Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

    • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
    • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
    • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
    • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Prowadzenie projektów czyli, jak efektywnie tworzyć i zarabiać.


moneyolek

4 168 wyświetleń

Wstęp

Większość z nas była w stanie ciągłego napływu świetnych pomysłów, które prawdopodobnie sprawdzą się zarobkowo, potem dany pomysł stopniowo się wypalał, aż do momentu poddania się i zaprzestania rozwoju tego pomysłu.

W tym wpisie poruszę proces myślenia podczas tworzenia projektów. Jak to robić efektywnie, z jakich narzędzi korzystać, parę sprawdzonych porad. Zapraszam do czytania.

 

Złap oddech i przeanalizuj pomysł

Na pewno nie raz chcieliście zrealizować cały pomysł w jeden wieczór. Gdy twoim pomysłem jest coś rozbudowanego, to zacznij od planowania. Planowanie oszczędza wiele czasu przy późniejszych etapach projektu.

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać to analiza pomysłu. Zrobienie researchu czy już istnieje coś podobnego, jeśli tak to co zrobić aby mój pomysł był lepszy.

Spisanie sobie wszystkich pomysłów. Niżej przy specjalnym punkcie rozpiszę narzędzia, które polecam przy analizie pomysłów.

Kiedy pomysł w naszej głowie po analizie nabierze sens bytu, to następnym krokiem jest stworzenie ankiety, która zbada rzeczywiste zapotrzebowanie na nasz produkt, narzędzie etc.

Przykładowo:

Pomysłem jest narzędzie dla palaczy e-papierosów, którzy wymieniają się olejkami. Wpadliśmy na pomysł. Super! Zrobię stronę gdzie będą mogli się spotykać, dyskutować, umawiać na zloty itd. (tak, widziałem kiedyś zlot “vaperów”).

Stwórzymy odpowiednią ankietę, następnie dołączmy do tematycznych grup na np. Facebooku i podrzućmy ją tam.

Dzięki temu zabiegowi dowiemy się czy rzeczywiście jest takowe zapotrzebowanie na te narzędzie.

 

Rób przerwy od pracy

Dobrym sposobem na uniknięcie wypalenia się tworząc dany projekt, jest robienie przerw. Długość przerw jest zależna od naszego osobistego podejścia do procesu tworzenia. Może to być godzina, a mogą to być dwa dni przerwy.

Podczas przerw regenerujemy podejście do pomysłu, czasem zauważamy nowe problemy, lub bezpośrednio rozwiązania tych problemów.

Jeśli jesteś zapaleńcem i chcesz robić coś co sprawia Ci radość, dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie dwóch projektów jednocześnie. Oczywiście mowa tutaj o osobistych projektach nie podlegających czasu, lub osobom trzecim.

 

Nie podążaj ślepo za masą nowych pomysłów

Często spotykanym krokiem podejmowanym podczas inicjowania nowego projektu, jest robienie wszystkiego na raz. Mamy potężny napływ emocji oraz pomysłów.

Z doświadczenia wywnioskowałem, iż zapisywanie każdego pomysłu z osobna, a potem “trzeźwe” podjęcie decyzji, czy dany pomysł jest przydatny sprawdza się i pozwala utrzymać projekt przy życiu. Gdzie zapisywać pomysły opiszę w punkcie niżej.

 

Narzędzia przydatne przy planowaniu i tworzeniu

Pierwszym narzędziem do kreatywnego podejścia rozpisywania pomysłów jest MindMeister. Jest to aplikacja do tworzenia map myśli.

Na poniższym zrzucie ekranu znajduje się przykładowy rozpis pomysłu.

noqAWOSVyicZpoJJXem8nCHrD83BprzCz7D0MUfe2qmdKVtkI3SrKBBvnOb-0PJjtYBWd0weECwUaDr94KH-0_fpqer_fxWnL9AJqbhfyvLONOpy88xiOowE5JAAmLEzeXWzyX8k

 

Google Keep - prosty, a jakże przydatny notatnik od Googla.

Wszelkie wcześniej wspomniane spontaniczne decyzje można w prosty i szybki sposób zapisać właśnie w tym narzędziu.

Przykładowy zrzut ekranu z aplikacji.

7QtkwTzd_TZ9qlz5hMxMDBqDyl4-b3fZw-zq9g6_wfZMmGi6-ebceSYegOONghB5IIJWSevS7Qo0Z_GIt7E6HCOWWGVGuX5eB3ZBUSHZcDjjKq67iSY8ukYvs-UfOWL5aDqj5kiU

 

Microsoft To-Do - chyba każdy słyszał, o aplikacjach typu to-do. Są one powszechne i nieocenione przy planowaniu. Ja osobiście korzystam z powyższej i polecam.

Zrzut ekranu z narzędzia.

d6094yKInDLeCHS1FLVIo21gRSV5LtjHK0zk7ydMjLPdGRnJgfbtvohINDyCncIOCcvZbi3s0q_wt_aqi1d5lYfBG8cxw1E_JQC4NuwCoui9JcW-qpw95pzjA4sfmQOzEFIzvCpf

 

Google Drive - nie muszę opisywać, jak działa te narzędzie. Każdy je zna, lecz nie każdy korzysta z dobroci jakie oferuje. System folderów, szybki dostęp do excela czy worda, wiele z tych rzeczy świetnie posłuży przy tworzeniu projektów.

 

Google Forms - wcześniej wspomniałem, o sprawdzeniu rzeczywistego zapotrzebowania na swój nowy projekt.

Google udostępnia narzędzie do tworzenia formularzy.

Plusy to szybki dostęp do statystyk, sprawność działania tej aplikacji oraz przejrzystość dla tworzącego, jak i wypełniającego ankietę.

 

Podsumowanie

W powyższym wpisie znajdziecie wiele przydatnych porad, takich jak nie wypalenie się podczas procesu twórczego. Wiele narzędzi, które z osobistego punktu widzenia polecam.

Przy realizacji nowego pomysłu trzeba pamiętać, o tak ważnych podstawach, nie dajmy ponieść się entuzjazmowi twórczemu.

  • Super 5
  • Dzięki! 1

9 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Aby efektywnie zarabiać trzeba założyć firmę a aby założyć firmę trzeba najczęściej mieć pieniądzę z pomocą przychodzi

Odnośnik do komentarza

@klaugiusz chyba przeczytałeś tylko tytuł wpisu ;) 

Ten wpis przedstawia procesy jakie zachodzą w głowie, podaję przykłady aplikacji, które pomagają w planowaniu, jak z danym procesem sobie poradzić. To wszystko rzecz jasna można wykorzystać przy zarabianiu.

Nie przedstawiam pomysłów jak zarabiać, skąd brać pieniądze itp.

To pokazuje że Twój wpis to reklama banku ? 

Poza tym, aby założyć firmę nie zawsze potrzeba brać kredyt ;) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .