Jak założyć własną szkołę językową?
Funkcjonujemy w świecie globalizacji, gdzie język angielski jest często niezbędny. Widać to szczególnie na rynku pracy, gdzie w większości przypadków znajomość angielskiego jest jednym z wymogów, a nie atutem. Kładzie się nacisk na naukę więcej niż jednego języka, gdyż znajomość języków obcych jest gwarancją sukcesu, a także ułatwia życie, np. podczas podróży. Ciągle powstają szkoły językowe - można zaobserwować wzmożony popyt na naukę języków obcych. Jednak nie znaczy to, że konkurencja jest zbyt duża, aby wejść na rynek. Wręcz przeciwnie, jeśli od dłuższego czasu poważnie rozważałeś założenie szkoły biznesowej, teraz jest najlepszy moment.
Jak założyć szkołę języków obcych?
Jeśli jesteś świeżo po studiach językowych oraz nie masz doświadczenia w zarządzaniu biznesem, rzucenie się na głęboką wodę i samodzielne zakładanie szkoły językowej może być kiepskim pomysłem. Dobrze by było, gdybyś najpierw zdobył posadę lektora w jakiejś szkole językowej oraz zebrał doświadczenie i wiedzę o sposobie funkcjonowania tego typu placówki. Jeśli z kolei chcesz być “tylko” właścicielem szkoły języków obcych, a nie lektorem, pomocne będą różne kursy zarządzania.
Zastanów się, kto będzie Twoją grupą docelową (np. klienci biznesowi, dzieci w wieku przedszkolnym, osoby w średnim wieku, które chcą podnieść swoje kwalifikacje). Zastanów się, w jaki sposób chcesz udzielać lekcji - czy stacjonarnie, czy online.
Jeśli chcesz otworzyć własną szkołę językową, musisz zarejestrować swoją działalność. Najprostszą formą prawną jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Z czasem możesz przekształcić swój biznes w na przykład spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Musisz pamiętać także o wyborze formy rozliczania się (przede wszystkim ZUS i odprowadzanie podatków) oraz o założeniu firmowego konta bankowego.
Pomysł na własny biznes - szkoła językowa
Placówka nauki języków obcych to doskonały pomysł na działalność gospodarczą.
Sprawdź jak wygląda przykładowa franczyza edukacyjna. Jest to zdecydowanie mniej skomplikowane rozwiązanie w porównaniu do samodzielnego zakładania działalności gospodarczej. Franczyz działają na różnych zasadach. Dlatego zrób dogłębny research różnych franczyz językowych, aby wybrać ten model, który najbardziej Ci odpowiada.
Franczyza - bezpieczna opcja na sukces
Jeśli jesteś już pewny swojej decyzji, dowiedz się więcej o zakładaniu szkoły językowej. Trafisz na wiele przydatnych informacji, przede wszystkim o sposobie działania oraz promocji swojego językowego biznesu. Oczywiście z byciem franczyzobiorcą wiąże się wykupienie licencji. Na stronie znajdziesz dostępną do pobrania ofertę współpracy. Będziesz mógł samodzielnie przeanalizować warunki zawarcia umowy oraz porównać inne opcje dostępne na rynku. W razie pytań odnoszących się do współpracy na zasadzie franczyzy możesz umówić się na wstępną, niewiążącą rozmowę, która rozwieje Twoje wątpliwości.
Warunki współpracy przedstawione są w jasny do zrozumienia i przejrzysty sposób. Zdecydowaną zaletą założenia szkoły biznesowej na bazie franczyzy jest ciągła możliwość rozwoju oraz wsparcie ze strony franczyzodawcy. Dodatkowym atutem franczyzy szkoły językowej jest to, że nie musisz budować marki od zera. Ma już ona ugruntowaną pozycję na rynku, która ciągle się rozrasta.
Czy warto założyć własną szkołę języków obcych?
Założenie własnej działalności gospodarczej to poważny krok. Jeśli masz obawy, że nie podołasz sobie sam ze wszystkimi obowiązkami, najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie licencji na franczyzę. Franczyza szkoły językowej universe.earlystage.pl pozwoli na spełnienie marzenia o założeniu szkoły językowej, zapewniając równocześnie wsparcie i pomoc w prowadzeniu jej.
Znajomość języków obcych jest atutem na rynku pracy, ale wiele osób poznaje nowy język, aby poszerzyć swoje horyzonty. Bez względu na sytuację epidemiologiczną na świecie, szkoła językowa jest jedną z tych placówek, która ma możliwość nieustannego rozwijania się. Jeśli chcesz sprawdzić swoich sił w biznesie, założenie szkoły językowej jest świetnym pomysłem.
0 komentarzy
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się