Skocz do zawartości

Poradnik uploadera PPD


noutilus

Rekomendowane odpowiedzi

Poradnik dla początkującego uploadera PPD

 

Niniejszy poradnik jest zbiorem moich przemyśleń, strategi i metod zarabiania w systemie Pay Per Download zwanym dalej PPD. Postaram się tu w jak najprostszy sposób przedstawić obecną sytuację występującą na tym rynku i oprowadzić po najlepszych stronach oferujących zarobek na PPD.


 

Prolog

 

Poradnik powstał z tej inicjatywy iż w ostatnim okresie miałem dość dużą grupę osób, chcących zarabiać na PPD, nie wszyscy z nich jednak byli przekonani i część z nich zrezygnowała, a ja po prostu straciłem cenny czas na tłumaczeniu im podstawowych informacji. Tak, wiec doszedłem do wniosku że napiszę poradnik, który rozwieje wszelakie wątpliwości a osoby, które nadal będą miały kłopot z miłą chęcią przyjmę pod swoje skrzydła tylko z tym że po przeczytaniu tego poradnika będzie padać mniej zbędnych pytań.

Przed przystąpieniem do wstępu i bardziej rozszerzonych informacji, przejrzałem archiwum mojego komunikatora w celu przeglądnięcia rozmów z osobami chcącymi zacząć zarabiać na rynku PPD i wypisałem pytania, które mogą się przydać jako wyjaśnienie kilku kwestii.
Zadawane pytania:

Co to jest Pay Per Download (PPD)?
Być może pytanie dla niektórych wydaje się śmieszne ale miałem kilka osób, które nie wiedziały co to jest.

PPD - Pay Per Download - model rozliczeń, w którym pieniądze dostajemy w zamian za pobranie danego pliku przez użytkownika. W hostingach typu PPD kwota ustalana jest z góry za 1000 pobrań i zależy od kilku czynników, typu rozmiar pobieranego pliku lub kraj, z jakiego jest pobierający.

Czym jest shell?

Konto Shell - konto użytkownika stworzone dla niego na serwerze (przeważnie w systemie Linux) posiadające łącze 100Mbps, przez co upload i download wykonywać możemy w sposób błyskawiczny. Jego obsługa odbywa się w sposób zdalny poprzez SSH lub VNC (zalecane).Jaka jest obecna sytuacja z remote uploadem ?
W obecnej sytuacji remote upload nie wchodzi w grę, jest zbyt trudno przekopiować pliki zdalnie, nawet jeśli hosting umożliwia taką opcję.

Za ile jest najtańszy shell i z jakimi parametrami ?
Obecnie najtańszy shell jest dostępny w cenie 20 zł na platformie sprzętowej Intel® Xeon® W3520 @ 2,67 GHz 8 wątków, pamięć RAM 24GB: System Debian Squeeze 64 bit, pojemność 35 GiB, łącze 100 Mbps (oferta: ishell.pl)

Ile zarabiasz na PPD obecnie ?
Na miesiąc koło 600 zł licz się jednak z tym że to ja tyle zarabiam. Twoje zarobki będą prawdopodobnie mniejsze ze względu iż dopiero zaczynasz.

Co uploadować ?
Głównie wrzuca się nowości bo jest to najlepiej schodzący towar oraz seriale, gry po premierze i filmy usytuowane wysoko w rankingu filmweb'u jak i te z wysoką oceną społeczności.

Skąd pobierać pliki ?
Najlepszym rozwiązaniem jest prywatny tracker, ale wyłącznie za zgodą tamtejszej administracji, która pozwala na przeżuty plików.

Co to jest prywatny tracker?
Jest to strona torrentowa, która posiada zamkniętą grupę użytkowników i nie każdy może się tam zarejestrować. Aby ubiegać się o konto na takowym trackerze należy odwiedzić np. torrentmania.info

Na jakie warezy wrzucać ?
Na najlepsze oraz te najbardziej popularne. Sam zdecyduj, które są dla ciebie dogodne i wydają ci się najbardziej atrakcyjne. (Zwróć uwagę na statystyki, ilość odwiedzin i obecnie ile osób jest online) Warezy jakie polecam: Peb.pl, Precyl.com, DarkWarez.pl, EXsite.pl, Zajefajna.com, SDCV.pl

Ile dziennie wrzucać ?
Od 10 do 20 wstawek na 5-6 warezów, a masz gwarancje że coś zarobisz.

Mam problem z akceptacją postów na pebie ?
Najwyraźniej nie przeczytałeś tamtejszego regulaminu i to jest najczęstszą przyczyną. Jednak mam dla ciebie specjalny szablon. (w szablonie usunołem rozmiar czcionki, kolor itp. oraz dodałem przykładowe dane)

Na jakie hostingi uploadować ?
Obecnie najbardziej dogodnymi hostingami są: EgoFiles.com, TurboBit.ru, HellShare.com, RapidGator.net (podane od najlepszego do najgorszego)

Czy da się zarabiać bez poleconych ?
Oczywiście, niektóre serwisy wymienione powyżej nie mają nawet systemu poleconych więc bez nich również można zarobić. Sami poleceni nie dają dużego dochodu.


Pytania będą aktualizowane.

 

 

Wstęp


Po przeczytaniu powyżej zamieszczonych informacji powinieneś już zrozumieć kilka podstawowych informacji związanych z PPD. Teraz należy się wyposażyć w stosowne narzędzia do uploadu.

 • załóż sobie nowe konto pocztowe (gmail), zakładamy je dla tego aby nie łączyć go z własnym osobistym ponieważ możemy być narażeni na kradzież naszych danych, co w ostateczności może zakończyć się nieprzyjemnie
 • utwórz sobie w przeglądarce zakładki warezów, hostingów, trakcerów oraz plików, które obecnie wysyłasz lub pobierasz, to ułatwi ci pracę
 • kup konto shellowe i spersonalizuj je według własnych potrzeb, zadbaj aby na koncie zainstalowane były: klient ftp, przeglądarka, zoom uploader, rTorrent (ruTorrent), winrar

Jeżeli mamy już wszystko odpowiednio przygotowane, to teraz nie pozostaje nam nic prostrzego jak pobieranie plików z trackerów, pakowanie ich za pomocą winrara lub wysyłanie całego pliku bez archiwizacji na hostingi. Po czym kolejno przechodzimy na warezy gdzie tworzymy posta i dodajemy w nim linki do pobrania.
 

 

Hostingi


CatShare.net - biorąc obecną sytuację jest on pionierem hostingu z PPD. Statystyki pracują bardzo obficie i naliczają bardzo dobrze. Zarabiamy w Złotych Polskich

Rejestracja z refa: http://catshare.net/...6yetnGTcJyO08zl

Ustawienie planu PPD: Przejdź do ustawień swojego konta po czym w belce oznaczonej jako "Zmień Plan Hostingowy" wybierz z wysuwanej listy "download".

Zlecenie wypłaty: W zakładce "Wypłata" wybierz z wysuwanej listy metodę wypłaty po czym uzupełnij poprawnie dane, na które zostanie przelana zarobiona kwota.

Teraz już możesz zacząć zarabiać na hostingu.

Ocena: +5/6

 

EgoFiles.com - obecnie jeden z najlepszych hostingów, który oferuje PPD. Statystyki zarobków szybko się podnoszą, dobrze nalicza co sprawia że staje wysoko ponad innymi hostingami. Zarabiamy w Złotych Polskich

Rejestracja z refa: http://egofiles.com/register_54843

Ustawienie planu PPD: Przejdź do ustawień swojego konta po czym w belce oznaczonej jako "Zmień Plan" wybierz z wysuwanej listy "Zarobki za pobrania".

Zlecenie wypłaty: W ustawieniach swojego konta podaj swoje dane do przelewu, Konto Bankowe lub MoneyBookers. Następnie przejdź do "Moje Pliki" > "Twoje Zarobki" > "Wypłata"

Teraz już możesz zacząć zarabiać na hostingu.

Ocena: 5/6


 

 


Warezy


Jak napisałem wyżej w Pytaniach i Odpowiedziach o warezy musisz zatroszczyć się sam, ty decydujesz, który jest dla ciebie najlepszy, ma dobre statystyki nie mniej jednak mam dla ciebie listę, z której korzystam ja i są one według mnie najlepszymi stronami warezowymi dla polski: Peb.pl, Precyl.pl, DarkWarez.pl, EXsite.pl, Zajefajna.com, SDCV.pl

Aby mieć zysk z wyżej opisanych hostingów należy postować od 10 do 20 wstawek na nie mniej jak 5-6 warezów. Pamiętaj każdy Warez ma inny różniący się od siebie regulamin to co napiszesz na jednym na drugim może być nieregulaminowe. Na początek dostosuj sobie uniwersalny szablon tak aby zgadzał się regulaminowo z wszystkimi wybranymi przez ciebie warezami.

Pamiętaj że konto na warezie powinno być łatwo i szybko dostępne dla tego pozwól przeglądarce na zapamiętanie hasła abyś nie musiał tracić zbędnego czasu na ponowne logowanie.

Aby zdobyć pobierających na warezie zrób sobie wyjątkowe konto żeby to własnie na ciebie użytkownicy zwracali uwagę, świadczą o tym takie rzeczy jak ranga jaką masz na warezie, avatar, podpis, jakość posta czy są wymagane i poprawne dane (nie może być błędów formatowania bb-code). Dodawanie screenów z filmów/gier przyczyni się do wzrostu popularności twojego posta, pamiętaj jednak że nie wszystkie warezy na to pozwalają.

Do dzieła...
 

 

 

 

 

Narzędzia


Ręczne postowanie jest męczące i długie więc warto ułatwić sobie pracę aby uporać się szybciej z wstawkami. Po pewnym czasie zauważysz że niektóre z warezów mają denerwujące reklamy pojawiające się w nieodpowiednich miejscach.

Programy:

Ad Muncher - to program, który blokuje przychodzące z internetu reklamy nie tylko w przeglądarkach ale również w komunikatorach oraz wszędzie tam gdzie ich nie chcesz. (Download)

F.lux - jeśli długo siedzisz przed komputerem, a postowanie jest dla ciebie męką zadbaj o swoje oczy. Program ten przystosowuje ekran monitoru do każdej pory dnia tak aby oczy się nie męczyły (Download)


Pluginy

Ad Block - odpowiednik Ad Munchera o mniejszych możliwościach w pluginie do Chroma (Download)

Link Checker - sprawdza czy linki są sprawne czy zostały usunięte (Download)

 

 

 

Moje przykładowe dowody wypłat


 

Rejestracja z mojego linku referencyjnego daje ci całkowitą pomoc podczas uploadu oraz Refback nawet do 60%

 

 

Dodatkowe informacje i pomoc na GG 11902512.
Jeśli szukasz innej formy zarobku odezwij się upload nie jest moim jedynym dochodem w internecie.
 

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia podczas zarabiania.

 • Super 3
Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!
 • Polecana zawartość

  • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
   Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
    • Super
   • 3 odpowiedzi
  • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
   Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

   Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
    • Super
   • 5 odpowiedzi
  • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
   W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

   Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
    • Super
   • 2 odpowiedzi
  • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
   Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
    • Dzięki!
    • Super
   • 13 odpowiedzi
  • 9 rzeczy, które możesz zrobić w SEMRush, by zwiększyć ruch swojej strony
   Istnieje kilka sposobów, by wykorzystać SEMRush, aby zwiększyć swój ruch na stronie WWW i wspomóc swoją pracę w zakresie SEO i content marketingu.
    • Super
   • 3 odpowiedzi
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .