEO - z tego co widzę, to narzędzie również posiada darmowy pakiet.
SEO Przybornik - zestaw ponad 20 narzędzi, więcej info na stronie autora.

Dodatkowo moim zdaniem można uporządkować listę kategoriami, analiza słów kluczowych, analiza stron, wtyczki itd. ;) Tak poza tym to świetna lista, sporo przydatnych narzędzi w jednym miejscu. :ok:

 • Super 1
 • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2019 o 10:41, wojci napisał:

SEO Przybornik - zestaw ponad 20 narzędzi, więcej info na stronie autora.

Pobrałem i zainstalowałem ten soft na win 7 i chociaż program się odpala, to niestety nic w nim nie działa.. Nie mówiąc że ręcznie trzeba wpisywać adresy stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ziolowytomek sprawdziłem przed chwilą kilka różnych narzędzi i działały. Aby wkleić tekst wystarczy użyć skrótu klawiaturowego ctrl + v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojci Sprawdzałem różne adresy stron przez różne narzędzia i zawsze wychodzą puste wyniki. Jak chcę sprawdzić backlinki to każe przepisać captchę ale jej nie pokazuje... Trzeba mieć prywatne proxy do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie polecam SEO Spyglass - w pełni darmowa aplikacja do analizy linków

Edytowane przez SEOmocni.pl
 • Super 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ziolowytomek napisał:

Sprawdzałem różne adresy stron przez różne narzędzia i zawsze wychodzą puste wyniki.

Z jakich konkretnie narzędzi chcesz skorzystać? Czy wpisałeś poprawnie adres? W niektórych narzędziach adres musi zaczynać się od http://

20 godzin temu, ziolowytomek napisał:

Jak chcę sprawdzić backlinki to każe przepisać captchę ale jej nie pokazuje...

Sprawdziłem przed chwilą narzędzie "Backlinki do strony", captcha wyświetla się, narzędzie działa prawidłowo, więc problem musi być u Ciebie. Sprawdź czy oprogramowanie antywirusowe nie zablokowało ci jakichś plików. Dodatkowo spróbuj uruchomić program jako administrator, tak jak napisał autor programu tutaj:

https://www.forum.optymalizacja.com/topic/236124-darmowy-seoprzybornik-zestaw-narz%C4%99dzi-seo?do=findComment&comment=1509484

 

21 godzin temu, ziolowytomek napisał:

Trzeba mieć prywatne proxy do tego?

Przy sprawdzaniu większej ilości danych, wskazane byłoby użycie proxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojci napisał:

1. Z jakich konkretnie narzędzi chcesz skorzystać?

2. Czy wpisałeś poprawnie adres?

3. Sprawdziłem przed chwilą narzędzie "Backlinki do strony", captcha wyświetla się, narzędzie działa prawidłowo, więc problem musi być u Ciebie.

4. Sprawdź czy oprogramowanie antywirusowe nie zablokowało ci jakichś plików. Dodatkowo spróbuj uruchomić program jako administrator, tak jak napisał autor programu.

 

1. Najbardziej zależy mi na backlinkach do strony.
2. Tak

3. U mnie nadal captcha się nie wyświetla.

4. Sprawdziłem antywirusa, rzeczywiście coś tam blokował, teraz już to odblokowałem i teoretycznie jest ok. Uruchomiłem jako administrator i dalej patrz punkt 3. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ziolowytomek problem na pewno jest lokalny. Możesz opisać problem w temacie który wymieniłem wcześniej i może autor programu pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojci napisał:

problem na pewno jest lokalny. Możesz opisać problem w temacie który wymieniłem wcześniej i może autor programu pomoże.

Tak zrobię..
Dzięki za link i za pomoc.

EDIT: Zaktualizowałem program i wszystko nagle zaczęło działać :)

Edytowane przez ziolowytomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do semstorma dodałbym przede wszystkim monitoring serpów, analizę poszczególnych słów kluczowych z ilością miesięcznych wyszukiwań, proponowanie podobnych słów kluczowych, generowania tematów na daną frazę.

Oprócz tego bardzo fajny edytor do pisania/optymalizowania tekstów pod kątem seo.


Szybka pożyczka od 300zł https://bit.ly/3f9VJWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keyword Surfer - wtyczka do Chrome z Search Volume i Similar Keywords

https://surferseo.com/keyword-surfer-extension/

 

 • Super 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wartościowa lista darmowych narzędzi. Pamietam jeszcze jak kiedyś ją przeglądałem i stwierdziłem, że totalnie mi się nic nie przyda z wymienionych narzędzi 😂 w dniu dzisiejszym kiedy zdobywam coraz więcej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie SEO uświadomiłem sobie jak bardzo byłem w błędzie 😅 Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajne kompedium wiedzy dla początkujących w dziedznie SEO i nie tylko. Warto to znać! : )

Edytowane przez MaGeek
Dodanie sygnatury

31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keywords Everywhere już od jakiegoś czasu jest płatny, jako bezpłatny odpowiednik jest jeszcze Keyword Surfer o którym wspomniałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny zestawik, szczególnie dla osób początkujących. Które niekoniecznie chcą pozycjonować same swoją stronę internetową ale chcą na przykład zobaczyc jak strona dobrze sobie radzi. Osobiscie najczęsciej korzystam z chyba najpopularniejszego google analitycs.

Jeśli jednak chcecie aby sklep czy Wasza strona zdobyła popularność dobrze będzie jednak skontaktować się z firmą, która zajmuje się pozycjonowaniem stron www. Niestety ale samodzielne pozycjonowanie moze narobić znacznie więcej szkody niż pożytku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze cały komplet programów Seo Powersuite. Teraz można używać za darmo najniższej wersji, ale w większości przypadków wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 • Podobna zawartość

  • Przez Muraszczyk
   Aktualizacja 12 Lipca 2020 roku. Informacje w linku poniżej.

   1. Nazwa poradnika/niszy: Pozycjonowanie i Optymalizacja stron. 2. Opis poradnika/niszy: Poradnik opisuje krok po kroku wszystkie czynności jakie należy wykonać aby osiągać wysokie wyniki w google (na przykładzie strony cpa). Pierwsze 16 stron dotyczy optymalizacji. Krok po kroku pokazuje jak znaleźć niszę (w tym nisze wh), jak ocenić wygasłą domenę na której postawimy swoją stronę, jak wybrać słowa kluczowe, jak wykonać analizę konkurencji oraz wskazuję wszystko co musi zawierać nasza strona (na przykładzie LP).
   Podaję programy których potrzebujemy (wszystkie są dostępne w Seo Tools), sposób ich użycia, a wszystko jest wykonywane na przykładach. Od 17 do 44 strony opisuje linkowanie. Główną część zajmuje RankerX (17 stron), jest tam najwięcej zaawansowanych informacji (szczególnie dwa ostatnie punkty). Całą wartość poradnika scalają 4 ostatnie strony, gdzie łączę wszystko w całość oraz przedstawiam przykładowy plan działania. Oferuje również miesiąc darmowego wsparcia! Do poradnika załączam listę 330 profili do linkowania ręcznego GRATIS!
   FAQ:

   Jakich inwestycji wymaga poradnik?
   Podstawowy zakup to domena + hosting. Jednak prawdę mówiąc do wykorzystania wiedzy zawartej w poradniku potrzebujemy Seo Tools (20$/mieś). Z samym seo tools będziemy w stanie wykonać wszystko co jest opisane w poradniku oprócz części o RankerX. 
   Do wykorzystania całej wiedzy zawartej w poradniku potrzebujemy RankerX (25% zniżki), Proxy, Captchy.

   Kiedy zaczyna się 30 dniowy okres wsparcia?
   Okres wsparcia zaczyna się wraz z pierwszym pytaniem odnośnie treści poradnika. Dzięki temu bez pośpiechu przyswoisz teorie, a support zaczniemy jak pojawią się niejasności w praktyce.

   Czy poradnik będzie aktualizowany? Tak. Aktualizacje pojawią się przy każdych większych zmianach w SEO.
   Wszelkie przyszłe aktualizacje są w cenie poradnika- płacisz tylko raz.

   Ile stron zawiera poradnik?
   48

   Gdzie mogę się czegoś dowiedzieć o tobie i twoich zarobkach?
   Dobrym miejscem będzie prowadzony przeze mnie dziennik: Dziennik Muraszyka

   Dlaczego zdecydowałeś się wydać poradnik?
   Przede wszystkim otrzymuję masę pytań odnośnie seo, więc wiem z czym ludzie mają problemy.
   Drugim równie ważnym powodem jest fakt, że cześć o RankerX była pisana dla grupy znajomych, więc mając już 17 stron postanowiłem to rozwinąć.
     [Bonus] Grupa wsparcia SEO
   Każda osoba która zakupiła poradnik w przeszłości lub kupi go w przyszłości otrzyma nieograniczony czasowo dostęp do zamkniętej grupy na discord.
   W grupie znajdują się działy: Wrzutki, Pliki oraz kanały dyskusyjne o: rankerx, innych programach czy ogólnie o seo. Dosłownie każdy członek może podzielić się ciekawym artykułem o seo znalezionym w internecie, rozpocząć ciekawą dyskusje, zadać pytanie czy odpowiedzieć jeśli już coś wie.
   Dodatkiem jest dział z programami wraz z kuponami zniżkowymi. Otrzymywałem dużo pytań "jakie proxy wybrać/jakiego vpsa".
   Powstał więc dział z polecanymi, sprawdzonymi przeze mnie programami wraz z kuponami zniżkowymi sięgającymi nawet 20%!
   Na platformie discord jestem ostatnimi czasy bardzo aktywny. Łatwo mnie tam złapać, rozmowy są dynamiczne- z możliwością załączania plików, a więc to idealne miejsce do dynamicznego supportu z mojej strony.

