Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

portfel bitcoin

Właśnie zainwestowałeś w kryptowaluty? Co dalej ? Zostawisz je na platformie, na której je kupiłeś ? Możliwe, ale nie jest to szczególnie polecane. Jeśli serwis zostanie zhakowany to co stanie się z twoimi pieniędzmi? 

Rynki wymiany walut oraz serwery przetrzymują ogromne ilości walut i są głównym targetem hackerów. Istnieje wiele przykładowych serwisów, które zostały zhakowane. Jednym z najsławniejszych przykładów jest zhakowany w 2013 roku Mt. Gox. W wydarzeniu tym ukradzionych zostało około 850 000 Bitcoinów, wartych wtedy więcej niż 450 milionów dolarów ( warte ponad 3 miliardy we wrześniu 2017). Niektóre serwisy takie jak Coinbase twierdzą, że wszystkie wartości tam przechowywane są ubezpieczone przeciwko kradzieży i w razie zniknięcia jakichkolwiek środków zostaną one zwrócone właścicielowi. Nie jest to jednak rzecz, którą chciałbyś testować na własnych środkach.

Możliwość zapłacenia tak dużej stawki nie brzmi kusząco, dlatego warto wybrać najbezpieczniejszą opcję jaką jest przetrzymywanie kryptowalut w portfelu do tego przeznaczonym. Jak to działa ? Powinienem wybrać portfel bitcoin online czy offline ? Jaka jest różnica między portfelami hardware, a software ?

Czym jest portfel BTC ?

Pomimo tego, że odnosimy się do nich jako portfele to bliżej im do kont bankowych online, niż do portfeli, które nosimy w tylnej kieszeni. Z natury bloki nie mogą zostać usunięte z blockchaina, tak samo jak nie mogą być nigdzie "przetrzymywane". Możliwe jednak jest przetrzymywanie dostępu do blockchaina w formie cyfrowych numerów bezpieczeństwa, znanych nam bliżej jako klucz prywatny (coś jak bankowy numer PIN). Kiedy użyty ukazuje posiadany klucz publiczny, przy pomocy którego możemy uzyskać dostęp do adresów naszych walut. To znaczy informacji, które przetrzymywane są w portfelu. Twój krypto portfel jest sposobem na przechowywanie dostępu do twoich walut. Kiedy twój klucz prywatny będzie zgadzał się z kluczem publicznym uzyskasz dostęp do swoich kryptowalut. Odbiegając od tego, że możesz chcieć portfel, by zabezpieczyć swoje środki to powinieneś także wziąć pod uwagę jak masz zamiar używać swoich walut. Dla ich długoterminowego przetrzymywania bezpieczniejszy będzie portfel offline, taki jak portfel software, papierowy czy sprzętowy. Do codziennego użytku najbardziej praktyczne są portfele mobilne i online.

Na dodatek wiele portfeli stworzonych zostało do przetrzymywania tylko jednej kryptowaluty, więc jeśli chcesz przetrzymywać wiele różnych kryptowalut to powinieneś założyć wiele portfeli lub taki, który jest w stanie przechować wiele walut jednocześnie.

Poniżej weźmiemy pod uwagę kilka bardziej popularnych portfeli.

Rodzaje portfeli

Istnieje kilka rodzai dostępnych portfeli, które mogą zostać użyte do przechowywania kryptowalut. Różne ich formaty stworzone zostały dla różnych platform. Możesz nawet użyć papieru, by uniknąć przechowywania swoich walut w cyfrowym formacie. Istnieją trzy różne kategorie portfeli dostępnych do przechowywania krypto-wartości : software, hardware i papier.

Hardware

Sprzętowe portfele to dedykowane urządzenia, które mają za zadanie zapewnić dodatkową warstwę ochrony dla sztywnych metod takich jak papierowe portfele. Dla przykładu używając papierowego portfela twoje środki są bezpieczne, dopóki nie użyjesz komputera, bo jeśli twój PC zostanie zainfekowany to możliwe jest, że twoje konto zostanie zhakowane.

Dla kontrastu sprzętowe portfele mają w sobie chip bezpieczeństwa, który po podłączeniu do komputera za zadanie ma zapewnić możliwość transferu środków bez konieczności bezpośredniego podawania prywatnego klucza. Mówiąc prościej umieszczasz pin na jakimś sprzęcie co oznacza bezpieczniejsze przesyłanie kryptowalut na wątpliwym PC. Jeśli portfel zostanie zgubiony lub zniszczony to istnieje możliwość odzyskania naszych walut na nowy sprzęt - dzięki posiadaniu klucza prywatnego. By tego dokonać musisz podać tak zwane "seed word" (ciąg losowych słów używanych do odzyskiwania swojego portfela i kryptowalut), które otrzymujesz wraz z założeniem portfela.

O ile sprzętowe portfele są najbezpieczniejszym sposobem przechowywania kryptowalut, to ostatecznie ich cena i ilość kryptowaluty jaką przetrzymujesz zdecyduje czy taki sprzęt jest dla ciebie warty zakupu. By zacząć używać takiego portfela najpierw potrzebujesz portfela w postaci programu, który będzie wchodził w interakcję z zakupionym sprzętem. Większość sprzętowych portfeli posiada swoje własne oprogramowania, istnieją również programy takie jak MyEtherWallet, który może być użyty wraz z twoim dowolnym portfelem hardware.

Ledger Nano S

ledger nano s

Ledger Nano S to bardzo dobry portfel , najbardziej popularny model spośród portfeli Ledger. Jest to kompaktowe urządzenie USB na bazie smartcard. Sprzedawany jest taniej niż urządzenie Trezor (ceny zaczynają się od 65$) i możesz uzyskać dostęp do swoich środków bez konieczności podłączania urządzenia do komputera. Oprogramowanie pozwala na korzystanie z ledgera do obsługi wielu walut m.in: Btc, Eth, Ltc, Dash, Zec, Strat, Neo i wiele innych (dodawane są kolejne):

ledger waluty

Opinia o Ledger: Sam posiadam taki portfel i uważam, że jest to super rozwiązanie jak ktoś zainwestował trochę większą ilość gotówki. Staram się na nim trzymać wszystkie waluty jakie tylko są dostępne z listy wyżej.

Software

Portfele software jak można się spodziewać oparte są na oprogramowaniu komputerowym. Dostępne są w trzech formach: desktopowe, mobilne i online.

Portfele desktop'owe są komputerowymi programami, które przechowują twoje waluty bezpośrednio na twoim PC czy laptopie. Jedną z głównych ich zalet jest to, że oferują kompletną kontrolę nad kryptowalutami nie opierając się przy tym na interfejsie osób trzecich. Istnieje oczywiście druga strona medalu, bowiem całe bezpieczeństwo leży wyłącznie w twoich rękach. Jeśli twój sprzęt ulegnie uszkodzeniu lub zostaniesz zhakowany to twoje kryptowaluty mogą przepaść na zawsze (jeżeli masz seed - możesz je przywrócić). Strach przed byciem zhakowanym jest głównym powodem, dla którego niektórzy wolą używać do tego celu nieużywanych lub pozbawionych internetu komputerów. Jest to tak zwany "cold storage".

Mobilne portfele działają poprzez aplikację na twoim telefonie. Główną zaletę mobilnych portfeli stanowi szybki i prosty dostęp oraz możliwość użycia kryptowalut w fizycznym sklepie. Portfele te występują w dwóch formatach: jedne z nich przechowują twoje kosztowności bezpośrednio na twoim telefonie (takie same wady i zalety jak desktopowe portfele), drugim rodzajem są portfele pozwalające na dostęp do serwerów online (takie same wady i zalety jak portfel online).

Portfele online - by uzyskać do nich dostęp potrzebny jest oczywiści internet, dostęp możliwy jest z każdego urządzenia. Portfele te mogą być również połączone z portfelami desktopowymi i mobilnymi. Jednak ich główną wadą jest przechowywanie prywatnego klucza częściej po stronie właścicieli serwisu, niż lokalnie na twoim sprzęcie. Wymaga to dużego zaufania do właścicieli i twórców takiego portfela.

Istnieje wiele różnych rodzai portfelów typu software. Jedne mają możliwość przechowywania wielu różnych kryptowalut, inne tylko jednej. Niektóre wymagają pobrania kodu na twój sprzęt, inne zapewniają, że większą część potrzebnej mocy obliczeniowej pokryje serwer.

Electrum

electrum portfel

Electrum jest jednym z najwcześniej stworzonych i udostępnionych portfeli. Dostępny jako portfel desktopowy lub na androida. Jego zaletami są: prędkość, zabezpieczenia i stabilność. Jest on również kompatybilny z urządzeniami Ledger i Trezora jako dodatkowa ochrona. Z drugiej jednak strony interfejs użytkownika jest bardziej skomplikowany w porównaniu z innymi portfelami, dlatego może okazać się nieszczególnie trafionym wyborem dla początkujących.

Exodus

exodus portfel

Kolejny darmowy portfel, który staje się jeszcze bardziej popularny to Exodus. Portfel ten może służyć do przechowywania wielu ważniejszych kryptowalut, został również wyposażony w możliwość wymian jednej kryptowaluty na drugą. Aktualnie nie jest jednak dostępny na urządzenia mobilne.

Jaxx

jaxx portfel

Dostępny zarówno jako portfel desktopowy i mobilny (iOS & Android) Jaxx jest jednym z najbardziej popularnych darmowych portfeli software. Wspiera Bitcoina oraz wiele innych głównych kryptowalut i tak jak poprzedni ma możliwość wymiany walut w kilku prostych krokach. Polecam! 

Papier

Papierowy portfel to zwyczajnie wydrukowany kawałek papieru zawierający adres portfela i prywatny klucz zapisany jako QR kod. Ich przewagą z pewnością jest to, że są one formą "cold storage", nie potrzeba dla nich dostępu do internetu co zmniejsza ryzyko bycia zhakowanym. Są one również najtańszą możliwą opcją na przechowywanie w takim formacie.

Papierowe portfele są jednak uważane jako bardziej pogmatwane i trudniejsze do ustawienia niż portfele typu software. Jeśli zgubisz taki portfel bez odpowiedniego backup'u to twoje kryptowaluty będą niemożliwe do odzyskania. Na dodatek do ich obsługi nadal potrzebujesz jakiegoś urządzenia, które może zostać zhakowane.

Na zakończenie, jeśli często używasz kryptowalut do zakupów czy wymian to używanie papierowego portfela może okazać się dość męczące, a ich niewłaściwe użycie może skończyć się zablokowaniem dostępu do twoich walut.

Bitcoin Paper Wallet

bitcoin papier

Jest to strona oparta na kodzie javascript (free open source), gdzie możesz wygenerować prywatny i publiczny klucz do przechowywania swoich BTC, a następnie wydrukować taki portfel na własnej drukarce. Uzyskany papier będzie zawierał twoje klucze oraz kod QR, co pozwali Ci na bezpieczne przechowywanie portfela oraz twoich walut.

Podsumowanie

O ile nie istnieje w 100% bezpieczna metoda na przechowywanie twoich kryptowalut, to wiecznie rosnąca ilość różnych portfeli sprawia, że wybór produktów jest o wiele bardziej rozbudowany. Jeśli twoim głównym priorytetem jest bezpieczeństwo to wybierz sprzętowy portfel, gdy chcesz mieć wygodny dostęp to wybierz portfel mobilny lub online.

Idealną metodą byłoby połączenie kilku opcji dla zapewnienia jak największego bezpieczeństwa. Dla przykładu, jeśli masz odłożone 10 000$ to zazwyczaj nie nosisz ich ze sobą w kieszeni. To samo tyczy się kryptowalut, dla ich większej ilości rozważ cold storage lub portfel typu hardware, z którego do codziennego użytku będziesz mógł przesyłać małe ilości walut na twój portfel online.

Niezależnie jaką metodę używasz to upewnij się, że posiadasz jakiś backup. O ile hackerzy są realnym zagrożeniem w świecie kryptowalut to okazuje się, że więcej kryptowalut zostało zgubionych przez osobistą nieuwagę niż rezultat ataku hackierskiego. Zawsze trzymaj dane backupowe w bezpiecznym miejscu. Jeśli twój portfel posiada seed word to upewnij się, że nigdy ich nie zgubisz.

Sprawdź również nasz ranking najlepszych giełd kryptowalut oraz giełdy bez kyc!

Nigdy nie zakładaj portfela na nieznanych stronach! Mogą one później Cię okraść!

Inne polecane tematy:

 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!
  • Ciamciaj zmienił(a) tytuł na Najlepszy portfel Bitcoin (i altcoin) 2018 - porównanie
  • Ciamciaj przypiął/eła ten temat

@Ciamciaj  Mam pytanie podstawowe (uprzedzam). Nie wiem czy dobrze rozumiem.

"portfelem" jest również każda giedła? Mam tu ma myśli fakt tego czym różni się porfel od giełdy (oprócz zabezpieczeń) ? 
Jak wygląda płacenie z porfela np jaxx od płacenia z giełdy binance? Binance pobiera jakiś miliprocent a płacać porfelem jak to wygląda? Nie widzę tam zadnego cennika. 

Odnośnik do komentarza

Na giełdzie Twoje środki nie należą do Ciebie, ponieważ nie posiadasz kodu seed portfela. Możesz stracić te środki na giełdzie jak ktoś ich okradnie, a przy własnym portfelu za wszystko odpowiadasz sam (nie jest to takie straszne, jest bezpieczniejsze niż giełda).

Koszt transakcji to tyle ile sieć wymaga w danym momencie. Wysyłanie z portfela będzie zwykle tansze. 

Giełda - masz swój adres, ale portfel nie nalezy do Ciebie, nie masz do niego prywatnych kluczy.

Portfel - jesteś całkowitym właścicielem adresu, możesz go odtworzyć na dowolnym urządzeniu. 

Odnośnik do komentarza

@Ciamciaj ok dzięki. No dobra ale np na blockchain info zakladam portfel ale nigdzie nie widze jakies so oplaty za przesylanie . Gdzie to znajde? 
Widze tez ze jest tam opcja kupna z konta bankowego. Czy nie lepiej od razu tam kupic? Potrzebuje wpisac dane , ale czy do niewielkich kwot wymagają dokumentów itp ? Jeśli tak to od kiedy bo chyba się pozmieniało trochę

Edytowane przez heado
Odnośnik do komentarza

@heado blockchain.info to portfel webowy, służy do małej ilości walut. W momencie jak chcesz wysłać transakcję to wybierasz opłate transakcyjną. 

Możesz tam kupić ale nie z konta bankowego a z karty debetowej/kredytowej. Do 300$ jest chyba bez opłaty. To wszystko jest u nich na stronie opisane, naprawdę musisz zacząć czytać ze zrozumieniem, bo Cię w krypto okradną. 

Odnośnik do komentarza

No dobra ale za cholere nie moge znaleźć opłat ! możesz mi to wskazać? Ile zapłacę za wysłanie bitcoina dalej (zapłacenie nim)  z blockchain.info ?

//

ok znalazlem cos takiego - nie ma to jak KONKRETY...

Korzystanie z naszego portfela jest zupełnie darmowe, jednakże pobierana jest drobna opłata jeśli Twoja transakcja przejdzie do górników, którzy wspomagają przepływ transakcji w sieci Bitcoin. Aby zapewnić stałe i niezawodne potwierdzanie Twoich transakcji, nasz portfel automatycznie uwzględni odpowiednią opłatę, obliczoną na podstawie rozmiaru Twojej transakcji oraz poziomu natężenia ruchu w danym czasie. Przed wysłaniem swojej transakcji, możesz wyświetlić uwzględnioną opłatę, którą zalecamy. Jeśli chcesz ustalić swoją własną opłatę, możesz to zrobić w dziale "Wysyłanie Zaawansowane". 

Edytowane przez heado
Odnośnik do komentarza

@heado Ale wiesz, że nie mogą podać Ci dokładnie konkretów? Zmienia się sieć bitcoin, jest obłożenie i zmienia się zapchanie mempoola i tym samym zmieniają się opłaty za transakcje. Były już po 50$, teraz są nawet po 0.5$. Nie moga na stałe podać jednej wartości. 

Przy próbie wysłania masz opcje wyboru ile chcesz zapłacić. 

Odnośnik do komentarza

@Ciamciaj no chociaż tyle że przy przy próbie wysłania wiem na co się "piszę"

ale to trochę mało. Jest milion możliwości. A te opłaty za wysyłanie wcale nie są takie małe. Może kiedyś jak bitcoin był po 800zł (pamiętam dobrze) to ok. Ale teraz. To jak ja ma kupic 500zł to mogę stracić więcej niż to jest wszystko warte nie licząc innych opłat i ryzyka kursowego.

ta "zabawa" może się okazać w koncu bez sensu i okaże się że koniec końców (anonim założyciec btc) będzie nas kosił jak teraz Bangsterzy, Tak wiem upraszczam nadto ale jeśli sam nie wiadomo "skąd te opłaty" to wiedz że coś jest nie tak.

Edytowane przez heado
Odnośnik do komentarza

@heado Ale to Ty nie wiesz skąd te opłaty. Każdy kto przeczytał podstawy jak działa bitcoin, czym sa potwierdzenia w blockchain wie czym są te opłaty. Robisz z tego jakąś banksterkę, a po prostu nie chce Ci się zainteresować i przeczytać jak to wgl działa. 

Opłaty możesz również sam wyliczyć w zależności od tego jak obciążaony jest mempool. Możesz wysyłać BTC z własnego portfela i wtedy wszystko masz jak na tacy. Możesz dać oplate nawet 1 satoshi tylko nie wiadomo czy wtedy transakcja przejdzie albo jak długo będzie to trwało. 

Edit: pomyliłem się, dziś opałaty sa nawet mniejsze:

1.png

2.png

Wszystko masz jak na tacy, w zależności od wielkości transakcji fee się zmienia. Wiedziałbyś to jakbyś choć raz zajrzał w jakieś materiały o transakcjach w sieci BTC, ale wolisz gadać bzdury o banksterce i anonimowym założycielu (które nie wiem jak na fee zarabia - nie wiesz widocznie jak działa Bitcoin). 

Odnośnik do komentarza

@Ciamciaj ok dzięki za rozjaśnienie. No nie wiem widocznie dużo. Ten screen to z jakiego porfela? I wgle jaki polecisz do małych kwot??

Albo np electrum. Ten portfel na kompa. To przyjmijmy że naładuje go w bitomacie ? jakie beda oplaty wyslania btc tam? chyba za darmo ? natomiast jakie beda oplaty wysllania z tego porfela np na gielde? Na stronie electrum nie moge znowu znalezc nic o oplatach Czy nie lepiej od razu wyslac na gielde ?

Odnośnik do komentarza

@heado Ten screen jest z blockchain.info o którym pisałeś parokrotnie, nawet go nie przejrzałeś? 

2 godziny temu, heado napisał:


To przyjmijmy że naładuje go w bitomacie ?

Nie rozumiem znaku zapytania tutaj, to przyjmujemy czy nie? Nie ma opłaty za przyjęcie transakcji, chyba nigdzie. To sam ustalisz ile chcesz zapłacić. Patrząc po tym jak wczytujesz się w działanie transakcji Bitcoin - nie określisz dobrze opłaty, sugeruje wybrać domyślną. Możesz od razu na giełdę, ale długotrwałe trzymanie środków na giełdzie jest niebezpieczne. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość BitcoinBolek

Najlepszy BTC portfel dla początkujących jest Arbolet . Znalazłem informacje ze źródeł innych niż oficjalna strona internetowa tutaj    http://czymjestarbolet.blogspot.com/p/home-page.html i https://www.kryptoportal.pl/wiadomosci/arbolet-net-czeski-portfel-pln-czk-przeglad-i-informacje/ . Myślę, że to niezwykły projekt. Czy masz z tym jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
  • Ciamciaj zmienił(a) tytuł na Najlepszy portfel Bitcoin (i altcoin) 2019 - porównanie
  • 3 miesiące temu...

Ja polecam te portfele, które warto sobie protestować w każdym mamy dostęp do seeda itd:

Na komórkę:

Multi Wallet czyli taki na którym można trzymać kilka walut:

Jaxx Liberty-czasem się zwiesi, lecz gdy mamy 12 wyrazowe frazy lub na kilku urządzeniach wystarczy go tylko od nowa wgrać

Coinomi - fajny sprawny portfel, w którym można trzymać też mnie popularne kryptowaluty jak i tokeny (można je dodać manualnie)

Edge - ma monero i wiele innych.

Ethos - też dość ciekawy wallet

Imtoken 

Exodus - portfel na PC - bez problemu można wgrać do niego klucze np. Jaxx - mała uwaga bierze dużo wyższe opłaty w porównaniu do innych portfeli.

 

Single Wallet - Tylko do BTC:

Mycelium - dobry i sprawny portfel.

Electrum - także prosty portfel, można mieć go na komputerze, jak i pendrive.

Samourai-portfel na adresach segwitowych

Copay

BlueWallet-posiada także wallet BTC lightning

 

Portfel hardware polecam Ledgera nano X oraz starszą wersję nano s.

 

 

Edytowane przez marek505
  • Super 1
OKFL1Th.png
 
Odnośnik do komentarza
  • Ciamciaj zmienił(a) tytuł na Najlepszy portfel Bitcoin (i altcoin) 2020 - porównanie
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dla tych, którzy zastanawiają się nad inwestycją w portfel sprzętowy mam chyba cenne info. To raczej ostrzeżenie przed portfelem KeepKey. Niedawno popsuł mi się już drugi. Naprawdę, jak na sprzęt, który kosztuje sporo, to bardzo dziwna przypadłość. Rozumiem, że jakby popsuł się jeden - nie ma rzeczy które się nie psują. Ale 2 w ciągu półtora roku? I to do tego jest urządzenie, które obsługuje konta, na których zazwyczaj leży niemała wartość. Utrata dostępu do tej wartości naprawdę może zaboleć. I co z tego, że to najładniejszy, najbardziej ekskluzywnie wyglądający portfel ze wszystkich sprzętowych, jeśli możesz przez niego stracić naprawdę dużo. Przerzuciłem się na o wiele brzydszy, na o wiele mniej czytelny Trezor.

Jakby ktoś chciał (mimo ostrzeżenia) to mam na sprzedaż trzeci nowiutki, nie rozpakowany, zaplombowany i elegancki KeepKey. :)Cena 20 $ w BTC, ETH, TRX lub NANO. Kupiłem go za 80$.

sell.jpg.91d7147cb2b249f873a95a28a9998a36.jpg

Tutaj promocyjna cena dla porównania: https://shapeshift.com/keepkey

Jakby ten wpis został uznany za niezgodny z regulaminem, albo zasadami tego forum, to proszę o usunięcie tej jego części, która jest ogłoszeniem. Pierwsza część to ostrzeżenie przed tym sprzętem i dobrze by było jakby została. Ogłoszenie można potraktować jako żart, bo po powyższym wpisie nikt i tak tego nie kupi ;). A nawet jak ktoś jednak będzie chciał to zapytam się wtedy jeszcze dwukrotnie czy aby na pewno.

Edytowane przez tomant

binance.com - największa giełda kryptowalutowa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 14 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .