Skocz do zawartości

Sprzedaż bubble tea na festynach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sprzedaż napojów typu bubble tea, lemoniada, koktajl itp. na imprezach typu festyn (na takiej typowej wsi) od strony prawnej.

Co wymagane jest do prowadzenia takiego biznesu aby był on w pełni legalny? Chodzi mi oczywiście o zgody, papiery, opłaty itd. Działalność gospodarcza to wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

Wygląda tak, że jak rzadko przejeżdża patrol to możesz sprzedawać. Festyny raczej są z reguły obstawione bo żeby masowa impreza się odbyła to musi być zgłoszona.
Więc no wtedy raczej już fajnie jakbyś to miał prawnie rozwiązane, a Google mówi jasno: "Aby handel uliczny na terenie miasta był legalny, sprzedawca potrzebuje zgody i podpisanej umowy."

Odnośnik do komentarza

Ocz

26 minut temu, DIVER napisał:

Wygląda tak, że jak rzadko przejeżdża patrol to możesz sprzedawać. Festyny raczej są z reguły obstawione bo żeby masowa impreza się odbyła to musi być zgłoszona.
Więc no wtedy raczej już fajnie jakbyś to miał prawnie rozwiązane, a Google mówi jasno: "Aby handel uliczny na terenie miasta był legalny, sprzedawca potrzebuje zgody i podpisanej umowy."

Oczywiście, zgoda od wójta gminy to podstawa. Pytanie tylko czy do takiej sprzedaży potrzebna jest jakaś zgoda sanepidu, pozwolenia itd.

Odnośnik do komentarza

@DIVER Handel uliczny, a stoisko na imprezie to dwie różne rzeczy.

@rAzEET Wiadomo mi o trzech rzeczach, które musisz "spełnić", jeżeli chcesz sprzedawać coś na takich imprezach, a dokładnie to:
- musisz mieć zezwolenie organizatora
- sanepid, podobno, jeżeli ma to być jednorazowy "wyczyn" to wystarczy kontakt z pracownikiem sanepidu, a jeżeli ma to być działalność stała to wymagana jest rejestracja
- książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych

Zapewne jest coś jeszcze wymagane, a jedynie o tym wiem, ponieważ zbytnio mnie nie interesowało co kolega potrzebował do stanowiska z żywnością i napojami bo podczas pomocy koledze byłem odpowiedzialny za "pilnowanie" dmuchanych zamków.

Edytowane przez iDante
Odnośnik do komentarza

Większość imprez tego typy obecnie sprzedawana "na wyłączność". Co to znaczy? Gmina ( Urząd miasta) X chce zrobić festyn (imprezę), wcześniej drobne handlowcy, gastronomia płaciły Gminie i Gmina wyznaczali miejsca, brali kasę, inne. Teraz Gmina X sprzedaje festyn/imprezę "na wyłączność" firmie Y. Na tym festynie firma Y ma wyłączność na gastronomie, handel, płatne usługi. Nawet jeśli nie maja "napojów typu bubble tea, lemoniada, koktajl " i tak zrobią Tobie zaporową cenę za miejsce na handel, bo po co tworzyć sobie konkurencje dla napojów z lodówki. Tak w skrócie.

Lata temu miałem parę ekip ( pracownicy) którzy jeździli z jedną z usług sprzedawanych na tego typu imprezach. SEO robiło robotę i organizatorzy sami dzwonili + baza stałych klientów, plus monitorowane rynku imprez.  Był to opłacalny dodatkowy mikro biznes, starczało na pracowników, podatki, koszty i na wypracowanie zysku. Teraz to już nie ma sensu. Nawet jeśli "wkręcisz się" na jeden drugi festyn w okolicę, większych zysków w tym nie będzie bo musisz mieć ciągle imprezy żeby zarobić na podatki, koszty i czas kiedy imprez nie ma. Kwestie prawne sanepid, skarbówka, OC są do załatwienia - to nie problem. Problem miejsca gdzie będziesz mógł to sprzedawać z sensownych zyskiem,

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Polecana zawartość

    • Jak zacząć zarabiać na płatnych publikacjach artykułów sponsorowanych?
      Zarabianie na artykułach sponsorowanych to obecnie jedna z najbardziej popularnych możliwości zarabiania przez Internet. Latami była to niby oczywista, a jednak bardzo niedoceniana metoda monetyzacji stron internetowych.

      Niby każdy wiedział, że może tak zarabiać.. a jednak właściciele blogów, portali tematycznych czy stron firmowych skupiali się przede wszystkim na afiliacji, google adsense, bannerach, itd.
        • Dzięki!
        • Super
      • 12 odpowiedzi
    • Afiliacja biur podróży w sezonie wakacyjnym i sposób na tańsze wakacje
      Jak zarabiać na reklamowaniu wakacji i samemu pojechać na nie taniej?

      Reklamowanie wakacji do prostych nisz afiliacyjnych niestety nie należy - natomiast w okresie wakacyjnym, zwłaszcza z wyjazdów last minute kupowanych pod wpływem chwili (czas ucieka = ostatnie wolne miejsca = trzeba się decydować szybko) - można zgarnąć dodatkowe przychody na JUŻ POSIADANYM zapleczu.

      Kolejna możliwość to zakup własnych wakacji poprzez własny link afiliacyjny - oraz zaproponowanie takiej możliwości rodzinie i znajomym. W ten sposób można otrzymać jakiś "zwrot" za wakacje na które i tak by się pojechało.
        • Dzięki!
        • Lubię to!
        • Super
      • 5 odpowiedzi
    • [MENTORING] Oficjalny mentoring zarabiania na Make-Cash.pl! Aktywuj dostęp Get Paid 2.0!
      PRAWDZIWY - PROFESJONALNY - EFEKTYWNY
      MENTORING GET. PAID 2.0

      AUTORZY: Muraszczyk + Snaggy + Id-user + Harry + Cherri + Vasaki + Mysc
      Zarabianie. przez internet - Skuteczna oferta pomocy

      DOSTĘP DO PORADNIKÓW OTRZYMASZ BEZPOŚREDNIO NAMAKE-CASH.PL

      Jedno konto = wszystkie funkcjonalności getpaid20.pl i make-cash.pl
        • Dzięki!
        • Super
      • 158 odpowiedzi
    • Poradnik podatkowy 2025 - jak rozliczać się z pieniędzy zarobionych przez Internet bez DG?
      Zarabianie w Internecie wiąże się z koniecznością płacenia podatków - a rozliczanie się z urzędem skarbowym nie jest jednoznaczne i proste. Prawo podatkowe w Polsce jest nieujednolicone - co oznacza, że każdy urząd skarbowy może mieć inne interpretacje. Sprawdź jak się za to zabrać!
        • Lubię to!
        • Super
      • 28 odpowiedzi
    • Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą (JDG) w Polsce w 2025?
      Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
        • Dzięki!
        • Super
      • 17 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .