Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Optymalizacja kanału - jak rozwinąć kanał Youtube

1.png

Zacznijmy od nauczenia się krok po kroku jak zoptymalizować Twój kanał na YT, by mógł być w łatwy sposób odkrywany przez użytkowników. Sprawimy, że będzie przyciągał uwagę widza i zachęci go do zasubskrybowania.

 

1. Stwórz ciekawą grafikę kanału

Dodanie doskonałej grafiki (zdjęcia w tle) na samej górze kanału na YouTubie jest bardzo ważne, ponieważ sprawia, że Twój kanał wygląda wtedy na bardziej interesujący. Upewnij się, że zdjęcia oraz treści są na samym środku banneru, a nie na krawędziach, by mogły być wyświetlone na urządzeniach mobilnych. Na dole swojego banneru możesz dodać linki do swoich profili społecznościowych: link do swojej strony, Google+, Twittera i innych. 

 

2. Stan i funkcje

Wejdź na swój kanał, następnie kliknij "Menedżer filmów", potem w z lewego menu wybierz "Kanał". W podmenu kliknij na "Stan i funkcje". 

  • Upewnij się, że wszystkie funkcje są włączone: Monetyzacja, Dłuższe filmy, Adnotacje zewnętrzne, Miniatury niestandardowe itd.
  • Upewnij się, że wszystkie pola zawierające te funkcje mają kolor zielony. Dla przykładu, jeśli chcesz zarabiać na swoich filmach, musisz włączyć "Monetyzację" i połączyć swój kanał YouTube z kontem AdSense. Ważniejsze jest jednak włączenie dłuższych filmów. W innym przypadku będziesz ograniczony do filmów o maksymalnej długości 15 minut
     

3. Weryfikacja Twojej domeny z Google Search Console

Jako webmaster powinieneś zweryfikować swoją domenę z Google Search Console. Kiedy już to zrobisz, możesz dodać do filmu link do swojej strony. Domenę możesz zobaczyć w sekcji "Powiązana strona" w dziale "Zaawansowane".

 

4. Muzyka komercyjna

Nie korzystaj z żadnej muzyki komercyjnej. YouTube dostarcza darmową muzykę, którą możesz umieścić w swoim filmie. Nigdy jednak nie korzystaj z utworów, które znalazłeś w sieci.

 

5. Zaawansowane ustawienia kanału

Teraz możesz przejść do sekcji "Zaawansowane" w menu "Kanał".

2.png

  • Po pierwsze, przejdź do ustawienia "Kraj" i ustaw narodowość Twojego kanału
  • Uzupełnij "Słowa kluczowe kanału". Używaj tylko słów kluczowych związanych ze swoim kanałem
  • Zaznacz "Reklamy" jeśli chcesz monetyzować swój kanał. Pamiętaj, by wyłączyć reklamy oparte na zainteresowaniach
  • Następnie zobaczysz opcję "Łączenie z kontem AdWords". Jeśli posiadasz konto AdWords, połącz je z kanałem. Kliknij na "Połącz z kontem AdWords" i wpisz numer swojego konta
  • Jeśli używasz Google Analytics, wpisz swój identyfikator śledzenia w "Identyfikator śledzenia usługi w Google Analytics". Pozwoli Ci to śledzić dokładne statystyki swojego kanału w Google Analytics. Nawet, jeśli nie zamierzasz z tego korzystać w tej chwili, warto to zrobić.
     

6. Domyślne ustawienia przesyłania

W menu "Kanał" znajdziesz "Domyślne ustawienia przesyłania". Są to ustawienia, które zostaną zastosowane do Twoich przesyłanych filmów. Oznacza to, że możesz ustawić domyślne tagi, ustawienia prywatności, ustawienia komentarzy, język oraz inne funkcje. 

  • W "Prywatność" zaznacz "Publiczne"
  • Rozwiń listę "Kategoria" i ustaw kategorię "Poradniki i styl". Google uwielbia filmy typu how-to, dlatego powinieneś oznaczać swoje filmy jako poradniki
  • Upewnij się, że ustawiłeś "Licencja" na "Standardowa licencja YouTube"
  • Nie uzupełniaj pola "Tytuł", ponieważ nie będziesz używał tego samego tytułu dla wszystkich swoich filmów. Pozostaw to pole puste
  • W polu "Opis" wciśnij Enter, a potem wciśnij na przykład kilka razy podkreślnik. Pozwala to zwiększyć czytelność. Możesz potem dopisać coś w stylu "Odwiedź moją stronę", po czym dodać adres swojej witryny. Możesz też podać swój profil na Facebooku, Twitterze, G+
  • W sekcji "Tagi" używaj tylko tagów opisujących Twój produkt lub usługę. Dobrym posunięciem jest również używanie jednego tagu dla wszystkich swoich filmów, przez co sprawisz, że będzie on dla Ciebie unikalny
  • W "Komentarze i oceny" zaznacz "Zezwalaj" dla obu opcji. Google kocha komentarze i oceny, ponieważ oznaczają one, że ludzie oglądają Twoje filmy
  • Jeśli nie chcesz, by wszystkie Twoje filmy były od razu monetyzowane, odznacz opcję "Zarabianie". Możesz wybrać jakie filmy będą monetyzowane, gdy już je wrzucisz
  • Wybierz w jakim języku jest Twój film w "Język filmu"
  • W "Oświadczenie o napisach" wybierz "Materiał nigdy nie był emitowany w telewizji w USA"
  • Na końcu uzupełnij "Lokalizacja filmowania"

Gdy już zakończyłeś optymalizację kanału, przejdźmy do optymalizacji filmów!

 

 

Optymalizacja filmów Youtube

 

Zdobywanie dużej ilości wyświetleń może wydawać się dużym wyzwaniem, ale nie jest to aż takie trudne, gdy masz odpowiedni plan. Pomyśl o tym - nigdy nie utworzyłbyś posta na blogu bez wcześniejszej jego optymalizacji.

Z optymalizacją filmów jest tak samo. Musisz traktować swój film tak samo, jak traktujesz wpis na blogu.

 

1. vidIQ Vision

Na samym początku zainstaluj wtyczkę vidIQ Vision (https://vidiq.com/apps/vision/). Kiedy już to zrobiłeś, zauważysz ikonkę "IQ" w prawym górnym rogu przeglądarki. Przejdź do swojego kanału YT i odśwież go. Teraz gdy spojrzysz pod jakiś film, zobaczysz panel vidIQ. Pozwala Ci on ujrzeć mnóstwo cennych informacji jak np. średnią ilość wyświetleń, ilość wyświetleń na godzinę, ilość subskrybujących, którą wygenerował konkretny film oraz wiele więcej. Nawet darmowe konto daje mnóstwo możliwości.

 

 

2. Tagi

Zawsze taguj swój film używając słów kluczowych odpowiednich dla danego filmu. Jeśli dodałeś jakieś tagi w "Domyślnych ustawieniach przesyłania", pojawią się one dla każdego nowego filmu.

Poza tagami dodanymi jako domyślne, możesz dodać również inne podczas wrzucania filmu. Pamiętaj, że dzięki vidIQ możesz zobaczyć tagi używane przez innych YouTuberów.

 

3. Tryb prywatny

Wrzucając film ustaw go jako "Prywatny". Będziesz wprowadzał do niego kilka zmian, więc nie chcesz go przypadkowo opublikować przed rozpoczęciem optymalizacji. Przejdź do "Podstawowe informacje" i ustaw film jako "Prywatny". 

 

4. Tytuł

Spraw, by tytuł był jasny i czytelny. Nie przepełniaj go słowami kluczowymi, ponieważ Google jest raczej inteligentne i przewidzi co chciałeś zrobić. Używaj naturalnego języka oraz pełnych zdań. Musisz utrzymać równowagę pomiędzy Twoimi słowami kluczowymi a czytelnością.

 

5. Opis

Kiedy już wybrałeś swój tytuł, skopiuj go i wklej na samej górze swojego opisu. Staraj się pisać opisy na około 400 słów i podawaj możliwie jak najwięcej informacji. Pomyśl o swoim filmie jako o swego rodzaju wpisie na blogu. 

Oto mała rada jeśli chodzi o pisanie dobrych opisów. Czy nie byłoby fajnie, gdybyś mógł przejść do momentów kluczowych w 60-minutowej prezentacji? Jest to jak najbardziej możliwe. Na przykład, Twój film ma 3 minuty długości, a Ty zaczynasz omawiać kluczowy punkt w 1:10.

W opisie możesz więc napisać: "1:10: Zaczynam mówić o [tutaj temat]". Kiedy opublikujesz film, YouTube zamieni Twoje cyferki w klikalne linki przenoszące użytkownika do danego punktu w filmie. Możesz pomóc zarówno Google, jak i użytkownikom o czym jest film używając tzw. timestamp'ów.

 

6. Notyfikacje Push

Jeśli podłączyłeś swoje konto Google+/Twitter, po prawej stronie w "Menedżer filmów" znajdziesz ikonki Twittera i G+, obok których znajdują się klikalne pola. Zaznacz te pola. Potem skopiuj cały swój opis filmu i wklej go w malutkie pola nad ikonkami. Musisz to zrobić, ponieważ jest wiadomość wysyłana do wszystkich Twoich subskrybujących.

 

7. Miniatura

Następną rzeczą, którą musisz stworzyć jest miniatura. Stwórz obraz o rozdzielczości 1280x720 i ipewnij się, że zawiera puste tło z opisem Twojego filmu. Dodaj swój opis do miniatury. Teraz Google będzie potrafiło przeczytać o czym jest film.

 

8. Tłumaczenia

Każdy z Twoich filmów musi mieć włączone tłumaczenia. Kliknij zakładkę "Tłumaczenia", wybierz język swojego filmu w "Język oryginału", następnie w "Przetłumacz na" zaznacz popularniejsze języki i kliknij "Translate".

 

9. Karty

Na górze strony wybierz zakładkę "Karty". Na chwilę obecną ta funkcja dostępna jest tylko dla użytkowników stacjonarnych. Możesz dodać do pięciu kart do swojego filmu. Te karty przekierują użytkownika do konkretnego linku, wyświetlając obrazy, tytuły oraz call-to-action zależne od typu karty. Używając Kart YouTube możesz wysłać ludzi ze swojego filmu na swoją stronę. Możesz ustawić ich wyświetlanie oraz znikanie w dowolnym momencie filmu.

 

Kiedy wprowadzisz te optymalizacje, możesz opublikować swój film :)

  • Super 10
  • Dzięki! 1

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Dodam jeszcze, że jest to raczej podpowiedź sugerująca testy i optymalizację CPC :) Jednym właśnie ze sposobów optymalizacji CPC jest właśnie wyłączenie reklam bazujących na zainteresowaniach.

  • Super 1

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza
  • Moriarty przypiął/eła ten temat
  • 11 miesięcy temu...
Cytuj

7. Miniatura

Następną rzeczą, którą musisz stworzyć jest miniatura. Stwórz obraz o rozdzielczości 1280x720 i ipewnij się, że zawiera puste tło z opisem Twojego filmu. Dodaj swój opis do miniatury. Teraz Google będzie potrafiło przeczytać o czym jest film.

Hej, tutaj chodzi po prostu o napis na obrazku, o nazwę pliku miniatury, czy o coś jeszcze innego? Bo nie rozumiem do końca tego punktu. Skąd Google to odczytuje?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ja zawszę tworzę miniaturkę na Youtube wg takie wzoru:

  • Obraz 1280x720 
  • Nazwa obrazu związany z głównym keywordem
  • We właściwościach obrazu(prawy i detale):
  1. Tytuł taki sam jak nazwa

  2. Napisy związane z głównym keywordem

  3. Dodać kilka tagów związanych z filmem/obrazem
  4. I tak samo dodać komentarz związany z głównym słowem kluczowym/filmem

Również robię to dla pliku video :) Taka moja metoda. Nie wiem czy to na 100% pomaga ale zawsze warto to dodać.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .