Skocz do zawartości
 • Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Skuteczna kontrola dostępu: zobacz, jak zabezpieczyć firmowe mienie


mysc

67 wyświetleń

Nic nie zwraca się tak szybko, jak inwestycja w bezpieczeństwo. W szczególny sposób dotyczy to przedsiębiorstw. Jeśli chcesz zadbać o ten obszar funkcjonowania Twojej firmy, rozważ wdrożenie kontroli dostępu wykorzystującej potencjał najnowszych technologii.
 

Jak działa elektroniczna kontrola dostępu?

Dzięki nowoczesnej technologii Twoja firma może działać sprawniej i na większą skalę, ale – co wyjątkowo ważne – może również być zdecydowanie bezpieczniejsza. Dotyczy to oczywiście zarówno danych, szerzej pojmowanego bezpieczeństwa w sieci, ale również należących do przedsiębiorstwa obiektów. W tym celu stosuje się systemy kontroli dostępu drzwi.

Elektroniczna kontrola dostępu to zaawansowany system zabezpieczeń, który zarządza dostępem do określonych stref, pomieszczeń czy budynków. Oczywiście, aby spełniała swoją rolę, musi być jak najlepiej dostosowana do konkretnych potrzeb.
 

Z czego składa się zestaw kontroli dostępu?

Czy taką platformę można wdrożyć szybko? Przyjrzyjmy się bliżej kompletnej kontroli dostępu od Unicard

Przykładowy system może składać się z następujących elementów:

 • Czytniki kontroli dostępu: mają za zadanie identyfikację użytkowników, a następnie udzielanie autoryzacji uprawnionym osobom. Czytniki montowane przy wejściach odczytują dane np. z kart zbliżeniowych czy smartfonów z NFC. Oczywiście systemy kontroli dostępu drzwi może wykorzystywać również inne metody autoryzacji, w tym biometrię. Po odczytaniu danych przesyłają je do sterownika systemu.
 • Sterowniki kontroli dostępu: ich rolą jest przetwarzanie danych i podejmowanie decyzji o przyznaniu dostępu. Sterowniki to centralne jednostki systemu, które odbierają sygnały z czytników i porównują je z danymi zapisanymi w bazie. Na podstawie weryfikacji uprawnień decydują o odblokowaniu lub zablokowaniu dostępu.
 • Elektrozamki odpowiadają za fizyczne otwieranie drzwi w przypadku uzyskania autoryzacji. Po otrzymaniu sygnału od sterownika elektrozamek odblokowuje drzwi, umożliwiając dostęp. W przypadku braku autoryzacji drzwi pozostają zamknięte.
 • Kontaktrony to dodatkowe zabezpieczenie. Są montowane w drzwiach i mogą uruchamiać alarm w przypadku nieautoryzowanych prób otwarcia.
 • Oprogramowanie: oczywiście kluczową rolę odgrywa zarządzanie systemem i monitorowanie ruchu. Oprogramowanie wykorzystuje bazę danych użytkowników, zarządza uprawnieniami, monitoruje ruch i generuje raporty. Umożliwia także integrację z innymi narzędziami informatycznymi, które mogą wykorzystywać zbierane informacje, takimi jak systemy ewidencji czasu pracy.
 • Centralna baza danych pozwala na przechowywanie informacji o uprawnieniach użytkowników. Baza danych zawiera informacje o wszystkich użytkownikach systemu i ich uprawnieniach dostępu.
 • Infrastruktura IT może być lokalna (serwery wewnętrzne) lub chmurowa. W przypadku chmur dostawca usług zarządza całą infrastrukturą, co obniża koszty i zwiększa elastyczność.
   

Bezpieczeństwo i łatwe wdrożenie z kontrolą dostępu w chmurze

Jeśli chcesz zapewnić firmie wysoki poziom bezpieczeństwa i jednocześnie przyspieszyć wdrożenie, zwróć uwagę na systemy kontroli dostępu w chmurze. Jakie korzyści niesie ze sobą wdrożenie takiego rozwiązanie oraz jak wpływa on na bezpieczeństwo i funkcjonowanie przedsiębiorstwa?

 • Szybkie wdrożenie i łatwa skalowalność: systemy w chmurze mogą być wdrażane szybciej niż tradycyjne rozwiązania, a ich skalowanie dla większej liczby użytkowników czy nowych lokalizacji jest znacznie prostsze.
 • Niskie wymagania dotyczące infrastruktury: dzięki wykorzystaniu chmury możesz ograniczyć niezbędne inwestycje w drogi sprzęt czy serwery. Zajmie się tym dostawca usług.
 • Automatyczne aktualizacje: dostawca zapewnia również regularne aktualizacje oprogramowania, co pomaga chronić firmę przed nowymi zagrożeniami.
 • Oszczędności finansowe: model oparty na subskrypcji sprowadza się do przewidywalnych kosztów bez konieczności ponoszenia dużych inwestycji na starcie.

 

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .