Skocz do zawartości

Jak wybrać hosting pod afiliacje i programy partnerskie - TOP 3 polecane


Ciamciaj

Rekomendowane odpowiedzi

hosting pod afiliacje

Zarabianie na programach partnerskich, czyli afiliacji, to najpopularniejsza dziedzina zarabiania w domu, która pozwala osiągnąć sensowne wyniki finansowe. W końcu, nie jest to wypełnianie ankiet za grosze, czy zabawa w ryzykowne inwestycje, a uzyskiwanie prowizji ze sprzedaży lub poleceń danych usług czy produktów. Wspominane prowizje nie pojawiają się oczywiście znikąd, a są wynikiem pozyskiwanego ruchu do strony, którą udostępnił reklamodawca lub naszej własnej strony, na której przemycamy reklamę.

Pierwszy przypadek ogranicza się do promowania konkretnego linku afiliacyjnego np. w mediach społecznościowych, więc jest to spore ograniczenie. Utworzenie własnej strony daje zdecydowanie więcej możliwości reklamowania danego programu, jednak tylko jeśli utworzymy ją poprawnie, a pierwszą decyzją jest wybór odpowiedniego hostingu, na którym powstanie nasza strona.


Spis treści


Co to jest hosting?

Hosting, na przykładzie naszego forum, to miejsce na którym osadzona jest domena: "make-cash.pl," czyli wszystkie pliki, które ją tworzą. Pisząc bardziej technicznie, hosting to serwer, na którym znajduje się dana zawartość, która udostępniana jest innym. Jest to więc nic innego jak komputer z dostępem do Internetu, który działa cały czas i udostępnia daną stronę lub strony innym użytkownikom Internetu, którzy odwiedzą dany adres.

Co to znaczy, że "domena jest osadzona?" Gdy wpiszemy dany adres do przeglądarki internetowej, to domena odwoła się do danego IP serwera (hostingu) na którym osadzone są konkretne pliki i udostępni nam zawartość. Takie połączenie odbywa się dzięki protokołowi DNS, który przypisujemy do konkretnej domeny.

Definicja dość jasno wskazuje, że hosting jest esencjonalną częścią bez której strony internetowe nie mogłoby istnieć i właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego dostawcy.

Co powinien mieć dobry hosting pod afiliacje?

W przypadku strony pod programy partnerskie, dobry hosting powinien być przede wszystkim szybki i stabilny.

Szybkość działania strony wpływa bezpośrednio na współczynnik odrzuceń. Gdy strona ładuje się więcej niż sekundę czy dwie, to możemy spodziewać się nawet 80-90% odrzuceń, czyli po prostu wyjść ze strony. Taka sytuacja automatycznie przekreśla szanse na zdobycie lead'u i naraża nas na ujemne ROI, jeśli zainwestowaliśmy w reklamy.

Natomiast stabilność to nieprzerwanie dobre działanie hostingu niezależnie od jego natężenia, co jest równie ważne w przypadku większych kampanii, czy nagłego rankowania strony w Google.

W celu poprawy szybkości i stabilności działania strony osadzonej na dowolnym hostingu warto dodatkowo skorzystać z Cloudflare, czyli sieci CDN (ang. Content Delivery Network = sieć dostarczania treści). Sieć CDN to system, który rozdziela treści do centrów w różnych lokalizacjach, dzięki czemu użytkownik może je szybciej otrzymać (poprzez odwołanie do bliższego serwera). Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne, gdy decydujemy się na stronę globalną.

Cloudflare jest w stanie również nieznacznie przyśpieszyć wczytywanie zasobów typu JavaScript czy CSS z hostingu, zabezpieczyć stronie przed atakami, przeciążeniem oraz oferuje dość łatwe w ustawieniu połączenie HTTPS. Poniżej przedstawiamy wykres pokazujący przykładową konwersje strony vs. jej prędkość ładowania. Jak widać, szybkość działania strony jest bardzo ważna, a sporo zależy od samego hostingu:

Graph-of-mobile-site-speed-and-conversion-rate (1).jpg

Poza szybkością i stabilnością, co oczywiście jest bezpośrednim wynikiem jakości podzespołów serwera, ważna jest również sama strona dostawcy.

Większość stron tworzona jest na Wordpress, a ten choć łatwy w obsłudze, to wcale nie takie łatwy w instalacji, więc dobrze, żeby dostawca oferował autoinstalator WordPress. Warto również sprawdzić, czy hosting, który chcemy kupić posiada najnowszą wersję PHP, ponieważ do PHP mogą się odwoływać skrypty z sieci afiliacyjnej, które często wymagają najnowszej (9) wersji. Dobry hosting powinien oczywiście posiadać dział wsparcia, który najlepiej, żeby działał 24/7. Taki dział pozwoli nam wykluczyć wiele możliwości, gdy nasza strona działa źle, lub po prostu odpowie na pytanie czy wina jest po naszej stronie, czy serwera, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Finalnie, dobry hosting powinien mieć rozsądną cenę odnowienia, ponieważ zwykle cykl rozliczeniowy wynosi 1 rok, a to dość mało jak na stronę, szczególnie bloga czy portal. Gdy np. skupiamy się na SEO, to pierwsze miesiące są tak naprawdę przedbiegiem - po pół roku może pojawić się pierwszy sensowny ruch, a finalnie dopiero po roku strona może być jakkolwiek stabilna. Jeśli więc budujemy większy projekt, to zwracajmy uwagę na cenę odnowienia i koszt na przestrzeni lat, a unikajmy promocji, które kuszą tanim pierwszym rokiem, a następnie narażają nas na znaczne koszty.

Natomiast w przypadku hostingu pod drobne, jednoniszowe strony, nastawione na ruch z social media czy szybkie, agresywne, SEO, jak najbardziej można się kierować niską ceną, bo takie strony i tak dość szybko porzucimy.

Hosting zawsze można zmienić, więc nie jest to wybór na zawsze, który nas ogranicza do końca działalności naszej strony!

Cechy dobrego hostingu:

  • Szybkość działania serwera
  • Stabilność działania
  • Przejrzysty Interfejs użytkownika
  • Autoinstalatory skryptów
  • Wsparcie 24/7
  • Rozsądna cena odnowienia

Dobry hosting a specyfika strony

Decydując się na proste, jednoniszowe strony, nastawione pod promocje wielu programów, będziemy potrzebować wielu domen, których rozmiar będzie niewielki. W takim wypadku najlepiej wybrać hosting z relatywnie dobrą przestrzenią, czyli ilością miejsca na dysku i nielimitowaną ilością domen. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, jeśli strony są nastawione na promocje w social media.

W przypadku SEO, trzymanie zbyt dużej ilości domen, które dodatkowo są mocno linkowane, na jednym hostingu, naraża nas dodatkowo na masowe filtry czy bany, więc w tym przypadku powinniśmy ograniczać się do 3-4 domen na jeden hosting. Jeśli jednak chcemy budować większego bloga czy portal, to nie musimy przejmować się ilością domen, jednak powinniśmy zwrócić uwagę na przestrzeń dyskową i szybkość działania dysku. W takim wypadku najlepiej wybrać nieco większy pakiet z dużą przestrzenią dyskową (SSD) i nieograniczonym transferem.

Dodatkowym czynnikiem w przypadku stron pod afiliacje są programy, które promujemy. Strony pod programy partnerskie to również strony promujące portale randkowe, erotyczne, czy programy VOD. Takie strony mogą być negatywnie odbierane przez dostawcę hostingu (szczególnie erotyczne), więc warto wybrać takiego, któremu to nie przeszkadza.

Podobnie jest w przypadku zgłoszeń np. DMCA, a więc warto dowiedzieć się jakie dany dostawca ma podejście do zgłoszeń. Zdarza się bowiem, że jedni takie zgłoszenia ignorują, inni dają nam znać i proszą o usunięcie strony, czy tylko danego loga, a jeszcze inni dociekają. Dobre rozeznanie może oszczędzić nam dużo czasu i zapewnić spokój w działaniu.

Polecane hostingi pod programy partnerskie

Wiemy już jak ważny jest wybór odpowiedniego hostingu pod stronę promującą programy partnerskie, więc porównajmy najlepszych dostawców, którzy mają dość luźne podejście do zgłoszeń czy treści stron, a jednocześnie oferują wysoką jakość usług. Większość wymienionych hostingów oferuje darmową migrację, więc jeśli chcecie opuścić swój aktualny nie za dobrze działający lub kończący się hosting to zrobią to za Was. 

Neteasy

Na Neteasy również znajdziemy autoinstalator Wordpress, ceryfikat SSL od Let's Encrypt, nielimitowany transfer, ilość domen na jednym hostingu oraz dysk SSD. W przypadku tego dostawcy na uwagę zasługuje całodobowe wsparcie, co pozwoli nam szybko wyjaśnić ewentualne problemy. Panel administracyjny nie jest tak rozwinięty jak na Atthost, jednak nadal przyjemny i intuicyjny.

Cena za pierwszy rok z naszą zniżką to 61zł. Kolejny rok to 122 zł.

KOD ZNIŻKOWY (-50% na pierwszy rok): START

Sprawdź pakiet small Neteasy

Druga opcja w Neteasy to pakiet specjalny stworzony pod forum make-cash w dużo niższej cenie. Zmieścimy tam mniej stron, ale dla osób zaczynających lub stawiających landingpage bez dużej ilości ciężkich plików na serwerze pakiet będzie idealny. Typowych LP postawimy tam nawet kilkadziesiąt, typowych stron Wordpress około 5. 

Neteasy - oferta specjalnie

Sprawdź hosting Neteasy ze specjalnym planem przygotowanym z myślą o użytkownikach naszego forum.

Sprawdź pakiet specjalny

 

Atthost

Jest to hosting skierowany głównie dla użytkowników Wordpress, czyli najpopularniejszego systemu zarządzania treścią. Dostawca oferuje nam w każdym pakiecie autoinstalator Wordpress, darmowy certyfikat SSL od Let's Encrypt, nielimitowany transfer i ilość domen na hostingu, indywidualny adres IPv6, dysk SSD oraz całkiem przyjemny panel administracyjny. Support hostingu cieszy się wysoką oceną, jeśli często masz pytania, problemy z działaniem skryptów, wordpress itp to tutaj szybko Ci pomogą!

Hosting polecany pod strony gdzie ważna jest szybkość działania, łatwość instalacji i wydajny hosting.  Cena w kolejnych latach jest stosunkowo podobna. Może być to hosting na długie lata.

Cena za pierwszy rok z naszą zniżką to 87zł. Kolejny rok to 97 zł.

KOD ZNIŻKOWY (-10%): make-cash

Przejdź do Atthost

Cyberfolks

Jest to dobry wybór dla osób które potrzebują dużo miejsca na swoje pliki (25GB w najmniejszym pakiecie). Cyberfolks oferuje autoinstalator Wordpress i innych aplikacji jak Joomla, PrestaShop, Moodle, oferuje certyfikat SSL od Let's Encrypt oraz dysk SSD, jednak najmniejsze pakiety zawierają pewne ograniczenia ilości transferu, baz danych czy kont email, co jest delikatnym minusem. Cena odnowienia jest zdecydowanie wyższa niż w pozostałych hostingach. 

Kod zniżkowy (-10%): 11031582

Przejdź do CyberFolks

 

Porównanie hostingów pod programy partnerskie - tabela

Poniżej przedstawiamy infografikę, która w prosty sposób pokaże różnice pomiędzy wymienionymi hostingami. 

porownanie hostingow.png

Podsumowanie - jaki hosting wybrać pod afiliację?

Wybór hostingu to decyzja, której skutki będziemy odczuwali przez cały czas działania strony, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup. Głównym czynnikiem determinującym wybór dostawcy, czy wielkości hostingu, jest przeznaczenie stron, które na nim powstaną.

Do mniejszych stron jednoniszowych nastawionych na ruch z social media, możemy wybrać lepszy hosting z wyższą ceną odnowienia, bo strony prawdopodobnie porzucimy, a w przypadku SEO powinniśmy brać pod uwagę dłuższą perspektywę. Jednak bezwzględnie należy unikać dostawców, którzy nie zapewniają odpowiedniego wsparcia, autoinstalatorów podstawowych skryptów czy stabilności działania.

Jeżeli nie wiesz jaki hosting będzie dobry pod Twoją stronę daj znać poniżej, postaramy się pomóc! 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Ja od siebie bardzo polecam dhosting - 300 zł rocznie za tzw. elastyczny web hosting (parametry są dostosowywane do aktualnego obciążenia strony). Korzystam z ich usług jakoś od 3 lat i złego słowa powiedzieć nie mogę - support bardzo pomocny, no i sam hosting bardzo wydajny.

Edytowane przez kacp8
Odnośnik do komentarza
  • Ciamciaj zmienił(a) tytuł na TOP 3 polecane hostingi pod afiliacje i programy partnerskie
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Serwis wymieniony wyżej posiada zniżkę z okazji Black Friday 

NetEasy

Na black friday mamy 10% zniżki na konto specjalne dla make-cash.pl z kodem MCBF10
Kod jest ważny do 30 listopada. Cena obniża się z 44,99 zł do 40,49 zł za rok hostingu.

Konto specjalne to 2,5 GB miejsca, brak limitu transferu, darmowe certyfikaty SSL, instalator Wordpress i PHP 8.0.

Link do zamówienia: https://neteasy.pl/special.html

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Ze względu na cenę i to że zaczynam parę projektów na raz i nie mam kasy wybrałem Neteasy, zawsze potem można się przenieść na coś większego. Aktualnie wszystko ok, support pomógł mi z wersjami PHP. Landing page działają szybko, podłączyłem cloudflare. Teraz tylko zdobyć ruch i zgarnąć kasę :D 

Odnośnik do komentarza
  • mysc zmienił(a) tytuł na Jak wybrać hosting pod afiliacje i programy partnerskie - TOP 3 polecane
  • mysc odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .