Skocz do zawartości
petarda8872

Oszust robx95

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

prawdopodobnie zostałem oszukany przez użytkownika @robx95 - Grzegorz Ch. - GC CLOUD, DG zawieszona 3 listopada 2020 r., konto Allegro o takiej samej nazwie zawieszone już w październiku. Adres mailowy delikfenta: gc_cloud@yahoo.com, nr GG: 72317965, nr konta: 15 1940 1076 5372 4540 0000 0000

Sprawa dotyczy bota automatyzującego pracę tworzenia kont Steam, który został wyceniony na kwotę 200,00 PLN. Bot/skrypt miał został dostarczony najpóźniej z wtorku na środę. Myślę, że nie ma sensu wklejać tutaj rozmów GG/PW, bo w większości są to rozmowy na temat projektowania bota, jednak wszystko mogę dodać na prośbę adminstratora/moderatora. Potwierdzenie przelania środków również, ale to już prywatnie na PW dla administracji.

Sprawę oczywiście zgłoszę na Policję dnia jutrzejszego bo taki dałem Grzegorzowi "ostateczny" termin na zwrot pieniędzy lub dostarczenie zamówienia. Nie chcę też człowieka skrzywdzić osądem, bo może faktycznie coś poważnego się stało, niemniej jednak jest to raczej mniej prawdopodobne niż fakt, że gość szukał pieniędzy nie tam gdzie powinien. Jeżeli jest niewinny, a zdarzenia losowe uniemożliwiają mu dokończenie zlecenia to bez problem usię z tego wytłumaczy.

Jeżeli kogokolwiek interesowałoby jak sprawa się rozwinie to o ile nie zapomnę to napiszę w temacie. Może kogoś jeszcze oszukał lub ktoś ma więcej informacji na temat tej osoby? Własny research na jego temat już zrobiłem ażeby ułatwić nieco "poszukiwania", jeżeli coś macie to walcie na PW :)

 

 

Edytowane przez petarda8872
Odnośnik do komentarza

Dołącz do nas za darmo i naucz się zarabiać!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut i wiele więcej!

 

 

Oj różne rzeczy mogą się dziać.Nie raz miałem sytuację że ktoś mi nie płacił i nie odpowiadał na maila, telefon, itd. ale po czasie przepraszał bo np. coś się zdarzyło, różne sytuacje w życiu są.I idzie to zrozumieć.Nawet kilka razy nie chciałem tej kasy bo wiedziałem że ciężka sytuacja.

Ale miałem też sytuacje że nie płacił bo = chciał oszukać.I tego nienawidzę.

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

@KozduS444 @Novacash obaj macie racje, trochę zbyt pochopnie podjąłem decyzję o wrzuceniu jego danych. Mimo, że trochę więcej udało mi się zebrać i nie wszystkie wrzuciłem, to i tak głupota z mojej strony. Niemniej jednak niestety już w poniedziałek kombinował, miał wysłać bota pocztą, lecz żadnego pliku nie otrzymałem. Tłumaczył to blokadą pliku .exe, w co raczej ciężko uwierzyć bo to nie jeden plik exe a kilka, więc musiałby to spakować w archiwum. Miał wrócić przed komputer koło północy (była 21), to zarzekał się, że ustawi budzik/przypomnienie i na 100% wyśle zarówno na GG jak i M-C na PW. I od tego momentu kontakt się urwał. Co ciekawe, wczoraj o godzinie 14:57 się logował na M-C.

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

Grzegorz nie podjął próby kontaktu w sprawie realizacji zamówienia oraz nie zwrócił pieniędzy. Po przeczytaniu powyższych wpisów postanowiłem, że ostateczny termin na kontakt daje do niedzieli. W poniedziałek przed pracą drukuję całą korespondencję jaką wymieniliśmy, profile itd. + zgram to na pendrive'a i po pracy podjadę na komisariat złożyć zawiadomienie. Może coś zdziałają w tym kierunku.

@Ciamciaj dajmy mu jeszcze kilka dni, po tym czasie myślę, że banicja będzie uzasadniona. Btw. od razu zapytam - jest możliwość, abyś udostępnił mi adresy IP, z których logował się na forum? Czy to informacje, które przekazać możesz tylko Policji/służbom? Bo może gość podszył się pod w/w Grzegorza Ch. a konto bankowe poszło na jakiegoś słupa. Takie informacje mogłyby się przydać o ile zechce się służbom ruszyć dupę za te 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, petarda8872 napisał:

Btw. od razu zapytam - jest możliwość, abyś udostępnił mi adresy IP, z których logował się na forum?

Niestety nie ma takiej możliwości.

@robx95

Proszę o odpowiedź w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, petarda8872 napisał:

jest możliwość, abyś udostępnił mi adresy IP, z których logował się na forum? Czy to informacje, które przekazać możesz tylko Policji/służbom?

Niestety ale zgodnie z Opinią Grupy Roboczej ds. Ochrony Danych powołanej przez Parlament Europejski adres IP może być w pewnych przypadkach uznany za dane osobowe. W takim razie tylko uprawnione służby państwowe mogę dostać pozytywną odpowiedź w tej kwestii (pozyskanie adresu IP).

@robx95 ostatnią wizytę miał w środę o 14:57. Czekamy ale nie za długo ;)

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, ten użytkownik to scammer. 
Również zostałem oszukany, jeszcze we wrześniu. Na kwotę prawie 400 zł. 
Pieniądze wysłałem z konta spółki na jego konto firmowe, nie otrzymałem ani usługi ani faktury. Kilka tygodni wcześniej robiłem z nim interes, wtedy otrzymałem fakturę, ale usługa nie została wykonana. Po kilku dniach Grzegorz przeprosił i zwrócił pieniądze, do faktury nie wystawił korekty. Powiedział, żeby jej nie księgować. Druga transakcja to już typowe oszustwo. Obawiam się, że ww użytkownik ma większy cel w swoich oszustwach. 
Dodatkowo wszystkie moje numery i konta na fb zostały przez niego zablokowane. 
Firma jest na jego prawdziwe dane, na Facebooku również ma realne konto na swoje dane (potwierdzili to jego prawdziwi znajomi) 

Pierwszy raz spotkałem się z tak bezczelnym oszustwem, na forum oczywiście powinien dostać bana, ale mam nadzieję, że ten ban to będzie jego najmniejsze zmartwienie.

 • Super 1

mcmcmmc.png.574c856935c386b09e1c77b7b10293c9.png

Odnośnik do komentarza

@Bananancio dzięki za informację. Szkoda, że żadnego wcześniej postu na niego nie wrzuciłeś, oszczędziłbyś niepotrzebnej fatygi :D Wymieniłem z nim kilka zdań i nie wydawał się głupi, ale jeżeli faktycznie działa na swoich własnych personaliach i oszukuje w sieci to gość jest kompletnym idiotą. Również pierwszy raz z czymś takim się spotykam. Kiedyś miałem jedną nieprzyjemność, że gość wyłudził od 3 osób bodajże 1100 zł albo 1200, ale działał na FB i w sieci pod fałszywym nazwiskiem itd. - co wydaje się logiczne, no ale nie był zbyt mądry bo do zapłaty podawał prywatny rachunek bankowy i liczył na to, że prawdopodobnie nikt tej sprawy nie zgłosi na Policję? Po zgłoszeniu przeze mnie tej sprawy (z listów od Sądu dowiedziałem się, że są 2 inne osoby przez niego oszukane) to po 8 miesiącach ku mojemu zdziwieniu dostałem jakiś randomowy przelew na dokładną kwotę którą przywłaszczył sobie gościu. O sprawie już praktycznie zapomniałem. Reasumując, w tym przypadku odbierając sobie spokój za marne 200 zł jest conajmniej nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, petarda8872 napisał:

do zapłaty podawał prywatny rachunek bankowy

genius.jpg

Godzinę temu, Bananancio napisał:

Również zostałem oszukany, jeszcze we wrześniu. Na kwotę prawie 400 zł.

I teraz odpowiedzcie mi na bardzo ważne pytanie. W jaki sposób mamy sprawnie karać oszustów na forum?

Drodzy koledzy. Nie jesteście większymi geniuszami niż Ci którzy was oszwabili. To że ktoś was oszuka bo jesteście naiwni to jedno i jeszcze można by rzec - dałem się naciągnąć, zdarza się i więcej to się nie wydarzy. No ale do jasnego Ciamciaja - czemu wy tych oszustw nie zgłaszacie?

Użytkownik o którym mowa w tym temacie ma konto od sierpnia. Od września na sto procent naciąga innych. Mamy listopad - dwa miesiące sobie oszust działa bo z jakiegoś nieznanego mi powodu nikt nie napisał nawet głupiego PW do kogoś z administracji czy nie założył tematu na szybko.

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

@Paweł 

nie jestem zwolennikiem rozwiązywania problemów za pomocą innych. Sam do niego napisałem, dając szanse na wyjaśnienia. Sprawa tutaj jest o tyle ciekawa, że ani ja ani założyciel tematu po prostu nie jesteśmy w stanie uwierzyć w głupotę tego oszusta. Sam myślałem, że gościa przejechało auto czy coś i nie chciałem pisać żadnych postów, aby nie narobić mu problemów kiedy on leżałby np w szpitalu. W mojej głowie nie do uwierzenia jest to, że w 2020 roku można oszukiwać korzystając z prawdziwych danych swojej firmy, swojej twarzy na Facebooku, prawdziwego konta bankowego i prawdziwych numerów telefonów. 
 

 

 • Super 4

mcmcmmc.png.574c856935c386b09e1c77b7b10293c9.png

Odnośnik do komentarza

@Paweł jeżeli chodzi o mnie to spełniłem powinność. Mnie zmylił tym, że kompletnie nic nie wskazywało na to, że podejmie się tak żałosnej próby scamu. DG, wszystkie dane się zgadzają w kilku miejscach itd. Podjąłem decyzję, że mogę zaryzykować i przelać mu tą kwotę. Ryzyko i kwota, na które byłem gotowy. Oczywiście 200 zł to teżsą pieniądze i miłoby było je odzyskać ;) Mam dodatkowe informacje ze wczoraj od jednej osoby z GG oraz dzisiaj dzięki uprzejmości użtkowników forum. Gościu robi jakieś większe wałki z OLXem i prawdopodobnie nie tylko.

 

Odnośnik do komentarza

Użytkownik był na forum 2h temu - zbanowany

Wam drodzy użytkownicy polecam zgłosić sprawę na policję. Najlepiej jako pozew zbiorowy.

Odnośnik do komentarza

Dzięki @Harry

W pierwszym poście dodałem nr konta oszusta. Może się komuś przydać przy wyszukiwaniu informacji na jego temat. Z tego co się dowiedziałem to działa dłużej na tym samym koncie, więc tym bardziej.

Ogólnie sprawa wygląda tak, że gość uzyskał komplet informacji o niejakim Grzegorzu Ch., miał dostęp do jego profilu na linked itd. Nie wiem na ile to jest prawda, ale wyjaśniałoby to fakt tak głupiego scamu (na własne dane personalne). Jutro zawiadomię Policję z kompletem informacji, które udało mi się zdobyć.

Dzięki @Bananancio za kilka informacji z PW.

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

@petarda8872  warto dodawać takie informacje o oszustwie LINK .

W tych czasach dużo oso sprawdza numery kont bankowych i jak są jakieś komentarze co do tego rachunku to już daje do myślenia.

 

Na zagranicznych forach jest to normą, że kupujący i sprzedający zgłaszają się do "pośrednika"

Wcale taka osoba nie musi tego robić za "frajer" - od jakiejś ustalonej kwoty pobiera już procent, co jest chyba zrozumiałe.

Tylko pytanie; jak to u nas wygląda i co można zdziałać w tym temacie? :)

EBAY/AMAZON/PAYPAL 

https://discord.gg/yQkw4EqZ

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .