Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

@dewe99 nie do końca :D.

@AdOne masz ich troche, spokojnie znajdziesz w internecie ale radzę Ci, abyś wystąpił o swoją :). Pamiętaj, że nawet interpretacja nie broni Cię przed ew konsekwencjami, bo urzędnik podczas kontroli może mieć inne zdanie niż ten od interpretacji :D.

Oczywiście afi możesz rozliczać na ryczałt 8.5%/12.5% a od 200.000pln wchodzi dodatkowo VAT. 

Przy regularnych zarobkach z afi robi się ciągłość, czyli jeden z warunków do prowadzenia DG. Więc sprawa nie jest do końca czarno biała :).

Płać podatek, tak aby US nie miał się do czego przypierniczyć, zbieraj rachunki które "wystawiasz" dla swojej sieci do 5 lat wstecz.

Gdy ZUS się do Ciebie odezwie, to tłumaczysz że wynajmujesz powierzchnie na stronie internetowej (podkładką są rachunki). Gdy zapytają co oprócz wynajmowania wpływa na wysokość Twoich zarobków to palisz głupa i mówisz że tylko hobbystycznie tworzysz strony internetowe na swój użytek i nie wiesz skąd aż taki ruch u Ciebie - może sieć afiliacyjna go co Ciebie wysyła? :D

Osobiście nie słyszałem żeby jakikolwiek wydawca w Polsce miał kiedykolwiek kontrolę z US czy ZUS. 

Podpytaj również @mysc bo widziałem, że jest wymiataczem w tej dziedzinie i możliwe że gadam głupoty, a on da Ci pewne informacje :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Pączek napisał:

Osobiście nie słyszałem żeby jakikolwiek wydawca w Polsce miał kiedykolwiek kontrolę z US czy ZUS.

Źle słyszałeś.Jakiś czas temu prowadziłem PP i niestety ale wielu wydawców miało kontrole z US. Mało tego czasem nawet z prokuratury zdarzają się jakieś coś tam.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, AdOne napisał:

Cześć, zastanawia mnie kwestia konieczności zakładania działalności gospodarczej pod afiliacje, programy partnerskie. Macie jakieś doświadczenia z tym związane? lub możecie podrzucić jakieś indywidualne interpretacje podatkowe jak wygląda orzecznictwo w tej sprawie? 

Odpowiadając na to pytanie - nie, nie trzeba. Dopóki nie będziesz przekraczał 1400zł/miesiąc nie trzeba ani trochę - bowiem takie przychody mieszczą się w granicach tzw. działalności nierejestrowanej. Każdy może świadczyć dowolne usługi bez prowadzenia działalności gospodarczej, do kwoty przychodów 1400zł/miesiąc. Dopiero po przekroczeniu tej kwoty w ciągu danego miesiąca, należy zarejestrować DG (ma się na to 7 dni).

W przypadku afiliacji dość płynnie można sobie mieszczenie się w tym limicie regulować. Zarobkiem są bowiem pieniądze które otrzymasz, a nie te które są widoczne w saldzie sieci afiliacyjnej. Nie zlecając wypłat wyższych niż (suma w ciągu danego miesiąca) 1400zł/miesiąc - wszystko będzie ok.

Wybierając taką formę rozliczania - całość wpisuje się w 'inne dochody' PIT-36. Podatek wynosi 17%.

____

Druga opcja, która została tutaj wspomniana to rozliczanie się ryczałtowo - jako tzw. NAJEM PRYWATNY.  Stawka podatkowa od wynajmu miejsca reklamowego wynosi 8,5% i 12,5% (od nadwyżki od 100 tys. złotych przychodu w danym roku kalendarzowym=podatkowym).

Bez względu na wysokość przychodów nie trzeba tu rejestrować działalności giospodarczej - pod warunkiem faktycznego wynajmu powierzchni reklamowej. No i tutaj pojawia się ta "nieoczywistość". Wystarczy, że kontroler uzna że wcale nie wynajmujemy miejsca reklamowego, tylko świadczymy usługi reklamowe. Usługi reklamowe nie mogą być rozliczane w oparciu o ryczałtową stawkę 8,5%. 

To jednak długo by pisać - a pytanie autora tematu dotyczyło tylko tego czy trzeba rejestrować DG. Nie trzeba :) 

  • Super 1
  • Dzięki! 1

-> Pomagamy w zarabianiu - Kompleksowy Mentoring od A do Z - Darmowy serwer Discordzwiększ swoje wyniki!

[Obrazek: makecash.png]

Odnośnik do komentarza

@dewe99@Pączek@Novacash@mysc 

Dzięki za odp. Chciałbym wystąpić o wydanie Indywidualnej Interpretacji Podatkowej. Bardziej miałem na myśli jakie są orzeczenia tych Interpretacji co do zakładania JDG. Stwierdzają konieczność założenia JDG czy raczej nie? Druga kwestia to czy US z reguły przychyla się do interpretacji? Może ktoś posiada takową i byłby w stanie podrzucić sygnaturę. Ciężko cokolwiek znaleźć  na tej stronie (sip.mf.gov.pl) z interpretacjami. 

Edytowane przez AdOne
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .