Skocz do zawartości
spacer.png
spacer.png

Zmiana adresów na wypozycjonowanej domenie


fbk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej,

chciałbym zapytać jak najlepiej zabrać się za zmianę adresów na wypozycjonowanej domenie. Klient ma sklep na shoperze i przechodzi na woocommerce. Na shoperze nie było wcześniej tworzenia adresów pod seo i wyglądają one tak:

www.domena.pl/c/c1/7261/jakis-dzial19

I na takie adresy strona jest na 1-2 pozycji pod dobre frazy w Google. Po zmianie na woocommerce adresy mogą wyglądać zdecydowanie lepiej, np. www.domena.pl/jakis-dzial. Lepiej ustawić adresy tak jak wyglądały na shoperze, ale na woocommerce czy zmienić adresy na takie przyjazne SEO i zrobić przekierowanie z poprzednich? 

Opublikowano

Zrób adresy przyjazne SEO (ale dobrze je zrób, zgodnie ze sztuką, kategoria nadrzędna itp) i zrób przekierowania 301. Również bardzo starannie, najlepiej manualnie przynajmniej te kluczowe adresy, które są wysoko. 

  • Super 1
Opublikowano

Cześć!

@fbk a czym się zajmujesz jeśli można wiedzieć?

Odpowiadając na twoje pytanie trzeba to bardzo dobrze rozplanować, bo jak na początku źle ogarniesz temat, będziesz miał później sporo do poprawiania.

  1. Mapa przekierowań - przygotuj sobie listę urli z shopera i przypisz do nich nowe, te z woocommerce. Mają taką listę, zweryfikuj ją 2x, że jest dobrze.
  2. Ustaw przekierowania 301 - najlepiej na poziomie serwera (np. przez .htaccess). W ostateczności wtyczką: Redirection lub RankMath z włączonym modułem: Przekierowania. Gdy zaimportujesz sobie przekierowania - czytaj punkt 3.
  3. Sprawdź poprawność przekierowań - użyj programu Screaming Frog i skanując upewnij się, że soft nie wypluwa 404. Jeśli wszystko jest dobrze, to patrz niżej.
  4. Stwórz sitemapę i zgłoś do Google Search Console w celu powiadomienia google o nowych adresach url. Starą mapę możesz usunąć po jakimś czasie albo od razu. Google i tak będzie miał stare adresy w bazie danych.

Najważniejsze: NIE USUWAJ 301! Te przekierowania muszą być już dożywotnio :) 

Temat mimo iż rozwiązany, zostawiam otwarty w razie pytań.

Pozdrawiam

 

  • Lubię to! 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

spacer.png

spacer.png

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .