Skocz do zawartości
 • Ciamciaj
  Ciamciaj

  Prolific - Opinie - Zagraniczny panel z ankietami

  Przejdź do serwisu
     (2 opinie)

  prolific zarobki

  Prolific to międzynarodowy panel badawczy, który umożliwia zarabianie poprzez wypełnianie ankiet, uczestnictwo w badaniach naukowych oraz testowanie gier i aplikacji. Strona www.prolific.ac jest własnością Prolific Academic Ltd i została zarejestrowana w Anglii i Walii pod numerem 08991598 w 2014 roku. Historia powstania witryny jest dość nietypowa. Jej współzałożycielka Ekaterina Damer napotkała wiele trudności, aby zrekrutować uczestników do swoich badań doktoranckich. Próbowała różnych metod, jednak żadna z nich nie przynosiła oczekiwanego efektu. Po takich doświadczeniach, wraz ze swoim przyjacielem, postanowiła założyć platformę, która będzie przyjazna zarówno dla naukowców, jak i badaczy z całego świata. Wg informacji przedstawionej na oficjalnej stronie, z oferty Prolific skorzystało już ponad 2000 akademików, startupów, organizacji charytatywnych i firm, przeprowadzając ponad 8000 badań.

  Polecany lepszy serwis z płatnymi ankietami! Dużo wyższe stawki!
  Poradnik - zarabianie na płatnych ankietach!

  prolific opinie

  Jak zarabiać na Prolific?

  Zarabianie w Prolific skupia się głównie na wypełnianiu płatnych ankiet oraz badań naukowych i akademickich, które są zlecane przez naukowców i studentów z całego świata. Dodatkowe źródło zarobku można uzyskać również dzięki współpracy ze startupami oferującymi możliwość testowania gier i aplikacji.
  Witryna Prolific, a także otrzymywane przez nas badania ankietowe są dostępne po angielsku. Problem ewentualnej bariery językowej można rozwiązać poprzez korzystanie z przeglądarki Chrome, która oferuje opcję automatycznych tłumaczeń, co pozwoli na swobodne korzystanie z panelu. Niezrozumiałe kwestie można także skopiować do tłumacza Google, gdzie zostaną one wyjaśnione. 
  Prolific działa na zasadach znanych z innych paneli zarobkowych, co oznacza, że w pierwszym kroku należy dokonać rejestracji, a następnie zalogować się na swoje konto. Proces, w którym będziemy otrzymywać płatne ankiety jest nierozerwalnie połączony z naszym profilem, a zatem należy go rzetelnie uzupełnić (zakładka About You), aby móc korzystać z niżej opisanych możliwości zarobkowych. Konieczne jest również uzupełnienie pierwszej ankiety testowej (zakładka Studies), która pomoże nam poznać zasady i metodykę wypełniania badań.

  Opcje zarobkowe w panelu:

  Ankiety/badania naukowe

  Znajdują się w zakładkach: Studies oraz Submissions
  Ankiety pojawiają się ze zmienną, regularną częstotliwością. Ich ilość określana jest jako średnia/duża. Zaproszenia do badań przychodzą na nasz adres mailowy, jednak docierają w sposób ograniczony. Podczas korzystania z internetu, warto logować się do panelu lub pozostawić otworzoną stronę jako działającą w tle. To pozwoli nam na bieżące sprawdzanie dostępności interesujących nas prac do wykonania.
  Stawki za ankiety oraz badania naukowe wahają się od kilku pensów do nawet kilku funtów. 
  Prolific stawia na jasne, zrozumiałe i uczciwe warunki współpracy ze swoimi użytkownikami. Tym samym ustalił minimalne wynagrodzenie na poziomie 6,50 funtów za godzinę pracy. Jednocześnie panel nie prowadzi polityki związanej z brakiem uzyskania kwalifikacji do ankiet, po uprzednich pytaniach wstępnych, czyli najprościej mówiąc, jeżeli otrzymamy badanie ankietowe do wypełnienia, nie zostaniemy z niego odrzuceni.
  Charakterystyczną cechą ankiet przeprowadzanych przez serwis jest ich niecodzienna tematyka związana z kwestiami naukowymi, pracami dyplomowymi, czy badaniami akademickimi. Tym samym jest ona nieco ciekawsza niż w standardowych panelach. Dodatkową nowością jest fakt, iż wypełnione przez nas ankiety posiadają limit czasowy oraz podlegają ocenie naukowców, a należne nam wynagrodzenie otrzymamy w momencie ich zatwierdzenia (maksymalny czas oczekiwania to 21 dni, jednak zazwyczaj mieści się w przedziale 24-48 godzin). Nie jest to oczywiście żadną przeszkodą, czy niedogodnością. Musimy pamiętać, aby wypełniać ankiety rzetelnie, szczerze, zgodnie z informacjami przedstawionymi w profilu, wtedy nie napotkamy problemów z ich akceptacją.

  Testowanie gier i aplikacji

  Stanowi dodatkową możliwość zarobku w panelu. Jak sama nazwa wskazuje polega na przeprowadzaniu testów wybranych gier i aplikacji, dzięki współpracy z tzw. startupami. 

  Poleceni

  (Uwaga: Program wyłączony zostaje w Marcu 2019). Czyli w najprostszym tłumaczeniu program partnerski, w którym  otrzymamy dodatkowe pieniądze, jeżeli inna osoba zarejestruje się poprzez nasz reflink (link osobisty). Za rejestrację nowego uczestnika otrzymamy 10% wartości pierwszej zleconej przez niego wypłaty. Możliwe jest również polecanie kontrahentów, którzy chcą przeprowadzać badania. W takim przypadku uzyskamy 10% wartości  pierwszego zrealizowanego przez nich zlecenia. Korzystanie z programu partnerskiego nie jest w żadnym stopniu obowiązkowe, jednak pozwala nam w dodatkowy sposób zwiększać swoje zarobki.

  Prolific – czy warto?

  Prolific to serwis oferujący wiele korzyści:

  • możliwość wypełniania płatnych ankiet poprzez wyrażanie swojej opinii na ciekawe tematy naukowe, związane z pracami dyplomowymi oraz badaniami akademickimi
  • dodatkowe opcje zarobkowe: testowanie gier i aplikacji
  • dostępny program partnerski
  • zarobki w funtach, niskie minimum do wypłaty
  • możliwość przypomnienia, doszlifowania znajomości języka angielskiego oraz uzyskania dodatkowego dochodu za wykonywanie nieskomplikowanych czynności

  Czy warto korzystać z Prolific? Tak – jest to sprawdzony i wypłacalny zagraniczny panel ankietowy, który umożliwia zarabianie w internecie. Charakteryzuje się jasnymi i zrozumiałymi zasadami. Nie zaobserwowano problemów z działaniem serwisu. Wszystkie ewentualne sprawy techniczne można zgłaszać do sprawnie działającego supportu (pionu pomocowego).

  Prolific – wypłata, ile można zarobić?

  Wypłaty w Prolific realizowane są codziennie, a czas oczekiwania na przelew wynosi przeważnie 1-4 dni robocze (maksymalnie 7 dni roboczych). 
  Środki zgromadzone na naszym koncie możemy wypłacać na pomocą najbardziej popularnego systemu płatności internetowych – PayPal, który udostępnia także opcję wysyłki pieniędzy na polski rachunek bankowy.
  Minimum do wypłaty w Prolific wynosi 5 funtów. Po uzyskaniu takiej kwoty możemy zlecić przelew. Czasem warto jednak poczekać nieco dłużej i dokonać takiej operacji po uzyskaniu większej sumy, aby jak najmniej wydawać na prowizje.

  Zarobki w Prolific są uzależnione od wielu czynników m.in. rzetelnego uzupełnienia naszego profilu, ilości ankiet, którą otrzymamy i wypełnimy, ewentualnych testów, a także poświęconego czasu oraz wkładu w postaci naszej pracy. Dostępne źródła informacji podają, że w ciągu miesiąca z powodzeniem możemy uzyskać minimum potrzebne do wypłaty (lub jego wielokrotność).

  Prolific - rejestracja – jak zarejestrować się w panelu?

  Proces rejestracji w Prolific przebiega sprawnie i bezproblemowo. Wchodzimy na stronę prolific.ac i wybieramy przycisk SIGN UP widoczny po prawej stronie. 
  prolific rejestracja

  Wybieramy opcje z listy rozwijanej:

  1. „Chcę wziąć udział w badaniach” – „I want to take part in studies”
  2. „Poland” – „Polska” (lub inny, jako kraj zamieszkania)
  3. Date of Birth – data urodzenia

   
  W rubrykach wpisujemy następujące informacje:

  1. Email adress: adres mailowy
  2. First name: imię
  3. Last name: nazwisko
  4. Password: hasło 
  5. Confirm password: powtórzone hasło

  Następnie zatwierdzamy znajomość regulaminu oraz polityki prywatności (po uprzednim przeczytaniu) i naciskamy przycisk Register. Na podany adres e-mail otrzymamy link do rejestracji, który należy zatwierdzić. Pełna weryfikacja wymaga również potwierdzenia nr telefonu (poprzez kod otrzymany w wiadomości SMS). Po wykonaniu tych czynności nasze konto zostanie utworzone. W kolejnym kroku logujemy się i przechodzimy do zakładki ABOUT YOU, gdzie wypełniamy po kolei wszystkie dostępne ankiety profilowe (jest to delikatnie czasochłonne, ale warto poświęcić te kilkadziesiąt minut celem późniejszego uzyskiwania lepszych efektów naszej pracy). Od teraz możemy rozpocząć swoją przygodę z zarabianiem w Prolific.

  Prolific - Opinie użytkowników

  Opinie użytkowników Prolific są w większości pozytywne. Panel jest darmowy, sprawdzony i wypłacalny. Oferuje możliwość uczestnictwa w ciekawych, niestandardowych badaniach ankietowych. Uczestnicy doceniają go również za niewielkie minimum do wypłaty, które należy osiągnąć. Prolific jest dobrym, zagranicznym serwisem ankietowym, który pozwala na zarabianie dodatkowych pieniędzy w internetowym świecie.
   

  Przejdź do serwisu  Opinie użytkowników

  Jeśli chcesz dodać opinię, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać opinie

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  cashsion

     1 z 1 użytkownik uznało tę opinię za pomocną 1 / 1 użytkownik

  najlepszy panel ankietowy jaki istnieje (na pewno spośród tych, które są dostępne w PL). Wypłaty w funtach, czyli na zł to jest sporo, bo kurs waha się w granicach 5.

  Po 3 cashout'ach w miesiącu wypłaty na PayPal są natychmiastowe! Pieniądze dostajemy od razu po kliknięciu. Pierwsze trzy wypłaty są we wtorki i czwartki, wystarczy kliknąć w przeddzień i nie czekamy długo.

  Trzeba się spieszyć z akceptowaniem ankiet, generalnie nieźle płatne, często są poniżej funta, ale można trafić aż ponad 10£! (taka ankieta trwa pewnie z godzinę). Moja najlepsza do tej pory to 8 funtów. (nie zdążyłem kliknąć lepiej płatnej, była zajęta).

   

  Osobiście bardzo polecam

  Podziel się tą opinią


  Odnośnik do opinii
  iworad1990

     0 z 1 użytkownik uznało tę opinię za pomocną 0 / 1 użytkownik

  ok,wszystko ładnie pięknie, niby meila podałam, sie zarejestrowałam,ale gdzie sie wpisuje ten numer telefonu do tej dodatkowej weryfikacji i gdzie ten kwestionariusz osobowy? bo ja albo głupia jestem,albo tego nie widzę...

  Podziel się tą opinią


  Odnośnik do opinii

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .