Skocz do zawartości

Czy korzystasz z Elementora?


Ankieta  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z Jakiego edytora postów/szablonów korzystasz?

    • Elementor
      26
    • Guttenberg (seryjnie wbudowany w Wordpressa
      5
    • Inny
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Witajcie,

Moim zdaniem elementor powinien być zakazany, a każdy "webdeveloper", który potrafi tylko na tym szajsie cokolwiek robić powinien dopłacić każdemu klientowi, któremu zrobił krzywdę tym 💩
Strony może wyglądają ładnie i łatwo oraz szybko zrobić cokolwiek na tym ale jest kompletnie nieopłacalne. Tak na szybko, minusy i plusy elementora.

MINUSY

  1. Duża ilość plików JavaScript i CSS
  2. Więcej zapytań do bazy danych niż normalnie
  3. Wolniejsza strona
  4. Potencjalne problemy z zgodnością (wbrew pozorom nie wszystkie motywy są kompatybilne, a jeszcze więcej wtyczek)
  5. Elementor PRO dla jednej strony 59$ / rok - za kilka dodatków 🤣

PLUSY:

  1. Brak znajomości HTML/CSS/PHP
  2. Szybkie wyklikanie strony

Jeśli już faktycznie szukacie zamiennika, to WP Bakery jest o połowę lżejszy, a strony na tym o wiele łatwiej optymalizować pod prędkość. Na forum GetPaid jakiś user polecał Oxygen Builder, o którym zresztą wspomina @markus04. Nie miałem do czynienia z tym, więc nie jestem w stanie realnie się wypowiedzieć. Póki co ze wszystkich, z którymi miałem styczność (a było ich kilka), to jednak wordpressowy gutenberg jest najlżejszy ;) 

  • Super 2
Kompleksowy mentoring bezpieczeństwa i anonimowości w internecie   

Kompleksowy mentoring - BEZPIECZEŃSTWO I ANONIMOWOŚĆ
Nie daj się śledzić, ukrywaj tożsamość online i offline, zabezpiecz swoje urządzenia i sporo więcej!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W dużej mierze zgadzam się z @Harry co do obciążania strony przez Elementor. Ilość kodu zwłaszcza CSS, który generuje jest masakryczna :) Jednak wygoda ogromna.

@id-user 

Cytat

Elemenotr + Elementor PRO i do tego pełno dodatków do niego, które dodają pełno nowych widgetów, funkcji i możliwości.

Staram się nie instalować dodatkowych zewnętrznych widgetów bo już sam Elementor jak wyżej wspomniałem obciąża bardzo stronę. Każda dodatkowa wtyczka to frustracja użytkowników i potencjalna szkoda dla ciebie jako właściciela strony :)

 

Edytowane przez Forsa w sieci
Odnośnik do komentarza

Dobre ustawienia Elementora (nawet z dodatkami do niego) + poprawna konfiguracja wtyczki pod optymalizację i problem znika.
Zawsze można zapisać stronę w HTML'u razem z plikami css, js i wtedy mamy czystą stronę ;) Czyli tworzymy stronę w WP + Elementor a potem zapisujemy kod źródłowy z pozostałymi elementami i wrzucamy na serwer.
 

💰 Sprawdź mój mentoring z Afiliacji i Erotyki 💎 Darmowy serwer Discord
spacer.png

Odnośnik do komentarza

@Harry Jedna ważna zaleta kombinacji WP + Elementor jest taka, że klient dla którego robisz stronę będzie mógł z łatwością nią zarządzać. Ja wiem, że "zgodne ze sztuką" jest pisanie czystego kodu, wrzucenie tego przez jakiegoś ftp na serwer, ale wytłumacz przykładowo pani Basi prowadzącej kwiaciarnię, jak ma sobie dodać zdjęcia do strony. W przypadku Wordpressa po kilkunastu minutach wytłumaczenia niemal każdy jest w stanie to zrobić. 

Co do optymalizacji- również się nie zgodzę. Jeśli poza elementorem nie zainstalujesz x wtyczek o nazwie "elementor addons" i podobnych dodatków, wrzucisz lekkie zdjęcia i wywalisz to, co niepotrzebne to prędkość ładowania i ogólny wynik optymalizacji wg. page speed insights nie odbiega od strony pisanej samemu :)

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli komuś zamula elementor to niech najpierw sprawdzi ile RAM'u ma ustawione w konfiguracji PHP. Zazwyczaj jest to 256MB przez co elementor jak i sama strona się może długo wczytywać lub wywalać błąd (przy elementorze).
Następnie, odpowiednie budowanie stron czyli sekcje jak i waga użytych zdjęć.
Sporo osób na tło potrafi wrzucić zdjęcie w 4K, które waży nawet z 10MB i potem zdziwieni że strona się długo wczytuje.
Następna sprawa to sekcje, często osoby dodają ich zbyt dużo przez co jest znacznie więcej kodu do wczytania. Wystarczy logicznie myśleć i układać elementy, mamy takie opcję jak SEKCJA WEWNĘTRZNA jak i szerokość całego elementu, dzięki czemu możemy umieścić np. 2 różne buttony obok siebie.
Jedni rozdzielą je sekcją wewnętrzną z 2 kolumnami, a drudzy umieszczą w sekcji bez dodatkowych komplikacji.

Można tą samą stronę zbudować na wiele sposobów używając innej logiki sekcji, kolumn. Wiadomo że im mniej tym lepiej bo potem sami sobie robimy pod górkę. 

  • Super 2

💰 Sprawdź mój mentoring z Afiliacji i Erotyki 💎 Darmowy serwer Discord
spacer.png

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Szczerze nie ma co demonizować Elementora. Fakt - problem jest z tym, że daje dużo kodu i jest czasem "ociężały" (aczkolwiek dużo więcej złego robią wtyczki do niego, które jeszcze bardziej spowalniają stronę). Jeżeli mi czasem brakuje jakiegoś prostego widgetu elementora - to sam go piszę i dodaje jako wtyczkę - bo w końcu i tak czy siak zazwyczaj tworzy się jedną wtyczkę do strony - chociażby własne typy postów się dodaje, a także inne rzeczy w PHP.

Sam używam elementora + gutenberga. W tym i w tym da się zrobić stronę, jednak elementor ma wiele plusów które przyśpieszają tworzenie strony. No i animacje się łatwo robi - a niektórzy tego wymagają. No i przede wszystkim fajnie się buduje w nim szablony stron dla własnych typów postów i archiwów (wykorzystując przy tym ACF).

Ale wiadomo - zawsze jest "coś za coś". Więcej kodu CSS, JS i HTML generuje elementor, ale znacznie łatwiej jest tym zarządzać. Po prostu w każdym projekcie trzeba wybrać odpowiednie narzędzia. I co najważniejsze - czasem wymagania klienta dotyczą zarządzania stroną i tym, żeby coś dodał - a przecież stronę robi się dla klienta, który zazwyczaj nie jest programistą i może średnio (lub prawie wcale) ogarniać tematy związane ze stronami i ich tworzeniem.

Natomiast wiadomo - edycja wpisów blogowych to zawsze Gutenberg. Tak samo własne typy postów - typu opis czegoś + zdjecia + pola ACF to też Gutenberg (do edycji tego typu posta). Jak prosta postrona - też może być Gutenberg, albo można wybrać elementora jak i tak się go używa gdzie indziej.

Ale jeżeli komuś bardzo zależy na wydajności strony (np ogromna liczba użytkowników lub towarów na sklepie), no to fakt - w tym wypadku akurat lepiej użyć tylko Gutenberga i wystrzegać się Elementora.

Edytowane przez lukas_j
Dodanie info kiedy nie używać elementora.
  • Super 2
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .