Skocz do zawartości
 • Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

  • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
  • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
  • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
  • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!
 • Kryptowaluty

  Sprawdzone giełdy kryptowalut. Serwisy umożliwiające zakup bitcoin oraz innych walut oraz inne serwisy powiązane z kryptowalutami. Bezpieczne portfele do przechowywania BTC, Ethereum oraz innych walut.

  Czym właściwie są kryptowaluty?

  Kryptowaluty jest to rodzaj cyfrowego pieniądza, który jest stworzony na bazie algorytmu. Natomiast giełda kryptowalut jest to serwis internetowy, w którym jego użytkownicy składają oferty kupna, jak i zarówno sprzedaży walut.

  Czym są giełdy kryptowalut?

  Giełda kryptowalut, inaczej nazywana jest kryptogiełdą. Stała się ważnym elementem w handlu wymiany m.in. tokenami, jak i kryptowalutami. Na takich giełdach można kupić aukcje. Na tym cyfrowym rynku zachodzi największy obrót, jak i wolumen, który wyraża ilość cyfrowych monet i innych aktywów, jakie zostały wymienione. Na tej platformie można wymieniać papierkowe pieniądze na takie kryptowaluty na przykład: Bitcoin, Ethereum, Litecoin. Warto wspomnieć o technologii blockchain. Inaczej nazywana 'rozproszoną księgą główną' lub 'rozproszoną bazą danych'. Jest to rosnąca infrastruktura, która składa się z powiązanych ze sobą danych, pogrupowanych w bloki, dlatego nazywana jest łańcuchem bloków. Każdy blok danych zawiera określoną liczbę zapisów z transakcjami. Rozmiar tego bloku uzależniony jest od konkretnej implementacji, oraz charakterystyki danej kryptowaluty. Przykładowo wielkość bloku bitcoin może wynosić maksymalnie do wartości 1 MB.

  Czym jest portfel kryptowalut?

  Wybierając portfel do kryptowalut trzeba skupić się na kilku aspektach. Jest to o tyle istotne, ponieważ od tego portfela zależeć będzie bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Jego funkcją jest także dostęp do blockchaina, inaczej klucza prywatnego. Jest on powiązany z kluczem publicznym oraz służy do jego odszyfrowywania. Klucz prywatny powinien być znany tylko właścicielowi, co umożliwi mu zarządzanie cyfrowymi monetami, które zgromadziły się w portfelu. Klucz publiczny natomiast umożliwia odbieranie transakcji. Jest widoczny dla wszystkich użytkowników. Każdy może sprawdzić transakcje wychodzące i przychodzące, ale również aktualne saldo danego adresu. Nie może natomiast sprawdzić do kogo należą i co oczywiste, nie może nimi w żaden sposób zarządzać.

  Rodzaje portfeli kryptowalut

  Wyróżniamy cztery rodzaje portfeli do przechowywania cyfrowych monet. Mówi się też na nie wallet portfel. Wybór zależy do indywidualnych potrzeb użytkownika, czyli od decyzji co do poziomu bezpieczeństwa danej platformy i wygody z korzystania. Dużym problemem wśród użytkowników jest przede wszystkim przechowywanie, bezpieczeństwo i obsługa takich portfeli. Jednak twórcy tych platform starają się udoskonalać je tak, by ich użytkowanie było wygodniejsze i bezpieczne. Ranking giełd można znaleźć na forach, gdzie prowadzone są dyskusje i wymiany opinii na temat różnych serwisów oferujących przechowywanie cyfrowych pieniędzy.

  Rodzaje giełd kryptowalut

  Można wyróżnić giełdy kryptowalut, a są to między innymi: Coinbase, Bitbay, 4coins, Binance, Kucoin, BitMEX, Bittrex, LocasBitcoins. Ranking giełd kryptowalut pokazuje, że Coinbase jest najbardziej znaną platformą na świecie. Przede wszystkim ułatwia bezpieczne transakcje, przechowywanie i wymianę walut. Ich system jest bezpieczny, prowadzą także samodzielny rejestr, który pokazuje, gdzie są aktualnie monety i co się z nimi dzieje. Na Coinbasie można handlować czterema walutami: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH). Bitbay także zapewnia swoim użytkownikom 100% bezpieczeństwo środków finansowych. Są one przechowywane na tak zwanych "cold walletach", czyli nie są one bezpośrednio połączone z serwerami giełdy. Oznacza to, że do pieniędzy nie mają dostępu osoby trzecie. Można także odpowiednio zabezpieczyć konto klienta, by utrudnić jakiejkolwiek ingerencji innych osób. 4coins dla wielu posiada zaletę, jaką jest anonimowa płatność gotówką. Umożliwia dostęp do szybkich transferów, przelewów online oraz liczne bonów. Binance wchodząc na rynek bardzo szybko wskoczyła na wysoką półkę. Pomimo młodego wieku platforma stale się rozwija i ulepsza. Przy pomocy tej giełdy możesz między innymi szybko i wygodnie dokonywać transakcji. Założenie portfela oraz przechowywanie kryptowaluty jest całkowicie bezpłatne. Platforma ta korzysta z szyfrowania SSL, dzięki której unikamy oszustw i kradzieży. Kucoin jest giełdą, która swoją siedzibę ma w Hongkongu i od 2017 roku odnosi sukcesy także na polskim rynku internetowym. Tak jak w większości serwisów prowizja pobierana jest za obracanie i wypłacanie, natomiast depozytowanie kryptowalut jest całkowicie darmowe. Kucoin pobiera tylko 0.1% od każdej transakcji, zarówno od sprzedawcy, jak i od kupca. Platforma ta zawiera również szczegółowe analizy pod postacią wykresów z technicznymi znacznikami, co znacznie ułatwia jej funkcjonalność. BitMEX oferuje usługę margin-trading dla zaawansowanych, profesjonalnych traderów Bitcoin. Bittrex z kolei jest amerykańską giełdą, której siedziba znajduje się w Las Vegas. Umożliwia obrót ponad 190 walut, co daje użytkownikom szeroki wybór w tym zakresie. LocasBitcoins jest fińską kryptogiełdą, na której użytkownicy umieszczają ogłoszenia, zawierające sprzedaż i kupno Bitcoinów. Jeśli kogoś zainteresuje dane ogłoszenie może umówić się na osobistą wymianę. Wybór odpowiedniej giełdy zależy od Państwa preferencji i jest kwestią indywidualną. Jeśli interesuje Cię dołączenie do któregoś serwisu załóż konto. W większości przypadków jest ono całkowicie darmowe.

  Czym jest portfel sprzętowy?

  Portfele sprzętowe są to fizyczne urządzenia, które służą do przechowywania kryptowalut. Podłącza się je do komputera lub telefonu przy pomocy USB. Te portfele przechowują i zabezpieczają klucze prywatne. Jest to istotnie bezpieczniejsza opcja w odróżnieniu do portfeli online i aplikacji, które instalowane są na komputerach i telefonach. Na rynku można znaleźć sporo urządzeń tego typu. Jednak do najpopularniejszych zaliczyć można Ledger nano i Trezor. Ten pierwszy przeznaczony jest do przechowywania takich kryptowalut jak: Bitcoin, Ethereum, ale także Altcoinów. Jest bardzo dobrze zabezpieczony, co pokazuje, że oparty jest na najnowocześniejszej technologii. Pozwala ona na bezpieczne przechowywanie kryptowalut, ochronę płatności wykonywanych drogą cyfrową, przy czym pośredniczenie w transakcjach. Jest wyposażony w ekran OLED, który umożliwia wyświetlanie informacji oraz konfigurację. Portfel ledger nano s jest sprzętem najnowszej generacji. Posiada chip Secure Element, który zabezpieczony jest kodem PIN, co pozwala na uniknięcie sytuacji przechwycenia lub sfałszowania transakcji. Trezor, czyli drugi rodzaj portfela sprzętowego, który jest pierwszym i najpopularniejszym urządzeniem tego typu. Ma za zadanie podpisywanie transakcji, generowania, a także przechowywania kluczy prywatnych. Autorem tego portfela jest czeska marka SatoshiLabs, która stała się kreatorem w produkcji portfeli sprzętowych. Można na nim przechowywać Bitcoiny, ale także inne kryptowaluty. Natomiast chcąc wybrać odpowiedni portfel bitcoin trzeba sprawdzić, gdzie jest to dla nas najbardziej opłacalne. Przetrzymywanie walut odbywa się bez użycia internetu, co zabezpiecza je przed ewentualną kradzieżą. Dzięki temu poziom bezpieczeństwa znacznie wzrasta i mamy nad finansami pełną kontrolę. Można stwierdzić więc, że sprzętowe portfele mogą faktycznie spełniać swoje funkcje należycie.

  Jak wybrać najlepszy portfel dla siebie?

  W internecie można znaleźć dużo informacji na temat przechowywania kryptowalut. By dobrze wybrać zaleca się zrobić rozeznanie w tej kwestii. Niektórzy interesanci nie mogą pozwolić sobie na kupno portfela sprzętowego, ponieważ jego cena jest stosunkowo wysoka. Może on ulec kradzieży lub zniszczeniu. Minusem dla niektórych może się okazać to, że trzeba go ze sobą nosić, by móc z niego skorzystać. Wybierając odpowiedni portfel kryptowalut należy mieć na uwadze to, jaką walutą chcielibyśmy obracać. Najbardziej wygodnym rozwiązaniem byłoby posiadanie wszystkich kryptowalut w jednym portfelu. Niestety, póki co żadna technologia na to nie pozwala. W świecie kryptowalut portfele pełnią różne funkcje. Specjaliści starają się szukać uniwersalnych rozwiązań, które ułatwią obrót kryptowalut. Stworzenie takiej aplikacji lub sprzętu nie jest jednak takim prostym zadaniem i nie do końca wiadomo, czy kiedykolwiek powstanie. Jednak istnieje sporo aplikacji, które zajmują się obsługą wielu coinów, bądź tokenów. Poddając analizie dostępne giełdy, czy też sprzęty najlepiej sprawdzą się te offline, ponieważ zapewniają większe bezpieczeństwo. Należy zwrócić uwagę na to, by portfele nie wymagały weryfikacji, co zapewnia wysoki poziom anonimowości. Nie można zapomnieć o wykonywaniu regularnych kopii bezpieczeństwa, ponieważ w przypadku zniszczenia lub zgubienia sprzętu bez problemu jesteśmy w stanie odzyskać zainwestowane środki. Najlepiej zapisać go poza internetem, na przykład na pendrivie. Korzystając z portfeli przeglądarkowych lub mobilnych trzeba być bardziej czujnym i starać się nie przechowywać dużych wartości. Zdarzały się przypadki, w których utraconych coinów nie dało się w żaden sposób odzyskać. Zaleca się śledzenie oficjalnych stron w celu ewentualnych zmian.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .