Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

automatyzacja linkbuilding3

Tworzenie backlinków to podstawa pozycjonowania stron (wraz z innymi czynnikami, jak np. optymalizacja samej witryny, ale nie na tym się dziś skupimy). Nie zawsze jednak mamy czas, by tworzyć dziesiątki lub nawet setki backlinków do naszych serwisów. Wtedy z pomocą przychodzą narzędzia automatyzujące ten proces. 

W tym temacie znajdziesz listę testowanych przez nas programów do automatyzacji backlinkowania wraz z krótkimi opisami ich działania. Użyte z głową mogą zdjąć z Ciebie ciężar pozycjonowania na dłuuuugi czas :)

 

Polecane programy do linkbuildingu

 

zennoposter

1. Zennoposter - automatyzacja WSZYSTKIEGO

ZennoPoster to program pozwalający na automatyzację dowolnych czynności wykonywanych na stronach WWW (i nie tylko). Pozwala on na nagrywanie makr, pisanie własnych kodów w JS/C#, a wszystko przedstawione jest w formie bloczków. Nie musisz już uczyć się języków programowania - ZennoPoster pozwoli Ci zautomatyzować konkretne czynności bez znajomości choćby linijki kodu. Wymaga on oczywiście pewnego czasu spędzonego na nauce jego obsługi, ale jest to nieporównywalne z czasem, który trzeba poświęcić na naukę programowania.

Dzięki ZennoPoster będziesz mógł np. pisać szablony do rejestracji kont na forach, blogach, serwisach ogłoszeniowych. Będziesz mógł automatyzować wrzucanie nowych postów, ogłoszeń, edycję sygnaturek na forach. Możliwości tego programu są ogromne. Bardziej zaawansowani użytkownicy piszą nawet szablony nie pod rejestrację i postowanie na konkretnych stronach, ale na konkretnych platformach, jak np. Joomla lub Drupal!

Funkcje godne uwagi:

 • emulacja ludzkich zachowań
 • wielowątkowość
 • obsługa spintax
 • klient e-mail
 • korzystanie z Chrome/Firefox
 • zwrot pieniędzy do 14 dni od zakupu, jeśli nie jesteś zadowolony z programu

 

KUP ZENNOPOSTER TUTAJ

 

 

xneolinks

2. Xneolinks - linkuj na ogromnej ilości CMS

Xneolinks to program pozwalający na linkowanie na własnych bazach stron. Posiada on ogromną ilość obsługiwanych platform (CMS), co umożliwia nam tworzenie naprawdę dużej ilości linków. Program jest przetłumaczony na język Polski (z małymi niedociągnięciami, które nie mają wpływu na zrozumienie konkretnych funkcji). Xneo tworzy linki w artykułach, profilach, komentarzach i wpisach. Jego detektor CMS sam sprawdza na jakiej platformie stoją serwisy z podanej przez Ciebie listy witryn i automatycznie dostosowuje opcję linkowania. 

Program działa na przeglądarkach, co pozwala na emulację ludzkich zachowań. Dodatkowo obsługuję masę serwisów do captcha i ma wbudowanego klienta e-mail do aktywacji kont. Od pewnego czasu posiada również wbudowany OCR (moduł rozwiązywania captchy), który pozwoli zaoszczędzić trochę kasy :) 

Funkcje godne uwagi:

 • możliwość tworzenia własnych baz
 • automatyzacja pracy z dziesiątkami CMS
 • klient e-mail
 • możliwość dostosowania dużej ilości pól dla profili i sygnatur
 • program w języku Polskim

 

KUP XNEOLINKS TUTAJ

 

Tematy, które mogą Cię zainteresować:

 

 

 

xrumer

3. Xrumer - legendarna spamiarka

Xrumer to program, który zna każdy, kto choć trochę interesował się automatyzacją robienia backlinków. Soft istnieje na rynku od ponad 10-ciu lat i jest stale aktualizowany. Do jego funkcji należy tworzenie profili na stronach (głównie fora internetowe) i tworzenie tematów/postowanie w odpowiednim temacie. Dodatkowo program potrafi edytować utworzony profil, by zwiększyć żywotność kont. Wszystko to jest robione z ogromną prędkością, a ilość wątków potrafi dochodzić do kilkuset (wszystko zależy od maszyny, na której program jest uruchomiony).

Xrumer posiada całą masę innych funkcji - może np. wysyłać wiadomości przez formularze kontaktowe, wyszukiwać odpowiednie tematy i zostawiać w nich swoje posty, linkować do wcześniej utworzonych tematów i wiele, wiele innych. Dodatkowo do Xrumera dostajemy program Xevil, który rozwiązuje ogromną liczbę captchy, w tym ReCaptcha V2 (zapowiedziano również ReCaptcha V3). 

Funkcje godne uwagi:

 • niesamowita szybkość działania
 • idealny do spamowania/blastów
 • aktywacja kont przez e-mail
 • obsługa spintax
 • obsługa captchy (Xevil w komplecie)

 

KUP XRUMER TUTAJ

 

Tematy, które mogą Cię zainteresować:

 

 

seo autopilot

4. SEO Autopilot - wbudowana baza

SEO Autopilot to kolejny program do tworzenia backlinków automatycznie. Posiada on wbudowaną bazę stron, która jest stale aktualizowana. Dzięki wbudowanemu narzędziu do tworzenia diagramów możemy bez problemu tworzyć szablony pod konkretne platformy (m.in. Web 2.0, Social Bookmark, Social Network...) i dodawać do nich tiery. Z listy stron możesz wybrać te, które mają konkretne Domain Authority, co zwiększa Twoje szanse na wybicie strony w Google (nikt nie chce przecież kiepskich backlinków!).

SEO Autopilot jest bardzo prosty w obsłudze dzięki funkcji Wizard, która przeprowadzi Cię przez cały proces uzupełniania tekstów, linków, zdjęć itd. krok po kroku. Soft obsługuje całą gamę spinnerów, usług tworzenia artykułów, serwisów rozwiązujących captchę, indekserów. Jest to istny kombajn do automatyzacji pracy z linkbuildingiem. Brakującym elementem jest tylko brak możliwości dodawania własnych miejscówek.

Funkcje godne uwagi:

 • Gotowa lista stron
 • Sortowanie miejscówek po DA
 • Obsługa całej masy serwisów do captcha, indeksacji itp.
 • Wizard ułatwiający tworzenie kampanii
 • Możliwość tworzenia diagramów lub wyboru gotowych diagramów z listy

 

KUP SEO AUTOPILOT TUTAJ

 

Tematy, które mogą Cię zainteresować:

 

 

 

rankerx

5. RankerX - stary, ale jary

RankerX swój debiut notował dobrych kilka lat temu. Od tego czasu część osób przestała z niego korzystać w związku z różnymi plotkami o negatywnym wpływie tego programu na SEO. Nic bardziej mylnego - negatywny wpływ na SEO ma jedynie nieumiejętne korzystanie z programu! W związku ze swoją popularnością, zaczęło z niego korzystać mnóstwo osób robiących tysiące backlinków bez żadnego pomyślunku - stąd ich problemy i stąd plotki. 

RankerX umożliwia linkowanie na całej masie stron - wbudowana lista zawiera linki z miejscówek takich, jak np. Tumblr czy Wordpress, ale również ze stron. edu, .gov i wielu innych. Istnieje też możliwość dodawania własnych stron, dzięki czemu bez problemu zautomatyzujesz dodawanie treści na swoje zapleczówki. Ze względu na ciągłe aktualizacje, ilość sukcesów jest bardzo zadowalająca (pamiętaj jednak, że kluczowe są tutaj dobre proxy i serwisy do captcha oraz adresy e-mail). Tutaj, podobnie jak w SEO Autopilot, również występuje Wizard oraz możliwość tworzenia własnych diagramów lub wybierania gotowych.

Funkcje godne uwagi:

 • tworzenie diagramów/wybieranie gotowych diagramów
 • ogromna lista gotowych miejscówek i możliwość dodawania własnych
 • Interfejs webowy - zainstaluj na serwerze i korzystaj na dowolnym urządzeniu
 • wsparcie dla zewnętrznych serwisów do captcha, indeksacji, tworzenia artykułów, spinnowania

 

KUP RANKERX TUTAJ

 

Tematy, które mogą Cię zainteresować:

 

 

 

gsa

6. GSA Search Engine Ranker - legendarny kombajn

Podobnie jak w przypadku Xrumer, również nazwa GSA Search Engine Ranker powinna brzmieć znajomo w uszach każdego, kto choć trochę interesował się automatycznym tworzeniem backlinków. GSA to program, który umożliwia tworzenie linków na bardzo dużej ilości CMSów. Mamy tutaj dwie opcje - ładujemy własną bazę linków lub ustawiamy program tak, by sam szukał miejscówek wg. podanych przez nas wytycznych. 

W programie stworzymy linki z platform takich jak Wiki, Article Directory, Social Network, Microblog, Bookmark i wiele, wiele innych. Obsługuje również popularne Web 2.0 oraz Guestbooki. Opcji ustawień programów jest naprawdę mnóstwo, więc początkujące osoby będą musiały poświęcić trochę czasu na naukę obsługi softu. W pakiecie otrzymujemy oczywiście obsługę serwisów do captcha, indekserów, opcję blacklistowania słów kluczowych lub konretnych stron i wiele innych opcji.

Funkcje godne uwagi:

 • program istnieje na rynku od wielu lat i nadal jest aktualizowany
 • obsługa dużej ilości platform
 • szybkość działania
 • ogrom funkcji i opcji personalizacji
 • możliwość tworzenia footprintów

 

KUP GSA SEARCH ENGINE RANKER TUTAJ

 

Tematy, które mogą Cię zainteresować:

 

 

 

 

scrapebox

7. Scrapebox - jeden program z wieloma nardzędziami

Scrapebox to również jeden z bardzo popularnych programów do SEO obecnych na rynku od bardzo wielu lat. Choć część osób nadal korzysta z niego do linkowania i harvestowania, istnieją softy, które zrobią to lepiej od SB. Czemu więc znalazł się on na naszej liście? Ponieważ poza linkowaniem i harvestowaniem, Scrapebox posiada ogromną ilość funkcji i dodatków (addonów), które są niezastąpione w linkbuildingu.

Wśród dodatków znajdziemy m.in. możliwość edycji ogromnych list linków (usuwanie duplikatów, usuwanie błędnych adresów URL, dzielenie jednego dużego pliku txt na daną liczbę mniejszych), sprawdzania DA i innych atrybutów, harvestowanie artykułówi słów kluczowych, sprawdzanie czy dana strona żyje, czy zwraca błędy, wyszukiwanie wygasłych domen i całą masę innych opcji.

Funkcje godne uwagi:

 • możliwość spamowania linkami i harvestowania
 • ogromne możliwości dzięki addonom
 • niska cena
 • stałe aktualizacje

 

KUP SCRAPEBOX TUTAJ

 

Tematy, które mogą Cię zainteresować:

 

 • Super 6
 • Dzięki! 2

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie, ale nie wiesz jak? Szukasz inspiracji i nowych metod? Sprawdź:
>>> 13 sposobów jak zarabiać przez internet! - Zarabianie w Internecie <<<

Odnośnik do komentarza

Zarejestruj się za darmo i naucz się zarabiać online!

 • Dostęp do darmowych poradników pokazujących krok po kroku jak zarabiać w Internecie
 • Sposoby zarabiania niepublikowane nigdzie indziej
 • Aktywna społeczność, która pomoże Ci rozwiązać problemy i doradzi
 • Profesjonalne treści na temat SEO, social media, afiliacji, kryptowalut, sztucznej inteligencji i wiele więcej!

@ee3taz Wg. mnie z tych wyżej wymienionych (jeśli chodzi o linkowanie bo SB np. genialny do innych rzeczy) zdecydowanie Zennoposter najlepszy i dający najwięcej możliwości. Ale ja to mówię ze swojej perspektywy -  osoby, która siedzi w SEO na pełny etat. Jeśli pozycjonujesz jedną czy kilka stronek to mija się z celem nauka pisania szablonów do ZP bądź zlecanie szablonów na zamówienie. Taniej i szybciej wyjdzie zlecenie komuś link buildingu bądź kupowanie linków z różnych źródeł. Jeśli pozycjonujesz stronki masowo to zainwestowanie czasu w ZP to bardzo dobry pomysł.

 

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmówcą - Zenno daje najwięcej możliwości jeżeli chodzi o zostawienie linków w nieszablonowych miejscówkach - tylko poświęcić na to musisz mnóstwo czasu. Jeżeli chcesz coś pomiędzy to Xneolinks - możesz tam i robić szablony i szukać miejscówek w oparciu o ich system wykrywania CMS (wiążę się to z harvestowaniem list i chwilę trwa). Z całkowitych automatów to SeoAP i RankerX, ale tam opierasz się na miejscówkach które oni dostarczają, nie rozwijasz tej bazy. 

 

 • Super 2
Odnośnik do komentarza

słyszałem, że wiele osób chwali Zennoposter, natomiast czy opłaca się z niego korzystać, uwzględniając fakt, że miejscówki się aktualizują?
Posiadam kilka softów do Tier2, natomiast obecnie się zastanawiam nad Zennoposterem (nauki pisania skryptów) bądź Xneolinks.
Zawodowo się nie zajmuję, obecnie mam z 5 stronek, nad którymi pracuję i się zastanawiam, w planach mam trochę więcej i się zastanawiam, czy w takim przypadku Xneolinks nie będzie lepszy? (z tego co wiem, oni na bieżąco aktualizują skrypty). Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza

@callmemaximillian Jeżeli chciałbyś tworzyć szablony pod konkretne miejscówki (np. niestandardowe, autorskie CMS), to zennoposter raczej będzie lepszą opcją. Chodzi tu bardziej o sam proces tworzenia szablonu, graficzny interfejs, dostępność poradników itp. W Xneo również można robić szablony, ale tu już ten proces wygląda inaczej, moim zdaniem dla początkującego może być trudniejszy w ogarnięciu.

59 minut temu, callmemaximillian napisał:

czy w takim przypadku Xneolinks nie będzie lepszy? (z tego co wiem, oni na bieżąco aktualizują skrypty).

Skrypty są aktualizowane (piszę o o obsługiwanych CMS typu phpbb, vbulletin, wordpress itd. jest ich o ile dobrze pamiętam ponad 100). Jeżeli chciałbyś działać na tego typu CMS, to Xneo powinien się tutaj sprawdzić. Zdarza się, że forma rejestracji na forum (np. mybb czy phpbb) posiada dodatkowe zabezpieczenia które trzeba wypełnić aby zakończyć rejestrację, np. oprócz standardowej captchy jest jeszcze pytanie zabezpieczające i dodatkowe pole które należy uzupełnić (np. data urodzin), w Xneo możesz dodać pytanie i odpowiedź w bazie pytań i dodać dodatkowe pole w ustawieniach i wtedy nie ma konieczności pisania szablonu pod tą miejscówkę, pod warunkiem że nie było dodatkowo jakichś większych ingerencji w tym CMS.

 • Super 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, nwds12 napisał:

No niestety cały urok w Zennoposterze taki że jak chcesz mieć dobre linki to musisz sam sobie zrobić szablony albo zlecić komuś.

Własnoręczne stworzenie kilkuset szablonów pod linkowanie w zenku ma sens tylko jeżeli:

a) Masz wiele projektów do linkowania

b) Masz czas i nerwy na naprawianie szablonów

c) Masz trochę godzin w zenku (Jeżeli zrobienie prostego szablonu zajmuje Ci 60 minut to lepiej komuś zlecić te szablony)

 • Super 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paweł napisał:

a) Masz wiele projektów do linkowania

Zgadza się. Chociaż trzeba pamiętać, że ZP można używać do wielu innych monotonicznych rzeczy nie tylko związanych z linkowaniem. Ostatnio np. potrzebowałem usunąć fragment powtarzającego się kodu z kilkuset podstron i przy pomocy ZP zajęło to 15 minut. 

Godzinę temu, Paweł napisał:

b) Masz czas i nerwy na naprawianie szablonów

Jest to uciążliwe niestety bo strony często się zmieniają albo przestają działać itp. Przy kilkuset szablonach (jeśli mówimy o pojedynczych miejscówkach np. profile) utrzymywanie skuteczności 60-70% to dobry wynik. Często aktualizacja szablonu ogranicza się do drobnej poprawki albo skasowania go bo nie da się już zostawić linka itp. Więc na to miejsce trzeba zrobić nowy żeby to się "kręciło" i miało sens. 

Godzinę temu, Paweł napisał:

) Masz trochę godzin w zenku (Jeżeli zrobienie prostego szablonu zajmuje Ci 60 minut to lepiej komuś zlecić te szablony)

Dokładnie. Mi zajmuje zrobienie 1 szablonu 10-20 min przy czym staram się je robić maksymalnie elastyczne i dobrze opisane tak żeby aktualizacja była możliwie jak najprostsza. Kiedyś robiłem na zamówienie szablony do pojedynczych profili to 80szt zajęło mi łącznie około 20 roboczogodzin wliczając poprawki i testy.

Edit. Nie robię obecnie szablonów na zamówienie z braku czasu. Tych które mam nie sprzedaję z wiadomych względów ;) 

 • Super 1
Odnośnik do komentarza

@nwds12

Ja do miejscówek mam kilkadziesiąt szablonów na ten moment. Zenka nie używałem raczej do linkowania tylko do wielu innych tasków tak jak wspomniałeś - w sumie przeniosłem ok. 80% projektów z VB właśnie na zenka. Mam zrobiony szablon do robienia szablonów pod linkowanie i rekordowe szablony pod linkowanie powstawały w 2-3 minuty :P Na ten moment nie specjalnie mam siłę na robienie tego bo mam trochę problemów zdrowotnych ale jak tylko dojde do siebie to jest gotowa lista ponad 2k miejscówek gdzie trzeba szablony posklejać.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, callmemaximillian napisał:

@Paweł to są takie miejscówki, który żaden automatyczny soft nie przebije? Na przykład, Xneonliks nie ogarnął by tego?

Tak. Niektóre są proste i Xneo by na nich zalinkowało - ale niektóre mają skomplikowany proces rejestracji który ma kilka etapów. Dodatkowo trzeba wykonać kilka aktywności aby link na danej miejscówce zostawić.

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.01.2021 o 18:22, nwds12 napisał:

Zgadza się. Chociaż trzeba pamiętać, że ZP można używać do wielu innych monotonicznych rzeczy nie tylko związanych z linkowaniem. Ostatnio np. potrzebowałem usunąć fragment powtarzającego się kodu z kilkuset podstron i przy pomocy ZP zajęło to 15 minut. 

zastanawiam się tylko czy w tym celu warto uczyć się zenka skoro można to zrobić prościej i chyba lepiej chociażby w pythonie?

 

Odnośnik do komentarza
 • 4 miesiące temu...

@MaxPan chodzi mi o jakiekolwiek linki z postingu - zależy mi na ilości, nie muszą być nie wiadomo jakiej mocy; ważne żeby były tworzone szybko i masowo

po prostu chcę stworzyć dużą ilość linków prowadzących do T2; nic z tymi linkami dalej nie będę robić; nie zależy mi nawet żeby się zaindeksowały, ważne żeby były

Edytowane przez multipasko
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, multipasko napisał:

po prostu chcę stworzyć dużą ilość linków prowadzących do T2; nic z tymi linkami dalej nie będę robić; nie zależy mi nawet żeby się zaindeksowały, ważne żeby były

Trochę bez sensu to co piszesz. Po co Ci linki których google nie widzi? Równie dobrze mogę wyjść przed dom i na chodniku napisać adres www.

Będzie taki sam efekt.

Odnośnik do komentarza

Sens w bezsensie jest taki, że jak linków będzie milion dziennie albo tygodniowo to i tak 1 czy 2 procenty coś dadzą.

Dlatego chodzi o ilość. Zawsze znajdzie się coś, co da w tym milionie jakiś efekt. Możliwości jest mnóstwo.

Jak chcesz się bawić metaforami, to jakbyś zrobił milion takich napisów ręcznie to Google by je znalazło przez fotografów którzy by robili tym napisom zdjęcia i wrzucało na mnóstwo stron.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 • Polecana zawartość

  • JDG - Jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić działalność gospodarczą w Polsce
   Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) to najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to działalność prowadzona przez jedną osobę fizyczną na własne nazwisko i na własne ryzyko. Jednak mimo, że nazywa się jednoosobowa - daje jednak możliwość zatrudniania pracowników. Takich firm jest zarejestrowanych w Polsce zdecydowanie najwięcej. Sprawdź jak zarejestrować, rozliczać i prowadzić własną JDG!
    • Super
   • 3 odpowiedzi
  • Inwestowanie w obligacje detaliczne skarbu państwa - od podstaw!
   Sprawdź jak inwestować w obligacje skarbowe - krok po kroku! Detaliczne obligacje skarbowe to rodzaj obligacji emitowanych przez Państwo, które są oferowane indywidualnym inwestorom, takim jak osoby fizyczne, a nie instytucjom finansowym.

   Są to instrumenty dłużne, nienotowane na żadnym rynku, co oznacza że kupując taką obligację, w praktyce pożyczasz pieniądze państwu na określony czas, a w zamian otrzymujesz odsetki. Można więc powiedzieć że obligacje są indywidualną pożyczką na określony % dla Skarbu Państwa. Państwo odda Ci więcej niż od Ciebie pożyczyło.
    • Super
   • 5 odpowiedzi
  • Jak pozyskiwać i zarabiać na poleconych dzięki make-cash.pl
   W tym poradniku przedstawiam możliwości dostępne dla każdego użytkownika. Dowiesz się jak efektywnie wykorzystać forum do zbierania poleconych i budowania dodatkowych zysków.

   Make-cash.pl to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, poszukują porad i rekomendacji, a także nawiązują wartościowe kontakty. Codziennie odwiedza nas minimum 2000 unikalnych osób, które są zainteresowane zarabianiem przez Internet - a to ogromny potencjał, z którego może korzystać nie tylko administracja - ale każdy użytkownik forum !
    • Super
   • 2 odpowiedzi
  • Jak pisać treści na stronę internetową z wykorzystaniem AI
   Tworzenie treści od podstaw może być procesem czasochłonnym. Istnieje wiele mniejszych kroków, o których należy pomyśleć w drodze do stworzenia atrakcyjnych treści, takich jak badanie rynku, SEO i redagowanie tekstu, a to tylko początek. Jednak nie musisz zaczynać od zera, gdy istnieją narzędzia AI, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości treści. 
    • Dzięki!
    • Super
   • 13 odpowiedzi
  • 9 rzeczy, które możesz zrobić w SEMRush, by zwiększyć ruch swojej strony
   Istnieje kilka sposobów, by wykorzystać SEMRush, aby zwiększyć swój ruch na stronie WWW i wspomóc swoją pracę w zakresie SEO i content marketingu.
    • Super
   • 3 odpowiedzi
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Polityka prywatności .