   3. Źródło pozyskania: własne  4. Zdjęcia/ dowody:


     5. Kontakt: Wiadomość prywatna na forum 6. Cena: 350 zł 7. Sposób zapłaty: Przelew Bankowy, mam możliwość wystawienia faktury     8.Poradnik/nisze oddałem do recenzji: @Moriarty@sanderus


   Nie zgadzam się na zrzutki, a każda próba rozpowszechniania poradnika będzie zgłaszana do odpowiednich organów.
  • Przez Wujek Ziemny
   Hosting WWW to połowa sukcesu strony - musi on być szybki, bezawaryjny i obsługiwać odpowiednie skrypty. Poniżej prezentujemy użytkowane przez nas hostingi wraz z opisami, abyście nie musieli metodą prób i błędów dochodzić do tego, który dostawca ma najmniej problemów z wcześniej wymienionymi aspektami działania serwerów
    

   1. POLECANY PRZEZ NAS - Neteasy - korzystamy z niego na bieżąco dla wielu landing page'y, blogów i sklepów - niemalże niezawodny hosting ze świetnym wsparciem technicznym. Specjalnie dla użytkowników forum wraz z Neteasy przygotowaliśmy ofertę za 44,99zł brutto rocznie (stała cena) za 2.5GB mejsca, 5 domen, baz i maili oraz subdomenty bez limitu. Do 5 domen możecie za darmo wygenerować darmowe certyfikaty SSL Let's Encrypt! Uważamy, że jest to aktualnie najlepszy dostawca na rynku.
   WYPRÓBUJ NETEASY JUŻ DZIŚ!
    

   2. Atthost - uznawany za najlepszy hosting pod WordPress. Widocznie przyspiesza działanie tego CMSa. Serwery Atthost są zlokalizowane w Polsce, dostajemy darmowe certyfikaty SSL Let's Encrypt (bez dedykowanego IP). Hosting chwali się bardzo szybkimi dyskami SSD oraz backupem danych 2 razy na dobę. Panel jest bardzo przejrzysty, mamy możliwość blokowania niechcianych botów, odizolowania strony, włączenia Nginx dla plików statyscznych strony, ustawienie cache dla poszczególnych elementów oraz włączenie ochrony dla Wordpress i Magento.
   KUPON Rabatowy 10%: Makecash2018 
   WYPRÓBUJ ATTHOST
    

   3. MyDevil - polecany przez wielu użytkowników forum. W podstawowej ofercie za mamy serwer o powierzchni dyskowej 20GB (dysk SSD), transfer, strony WWW, skrzynki mailowe i bazy danych bez ograniczeń. Możliwość płatności miesięcznych, półrocznych lub rocznych. 
   WYPRÓBUJ MYDEVIL
    
   Polecane serwery offshore (DMCA free)
   Serwery te charakteryzują się brakiem reakcji na zgłoszenia o prawa autorskie i wszelkie tego typu sprawy. Jeśli więc zajmujesz się blackhatem, to najrozsądniej będzie zaopatrzeć się właśnie w taki hosting. Ponieważ firmy świadczące tego typu usługi są dość "szemrane", to uptime nie zawsze będzie wynosił 99%+, ale za to nie musimy niepokoić się wyłączeniem serwera po każdym zgłoszeniu (choćby przez konkurencję).
    

   1. TheOnionHost - hosting ten charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz naprawdę dobrym s upportem. Serwery zlokalizowane są w Bułgarii, a cała usługa jest reklamowana jako DMCA Ignored. Za najtańszy serwer zapłacimy $3.99 miesięcznie za co otrzymujemy możliwośc dodania 1 strony WWW, 10GB miejsca na dysku SSD, nielimitowany transfer oraz ochronę przed DDoS.
   WYPRÓBUJ THEONIONHOST
    

   2. Shinjiru - nieco bardziej popularny, choć trochę mniej niezawodny hosting DMCA Ignored. Serwery znajdują się w Malezji, Bułgarii, Holandii, Hong Kongu, na Litwie, w Luksemburgu, Rosji oraz Singapurze. W najniższym pakiecie za $3.95 miesięcznie dostajemy 100GB miejsca na dysku, 10 kont e-mail, 1GB RAM, możliwośc dodania jednej domeny oraz nielimitowany transfer.
   WYPRÓBUJ SHINJIRU
  • Przez Wujek Ziemny
   Wybicie się na Instagramie to nie lada wyzwanie dla każdego, kto zakłada nowy profil i planuje zostać rozpoznawalnym influencerem. Trzeba mocno się postarać, by odwiedzający nas użytkownicy platformy chcieli polubić nasze zdjęcia i zacząć obserwować nasz profil. W tym przypadku panele SMM są świetnym wyborem, ponieważ dadzą Ci one możliwość szybszego wypromowania profilu - odwiedzający prędzej polubią konto mające już np 500 obserwujących, niż takie, które ma 5 followersów. Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić followersów - pod poniższym linkiem znajdziesz listę polecanych przez nas serwisów!
    
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .