Skocz do zawartości
Paweł

Pray for me - Kradzione konta facebook

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

Użytkownika @pray for me proszę o wyjaśnienia w tym temacie.

Oto screen jednego z kont które sprzedajesz:

Screenshot_20210119_131318.jpg

 

Screenshot_20210119_131257.jpg

Poszukałem tej Pani. Znalazłem ją o tutaj:

http://tetka.pl/sportowa-tetka-samborzanki-1/

Na filmie zostaje przedstawiona gdzieś w 1:30-1:37.

Informacje pokrywają się - Imię, Nazwisko, Klub sportowy i sport jaki ta Pani uprawia.

Obyś miał dobre argumenty kolego bo nie wydaje mi się żeby ktoś odsprzedał swoje prywatne konto za kilka złotych.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

konta oczywiście, że nie należą do mnie co same w sobie tłumaczą zdjęcia, JEDNAK każde konto zostało pozyskane w sposób legalny, jeżeli uważasz, że nie to chyba ty powinieneś mi to udowodnić. to co pokazałeś to żaden dowód, że konta niby są kradzione, co najwyżej, że są osoby prawdziwej i to prawda, niczego nie ukrywam. 

z mojej strony do każdego konta zapewniam dostęp do maila, numeru telefonu jeżeli jest taka potrzeba, więc to totalna głupota z twojej strony, aczkolwiek czekam na jakąś weryfikację.

 

jak to mawiał klasyk, kogoś boli, że pray ma szansę uczciwie zarobić. niepotrzebna dezinformacja. napisałeś w mojej ofercie o niezbitych dowodach kradzionych kont, a jakoś ich nie widzę.

Edytowane przez pray for me
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, pray for me napisał:

chyba ty powinieneś mi to udowodnić

Oczywiście - dlatego po weekendzie jeżeli @Ciamciaj pozwoli odnajdę te osoby i się z nimi skontaktuje. Zapytam o dwie rzeczy:

a) Czy zezwoliły na używanie swojego wizerunku i handel swoimi danymi (w tym zdjęciami)?

b) Czy przypadkiem ktoś w nielegalny sposób nie pozyskał ich kont na facebook'u.

Do tego momentu treść którą będziesz dodawał będzie moderowana.

 

KK Art. 190a. [Uporczywe nękanie. Kradzież tożsamości]
§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Dz.U.2020.0.1444 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

§ 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1, wyrządza znaczną szkodę majątkową,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Paweł napisał:

Oczywiście - dlatego po weekendzie jeżeli @Ciamciaj pozwoli odnajdę te osoby i się z nimi skontaktuje. Zapytam o dwie rzeczy:

b) Czy przypadkiem ktoś w nielegalny sposób nie pozyskał ich kont na facebook'u.

 

nadal nie będzie to dowód kradzieży. kradzież to typowy phishing(jedyne co mi się narzuca na myśl), a konta są pozyskiwane z baz danych które są dostępne w internecie. 

jedyne co możesz mi udowodnić to to, że jest wykorzystywany ich wizerunek i teoretycznie mógłbyś mi zrobić na złość, ale tak nie do końca😜

zatem czekam na weryfikację, ale taką porządną, bo taka nadal nic nie zmienia odnośnie kradzieży, którą mi zarzucasz z dowodami których nie ma(?)

Edytowane przez pray for me
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, pray for me napisał:

a konta są pozyskiwane z baz danych które są dostępne w internecie

Kolego - sam się wkopałeś w tym momencie. Skoro masz konta z bazy to żadna z tych osób nie zezwoliła na sprzedaż swoich danych w tym zdjęć.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

panowie, nie chcieliście mi dać dojść do słowa, usuwacie moje konta pomimo, że nie zamierzam się ukrywać i dawałem nicki typu pray for me1, chcieliście zrobić ze mnie oszusta w opinii publicznej, to musicie też coś publicznie wyjaśnić.

@Paweł, bo odczuwam oddech na twoim karku ze strony mojej byłej konkurencji na forum, skąd takie nagłe zainteresowanie moją osobą? przecież była sytuacja z @CedrikZ i nie wziąłeś pod uwagę tych kont(zero interwencji tak właściwie, musiał wyjaśniać @Ciamciaj) a nagle gdzie wszystkie przeprowadzone po tej sytuacji transakcje są wykonywane jeszcze szybciej niż mieli zapewnione klienci to wziąłeś sobie mnie pod lupę?  gdzie dowody na kradzież którą mi zarzuciłeś w mojej ofercie, która zresztą specjalnie zaraz została usunięta, a dziwne, bo poza forum nie było do mnie ŻADNEGO kontaktu, więc nie wytłumaczysz się bezpieczeństwem użytkowników. chyba, że rzucanie takich słów bez dowodów jest zachowaniem na porządku dziennym w przypadku moderacji to nie było pytania:). skąd pojęcie co to za baza danych? dlaczego temat został zamknięty bez dowodów(na co zresztą się sam przyznałeś we własnym wątku), żadnej weryfikacji z prywatną wiadomością? a co najważniejsze, gdzie jakieś odniesienie do punktu regulaminu który rzekomo łamię?

dodatkowo nie jesteśmy KOLEGAMI, więc po to masz taką opcję na forum jak odniesienie się do danego użytkownika aby tego używać, a nie pięć minut wcześniej zarzucasz mi oszustwa, kradzieże i bóg wie co jeszcze, a potem piszesz KOLEGO. fałszywością czuć od ciebie z daleka, aż wstyd. presja czasu często pokazuję nam prawdziwe oblicze:)

 

@Ciamciaj, pierwsza kwestia to wysłane pieniądze do @CedrikZ, bo nawet nie dałeś nam tego rozwiązać, lub nam nie dano. jednak wiem, że też twoja decyzja była w tym istotna i szkoda, że nie dałeś mi dojść do słowa. druga to pomimo naszej napiętej relacji prywatnie, chyba na forum powinny być jakieś zasady? czy kierujecie się kwestią, a ten narobił trochę szumu i w sumie jest mi nie na rękę to niech spier*ala? założyłem specjalnie drugie konto od razu po blokadzie, bo uznałem sytuację za niewyjaśnioną, a wy mnie zablokowaliście, poważnie? nie będę ci ujmował, bo wobec mnie w jednej sytuacji zachowałeś się w porządku i dałeś szansę, nieważne czy to co było później było tylko perfidnym planem z waszej strony.

 

teraz najważniejsze, nie, nie napisałem tego żeby tutaj wrócić, mam swój honor. chcę walczyć o dobrę imię, bo to podstawa i dać trochę do zrozumienia ludziom jakie panują tutaj zasady. z konta się zamierzam po dodaniu wylogować, będę obserwować tylko czy usuwacie, jeżeli usuniecie, wrócę za kilka dni, miesięcy, tygodni, a może jutro. na pytania odpowiedzcie publicznie, mnie już mało obchodzi co sądzi @Paweł.

każdy kto wykonał jakąkolwiek transakcję i jest niezadowolony ze swojego zakupu to zapraszam na messenger Ewelina Kmiecik puste konto z datą dołączenia na profilu. jeżeli na koncie nie namieszałeś, a masz jakieś obawy co do oszczerstw ze strony @Pawel to napisz, zwrócę pieniądze albo jakoś się dogadamy.

nie pozdrawiam zawistnych.

Odnośnik do komentarza

Sprawy traktowane są oddzielnie. Ja zajmowałem się Twoją i Cedrikz. 

Paweł zainteresował się Twoimi kontami i nie spodobało mu się, że są one wykradzione. Moderatorzy mają pewną autonomię, bo wierzymy w ich kompetencje. Dla naszego i użytkowników którzy kupili by te konta spokoju wolimy usunąć Twoją sprzedaż z forum (wrzucałeś zdjęcia tych profili na forum - idiotyzm). 

Sprawa jest więc dużo prostsza niż starasz się ją nakreślić, rozdmuchujesz wszystko do niewiarygodnych proporcji i oczywiście wszyscy się na Ciebie uwzięli. 

SeoTools - narzędzia SEO
Tanie proxy - prywatne, ze zniżką. Gratis 10  PROXY! | Jarvee - najlepszy bot Insta, YT, FB
 
Odnośnik do komentarza

Wiem że nie masz mi jak odpisać, więc może innych by interesowało to co teraz nasmaruje.

W dniu 31.01.2021 o 23:27, Yamakasi napisał:

bo odczuwam oddech na twoim karku ze strony mojej byłej konkurencji na forum

Nie handlowałem nigdy kontami facebook, nikt z moich znajomych także z tego co wiem :(

W dniu 31.01.2021 o 23:27, Yamakasi napisał:

skąd takie nagłe zainteresowanie moją osobą?

To było tak. Piłem sobie kawę - rozpuszczalną z mlekiem. Jak piję kawę to lubię sobie otworzyć 20-30 nowych tematów na forum (albo tematów w których jest nowa zawartość) i sobie przeglądać. Zobaczyłem Twój temat i sobie go przewinąłem. Pomyślałem - "O kurcze! Jakie dobre konta!", a potem przeglądałem dalej i pomyślałem "No to się ładnie koleś postarał żeby takie fejk konta porobić! Pewno drogie!" a potem przewinąłem do góry i zobaczyłem cenę i pomyślałem "Cholerka! Ktoś tutaj chyba handluje kradzionymi kontami!". Potem poszperałem trochę i okazało się że Ci wszyscy ludzie istnieją.

W dniu 31.01.2021 o 23:27, Yamakasi napisał:

gdzie dowody na kradzież którą mi zarzuciłeś w mojej ofercie

Sam się przyznałeś kolego drogi ;) Przeczytaj sobie co Ci napisałem zanim dostałeś bana.

W dniu 31.01.2021 o 23:27, Yamakasi napisał:

a dziwne, bo poza forum nie było do mnie ŻADNEGO kontaktu, więc nie wytłumaczysz się bezpieczeństwem użytkowników

Ty chyba nie rozumiesz. Konta które sprzedajesz należą do kogoś - ten ktoś zaakceptował regulamin facebooka i pewnie facebook z tymi danymi może robić co chce. Ty jak sam przyznałeś masz te konta z jakiejś bazy dostępnej publicznie - nie otrzymałeś zgody na przetwarzanie tych danych (a co dopiero handel nimi!). Jest to złamanie nawet nie regulaminu naszego forum a Polskiego prawa.

W dniu 31.01.2021 o 23:27, Yamakasi napisał:

a co najważniejsze, gdzie jakieś odniesienie do punktu regulaminu który rzekomo łamię?

Polskie prawo > regulamin. A właściwie to ustawa o ochronie danych osobowych.

W dniu 31.01.2021 o 23:27, Yamakasi napisał:

fałszywością czuć od ciebie z daleka, aż wstyd.

Ja tylko wykonuje swoją robotę - przestań płakać :D Wchodzisz na forum, handlujesz kontami które zawierają dane osób które się na to nie zgodziły i masz pretensje że Twój temat wylatuje. Nawet jeżeli nie mogę udowodnić że konta nie są kradzione to sam przyznałeś że masz je z jakiejś bazy dostępnej publicznie i to starcza.

W dniu 31.01.2021 o 23:27, Yamakasi napisał:

więc po to masz taką opcję na forum jak odniesienie się do danego użytkownika

Ty mi życia nie ustawiaj :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .