Skocz do zawartości

Wujek Ziemny

4 901 wyświetleń

Żyjemy w czasach, w których stres związany z pracą jest chyba największym problemem ludzkości. Schemat przeważnie wygląda u każdego mniej więcej tak samo - od 8 do 16 siedzimy w robocie, w międzyczasie zasypują nas projektami, zadaniami, słuchamy narzekań szefa na naszą pracę oraz na to, że nie chcemy zostać po godzinach i "przysłużyć się rozwojowi firmy". Potem dostajemy ustawowe 2-3 tygodnie urlopu w ciągu roku i wracamy do błędnego koła. 

A jeśli miałbyś możliwość wyrwać się z tego schematu i mógł pracować z domu, z plaży, z ulubionej restauracji? Obecnie coraz częściej można spotkać się ze zjawiskiem pracy zdalnej, do której jedynym wymogiem (poza oczywistymi umiejętnościami wymaganymi przez zleceniodawcę) jest dostęp do sieci. 

Z poniższego wpisu dowiesz się w jaki sposób znaleźć oferty pracy zdalnej. Nie czekaj - bierz się do lektury i zarabiaj przez Internet!

 

praca zdalna

Praca zdalna co to

Zacznijmy może od wyjaśnienia czemu właściwie pracodawcy tak chętnie przechodzą z tradycyjnego sposobu zatrudniania pracowników na zatrudnianie zdalne. Po pierwsze, pracownik zdalny nie potrzebuje miejsca w biurze co znacznie zmniejsza koszt utrzymania biura. Dodatkowym atutem jest to, że pracownik nie musi dojeżdżać do pracy - wstaje wypoczęty i nie traci czasu na dojazd do siedziby firmy, która np. znajduje się 10 km od jego domu. Wpływa to zapewne pozytywnie na jego morale. W ten sposób dochodzimy do drugiego powodu - wypoczęty pracownik, który nie musi gnać na złamanie karku do biura to pracownik bardziej efektywny. Nie od dziś wiadomo, że stres wbrew pozorom nie wpływa pozytywnie na naszą efektywność - przynajmniej nie długotrwały stres. 

A co z naszymi pozytywami, które wiążą się z pracą zdalną? Poza oczywistym faktem, że pracujemy z wybranego przez nas miejsca warto nadmienić, że możemy przebierać już nie tylko w lokalnych ofertach pracy, ale również w tych zagranicznych. Chciałbyś pracować dla Holenderskiej lub Amerykańskiej firmy, ale nie chcesz przeprowadzać się tysiące kilometrów z dala od swojej rodziny? Pracuj zdalnie! :) Dodatkowo, pracując dla firmy zagranicznej mamy szanse na większe wynagrodzenie, niż w przypadku rodzimych korporacji.

A jeśli chcesz podróżować, zamiast kisić się w czterech ścianach? Świat zna mnóstwo przykładów osób, które pracują zdalnie podróżując po świecie. Możesz np. przeprowadzić się do kraju, w którym koszt utrzymania się jest niższy lub wyjechać na Hawaje i wypełniać swoje obowiązki zawodowe popijając Pina Coladę. 

Dobrym rozwiązaniem pracy zdalnie jest założenie własnej działalności i działanie jako freelancer, np. w trybie B2B.

Obierz swoją ścieżkę pracy zdalnej

Jeśli nie wiesz gdzie zacząć i w czym czułbyś się dobrze, poniżej przedstawiam Ci kilka pomysłów, które możesz wykorzystać. Być może już jesteś w czymś dobry, ale o tym nie wiesz. A może po prostu jakiś temat Cię zainteresuje i będziesz chciał się w tym kierunku rozwijać :)

Otwórz własny sklep internetowy - jedna z najlepszych opcji na pracę zdalną

praca zdalna oferty

Jeśli interesuje Cię handel, ale nie chcesz otwierać sklepu stacjonarnego, to sklep internetowy jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Nie tak dawno temu pisałem trochę na temat otwierania własnego e-sklepu, więc jeśli czytałeś moje poprzednie artykuły, na pewno wiesz, że nie jest to może darmowa alternatywa, ale jej koszta są DUŻO niższe od otwierania sklepu z faktyczną siedzibą, magazynem i pracownikami. Same formalności potrzebne do otwarcia sklepu w sieci nie są wcale trudne do ogarnięcia. Przeanalizuj rynek, dobierz swoje produkty i nie przestawaj tego robić nawet, gdy sklep będzie już przynosił zyski. 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj - Jak otworzyć sklep internetowy - koszty prowadzenia sklepu internetowego

 

Zarabiaj na własnym blogu lub portalu internetowym - przykład pracy zdalnej

oferty pracy zdalnej w domu

Zarabianie na własnej stronie internetowej to chyba jeden z najstarszych sposobów na pracę w Internecie. Opisano go już chyba wszędzie ;) Rozwinę mimo wszystko temat jeszcze jeden raz.

Po pierwsze,b wybierz tematykę swojego loga. Tematyka musi Cię interesować, a najlepiej by było, gdybyś miał już jakąś wiedzę na jej temat. Czemu? Ponieważ pisząc o czymś, co jest dla Ciebie nudne będziesz pracował mało efektywnie, a w końcu porzucisz całe przedsięwzięcie. Trudniejszą częścią projektu jest pisanie o czymś, o czym nikt jeszcze zbytnio nie pisał lub pisał w sposób mało interesujący. Nikt już nie chce czytać setnego poradnika o tym jak wiązać krawat w tradycyjny sposób. Znajdź więc sposób na wiązanie go w jakiś finezyjny, skomplikowany węzeł - przykład wymyślony na poczekaniu. 

Dodatkowa praca zdalna na długi czas

Pamiętaj, że nie możesz spodziewać się napływu gotówki z bloga od pierwszego dnia. Rozwój strony internetowej to długotrwały proces wymagający dużego nakładu pracy. Praca jednak prędzej czy później przynosi efekty - jeśli będziesz już rozpoznawalny na rynku, możesz pisać do różnych firm z ofertą reklamy na swojej stronie, a może nawet firmy same będą się do Ciebie odzywać. Możliwości są nieskończone, więc zacznij główkować i pracuj! Jest to dobra opcja również dla mam, które mogą swobodnie prowadzić własny sklep z domu. Więcej sposobów i metod dla matek znajdziesz tutaj - praca w domu dla mam

Praca zdalna jako copywriter

praca zdalna dodatkowa

Copywriting to pisanie tekstów na zlecenie. Może to być pisanie tekstów dla pozycjonerów (SEO copywriting) lub pisanie tekstów kreatywnych, czyli np. sloganów reklamowych. Copywriter nie musi być osobą, która skończyła kursy pisania lub ma wyższe wykształcenie lingwistyczne. Wystarczy lekkie pióro oraz jako-taka wiedza na temat tego o czym pisać, a o czym nie pisać. Kreatywność gra tutaj kluczową rolę. Pisząc teksty pod SEO musisz wiedzieć w jaki sposób mają one brzmieć i na jakich słowach kluczowych się skupiać oraz jak często używać ich w artykule. 

Jak zarabiać na pisaniu

W przypadku copywritingu kreatywnego, czyli np. pisania haseł reklamowych dla produktów lub usług oraz tworzeniu scenariuszy dla firm reklamowych musisz już mieć pewną wiedzę z zakresu psychologii oraz marketingu. To wszystko jednak jest ogólnie dostępne w Internecie, nawet za darmo. Wystarczy wykazać się odpowiednią dozą perswazji i pracę dostaniemy raz dwa :)

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

 

Pisz programy lub twórz grafiki na zlecenie - dodatkowa praca zdalna

Umiesz programować, tworzyć grafiki lub montować filmy? Załóż swoją działalność gospodarczą i wykonuj zlecenia jako freelancer. Dzięki temu sam dobierasz swoich klientów i decydujesz o tym ile zarobisz oraz jakie zlecenia wykonasz i kiedy. Nie masz jako-takiego szefa, a jedynie zleceniodawcę, z którym indywidualnie uzgadniasz warunki współpracy. Pamiętaj jednak, by na samym początku swojej pracy, gdy Twoje portfolio nie jest jeszcze zapełnione, stawiać warunków z kosmosu. Odstraszysz tym klientów, a mądrość ludowa głosi, że dobrego usługodawcę poleca się kilku osobom, a złego obsmarowuje się przy każdej okazji.

Jeśli nie masz jeszcze potrzebnej wiedzy w danej dziedzinie, a chcesz się w niej rozwijać, możesz znaleźć kursy przygotowujące w sieci. Jest wiele portali szkoleniowych, które biorą niewielkie pieniądze za dostęp do ogromnej bazy wiedzy specjalistycznej.

Nie stać Cię jeszcze na założenie działalności gospodarczej lub nie jesteś pewien czy to na pewno to? Dobrym rozwiązaniem są inkubatory przedsiębiorczości, które biorą na siebie większość obowiązków związanych z księgowością oraz innymi formalnościami. Po pewnym czasie będziesz mógł już robić "na swoim" oraz odpowiednio podnieść stawki, by móc zarabiać więcej.

 

035b9a6a1e4d7b28dde6c2a44946e7f8.png

 

Zarabiaj na mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube, Twitter)

Praca zdalna w mediach społecznościowych to bardzo fajna alternatywa dla własnej strony WWW. Nie musimy martwić się serwerem, domeną i wszelkimi kosztami związanymi z wykonaniem witryny. Zasada jest ta sama - znajdujemy interesującą nas niszę, tworzymy fanpage, profil lub kanał i tam piszemy interesujące rzeczy. Jak jednak zmonetyzować taki ruch? Bardzo prosto! Możemy po jakimś czasie np. otworzyć sklep interenetowy z gadżetami naszego profilu (polecam Cupsell) lub zacząć współpracę z firmami jako osoba reklamująca ich produkty np. w formie recenzji. Możemy również zacząć pracę jako influencer. Sprawdź nasze poradniki poniżej:

 

8332f9e9e745ef0d3f9d3ea66f013f95.png

Dodatkowa praca zdalna - Zarabiaj na CPA i reklamach

Zarabianie w modelu CPA oraz zarabianie na reklamach to bardzo stare metody budowania kapitału w sieci. Samo CPA (Cost Per Action) istnieje od bardzo dawna i jest to model rozliczania się w systemie afiliacyjnym - po prostu promujemy ofertę innej firmy na swojej stronie lub profilu w mediach społecznościowych i za każdą akcję wykonaną przez naszych odwiedzających dostajemy zapłatę. Może to być np. podanie adresu e-mail, adresu zamieszkania, numeru telefonu lub zakup produktu z naszego specjalnego linku afiliacyjnego. Zarabianie na reklamach natomiast jest nieco mniej skomplikowane. Zazwyczaj po prostu wrzucamy skrypt reklamodawcy na naszą stronę, po czym osobom odwiedzającym naszego bloga lub stronę ukazują się reklamy. Za każde kliknięcie w reklamę lub jej wyświetlenie dostajemy pieniądze. Bardzo wygodna metoda pracy dodatkowej, która pasywnie daje nam pieniądze.

Zarabianie na reklamach:

CPA:

Polecam również opisaną przez nas serię poradników dotyczących CPA. Poprowadzi Cię ona od wyboru sieci, przez rejestrację, zapoznanie się z ofertami, aż po promocję i optymalizację Twoich kampanii reklamowych:

KLIKNIJ >>> PODSTAWY ZARABIANIA W CPA <<< TUTAJ

 

Praca zdalna oferty

Oferty pracy zdalnej nie są wcale trudne do znalezienia. Wystarczy po prostu wiedzieć gdzie ich szukać :) Poniżej przedstawiam listę kilku najpopularniejszych serwisów.

1. Appen - na temat tej firmy napisałem już artykuł na forum, ale dla tych, którzy go nie czytali - jest to globalna firma wyświetlająca oferty pracy dla osób chcących zostać freelancerami. Serwis został uznany przez Flexjobs za lidera w tej branży. Więcej na temat Appen przeczytasz w moim artykule:

2. LinkedIn - LinkedIn chyba niewielu osobom muszę przedstawiać. Jest to światowej sławy "facebook" dla pracowników i pracodawców. Pod poniższym linkiem znajdziesz ponad 900 ofert pracy zdalnej z całej Polski.

3. WeWorkRemotely - Serwis globalny wyświetlający oferty pracy zdalnej z całego globu. Mamy tam podział na wiele kategorii, m.in. Obsługa klienta, Copywriting, Programowanie.

4. RemoteOK - kolejny ogromny serwis oferujący pracę zdalną z podziałem na różne kategorie. Zasięg serwisu to ponad 1,000,000 osób!

Praca zdalna opinie

Praca zdalna jest pod wieloma względami łatwiejsza od pracy stacjonarnej. Nie musimy dojeżdżać do biura, użerać się z wiecznie niezadowolonym szefem, prowadzić krępujących konwersacji twarzą w twarz ze współpracownikami, których czasem nie do końca lubimy. Warto jednak pamiętać, że to nadal praca jak każda inna - im więcej i im mądrzej pracujesz, tym większe szanse na "awans" otwierają się przed Tobą. Praca zdalna daje nieskończone możliwości rozwoju i zarobku, dlatego szczerze zachęcam do wejścia w ten temat, ponieważ myślę, że za kilka, może kilkanaście lat będzie to główny trend na rynku pracy. 

Więcej metod jak zarabiać przez Internet zostało opisanych tutaj

Edytowane przez Ciamciaj
Aktualizacja

  • Super 3

3 komentarze


Rekomendowane komentarze

Super wpis wujaszek! 

Co do sklepu internetowego teraz jest naprawdę bardzo łatwo. Pamiętam jak mój tata zakładał sklep internetowy 6 lat temu. Koledzy z branży śmiali się mu w twarz "w internecie? A gdzie tam kto to kupi...!" A dziś sami mają swoje sklepy w sieci. :) Wystarczy chęci. Na youtube jest mnóstwo poradników które ułatwią wybranie rentownej branży czy produktu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Fajne i bardzo wartościowe wpisy. Właściwie dlatego się tu zarejestrowałem. 

Ciągle szukam jednak odpowiedzi czy siedzą tu (bez urazy) małolaty, które chcą uzbierać 100zl w miesiąc, czy też osoby istniejące już w realnym świecie z rachunkami za prąd i wiedzące że poniżej 20zl za godzinę nie ma pracy na rynku (mimo że w branży opisywanej na forum, chyba jest).

Chętnie podejmę współpracę z każdym kto umie zbierać jakieś leady, bo mając 10 leadów w miesiącu, zawsze jest sprzedaż, a jak jest sprzedaż to i prowizja jest powiedzmy 60-600zl (do 15%)

Mogę zainstalować stronę sprzedażową i wypłacać prowizję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .