Skocz do zawartości

Praca dodatkowa w domu - sprawdzone metody na dodatkową pracę zdalną


Ciamciaj

1 587 wyświetleń

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu, czyli pracę zdalną. Taka forma pracy ma wiele zalet i wcale nie musi być nudna czy monotonna. Niektóre zajęcia, które możemy wykonywać w domu pozwalają wyłącznie dorobić do wypłaty, inne zaś mogą stać się naszym głównym źródłem dochodu.

Z tego artykułu dowiesz się, czy praca dodatkowa w domu jest możliwa, jak zacząć pracować w domu i mieć z tego zadowalające pieniądze, ile można zarobić pracując w domu oraz gdzie szukać ofert pracy dodatkowej w domu i z jakich ofert nie warto korzystać.

Praca dodatkowa z domu

Spis treści


 

Jaka powinna być dodatkowa praca zdalna?

Idealna praca zdalna, to taka, która jest w pełni elastyczna i nie wymaga zbyt dużej ilości czasu. Jednak jak ze wszystkim w życiu, tak z pracą we własnym domu jest podobnie.

Zanim zaczniemy zarabiać duże pieniądze i nie będziemy musieli na pracę poświęcać 8-10h dziennie, musimy stworzyć zaplecze, które będzie zarabiało za nas. Nie jest to jednak łatwe i sporo earnerów poddaje się, zanim ten cel osiągają.

Praca dodatkowa nie powinna być też zbyt wymagająca emocjonalnie i stresująca. Inwestując bowiem duże pieniądze narażamy się na stres i inne emocje, które przecież nie powinny mieć na nas złego wpływu.

Spora część osób za główne zalety pracy w domu podaje: brak konieczności dojazdu do pracy, brak szefa nad głową i elastyczność godzin pracy. Nie ma się co dziwić, kto by nie chciał pracować jak chce, kiedy chce i gdzie chce.

Zarejestruj się na naszym forum! W razie problemów z zarabianiem w sieci na pewno pomożemy!
 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

Dodatkowa praca w domu - czy to możliwe?

Jak najbardziej!

Kilka lat temu można było pomyśleć, że ktoś, kto opowiada o sobie jako osobie pracującej w domu jest wariatem. Dziś jest to całkowita normalność i w wielu przypadkach marzenie, do którego się dąży.

Żeby zacząć pracować w domu, nie musisz posiadać ani specjalnych umiejętności, ani wiedzy. Wystarczy odrobina chęci i trochę wolnego czasu, w którym będziesz poznawał nowe techniki i sposoby zarabiania w sieci. Na początku nie musisz rezygnować z obecnej pracy, możesz przez kilka minut lub godzin uczyć się i metodą prób i błędów sprawdzać co działa a co nie, by za jakiś czas zacząć naprawdę zarabiać. Oczywiście, możesz rzucić pracę i z jednym dniem stać się w pełni samodzielnym internetowym earnerem, jednak robisz to na własną odpowiedzialność.

Musisz też wiedzieć, że praca w domu znacznie się różni od tej znanej pracy na etacie. Tu jesteś sam sobie szefem i nie masz osoby, która by Cię do pracy goniła. Jest to z jednej strony plus, z drugiej ogromny minus. Ciężko jest bowiem zmotywować się do pracy, gdy wokół jest tyle rozpraszaczy i ciekawych rzeczy do roboty.

Praca dorywcza w domu - gdzie szukać ofert

W zależności od tego, czym chcesz się zajmować, ofert możesz szukać w różnych miejscach i stronach internetowych. W Polsce znajdziesz mnóstwo portali jak Useme.eu, Oferia.pl czy OLX.pl, zawierających oferty pracy z niemal każdej kategorii.

Zanim jednak przejdziesz do poszukiwania pracy i wybrania czegoś, co Cię interesuje, zapoznaj się z dalszą treścią artykułu żeby wiedzieć na czym się skupić i jakich ofert lepiej unikać.

Jak dorobić po pracy w domu?

Sposobów na pracę dorywczą, czy pracę w domu jest mnóstwo. Można powiedzieć, że ile osób zainteresowanych tym tematem, tyle pomysłów na zarobek. Nie każda idea jest jednak opłacalna czy prosta w realizacji. Internet jest bowiem miejscem dostępnym dla każdego i możesz być pewny, że mając jakiś pomysł, ktoś mógł zrealizować go już przed Tobą.

Niemniej jednak osoby, które chcą dorobić do wypłaty bez problemu mogą to osiągnąć. Istnieje sporo sprawdzonych sposobów, które każdy może wykorzystać by powiększyć swój domowy budżet lub nawet podwoić swoją wypłatę.

Sprawdzone sposoby na dodatkowy zarobek

Poniżej znajdziesz sprawdzone sposoby na dorobienie do swojej wypłaty. Nie są to jednak metody, które pozwolą Ci zrezygnować z pracy na etacie, chyba że zajmiesz się nimi w pełni profesjonalnie.

Wypełnianie ankiet

zarabianie na wypełnianiu ankiet

Jest to jedna z najczęściej pojawiających się metod pracy zdalnej w tekstach o zarabianiu online. Nie bez powodu jednak jest numerem jeden na większości tego typu list czy rankingów. Wypełnianie kwestionariuszy jest proste i nie trzeba posiadać żadnej wiedzy czy umiejętności, żeby zacząć w ten sposób zarabiać.

Żeby zacząć zarabiać na wypełnianiu ankiet wystarczy założyć konto w programach dla ankieterów i uzupełnić swoje dane. Następnie trzeba poczekać, aż konto zostanie zatwierdzone i otrzymamy pierwszą ankietę do wypełnienia.

Wypełniając ankiety możesz zarobić od 50 do 800 zł miesięcznie w zależności od ilości wypełnionych ankiet. W tej metodzie warto założyć konto w kilku serwisach, aby otrzymywać jak największą ilość kwestionariuszy do wypełnienia.

Sprawdzone dobrze płacące programy to:

 • Opinie.pl - sprawdzony polski serwis z płatnymi ankietami 
 • ySense - zagraniczny serwis z ankietami, testowaniem aplikacji i klikaniem
 • Market Agent - zagraniczny serwis, dobrze płatne ankiety
 • Mypay.pl - polski serwis z wieloma typami zadań
 • Reaktor Opinii - polskie ankiety 

Sprawdź nasz poradnik jak zarabiać na płatnych ankietach!

Zwrot za zakupy

Bardziej banalnego sposobu uzyskania dodatkowych pieniędzy chyba nie znajdziesz. Wystarczy się bowiem zarejestrować w jednym z portalu typu Refunder, które płacą za zakupy w danych sklepach. Nawiasem mówiąc płacą, bo tak naprawdę zwracają pewną część pieniędzy wydanych podczas zakupów.

Jest to świetna metoda, dzięki której dorobisz nieco do swojej podstawowej pensji.

Sprzedaż rękodzieła

Ludzie coraz częściej decydują się na zakup oryginalnych i jedynych w swoim rodzaju przedmiotów wykonanych przez osobę z pasją. Doceniają bowiem jakość wykonania i starania, jakie zostały włożone w stworzenie danego przedmiotu.

Ponadto, przedmioty jak np. skórzane paski czy portfele z niewielkich manufaktur lub od osób prywatnych są często lepszej jakości, niż te z dużych firm ze znanym logiem.

Jeżeli zajmujesz się hobbystycznie tworzeniem przedmiotów, które mogłyby kogoś zainteresować, spróbuj je sprzedawać. Praktycznie wszystko, co wykonywane jest dziś ręcznie w końcu znajdzie kupca.

Blogowanie

zarabianie na blogowaniu

Kolejna metoda pracy dodatkowej, która idealnie sprawdzi się w przypadku osób bardzo dobrze ogarniających dany temat i hobbystów. Praca polega na pisaniu tekstów na swojego bloga i monetyzowaniu ruchu ludzi, którzy go odwiedzają.

Nie jest to jednak takie proste jak mogłoby się wydawać, ponieważ tak jak wcześniej wspomnieliśmy, praktycznie każdy temat jest już w Internecie dobrze opisany i żeby taki ruch na swoją stronę ściągnąć, trzeba się czymś wyróżnić.

To o czym będziesz pisał, zależy wyłącznie od Ciebie. Im węższą niszę i bardziej unikatową tematykę wybierzesz, tym łatwiej będzie Ci się wybić. Im bardziej ogólną, tym większy ruch możesz uzyskać, ale trudniej będzie Ci go zdobyć.

Poza tym systematycznie publikując wartościowe treści, możesz liczyć na współpracę i oferty, które będą dodatkową formą zarobku.

Zarobki na blogowaniu zależą od wielkości i popularności bloga. Ci najwięksi zarabiają od kilku, do nawet kilku set tysięcy złotych. Jako niewielki bloger bez problemu zarobisz do kilku set złotych miesięcznie.

Opieka nad dziećmi

Idealny przykład pracy dodatkowej, która nie wymaga połączenia z Internetem.

Jeżeli lubisz kontakt z dziećmi, spróbuj ogłosić się w swoim mieście jako opiekunka dla dzieci. Coraz więcej rodziców decyduje się na zostawienie swojego dziecka na 3-4h wieczorem, by samemu móc wyjść na miasto ze znajomymi lub by spędzić razem romantyczny wieczór.

Mieszkając w dużym mieście możesz mieć pewność, że znajdą się chętni, którzy zostawią swoje pociechy w Twoich rękach za naprawdę zadowalające pieniądze. Nie jest to praca online dorywcza, ale wiele osób odnajdzie się w tej metodzie - my jednak na forum promujemy jak zarobić pieniądze w Internecie.

Dodatkowa praca przez Internet

Wyżej wymieniliśmy jedynie sposoby na pracę dodatkową, które nie pozwalają w pełni zrezygnować z dotychczasowego stanowiska. Teraz zajmiemy się metodami na dodatkową pracę, dzięki którym przy odrobinie szczęścia będziesz mógł całkowicie rzucić pracę na etacie.

Afiliacja

zarabianie na afiliacji

Jeśli interesuje Cię praca w domu, która po dłuższym okresie czasu może stać się Twoim głównym zajęciem, to marketing afiliacyjny może być strzałem w dziesiątkę. Jest to zajęcie, które można traktować jako sposób na dorobienie do swojej wypłaty, ale też jako swój zawód. Najlepsi w tej branży zarabiają nawet kilku krotność średniej miesięcznej wypłaty, co pokazuje, jak duży potencjał drzemie w marketingu internetowym.

Afiliacja to w wolnym tłumaczeniu marketing partnerski, w którym każda ze stron zarabia. Ty jako osoba reklamująca produkty jesteś wydawcą, a firmy oferujące swoje produkty i usługi to reklamodawcy.

Istnieje kilka sposobów rozliczania się reklamodawcy z wydawcami, jednak zawsze zarabia się na tym samym - sprzedaży lub wykonaniu pewnej akcji.

W tej branży zarobki zależą głównie od kanału promocji linków afiliacyjnych i wielkości naszego zaplecza. Dobrze jest posiadać swojego bloga internetowego lub profil w mediach społecznościowych, który znacznie ułatwi nam reklamę.

Jest to dobry czas na wejście w marketing afiliacyjny, ponieważ niemal każdy sklep internetowy i firma posiada swoje programy partnerskie, które bez problemu można promować. Może być to praca dodatkowa zdalna jak i jedyna praca jaką będziesz wykonywać. Najlepsi na naszym forum tą metodą zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Prowadzenie profili w social media

zarabianie na social media

Coraz więcej dużych firm i influencerów decyduje się na zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za publikację treści i interakcję z użytkownikami. Początkowo może to być metoda dorobienia sobie pieniędzy, jednak po pewnym czasie, gdy zajmować się będziesz kilkoma profilami Twoje zarobki mogą być naprawdę atrakcyjne,

W pierwszej kolejności musisz jednak zbudować swoją wiarygodność i pokazać pracodawcy, że jesteś osobą która zna się na rzeczy. W tym celu warto posiadać konta w portalach społecznościowych z pewną liczbą obserwujących, z którymi aktywnie utrzymujesz kontakt.

Forma zatrudnienia również jest tu dość atrakcyjna. Nie otrzymasz bowiem umowy o pracę, a najczęściej umowę zlecenie, których można bez problemu posiadać nawet kilkadziesiąt.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób młodych i tych, którzy wiążą swoją przyszłość z mediami społecznościowymi.

Sprawdź nasz poradnik jak zarabiać na Tik Toku oraz jak zarabiać na Facebooku!

Freelancing

zarabianie jako freelancer

Jeżeli zastanawiasz się jak zarobić dodatkowe pieniądze i znasz się na czymś na tyle by móc sprzedawać swoje usługi, zostań freelancerem.

Freelancer to określenie, którego można użyć w przypadku wszystkich osób pracujących w domu i wykonujących czyjeś zlecenia.

Nie ma tu określonego jednego zawodu, który można wykonywać. Najbardziej popularne są jednak: copywriter, grafik, programista, web developer i tłumacz. Jeżeli możesz pochwalić się dodatkowym językiem obcym, możesz szukać ofert pracy na zagranicznych portalach, na których stawki są znacznie większe.

Zarabianie na pisaniu - poradnik

Minusem tego zawodu jest jednak konieczność szukania zleceń i trudność w przebiciu się przez ogromną konkurencję. To, czy klient zdecyduje się na Twoje usługi, nie zależy wyłącznie od ceny, ale też od Twojego doświadczenia i przykładów prac zawartych w portfolio.

Jest to świetny przykład dodatkowej pracy, w której sami jesteśmy sobie szefem i pracujemy w taki sposób jaki się nam podoba.

Zarobki freelancerów wahają się w przedziale 2-16 tys. zł w zależności od rodzaju pracy i wykonanych zleceń.

Inwestowanie

Inwestowanie wciąż uznawane jest za nieco ryzykowny biznes, ale coraz więcej ludzi interesuje się grą na giełdzie, inwestowaniem w kryptowaluty i mieszkania, dlaczego też zdecydowaliśmy się umieścić ją na naszej liście.

Jest to dodatkowe zajęcie wyłącznie dla ludzi o nerwach ze stali i działających z zimną krwią. Żeby bowiem zarobić duże pieniądze, trzeba często sporo zainwestować, a operowanie własnym budżetem i myśl o tym, że można go stracić, przyczynia się często do źle podejmowanych decyzji.

Na rynku pojawia się jednak coraz więcej portali, które w zamian za niewielki procent od zarobionych pieniędzy podejmują decyzje inwestycyjne za nas. Są one dobrym wyborem dla osób, które chcą zacząć zarabiać na inwestycjach a nie posiadają z tym żadnego doświadczenia.

Najpopularniejsze w ostatnim czasie jest inwestowanie w kryptowaluty. Jest to sposób, na którym można zarówno dużo zyskać jak i stracić. Osoby, które zarabiają duże pieniądze w tej branży, to ludzie ciągle analizujący rynek i śledzący wszystkie wydarzenia mogące zachwiać wartością danych tokenów.

Zarobki niewielkich inwestorów wahają się pomiędzy 100 a 3000 zł miesięcznie.

Sklep internetowy

zarabianie na własnym sklepie

Jeżeli znasz się nieco na tworzeniu stron internetowych lub posiadasz produkty, które z łatwością by się sprzedały, pomyśl o założeniu własnego sklepu internetowego.

Możesz sprzedawać tak naprawdę wszystko. Ludzie coraz częściej korzystają z zakupów online i kupują już towary z niemal każdej kategorii. W ciągu kilku lat popularnym stanie się też kupowanie świeżej żywności i produktów, co może być dobrą okazją na wejście w rynek.

Prowadząc swój sklep internetowy musisz jednak pamiętać o tym, żeby opisy produktów były unikalne i kreatywne, aby Twoja strona posiadała politykę prywatności i regulamin, a także o dobrym kontakcie z klientem - bo jak mówi stare polskie przysłowie klient nasz pan.

Praca dodatkowa w domu - jakich ofert unikać

Praca dodatkowa przez Internet nie zawsze wiąże się z pewnym zarobkiem. Bardzo często można znaleźć oferty, które są kłamstwem lub po prostu są całkowicie nieopłacalne.

Poniżej znajdziesz kilka ofert, które pomogą Ci uniknąć oszustów i mało opłacalnych ofert pracy w Internecie.

Wypełnianie ankiet w podejrzanych portalach

Istnieje sporo stron internetowych, które na pierwszy rzut oka wyglądają profesjonalnie i wiarygodnie, a w rzeczywistości są oszustwem. Warto jest przeanalizować na temat takiego portalu opinie i sprawdzić, jaką renomą może się pochwalić.

Powinieneś także zwrócić uwagę na stawki. Jeżeli te są zaskakująco wysokie, możesz mieć pewność, że serwis jest SCAMem.

Adresowanie kopert

Adresowanie kopert to oszustwo, które polega na wyłudzeniu pieniędzy za pozostawiony w domu towar. Jeżeli zdecydujesz się na takie zarabianie, możesz być pewny, że niedługo ktoś zapuka do Twoich drzwi.

Skręcanie długopisów

Kilka lat temu jedna z najbardziej popularnych metod zarabiania bez wychodzenia z domu. Dziś całkowicie nieopłacalna metoda, na której można więcej stracić niż zyskać.

Wprowadzanie danych

Wprowadzanie danych do komputera to zajęcie, które nie rozwinie żadnych Twoich kompetencji (chyba że szybkie pisanie na klawiaturze), a zabierze sporo czasu. Co prawda raz na jakiś czas można znaleźć atrakcyjną ofertę, ale w większości są to całkowicie pozbawione sensu zlecenia.

Oferty zacznij zarabiać miliony już teraz

Praca dodatkowa online wiąże się z poświęceniem swojego czasu, a czasem i pieniędzy. Widząc oferty, które obiecują miliony za tak naprawdę zerową pracę, możesz mieć do nich podejrzenia. Nikt nie zaoferuje Ci pracy dodatkowej w domu, dzięki której w kilka dni staniesz się obrzydliwie bogaty.

Podsumowanie - praca dodatkowa w domu 2022

Praca dodatkowa czy zdalna wbrew pozorom wcale nie jest trudna. Istnieje mnóstwo sposobów pracy w domu, dzięki którym można dorobić lub całkiem nieźle zarobić.

Nawet, jeżeli zarabianie w Internecie będziesz traktować jako hobby, bez problemu możesz zarobić 500 czy 800 zł. Miesięcznie nie jest to dużo, ale w przeliczeniu rocznym, dzięki temu możesz pojechać na całkiem fajne wakacje lub kupić coś o czym marzyłeś. Jak widzisz pracę dodatkową przez Internet możesz znaleźć w naprawdę wielu dziedzinach, rodzaj pracy i czas jaki jej poświęcisz zależy wyłącznie od Ciebie.

Jeżeli jesteś mamą szukającą pracy zdalnej sprawdź nasze sprawdzone pomysły - praca dla mam!

Na początku może być ciężko, jednak z postępem czasu zobaczysz, że idzie Ci coraz lepiej i zarabiasz więcej. Po pewnym czasie zobaczysz też, że praca freelancera czy osoby prowadzącej sklep internetowy wcale nie jest trudna i można na niej naprawdę fajnie zarobić. Zanim jednak do tego dotrzesz, trzeba popełnić sporo błędów, na których trzeba się uczyć.

Edytowane przez Ciamciaj
Aktualizacja

1 komentarz


Rekomendowane komentarze

Krótko, zwięźle i na temat 😀 Zanim ktoś zdecyduje się na zarabianie przez internet powinien zapoznać się z poradnikami i najlepiej znaleźć mentora. Tylko nie takiego, który przy pomocy ogłoszenia na olx, będzie opowiadał bajki o zarabianiu tysięcy złotych za 5 minut pracy, zwłaszcza, gdy zaczynamy od zera 😁

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .