Skocz do zawartości
 • Proxy i VPN

  Sprawdzone proxy do Instagram, programów SEO, botów - zarówno zagraniczne jak i polskie. Serwisy VPN do zmiany IP i uzyskania prywatności w sieci.

  Dlaczego ważna jest ochrona prywatności?

  Pierwszym podstawowym pytaniem jakie należy sobie zadać jest to, czy w internecie istnieje w ogóle prywatność. Ze względu na to, że każda nasza aktywność w sieci jest analizowana i rejestrowana, odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Jedyne co możemy zrobić to starać się utrudniać naszą inwigilację. Podczas przeglądania stron www oraz pobierania lub przesyłu danych, zalecane jest, aby korzystać ze specjalnych narzędzi służących ochronie prywatności. Aby wybrać najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie należy chociaż pobieżnie zapoznać się z zagadnieniem prywatności w sieci. Żeby zdecydować, które rozwiązanie jest najlepsze poznaj podstawowe techniczne różnice między oferowanymi usługami.

  Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że poruszając się w internecie zostawiamy po sobie mnóstwo informacji. Internet z jednej strony umożliwił nam wolność, a z drugiej wpędził nas w pułapkę utraty prywatności. Jednak jest możliwe przy użyciu serwerów proxy. O serwerach proxy informacje można przeczytać zazwyczaj w internecie, ale także na forach internetowych.

  Funkcjonalność serwerów proxy

  Funkcji serwera proxy jest naprawdę sporo. Między innymi serwer proxy, który obsługuje daną sieć odbiera żądania z urządzenia. Czyli za każdym razem, gdy przegląda się internet za pomocą serwera proxy, urządzenie wysyła żądanie do danych serwerów internetowych, ale serwer proxy ma za zadanie przechwycić to żądanie. Na początku serwer proxy przechodzi przez pamięć podręczną witryn i stron internetowych. Gdy żądana strona znajduje się w pamięci podręcznej, proxy server wysyła ją do urządzenia, by użytkownik mógł mieć do niej dostęp. Wówczas gdy strona nie znajduje się w pamięci podręcznej, serwer proxy przekazuje żądanie do Internetu przy użyciu innego adresu IP. W ten sposób ukrywa to oryginalny adres IP klienta i szczegóły, które dotyczą sieci. Jeśli zastanawiasz się

  Najczęściej stosuje się proxy server w firmach i przedsiębiorstwach w celu odpowiedniego bezpieczeństwa sieci. W ten sposób zapewnia ona kontrolę administracyjną dostępu do internetu przez obserwowanie przechodzących przez stronę żądań. Usługi buforowania przede wszystkim poprawiają wydajność i przyspieszają dostęp do stron internetowych. Z serwerów proxy korzysta się także w celu monitorowania ruchu na stronie firmy, a co za tym idzie do ograniczenia prywatności użytkowników.

  Rodzaje serwerów proxy

  Server proxy może być obsługiwany przez jednego użytkownika lub urządzenie klienckie, ale także współdzielonym serwerem proxy, który obsługuje znacznie wielu użytkowników oraz urządzenia końcowe. Istnieją także typy serwerów proxy, które filtrują żądania. Proxy działają między innymi w zależności od sposobu funkcjonowania serwerów proxy i poziomu, na którym przechowywane są prywatne dane sieciowe oraz adresy. Są to na przykład: Proxy Forward, Proksydacja odwrotna, Anonimowy pełnomocnik, Proxy Web, Proxy zniekształcający itd. Zatem zastanawiasz się pewnie, czy proxy działają?

  Czym jest bramka proxy?

  Bramka proxy jest to aplikacja internetowa, która działa jako pośrednik podczas przeglądania stron WWW. Wyznaczone oprogramowanie wykonuje różnorodne operacje w celu pobierania w imieniu użytkownika i wyświetlania treści stron WWW. Po wysłaniu żądania pobrania takiej strony do serwera docelowego przesyłana jest informacja o adresie serwera bramki proxy, a nie jej użytkownika. Klient jest więc odizolowany od serwera docelowego. Czyli można rozumieć, że bramka proxy umożliwia zmianę adresu IP jaki widocznieje w internecie, dzięki zamaskowania adresu IP bramki.

  Czym są prywatne proxy?

  Prywatne proxy są podstawą do wielu działań SEO. Pozwala między innymi na: harvestowanie wyników wyszukiwania z Google, rejestrację wielu kont na jednym serwisie, efektywne korzystanie z programów SEO, anonimowość przy korzystaniu z internetu, spamowanie itd. Posiadając private proxy komputer wówczas jest wewnątrz podsieci, w której to komputery posiadają takie adresy. Takich samych adresów jest całkiem sporo, istnieje nawet mechanizm tłumaczenia prywatnych proxy adresów na jeden adres publiczny.

  Gdy wówczas nawiązujemy połączenie z danym serwisem, mechanizm translacji adresów ma za zadanie zapamiętanie określonych parametrów, co umożliwia transmisję dwukierunkową. Po zakończeniu połączenia parametry identyfikujące komputer są usuwane. Wybrany serwis internetowy nie może nawiązać ponownego połączenia. Ten mechanizm nazywany często „sprzętowym firewallem” pozwala na bezpieczniejsze korzystanie z Internetu. Nie można zapominać o aktualizacjach systemu operacyjnego i programu antywirusowego. Komputer nie jest jedyny wewnątrz danej puli adresów, dlatego prywatny adres IP zapewnia chociaż częściową anonimowość w sieci. Wadą tego rozwiązania jest ograniczona możliwość korzystania z niektórych serwisów internetowych, które wymagają bezpośredniego połączenia, opisanych powyżej. Co się okazuje, posiadanie prywatnego adresu IP nie zapewnia całkowitej anonimowości w sieci, ani też nie zwalnia od odpowiedzialności za wszelkie działania w internecie. Decydując się na proxy prywatne należy rozpatrzeć za i przeciw według własnych potrzeb. Co do prywatnych proxy trzeba sobie uświadomić, że liczba komputerów ciągle rośnie i być może kiedyś zabraknie adresacji do podłączenia wszelkich urządzeń do sieci.

  Pakiety proxy - gdzie wykupić?

  W internecie znaleźć można strony internetowe, które oferują darmowy lub bezpłatny serwer proxy. Istnieją także polskie serwery proxy. Oferują szybkie i stabilne serwery proxy między innymi do zarządzania portalami społecznościowymi np. Facebook lub Instagram. Dzięki temu, że są to polskie proxy gwarantuje to niski czas dostępu do danej usługi. Na forach internetowych można przeczytać opinie użytkowników, czy proxy działają właściwie. Najczęściej wyszukiwane są między innymi: "proxy informacje", "polskie proxy". Istnieją różne pakiety proxy, ceny wahają się od 12 do 830zł. W zależności ile pakietów nas interesuje. Zazwyczaj proxy są aktywne przez 30 dni. Sprzedający gwarantują, że proxy działają prawidłowo.

  Czym są VPN?

  Wirtualna prywatna sieć, czyli VPN to połączenie sieciowe stwarzające wrażenie, że jesteś w zupełnie innym miejscu, poprzez bezpieczne połączenie z inną lokalizacją. Żeby lepiej wyobrazić sobie działanie Wirtualnej Sieci Prywatnej można wyobrazić sobie tunel łączący Twój komputer z serwerem VPN, który chroni dane przez inwigilacją podczas tego przesyłu. Dzięki temu, wszystko co robisz w internecie wydaje się pochodzić z serwera VPN. Kiedy jesteś połączony z tym serwerem, cały Twój ruch jest szyfrowany. należy jednak pamiętać, że elastyczna i niezawodna pełnia bezpieczeństwa i prywatności połączeń wiąże się z kosztami. Bezpłatne usługi VPN są wolniejsze i nie dają gwarancji bezpieczeństwa.

  Czym są serwery proxy?

  Serwer proxy, podobnie do Wirtualnej sieci prywatnej, kieruje cały Twój ruch przez inny komputer. Również i w tym przypadku, jedynie płatne, prywatne serwery zapewniają całkowite bezpieczeństwo i niezawodność. Można rozróżnić dwa typy serwerów: HTTP Proxy i SOCKS. Serwery proxy HTTP chronią zazwyczaj jedynie przeglądarkę, a nie cały ruch w Internecie. Dodatkowo należy pamiętać, że należy je konfigurować dla każdej aplikacji osobno, mając na uwadze to, że niektóre z nich mogą ich wcale nie obsługiwać. Private proxy HTTP wykorzystuje się w wielu celach. Jednym z nich jest zablokowana lub niedostępna z przyczyn technicznych strona internetowa, innym to zastosowania w programach SEO lub różnego rodzaju botach do social media (proxy do Instagram, proxy do Facebook'a). Z kolei serwery proxy SOCKS są bardziej zaawansowane od HTTP i rozszerzają swoje działanie poza strony internetowe, jak na przykład Torrent. Proxy pl są ograniczonym rozwiązaniem, a bezpłatne wersje narażają znacznie Twoją prywatność. Lista proxy, czyli spis bramek proxy, to ranking uporządkowany według oceny innych użytkowników. Sprawdź i wybierz najlepszy.

  Którą formę ochrony prywatności wybrać?

  Można śmiało stwierdzić, że serwery VPN są pod wieloma względami bezpieczniejsze i lepsze od serwerów proxy. Są idealne do omijania blokad nakładanych przez dostawców internetu czy rząd. Ich ceny nie są na tyle wysokie, żeby nie móc pozwolić sobie na zapewnienie sobie anonimowości i bezpieczeństwa w sieci. Z drugiej strony proxy umożliwiają korzystanie z wielu kont social media, botów, programów SEO w jednym momencie (wiele połączeń jednocześnie). W zależności od wymaganej funkcjonalności należy wybrać odpowiednie rozwiązanie.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .