Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

    • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
    • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
    • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
    • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

MX.World (MXRevshare) jako przykład piramidy finansowej?


Harry

71 wyświetleń

Edit: WPIS ARCHIWALNY. Program już nie działa, ale warto zapoznać się opisem – tak by w przyszłości nie dać się nabrać na różnego rodzaju inwestycje mogące okazać się zwykłym oszustwem. Opisywany serwis w późniejszym okresie zmienił nazwę na “MX.World”. Niektóre warunki się wówczas zmieniły – ale główna zasada działania pozostała taka sama. Poniższy opis jest wystarczający do zrozumienia na jakiej zasadzie działał ten program inwestycyjny.

Gdy skończysz czytać, zapoznaj się również z tymi artykułami:

MX.World (MXRevshare) jako prawdopodobny przykład piramidy finansowej

Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj omówimy sobie bardzo prawdopodobną piramidę finansową (a dokładniej   schemat Ponziego  ) “MXRevshare”. Na początku muszę zaznaczyć, że “artykuł” (dalej dziwnie się czuję nazywając swoje “wypociny” artykułami) zawiera moje opinie i przemyślenia dot. MXRevshare – w żadnym wypadku nie zachęcam do przyjmowania ich bezrefleksyjnie jako własnych. Wszystko starałem się opisać w taki sposób, by obrazowo przedstawić jak działa program – a następnie ułatwić czytającym wyrobienie sobie własnej opinii. Będę bardzo, ale to bardzo zadowolony, jeśli chociaż jedna osoba zmieni swoje podejście do tzw. “Revshare’ów”. Uprzedzam, że zwrotów “administrator” oraz “właściciel” używam wymiennie, pomimo tego, że sprawami administracyjnymi zajmuje się ktoś inny. To najdłuższy artykuł jaki do tej pory ukazał się na blogu.

Jeżeli nie czytałeś/aś poprzedniego wpisu dot. piramid finansowych – polecam się z nim zapoznać, jeszcze zanim zaczniesz czytać dalej. W sumie nawet jeśli już go czytałeś/aś, możesz do niego wrócić. Link do poprzedniego wpisu :   Multi Level Marketing vs Piramida Finansowa  .

Użytkownicy i inwestorzy MX.World (MXRevshare)

MXrevshare jest wszechobecny na forach o zarabianiu, głównie za sprawą promotorów programu, którzy wierzą że faktycznie jest to sposób na stały dochód. Pominę mnożące się dzienniki pracy “inwestorów”, galerię forumową i dział z poradnikami. Chciałbym, aby każdy z czytającyh zwrócił uwagę tylko na temat dot. bezpośrednio tego programu na konkurencyjnym forum. Śledzę go od dłuższego czasu i właściwie temat służy wzajemnemu podnoszeniu się na duchu i zapewnianiu o wyjątkowości programu. Użytkownicy chcą wierzyć, że zarobią – a chcąc przekonać siebie, przekonują innych, napędzając coraz większe zainteresowanie programem. Opinie i komentarze, które pojawiają się w temacie, to niestety w większości “pobożne życzenia”, aniżeli fakty. Mam szczerą nadzieję, że po lekturze tego oraz poprzedniego wpisu na moim blogu, wyłapiecie wszystkie sprzeczności i absurdy w ich wypowiedziach. Tutaj pozwolę sobie zacytować tylko jedną “perełkę” :

“Jeśli MX będzie przynosił straty to James nie będzie mógł na to pozwolić, wtedy albo coś zmieni tak aby program generował dla niego zysk albo program padnie.“

Uważam, że MXRevshare przynosi straty od pierwszego dnia istnienia – co dzisiaj jasno przedstawię. Nikt z administracji tego serwisu nie przewidywał innej opcji ustalając warunki – program z góry skazany jest na przynoszenie strat (co wcale nie oznacza, że administrator nie zarabia – to m.in. jego zarobki składają się na rosnący wobec użytkowników “dług” programu). Tego typu wypowiedzi (których niestety jest bardzo dużo) dowodzą, że “inwestorzy” nie mają pojęcia w co tak naprawdę inwestują. Mogą się oszukiwać, wzajemnie utrwalać w przekonaniu słuszności swoich działań – ale na końcu skończy się to tak, jak skończyć się musi. O tym kiedy będzie owy “koniec” zależy tak naprawdę od samych użytkowników – wystarczy, że zaczną wypłacać wszystko co mogą wypłacić i przestaną “reinwestować” – wówczas najprawdopodobniej okaże się, że MXR jest niewypłacalny.

Administrator MX.World (MXRevshare)

Administratorem serwisu jest James L. V., a o jego wiarygodności ma rzekomo świadczyć fakt, że jest autorem wielu książek. Książkę może napisać każdy. Najważniejsza rzecz to fakt, iż James zarabia dzięki swojej reputacji – wydaje się, że jako hipotetycznemu twórcy piramid finansowych zależy mu aby jego programy pozostały wypłacalne jak najdłużej. Mam pewną hipotezę odnośnie tego dlaczego ma ich tak dużo. Myślę, że każdy kolejny serwis spłaca również poprzednie – dzięki temu James może wciąż “mamić” ludzi inwestycjami, bez utraty reputacji która niewątpliwe by nastąpiła w przypadku ogłoszenia niewypłacalności. Pamiętajmy, że ekonomicznym celem piramidy finansowej nie jest zysk, ani wzrost wartości firmy, lecz wzrost kapitału depozytowego i długość okresu przetrwania. Mówiąc prościej – struktura chce pozostać jak najdłużej wypłacalna i wiarygodna, bo tylko w ten sposób zapewni sobie wpłaty od nowych osób.

Wzrost kapitału depozytowego zapewnia utrzymanie płynności, a to z kolei decyduje o długości trwania piramidy. Administrator zwykle pobiera % od każdej wpłaty – i zależy mu aby system był jak najbardziej wiarygodny i żywotny. Jedyną osobą, która nie może stracić na piramidzie – jest właśnie jej twórca.

Niewątpliwie pieniądze napływają do jego kieszeni codziennie, ale z pieniędzmi jest tak że aby komuś ich przybyło, komuś musi ubyć. Ubywa ich oczywiście użytkownikom m.in. MXRevshare – którzy w większości otrzymują w zamian tylko marzenia. Smutne jest to, że sądząc po ich wypowiedziach, nie rozumieją mechanizmu działania programu w który “inwestują”. Nie rozumieją tego, że “zwroty z inwestycji” nie istnieją realnie, a jedynie w ich statystykach – co pokazuję poniżej.

Warunki w MX.World (MXRevshare)

W internecie krąży “webinar” dot. MXREVSHARE :

hqdefault.jpg

Z powyższego filmu dowiemy się niestety tylko za co program chce uchodzić, a nie czym naprawdę jest. Zasadniczym i głównym problemem serwisu jest to, że obiecuje więcej pieniędzy niż faktycznie otrzymuje. To chyba najłatwiej sobie wyobrazić i zaraz to wspólnie policzymy – webinar nie porusza tego problemu. Ekonomicznie MXRevshare nie ma żadnego sensu, codziennie powiększa swój dług wobec uzytkowników i w każdej chwili może przestać wypłacać pieniądze. Dobrze prosperująca firma wydaje mniej pieniędzy, niż otrzymuje – wówczas mamy do czynienia z zyskiem. MXR do takich nie należy i codziennie zadłuża się coraz bardziej.

Warunki w programie :

  • 10% zwrot z inwestycji w adpacki (po 44 dniach)
  • 3-poziomowy system poleconych (10%-5%-5% dla wpłat i 5%-2,5%-2,5% dla reinwestycji).
  • Codzienna możliwość zdobycia dodatkowego 0,5$ (za wyklikanie 100 reklam)
  • Przymus reinwestycji : 50%

Założenia dot. poniższej “symulacji” :

  • Rejestrują się kolejno 4 osoby w taki sposób, że każda wcześniej zarejestrowana poleca program kolejnej (ostatnia osoba nie ma poleconych)
  • Każdy z użytkowników wpłaca 50$.
  • Nikt nie reinwestuje przed wygaśnięciem paczek.
  • Każdy codziennie wyklikuje 100 reklam.
  • Każdy wypłaca wszystko, co może wypłacić.

Symulacja – pierwsze 44 dni : (inwestycja)

User 1 User 2 User 3 User 4
50 50  50 50 Wpłata [$]
 50  50 50 50 “Inwestycja” [$]
 5 5 5  5 Zwrot z “inwestycji” [$]
 10 7,5 5 0 Prowizja za poleconych [$]
22 22 22 22 Kliki w reklamy [$]
 87 84,5 82 77 Suma po 44 dniach [$]
 43,5 42,25  41 38,5 Wypłata [$]

Symulacja – kolejne 44 dni : (reinwestycja)

User 1 User 2 User 3 User 4
 0  0  0  0 Wpłata [$]
 40  40  40  35 “Reinwestycja” [$]
 4  4  4  3,5 Zwrot z “reinwestycji” [$]
 3,86  2,86  1,75  0 Prowizja za poleconych [$]
22  22  22  22 Kliki w reklamy [$]
69,86  68,86 67,75 60,5 Suma po 44 dniach [$]
34,93 34,43  33,86 30,25 Wypłata [$]

Cztery osoby zarejestrowane pod sobą wpłaciły po 50$, razem wpłaciły 200$. Po 44 dniach 200$ zamieniło się w 330,5$ z czego użytkownicy wypłacili 165,25$. Kolejne 44 dni pozwoliły na wypłatę 133,47. Po 88 dniach MXRevshare wydał 292,72$ (wcześniej otrzymując 200$), a naszej czwórce zostało 133,5$ w programie, które dalej mogą (muszą) inwestować.

MXR reklamuje się jako program z 10% stopą zwrotu – która i tak sama w sobie jest nierealna, bo platforma nie ma innych przychodów niż wpłaty swoich użytkowników. O tym, że syt. wygląda jeszcze gorzej – przeczytasz za chwilę. Tutaj może pojawić się sprzeciw “revsharowców”, którzy powiedzą, że w webinarze są informacje odnośnie zewnętrznych dochodów firmy. Te osoby powinny wczuć się w poniższą sytuację :

  • Wpadłeś na “genialny pomysł” .Proponujesz koledze by dal Ci 50zł, a Ty po 44 dniach oddasz mu 55zł. Kolega się zgadza, bierzesz jego pieniądze, a po 44 dniach oddajesz mu 55zł. 5zł dołożyłeś z własnej kieszeni, bo masz jeszcze inny “biznes”.

Czy to nie brzmi absurdalnie? Uważam, że ten serwis nie ma żadnych dochodów zewnętrznych. Gdy okresowe wypłaty użytkowników przewyższą wpłaty – wszystko upadnie. Oczywiście MXR podejmuje szereg działań by do tego nie dopuścić, o czym również “powiem” w tym wpisie..

Tak więc MXR reklamuje się jako inwestycja z 10% zwrotem (po 44 dniach). W rzeczywistości, uwzględniając system poleconych i codzienne wyklikiwanie reklam – MXR traci nie 5$, a 37$. To oznacza, że każde wpłacone 50$, zamiast zysku dla firmy, generuje stratę w wysokości 37$. Dodajmy do tego osoby, które nie wpłacają – a wszystko co mają w programie reinwestują – oraz osoby, które nie wpłaciły nic – licząc na zarobek z samego wyklikiwania reklam. To są ogromne straty. Pieniądze, którymi chwalą się użytkownicy MXR pokazując screeny ze statystykami nie mają żadnego pokrycia, ich po prostu fizycznie nie ma, są czysto wirtualne.

Każde wpłacone 50$ zamienia się w 87$. Po prostu magia. Powyższe wyliczenia nie uwzględniają % wpłat, który pobiera administrator – a to również wpływa na pogłębiający się dług u użytkowników. Nie mam zielonego pojęcia ile ten % wynosi, więc pomijam go w rozważaniach. Przypuszczam, że jest to kolejne 5-10%. Ta sytuacja sprawia, że pogłębiający się dług nigdy nie zostanie spłacony – o czym wszyscy się przekonamy w dniu upadku.

Kamuflaż MX.World (MXRevshare)

Tak jak napisałem w  poprzednim wpisie , twórcy piramid finansowych stosują tzw. “kamuflaż”. Nikt nie nazywa swojego “programu inwestycyjnego” piramidą. To, że byli nieszczerzy wychodzi dopiero po upadku takiej piramidy – gdy wcześniej budzący zaufanie właściciel, zamienia się w oszusta. Fakt, że administracja MXR pozornie budzi zaufanie wśród osób zainteresowaych zarabianiem w internecie – nie jest kompletnie niczym dziwnym. Każdy twórca piramid je budził i będzie budził – bez tego nie da się przekonać “inwestorów” do powierzenia sobie ich pieniędzy, a więc nie da się zbudować piramidy. Twórca jakiejkolwiek piramidy finansowej (w tym wypadku – “revshare” – głównie schematu ponziego) będzie budził zaufanie, weźcie to pod uwagę na przyszłość.

Program sprawia wrażenie stabilnego i wypłacalnego, jednak liczby nie kłamią, MXR nie jest i – w obecnym modelu – nigdy nie będzie wypłacalny. By zachować pozory stabilności administracja musi podejmować działania mające na celu ograniczenie wypłat (dalszą reinwestycję, w końcu program jest stabilny). Utrzymując swoich użytkowników w nieświadomości nieuchronnej straty pieniędzy – ma szansę spełniać nadrzędny cel każdej piramidy, czyli “żyć” jak najdłużej i pobierać % od KAŻDEJ wpłaty. W związku z tym MXR organizuje spotkania, administracja udziela wywiadów, udoskonala panel, cały czas mówi o niespodziankach, nowościach – tym samym tworząc iluzję ciągłego rozwoju i dobrej kondycji programu. Zaślepieni tym “inwestorzy” nie wypłacają swoich pieniędzy i pozwalają by wirtualne pieniądze pracowały na jeszcze większe wirtualne pieniądze – nie zastanawiając się nad tym skąd MXR je weźmie. Powtórzę raz jeszcze – uważam, że “zarobione” w ten sposób pieniądze nie istnieją i mogą co najwyżej ładnie wyglądać w statystykach programu.

Administracja MXR wpadła na bardzo dobry – z ich perspektywy – pomysł dotyczący tzw. “bonusu ambasadora”. Wabieni “bonusami ambasadora” użytkownicy są dodatkowo wynagradzani za posiadane paczki – dzięki temu nie wypłacają pieniędzy, generując nieuchronnie coraz większe straty dla programu. To jedyny cel oferowania tego bonusu. W przypadku gdyby nagle wszyscy chcieli wypłacić pieniądze i przestali reinwestować, moim zdaniem MXR upadłby w ciągu jednego dnia.

To smutne, ale jak widać bardzo dużo ludzi jest naiwnych do tego stopnia, że wierzy w zapewniania administracji, co więcej liczy na późniejszą wypłatę zbieranych pieniędzy. Niestety liczby mówią same za siebie, wygląda na to, że MXR jest na minusie praktycznie od pierwszego dnia istnienia. Każde wpłacone 50$, w ciągu 44 dni, zamienia się w 87$, generując dla programu stratę w wysokości 37$. Przy dalszych reinwestycjach strata jest coraz większa – a Twoje oczekiwane zyski niemożliwe do wypłacenia. Powtórzę raz jeszcze – wygląda na to, że te oczekiwane zyski po prostu nie istnieją, stąd “wabik” w postaci “bonusu ambasadora” który ma na celu przedłużenie żywotności programu.

Teraz, wiedząc to co do tej pory ustaliliśmy, obejrzyj proszę wspomniany webinar raz jeszcze. Podczas oglądania zwróć uwagę na pomijanie i niedomówienia przy omawianiu zewnętrznych dochodów oraz wyraźny nacisk na reinwestycję.

hqdefault.jpg

Zarobki użytkowników MX.World (MXRevshare)

Jeżeli jesteś użytkownikiem **** lub make-cash.pl, zapewne codziennie widzisz screeny przedstawiające “zarobki” w MXRevshare. Być może kwoty tam ukazane robią na Tobie wrażenie – pamiętaj jednak, że te pieniądze nie istnieją, to tylko cyfry. Aby prawidłowo ocenić ile ktoś “zarobił” należy wziąć pod uwagę tylko dwie liczby : “całkowity depozyt” oraz “sumę wypłat”, a następnie od “sumy wypłat” odjąć “całkowity depozyt”. To jest zysk lub strata danego użytkownika, cała reszta jest nieistotna. Tak samo powinno się odczytywać screeny z innych platform tego typu – których niestety nie brakuje.

Czym jest i na czym polega prawdziwy model “RevShare”?

Tak jak już napisałem wcześniej – ostatnimi czasy piramidy finansowe przywłaszczyły sobie termin “revshare”, który tak naprawdę oznacza coś zupełnie innego.

“Revshare” to skrót od “Revenue Sharing”. “Revenue” oznacza “zysk”, a “sharing” – “dzielenie się”. Po przetłumaczeniu mamy więc “podział zysków”. Revshare to faktycznie dzielenie się zyskiem – z tą różnicą, że zysk w różnego rodzaju programach partnerskich pochodzi z zewnątrz i w przeciwieństwie do schematów ponziego (piramid finansowych) – faktycznie istnieje. Revshare to właściwie inne określenie modelu CPA – czyli nie ma nic wspólnego z inwestowaniem.

Podsumowanie

MXRevshare wygląda na klasyczny przykład schematu ponziego (a więc rodzaju piramidy finansowej) w którym użytkownicy marnują swój czas licząc na wypłaty nieistniejących pieniędzy. Wszystkie ich “inwestycje”, a w szczególności “reinwestycje” generują dla programu ogromne straty. Uważam, że bankructwo MXR jest nieuniknione. Jeżeli miałbym coś poradzić obecnym użytkownikom MXR, którzy po lekturze artykułu zrozumieli po jak “cienkim lodzie stąpają”, poradziłbym by jak najszybciej wypłacili wszystko co mogą wypłacić i nie reinwestowali – tym bardziej nie liczyli na “bonus ambasadora”. Im szybciej zaczniesz wypłacać, tym większa szansa że cokolwiek wypłacisz – z każdym dniem zadłużenie MXR rośnie.

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .