Skocz do zawartości

Paypal - kasa rozliczona, ale nie wypłacona z konta.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

Słowem wstępu kiedyś działem ostro w CPA/PPA itp. Nazbierało się trochę kaski na PP, którą rozliczałem rok do roku (kiedyś tylko kasę z sieci dostawałem na PP). Potem juz w dalszych latach przygody z tego zrezygnowałem i wszystko szło normalnie na konto w Polsce :)

Pytanie bo sprawa jest specyficzna, ja wiem, że rozliczałem dochód z PP, ale to wszystko wobec kursu dolara który obowiązywał wtedy. A co jeśli chciałbym wypłacić całą kasę teraz na konto bankowe? US będzie robić problemy? (bo np. kurs dolara poszedł w górę). Dokładnych kwot nie zdradzę ale raczej są to 4cyfrówki.

Z góry dzięki za pomoc, trochę nie wiem jak się za to zabrać :) 

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Jeśli dobrze rozumiem to zlecałeś wypłatę z platformy na konto PayPal, a rozliczałeś się dopiero jak środki z PayPala przelewałeś na konto bankowe?
Jeśli tak jest to robiłeś to źle.

1. W przypadku wielu sieci afiliacyjnych jest tak że wraz ze zleconą wypłatą generuje się rachunek, który jest dokumentem. Dokument też zawiera kwotę jaką wypłaciłeś i w jakim miesiącu i dniu to było.
Powinieneś rozliczać się na podstawie zleconej wypłaty z sieci, a nie na podstawie dnia przelania środków z PayPal'a na konto bankowe.

 

2. Natomiast jeśli chodzi Tobie oto że wypłacałeś środki na PayPal i rozliczałeś się z tego i teraz chcesz wypłacić te środki na konto bankowe, to żadnego podatku już nie płacisz bo już się z tego rozliczyłeś.

Napisałem dwie wersję bo trochę ciężko zrozumieć o co dokładniej Tobie chodzi.

💰 Sprawdź mój mentoring z Afiliacji i Erotyki 💎 Darmowy serwer Discord
spacer.png

Odnośnik do komentarza

Trochę rozjaśnię temat.

Były to sieci typu ShareCash, Adnooka (*), które wypłacały po prostu na PP bez żadnego rachunku. Z reguły jedna wypłata na miesiąc, ja dochody roczne sumowałem miesiąc do miesiąca i na podstawię kursu dolara z dnia poprzedniego przeliczałem (na podstawie kwoty przelewu na PP nie transferu PP > Bank) . A że kasy nie wypłacałem i zostawiłem na PP, coż czekałem na lepszy kurs dolara. Po prostu cześć swojej działaności w 100% miałem opartej na PP, a już potem jak mi się odechciało takich kombinacji to po prostu brałem bank wire na swoje PL konto. 

Odnośnik do komentarza

Powinieneś robić tak:

Wypłata w $$$ ---> Paypal (od razu płacisz podatek z całego miesiąca) --- > Konto bankowe
Czyli w momencie otrzymania środków, sprawdzasz jaki był kurs dnia poprzedniego i na podstawie kursu płacisz dany podatek.

Bo jeśli robiłeś tak że sumowałeś sobie całą zarobioną kwotę w ciągu roku i brałeś obecny kurs dolara to robiłeś to nieprawidłowo.
Kombinowanie przy podatkach zawsze jest złe. Dlatego zawsze należy pójść do swojego Urzędu Skarbowego lub do dobrej księgowej, która pewnie znalazłaby kilka korzystniejszych rozwiązań.
 

Cytat

15 ust. 1 zdanie drugie ustawy podatkowej, do przeliczenia kosztu wyrażonego w walucie obcej na złote należy zastosować kurs średni ogłaszany przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu, tj. poprzedzającego dzień wystawienia faktury (rachunku) lub innego dokumentu.

 

  • Super 1

💰 Sprawdź mój mentoring z Afiliacji i Erotyki 💎 Darmowy serwer Discord
spacer.png

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, id-user napisał:

Powinieneś robić tak:

Wypłata w $$$ ---> Paypal (od razu płacisz podatek z całego miesiąca) --- > Konto bankowe
Czyli w momencie otrzymania środków, sprawdzasz jaki był kurs dnia poprzedniego i na podstawie kursu płacisz dany podatek.

Bo jeśli robiłeś tak że sumowałeś sobie całą zarobioną kwotę w ciągu roku i brałeś obecny kurs dolara to robiłeś to nieprawidłowo.
Kombinowanie przy podatkach zawsze jest złe. Dlatego zawsze należy pójść do swojego Urzędu Skarbowego lub do dobrej księgowej, która pewnie znalazłaby kilka korzystniejszych rozwiązań.
 

 

Dokładnie tak robiłem (liczyłem od momentu otrzymania środków a potem suma z tego do rocznego rozliczenia), z tą różnicą, że kasa została na PP a nie była na bieżąco przelewana na konto bankowe. Może trochę namieszałem w poprzednich postach.

Edytowane przez daninho
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Poradnik podatkowy - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Super
      • 3 odpowiedzi
    • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
      Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

      Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
        • Super
      • 7 odpowiedzi
    • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
      W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

      Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
        • Super
      • 2 odpowiedzi
    • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
      Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
        • Dzięki!
        • Super
      • 13 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .