Skocz do zawartości

Ciamciaj

62 wyświetleń

Jeszcze kilka lat temu praca dla niepełnoletnich osób wiązała się z koniecznością wyjścia z domu i szukania ofert pracy w mieście. Dziś, w dobie Internetu, wystarczy uruchomić komputer i zacząć zaznajamiać się z jakąś metodą znalezioną w sieci. Z jednej strony jest to dobre rozwiązanie, ponieważ znacznie więcej młodych osób ma szansę zarobić, z drugiej zaś, takie możliwości sprawiają, że na rynku pracy jest znacznie mniej młodzieży chętnej do tradycyjnej pracy.

W tym artykule dowiesz się, czy praca przez Internet jest dobrym pomysłem, w jaki sposób młodzież może legalnie pracować online oraz jak zarobić pierwsze pieniądze w Internecie. Jeżeli zadajesz sobie pytanie jak zarobić pieniądze w młodym wieku? - To nie mogłeś lepiej trafić niż na nasze forum, poniżej zdjęcie co potrafią nasi użytkownicy!

zarabianie przez Internet dla nieletnich

Czy praca online dla nieletnich to dobry pomysł?

Wielu rodziców, może mieć wątpliwości, co do tego, czy praca dla ich dzieci to dobry pomysł. Praca sama w sobie jest bowiem bardzo rozwijająca i usamodzielniająca, ale w młodym wieku, ludzie powinni skupić się na szkole, zamiast podpisywać umowy o pracę i zdobywać zobowiązania.

W przypadku pracy przez Internet, nie musisz się jednak martwić, o to, że będziesz musiał pracować kilka godzin po szkole i nie będziesz miał czasu na naukę. Praca z domu dla młodych online pozwala pracować kiedy zechcesz i ile zechcesz. Nikt nie kontroluje tego, w jaki sposób wykonujesz dane zadania i jesteś tak naprawdę szefem sam sobie.

Decydując się na zarabianie przez Internet, możesz nie tylko zarabiać pieniądze, ale też nauczyć się tego, jak wygląda świat dorosłych i gospodarowania własnymi pieniędzmi.

Jeżeli więc uważasz, że znajdziesz godzinę, dwie lub trzy dziennie, żeby na początku nieco się nauczyć, a potem zacząć zarabiać realne pieniądze, gorąco zachęcamy. Naprawdę warto spróbować!

Zarejestruj się na naszym forum! W razie problemów z zarabianiem w sieci na pewno pomożemy!
  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

Czy nieletni może pracować przez Internet?

Jeśli mowa o tradycyjnej pracy, gdzie wymagane jest podpisanie umowy, młodzież, może rozpocząć pracę, jeżeli ukończyła przynajmniej 15 lat. Zupełnie inaczej wygląda sprawa, w przypadku zarobku przez Internet.

Nikt nie wymaga od Ciebie podpisywania umów i innych dokumentów. Wszystkie prace w Internecie możesz wykonywać w oparciu o umowy ustne lub na własną rękę. Jeżeli zaś chodzi o rozliczanie z Urzędem Skarbowym, to możesz to robić własnoręcznie lub poprosić rodziców, aby przejęli na siebie sprawy związane z podatkami.

Warto tutaj zaznaczyć, że zarabiając miesięcznie mniej niż połowę najniższej krajowej (na 2021 rok jest to 1400zł), nie musisz odprowadzać żadnych podatków, a jedynie dokumentować swoje dochody.

To, jaką formę pracy wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich umiejętności. Pomysłów jest naprawdę wiele, a w dalszej części znajdziesz kilka z nich.

Praca dla nieletnich przez Internet - popularne sposoby

Jeżeli zastanawiasz się, jak zarobić w młodym wieku, to dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiliśmy najbardziej popularne i wyłącznie sprawdzone metody zarobku dla młodzieży, które w zależności od Twoich umiejętności, mogą przynieść mniejszy lub większy zysk.

Jak zarobić pieniądze w wieku 16 lat? 15 lat? 17 lat?

Poniżej zaprezentowaliśmy sposoby, które spokojnie mogą być wykorzystane przez każdego w wieku od praktycznie 13 lat do 60. Nie ma dolnej ani górnej granicy jeżeli systematycznie pracujesz i wyciągasz wnioski ze swojej pracy. 

Wypełnianie ankiet - sprawdzony sposób pracy dla nieletnich

Wypełnianie ankiet nie zapewni Ci ogromnych pieniędzy, ale jako forma dorobienia lub powiększenia kieszonkowego nada się idealnie.

zarabianie na ankietach dla niepełnoletnich

Praca dla nieletnich przy wypełnianiu ankiet, polega jak nazwa wskazuje, na wypełnianiu formularzy otrzymywanych z różnych stron. Żeby w ten sposób zarabiać, najpierw trzeba zarejestrować się w serwisie, który umożliwia wypełnianie ankiet za pieniądze. Kolejnym krokiem jest oczekiwanie na otrzymanie maila z ankietą do wypełnienia.

Za każdy dobrze wypełniony kwestionariusz otrzymujemy punkty, które potem można wymieniać na realne pieniądze i wypłacać.

Freelancing - praca dla bardziej zaawansowanych osób

Jest to bardzo rozwojowy sposób na zarobek dla nastolatków, ponieważ po kilku latach działalności w danej branży, można zostać profesjonalistą.

zarabianie jako nastolatek

Praca online polega na przyjmowaniu zleceń różnych osób i firm i wykonywaniu danych zadań. Jako freelancer, możesz zajmować się praktycznie wszystkim, co wiąże się pracą z domu lub przez Internet. Możesz programować, tworzyć filmy lub grafiki, tłumaczyć teksty i wiele więcej.

Oferty pracy dla freelancerów możesz szukać na portalach jak UseMe.com lub Oferia.pl

Im szybciej zaczniesz jako freelancer, tym szybciej zyskasz doświadczenie i zbudujesz portfolio, które w tym fachu jest bardzo ważne.

Jako nastolatek możesz w ten sposób zarobić od kilkunastu do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Zarobki w głównej mierze zależne są od Twoich umiejętności i doświadczenia.

Prowadzenie bloga - oferta pracy dla osób z pasją

Jeżeli chodzi o pracę dla nieletnich, to prowadzenie bloga zalicza się do tych sposobów, które skupiają się na długoterminowych zarobkach. Prowadząc bloga, możesz nie zarobić nic przez kilka miesięcy lub lat. Po pewnym czasie mogą pojawić się jednak oferty współpracy, dzięki którym zarobisz, tak naprawdę za robienie tego co lubisz.

zarabianie na blogu dla niepełnoletnich

W pierwszej kolejności jednak, trzeba takiego bloga posiadać. Co do tematyki, jest ona dowolna. Postaraj się jednak stworzyć bloga opartego o tematykę, na której się znasz lub chciałbyś się podszkolić. Dzięki temu połączysz przyjemne z pożytecznym.

Najwięksi blogerzy w Polsce zarabiają nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Mniejsze blogi zaś mogą bez problemu zarabiać do kilku set złotych na miesiąc. Zarabianie w ten sposób to długa ale i dobrze płatna droga.

Copywriting - praca przez Internet dla młodzieży

Copywriting to idealna praca przez Internet dla młodzieży, która lubi pisać. Polega ona bowiem na pisaniu artykułów na blogi, opisów produktów i wszelkiego rodzaju tekstów.

Na początek może być Ci trudno znaleźć ogłoszenia, ponieważ ludzie szukają tu osób doświadczonych, ale jeżeli zaczniesz prowadzić bloga, możesz stworzyć swojego rodzaju portfolio.

Pisanie jest tak naprawdę bardzo proste, wymaga jedynie znajomości poprawnej polszczyzny i tematyki o której piszemy. Zarobki w tej branży zależą od ilości zleceń jakie wykonasz. Cena za 1000 znaków ze spacjami, waha się od 5 zł za bardzo słabej jakości teksty, do nawet 20-30zł.

Streamowanie - idealna praca dla niepełnoletnich przez Internet

Wiele osób, w tym młodzież, która interesuje się grami komputerowymi, chciała przynajmniej raz spróbować swoich sił jako streamer. Nie jest to dziś łatwe, ponieważ zarówno na Twitchu, YouTube, jak i Facebooku jest mnóstwo osób, które zarabiają w ten sposób. Gdy się jednak wybijesz, można zarabiać naprawdę potężne sumki. Wystarczy wejść na Youtube bądź Twitch i sprawdzić jak radzą sobie inni w Twoim wieku!

Social media - Instagram, TikTok, Facebook

Praca przez Internet dla młodzieży nie zawsze musi wiązać się z godzinami spędzonymi przed komputerem. Coraz młodych osób, buduje swoje social media, stając się influencerkami i znajdując przy tym samym sposób na prosty zarobek.

praca dla młodzieży social media

Będąc popularnym w jakimś portalu społecznościowym, można zarabiać spore pieniądze, jednak żeby to osiągnąć, trzeba najpierw sporo samozaparcia, które jest niezbędne w tej branży. Dodatkowo, cały czas trzeba mieć nowe pomysły, które pozwolą przyciągać jeszcze więcej obserwujących. Sprawdź nasz poradnik 31 metod jak zarabiać na Instagram!

Marketing afiliacyjny - praca w domu dla nieletnich

Osoby, które chciałyby zarabiać przez Internet, ale nie koniecznie chcą upubliczniać swoją tożsamość, mogą spróbować marketingu afiliacyjnego. Jest to coraz bardziej popularny sposób zarabiania pieniędzy online, ponieważ nie wymaga on od Ciebie zbyt wiele.

Na początku musisz zarejestrować się w sieci afiliacyjnej lub dołączyć do programu partnerskiego i znaleźć produkt lub usługę którą chcesz promować. Następnie, musisz znaleźć miejsce, w którym możesz promować daną kampanię i ludzie z niej skorzystają. Może to być blog, portale ogłoszeniowe, media społecznościowe, lub wszelkiego rodzaju strony Internetowe. Pomysłów na promocję jest naprawdę wiele.

Jest to sposób zarabiania pieniędzy, który po pewnym czasie pozwala na naprawdę porządne zarobki. Najlepsi wydawcy mogą pochwalić się nawet 5 cyfrowymi kwotami....dziennie!

Sprzedaż internetowa - buduj swoją markę od początku

Nie jest to idealny sposób zarobku dla nastolatków, ale te bardziej ambitne osoby, mogą się tym zainteresować. Jeżeli potrafisz wykonać coś, co inne osoby chętnie kupują lub wiesz, gdzie kupić coś taniej, żeby sprzedać drożej, możesz otworzyć swój sklep Internetowy. 

Ludzie coraz chętniej kupują w sklepach online, dzięki czemu jest to idealny czas, na rozpoczęcie swojej działalności. To, ile zarobisz, zależy od produktu i popularności Twojego sklepu.

Prowadzenie kanałów social media - praca zdalna dla nieletnich

Jeżeli chcesz skupić się na social mediach, ale nie chcesz prowadzić swojego profilu, możesz spróbować prowadzić portale innych osób lub firm. Coraz więcej popularnych osób decyduje się zatrudnić osobę odpowiedzialną za zarządzanie treściami w ich kanałach społecznościowych. Jest to idealny moment, żeby zacząć swoją przygodę z taką pracą, ponieważ osoby młode są zwykle dobrze rozeznane w świecie mediów społecznościowych, dzięki czemu bez problemu sobie z tą pracą radzą.

Polecamy tą metodę osobom młodym, które chciałyby zobaczyć, jak wygląda prowadzenie dużego profilu społecznościowego.

Korepetycje online - zarabiaj na uczeniu innych

Znasz się na czymś, na tyle dobrze, że mógłbyś uczyć inne osoby? Spróbuj zarabiać ucząc innych. Jest mnóstwo nastolatków, którzy szukają pomocy w nauce lub innej dziedzinie w sieci. Możesz zareklamować się lokalnie i udzielać dodatkowe e-lekcje z danej dziedziny.

Najpopularniejsze są lekcje matematyki i j.angielskiego.

Praca w domu dla nieletnich staje się tematem coraz częstszych rozmów w portalach internetowych i telewizji. Nie każdy, kto o niej mówi zdaje sobie jednak sprawę z tego, jaka potęga tkwi w Internecie. Osoby starsze wciąż uważają, że pracując w domu nie da się zarabiać pieniędzy. Jest to jednak totalna nieprawda, ponieważ przez ostatnie lata Internet bardzo się rozwinął. Sposobów na zarabianie i pracę online jest obecnie tyle, ilu ludzi korzystających z możliwości, jakie oferuje Internet.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą zdalną dla nieletnich, polecamy Ci sprawdzić, metody, które opisaliśmy i wybrać tą, która najbardziej Ci odpowiada. 

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .